Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
İmam Hatip Lisesi & Anadolu İmam Hatip Lisesi & ÇPL
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİMAM HATİP LİSESİ & AÖ - ANADOLU İMAM HATİP LİSESİİmam Hatip Lisesi & Anadolu İmam Hatip Lisesi & ÇPL
Mesaj icon Konu: Açıköğretim İmam Hatip Lisesi Kayıt Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
mehtap23
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı mehtap23 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Şubat2011 Saat 11:54
a

Düzenleyen mehtap23 - 16Şubat2011 Saat 22:11

HER KALBİN ÇARPINTISI AYNI ZAMANDA KENDİ ECELİNİN AYAK SESİDİR ...
IP
arapçaöğretmen
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 3921

Alıntı arapçaöğretmen Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Şubat2011 Saat 12:37
Orjinalini yazan: mehtap23

sa suan rızık korkusu ve endişesi içerisindeym.nişanlım aof düzliseyi yarıda bırakarak askere gitti ve geldi suan özel bir yurtta hocalık yapıyor.yurttn aldığı maaş ise asgari ücretn yarısı.lisenn bitimine 90 kredi var.ayrıca yeterlik sınavına da lise diploması olmayanlar giremyor mu onuda bilmyoruz-girse kazanır kesin ama?-bende ilahiyt onlisans okudum ve hala görev yapmıyorm.sorum su acaba nişanlım aöf düzliseden 90 kredisini verip ve aöf ilahiyat okuyunca imam olabilir mi bu kaç yılımızı alır veya düzliseyi bırakıp aöf ihl mi okusun cok zor durumdayız iki yıldır beklıyoruz evlenmek için anlaşılan daha üç yıl bekliyeceğiz.bize ne tavsiyede bulunursunuz cok ihtiyacımız var lütfen acill psikolojımız bozuldu

mehtap23 kardeşim,
Benimde sizler gibi genç çocuklarım var ve onları sağlıklı bir şekilde yönlendirmeye çalışıyorum.

Yeterlilik sınavına müracaat için en az İHL (İmam Hatip Lisesi) AİHL (Açıköğetim İmam Hatip Lisesi) mezunu olmak gerekiyor.
Bu sebeple nişanlın Yeterlilik sınavlarına müracaat edemez!
Ancak hafızlık belgesi varsa düz lise mezunu olsa dahi, müezzinlik sınavlarına müracaat edebilir.

Nişanlın özel bir yurt ile kastettiğin kuran kursu ise, maalesef böylesi kurumlarda belletmenlere/dernek aracılığı ile çalışan genç hocalara komik denecek miktarda para veriyorlar. Allah insaf ve anlayış versinde genç belletmen ve hocalara doğru dürüst maaş versinler diyorum.

Nişanlınız 90 krediyi tamalayarak AÖF düz lise mezunu olsun, akabinde AÖF İlahiyat Ön lisans bitirsin. AÖF İlahiyat Ön lisans mezuniyet diploması ile Yeterlilik sınavlarına başvurabilir. Bir de KPSS sınavında da yüksek puan alması gerekiyor.

Allah heppinize ve tüm gençlerimize hayırlı ve bereketli kaderler versin.

A-Sınava katılmak isteyen adaylarda aranan şartlar

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48. maddesinde sayılan genel şartlar ile birlikte;

a) Stajyer Vaizlik için;

1- Dört yıllık dini yüksek öğrenim mezunu olmak.

2-Bayan olmak

3- Stajyer vaizlik yapmaya mani bir özrü bulunmamak

b) Stajyer Kur’an Kursu Öğreticiliği için;

1- En az imam-hatip lisesi mezunu olmak.

2- Bayan olmak.

3- Stajyer Kur’an Kursu Öğreticiliği yapmaya mani bir özrü bulunmamak.

c) İmam-Hatiplik için;

1- En az imam-hatip lisesi mezunu olmak.

2- Erkek olmak,

3- İmam-Hatiplik yapmaya mani bir özrü bulunmamak.

d) Müezzin-Kayyımlık için;

1- En az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak. (Hafızlık belgesine sahip olup lise/dengi okul mezunu olanlar da müracaat edebilir.)

2- Erkek olmak.

4- Müezzin-Kayyımlık yapmaya mani bir özrü bulunmamak.

IP
mehtap23
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mehtap23 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Şubat2011 Saat 13:36
çok teşekkür ederim

Düzenleyen mehtap23 - 17Şubat2011 Saat 22:51

HER KALBİN ÇARPINTISI AYNI ZAMANDA KENDİ ECELİNİN AYAK SESİDİR ...
IP
minarengin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı minarengin Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Şubat2011 Saat 20:47
s.a ben bi şey sormak istiyorum yıl sonunda imam hatip lisesine geçersem tekrar 1. sınıftan başlanıyomuş diye bi şey duydum bu durumda 1 sene sınıfta mı kalınmış olunuyo(yani öyle mi geçiyo) bi bilginiz var mı acaba

Düzenleyen minarengin - 14Şubat2011 Saat 20:48

IP
sems88
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 275

Alıntı sems88 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Şubat2011 Saat 01:47
Orjinalini yazan: minarengin

s.a ben bi şey sormak istiyorum yıl sonunda imam hatip lisesine geçersem tekrar 1. sınıftan başlanıyomuş diye bi şey duydum bu durumda 1 sene sınıfta mı kalınmış olunuyo(yani öyle mi geçiyo) bi bilginiz var mı acaba
a.s yalnızca alan dersleriniz değişecektir..ortak dersler yine aynı olup kredisini aldığınız(muaf olduğunuz) dersleri tekrar vermezsiniz..tabi okula 1. sınıftan başlamış olacaksınız.

IP
minarengin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı minarengin Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Şubat2011 Saat 16:16
zayıfım olursa geçebilir miyim eğer geçersem o zayıf derslerimi vermem gerekiyo mu zayıfım olmadan geçersem 1. sınıfta sadece alan derslerini mi görücem
yani ben tekrar 1. sınıftan başladığım için sınıfta kalmış gözüküyo muyum
bi de yıl sonunda ne zaman kayıt yaptırmam gerekiyo

IP
sems88
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı sems88 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Şubat2011 Saat 20:52
[QUOTE=minarengin]zayıfım olursa geçebilir miyim eğer geçersem o zayıf derslerimi vermem gerekiyo mu:45'in altında not alırsanız kaldığınız dersten sorumlu olarak 2. döneme geçiyorsunuz.
 zayıfım olmadan geçersem 1. sınıfta sadece alan derslerini mi görücem:mesleki lisede eğitim 2 aşamalı oluyor;
 1)uzaktan eğitim ( uzaktan eğitimle alınan dersler okulda yüzyüze eğitimle okutulmuyor ) dışarıdan sınavlara giriliyr
 2)yüzyüze eğitim (yüzyüze eğitimde okulda yalnızca mesleki dersler okutuluyor misal: 9. sınıfta okulda Kuran-ı Kerim ve Arapça dersi okutulyr sadece.
yani ben tekrar 1. sınıftan başladığım için sınıfta kalmış gözüküyo muyum: uzaktan eğitimde  sistem 1. veya 2. sınıf değilde 1. dönem 2. dönem şeklinde işliyor ve en az 8 dönemde bitiriliyor. Siz ihl'ye geçişle İLk KeZ 1. sınıf olmuş olacaksınız.
 Kredisini aldığınız ortak dersleri tekrar vermezsiniz.
bi de yıl sonunda ne zaman kayıt yaptırmam gerekiyo:
yazılacağınız okuldan öğrenebilirsiniz.

inşaAllah anlatabilmişimdir :)Bildiğim kadarıyla bu şekilde...başarılar diliyorum..

Düzenleyen sems88 - 15Şubat2011 Saat 21:09

IP
İhtiyar
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 465

Alıntı İhtiyar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Şubat2011 Saat 09:14

Normal lisede bir iki sene okuyup gerisini dışardan bitirmek isteyenler matematik ,fizik, kimya gibi derslerle karşılaşmazlar...

IP
minarengin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı minarengin Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Şubat2011 Saat 12:35
sağolun 

Düzenleyen minarengin - 04Mart2011 Saat 19:57

IP
sems88
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı sems88 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Şubat2011 Saat 00:58
Sorunuz Açıköğretim İmam Hatip Lisesi Kayıt başlığı altında olunca biz de o yönde açıklama yaptık .. :)

Düzenleyen sems88 - 17Şubat2011 Saat 01:38

IP
demzem
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı demzem Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Şubat2011 Saat 00:10

S.a  2010 Eylül ayinda AÖL kayit yaptim ve sinava girdim..ikinci dönem maöl (ihl) ye geçmek istiyorum..yaptigim aramalarda aldigim farkli cevaplar yeterli gelmedi !
pazartesi baslayan kayit tariihinde maöl geçip örgün egitim almam mümkün mü ?
Eger böyle birsey mümkün degilse,önümüzdeki 2 dönem daha kayit olup aöl devam etmem,fazladan dönem okumam mi demektir ? Dönem sonuna kadar beklersem +3 dönem okumuş olacağım,ihl den istenilen 8 dönem geçerliliğini kororsa 11 dönem mi olacak benim için ?
Benim için MAÖL sine geçis en kisa sürede hangi tarihte mümkün olabilir ?
simdiden tesekkürler..

IP
sems88
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı sems88 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Şubat2011 Saat 17:31
Orjinalini yazan: demzem

S.a  2010 Eylül ayinda AÖL kayit yaptim ve sinava girdim..ikinci dönem maöl (ihl) ye geçmek istiyorum..yaptigim aramalarda aldigim farkli cevaplar yeterli gelmedi !
pazartesi baslayan kayit tariihinde maöl geçip örgün(örgün eğitimden sormuyorsunuz sanırım :)) egitim almam mümkün mü ?
 v a.s kardeşim,  Mesleki açık öğretim lisesine öğretim yılının başında geçiş yapılıp yüzyüze eğitime başlanır.

Eger böyle birsey mümkün degilse,önümüzdeki 2 dönem daha kayit olup aöl devam etmem,fazladan dönem okumam mi demektir ?
Açık Öğretim Lisesinde kazandığınız dönemler ve krediler aynen korunur.

Dönem sonuna kadar beklersem +3 dönem okumuş olacağım,ihl den istenilen 8 dönem geçerliliğini kororsa 11 dönem mi olacak benim için ?
Uzaktan eğitim ile yüzyüze eğitimdeki dönem sayısı birbirinden ayrı hesaplanır.

simdiden tesekkürler..

IP
demzem
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı demzem Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Şubat2011 Saat 18:49
Orjinalini yazan: sems88

pazartesi baslayan kayit tariihinde maöl geçip örgün(örgün eğitimden sormuyorsunuz sanırım :)) egitim almam mümkün mü ?
 v a.s kardeşim,  Mesleki açık öğretim lisesine öğretim yılının başında geçiş yapılıp yüzyüze eğitime başlanır.

Eger böyle birsey mümkün degilse,önümüzdeki 2 dönem daha kayit olup aöl devam etmem,fazladan dönem okumam mi demektir ?
Açık Öğretim Lisesinde kazandığınız dönemler ve krediler aynen korunur.

Dönem sonuna kadar beklersem +3 dönem okumuş olacağım,ihl den istenilen 8 dönem geçerliliğini kororsa 11 dönem mi olacak benim için ?
Uzaktan eğitim ile yüzyüze eğitimdeki dönem sayısı birbirinden ayrı hesaplanır.

simdiden tesekkürler..

Peki o zaman maöl öğretim yılının başına kadar,benim 3 dönem aöl devam etmiş olmam demek ilh örgün eğitimde +8 dönem daha okumam mı demek oluyor tam bu noktada takılıyorum :( eğer öyle ise tekrar kayıt yaptırmadan yeni öğretim yılının başlamasını beklemem daha mantıklı değil mi ?

IP
sems88
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı sems88 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Şubat2011 Saat 16:46

[

[/QUOTE]

Peki o zaman maöl öğretim yılının başına kadar,benim 3 dönem aöl devam etmiş olmam demek ilh örgün eğitimde(yüzyüze eğitim,örgün eğitim değildir)  +8 dönem daha okumam mı demek oluyor tam bu noktada takılıyorum
 :( eğer öyle ise tekrar kayıt yaptırmadan yeni öğretim yılının başlamasını beklemem daha mantıklı değil mi ?
 Kayıt için yeni yılı beklemk zaman kaybı olur okulda eğitime başlamamış olsanız da kültür derslerine başlayın derim ben.. 
 Başta karışık geliyr, kolay anlaşılamıyor bu konular ama maöl'nin sitesinde güzel açıklamalar var oraya bakabilirsiniz veya HEM'den telefonla birebir bilgi alabilirsiniz ki oralardan alacağınız bilgi forumlarda alacağınız cevaplardan daha sağlıklı olacaktır . kolay gelsin :).. .[/QUOTE]

Düzenleyen sems88 - 13Mart2011 Saat 20:18

IP
xfurkanx
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı xfurkanx Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Şubat2011 Saat 23:41
selam.. ben imam hatip lisesi 10.sınıfı bitirdim  şimdi açıköğretimden devam etmek istiyorum kaç krediyle başlarım ve kaç senede biter lütfn cevap verirmisiniz ??

IP
roseee
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı roseee Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Şubat2011 Saat 14:23
sa bu sene açköğrtm imam hatip lisesine kayıt olmak istiydm ama kayt zamanı geçmş kayıtlar ne zaman başlıyo kayıt olmam için ne götürmem gerekiyo ve nerde kayıt olabilir ayrıca gitmek istediğim okulu kendm seçebiliyormym..Lütfn yardmcı olun bnde artk kayt olmk istiyrm

IP
ktark
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ktark Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Mart2011 Saat 14:46
  1. s.aleyküm mesleki açık ögretim lisesi imamhatip bölümünde okuyorum. bu sene yüzyüze egitime başladım. şuan toplam kredim 117 yazıyor alan kredisi:23 kredi yazıyor. ne kadar daha kredi almam gerekiyor dıplomaya sahip olmam için. 2inci sorum: ortakl seçmeli 130 alan krediside 110 olması gerekiyormuş. bölümümde ortak seçmeli diye yazmıyor toplam kredi diye yazıyor alan kredisi de ayrı yazıyor. şimdi toplam kredi derken alanla berababer mi yoksa ortak seçmelinin toplamını kast edıyor toplam kredi derken ? teşekkür ederim yardımcı olup bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum. saygılarımla

IP
sems88
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı sems88 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Mart2011 Saat 22:34
Orjinalini yazan: ktark

1. s.aleyküm mesleki açık ögretim lisesi imamhatip bölümünde okuyorum. bu sene yüzyüze egitime başladım. şuan toplam kredim 117 yazıyor alan kredisi:23 kredi yazıyor. ne kadar daha kredi almam gerekiyor dıplomaya sahip olmam için.
  2.  
  3. 2inci sorum: ortakl seçmeli 130 alan krediside 110 olması gerekiyormuş. bölümümde ortak seçmeli diye yazmıyor toplam kredi diye yazıyor alan kredisi de ayrı yazıyor. şimdi toplam kredi derken alanla berababer mi yoksa ortak seçmelinin toplamını kast edıyor toplam kredi derken ? teşekkür ederim yardımcı olup bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum. saygılarımla
ve aleykum selam kardeşim mezuniyet için 240 krediyi tamamlamanız gerekiyr.. bu durumda ihtiyacınız olan kredi 123.
2. sorunuza gelince;toplam kredi (alan,ortak seçmeli )tüm derslerin kredisinin toplamını gösterir yani alan kredinizde toplamın içerisindedr..Başarılı derslere tıkladığınızda seçmeli-ortak dersleri kredi toplamını  ayrı olarak görebilirsiniz.

IP
sems88
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı sems88 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Mart2011 Saat 22:47
Orjinalini yazan: xfurkanx

selam.. ben imam hatip lisesi 10.sınıfı bitirdim  şimdi açıköğretimden devam etmek istiyorum kaç krediyle başlarım ve kaç senede biter lütfn cevap verirmisiniz ??
ve aleykum selam kardeşim
Kaç kredi ile başlarsınız ;bunu sistem hesaplıyr.
4 yıllık sisteme tabi olup en fazla iki yıl daha okursunuz(yüzyüze eğitime devam edersiniz)
şuda var ki; bazı okullarda hızlandırılmış ders programı uygulanabiliyor, 2 seneden kısa bir sürede de mezun olabilirsiniz... bu arada sorunun üzerinden epey zaman geçmiş belki kaydınızı yaptrmışsınızdır bile :)

IP
sems88
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı sems88 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Mart2011 Saat 23:00
Orjinalini yazan: roseee

sa bu sene açköğrtm imam hatip lisesine kayıt olmak istiydm ama kayt zamanı geçmş kayıtlar ne zaman başlıyo kayıt olmam için ne götürmem gerekiyo ve nerde kayıt olabilir ayrıca gitmek istediğim okulu kendm seçebiliyormym..Lütfn yardmcı olun bnde artk kayt olmk istiyrm
ve aleykum selam kardeşim Okul kayıtları öğretim yılının başında başlıyr..sanırım açıklise yüzyüze eğitim programı olan dilediğiniz okulu seçebiliyrsunuz.kayıt için gerekli evraklar için maöl'in kendi sitesine bakabilrsnz.başarılar..

IP
xfurkanx
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı xfurkanx Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Mart2011 Saat 23:13
hyr dha yaptrmadım :) evet yüzyüze eğitim görücem hafta sonları, sayısal dersleri ztn ben okuldayken verdim açıköğrtm snıvaına girerkende sayısal dersleri görmem herlde dimi ?  

IP
sems88
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı sems88 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Mart2011 Saat 23:18
Orjinalini yazan: xfurkanx

hyr dha yaptrmadım :) evet yüzyüze eğitim görücem hafta sonları, sayısal dersleri ztn ben okuldayken verdim açıköğrtm snıvaına girerkende sayısal dersleri görmem herlde dimi ?  
Evet muhtemelen sayısal ders görmezsiniz..Önümüzdeki eğitim yılında yaptıracaksınız kaydınızı o halde..kolay gelsin

IP
zeyd-amr
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı zeyd-amr Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Eylül2011 Saat 18:46
Selamun aleykum..

Arkadaslar bir sorum olacak cevaplayana acizane dua edicem :) 1992 de  imamhatip orta 1 den terk ettim.şimdi tekrar açıktan okumaya karar verdim. şimdi açıktan imamhatip e baslasam kaç yıl okuayacağım. 1 senede ortaokulu bitirebilirmiyim.. Yoksa halk egitime gidip duz ortaokulu 1 senede bitirip sonra imamhatip  liseye açıktan mı kayıt yaptırmam lazım. veya daha kısadan nasıl imamhatip megzunu olurum. bilgilerinize ihtiyacım var. birde halk egitime gidip mi kayıt yaptıracam yoksa eskiokuluma gidiptemi kayıt yaptıracam bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılar..ziyade kemter ibrahim.

IP
ibrahimoruc
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 2485

Alıntı ibrahimoruc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Eylül2011 Saat 19:10
Orjinalini yazan: zeyd-amr

Selamun aleykum..

Arkadaslar bir sorum olacak cevaplayana acizane dua edicem :) 1992 de  imamhatip orta 1 den terk ettim.şimdi tekrar açıktan okumaya karar verdim. şimdi açıktan imamhatip e baslasam kaç yıl okuayacağım. 1 senede ortaokulu bitirebilirmiyim.. Yoksa halk egitime gidip duz ortaokulu 1 senede bitirip sonra imamhatip  liseye açıktan mı kayıt yaptırmam lazım. veya daha kısadan nasıl imamhatip megzunu olurum. bilgilerinize ihtiyacım var. birde halk egitime gidip mi kayıt yaptıracam yoksa eskiokuluma gidiptemi kayıt yaptıracam bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılar..ziyade kemter ibrahim.

Halk eğitime başvurun!!!

Her zaman her yerde gerçek ol gerçek
Gerçek değil isen ellerini çek
Kuran-ı kerim bir bahçedir bismillah çiçek
Bize bu bahçenin kokusu lazım
IP
zeyd-amr
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı zeyd-amr Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Eylül2011 Saat 20:10
halkeğitime basvuracamda ne diyecem yani. 19 seneden beridir ilgilenmiyorum. ziyade acemiyim yani. :) sonra ne gerekiyor  fotograf para  v.s  halk egitimde  dısarıdan imamhatiplisesi kaç sene sürüyor. 6-7 senemi 4 senemi ? lütfen bilgilendirirmisiniz.. Saygılar selamlar  Kemter ibrahim.

IP
zeyd-amr
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı zeyd-amr Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Eylül2011 Saat 20:14
Selamun aleykum..

Arkadaslar bir sorum olacak cevaplayana acizane dua edicem :) 1992 de  imamhatip orta 1 den terk ettim.şimdi tekrar açıktan okumaya karar verdim. şimdi açıktan imamhatip e baslasam kaç yıl okuayacağım. 1 senede ortaokulu bitirebilirmiyim.. Yoksa halk egitime gidip duz ortaokulu 1 senede bitirip sonra imamhatip  liseye açıktan mı kayıt yaptırmam lazım. veya daha kısadan nasıl imamhatip megzunu olurum. bilgilerinize ihtiyacım var. birde halk egitime gidip mi kayıt yaptıracam yoksa eskiokuluma gidiptemi kayıt yaptıracam .Toplam kaç sene sürecek açıktan. orta ve lise. ? bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılar..ziyade kemter ibrahim.

IP
taharrici
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı taharrici Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Nisan2013 Saat 17:11
S.a. ben meslek lisesi mezunuyum 2 yillik acikogretim imamhatip lisesini okuyup ilahiyat okumakmi yoksa onlisans ilahiyat okumakmi benim icin daha uygun karar veremiyorum benimle ayni sartlara sahip olan bazi arkadaslarim imamhatip bazilarida onlisans okuyor lutfen yardimci olurmusunuz imamhatibe mi yoksa onlisans ilahiyata mi gitmeliyim

Düzenleyen taharrici - 14Nisan2013 Saat 17:14

IP
mucahit_89
Faal Üye
Faal Üye

Gönderilenler: 306

Alıntı mucahit_89 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Nisan2013 Saat 18:02
Orjinalini yazan: taharrici

S.a. ben meslek lisesi mezunuyum 2 yillik acikogretim imamhatip lisesini okuyup ilahiyat okumakmi yoksa onlisans ilahiyat okumakmi benim icin daha uygun karar veremiyorum benimle ayni sartlara sahip olan bazi arkadaslarim imamhatip bazilarida onlisans okuyor lutfen yardimci olurmusunuz imamhatibe mi yoksa onlisans ilahiyata mi gitmeliyim
A.s. taharrici kardeş,

İmam Hatip Lisesi veya İlahiyat Ön lisans bölümlerini hangi amaç için okumak istiyorsun?

İmam Hatip Lisesi mezunu da İlahiyat Ön lisans mezunu da imam olabiliyor.

IP
taharrici
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı taharrici Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Nisan2013 Saat 20:30
din ogretmeni olmak istiyorum ayrica benimle ayni sartlarla olan kiz kardesimde kuran kursu hocasi olmak istiyor bu konularda fazla bilgim yok yardimci oldugunuz icin tesekkurler

IP
mucahit_89
Faal Üye
Faal Üye

Gönderilenler: 306

Alıntı mucahit_89 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Nisan2013 Saat 16:16
Orjinalini yazan: taharrici

din ogretmeni olmak istiyorum ayrica benimle ayni sartlarla olan kiz kardesimde kuran kursu hocasi olmak istiyor bu konularda fazla bilgim yok yardimci oldugunuz icin tesekkurler

Din dersi öğretmeni olabilmek için minimum AÖF İlahiyat Ön lisans mezunu olmak gerekir; böylece sözleşmeli olarak Liselerde veya İmam Hatip Liselerinde din dersi öğretmeni olarak sözleşmeli görev alınabilir. Ancak tatillerde sigorta ödenmiyor.

Kuran Kursu hocası olabilmek için de minimum AÖF İlahiyat Ön lisans mezunu olmak yeterlidir.
Ancak Lisans ilahiyat mezunu olduğunuzda şans daha yüksek olur.

IP

<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide