Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
Mesaj icon Konu: HEM SAKARYA HEM ANKARA YI TERCİH YAPABİLİ Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
vuslat52
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 97

Alıntı vuslat52 Cevapla bullet Konu: HEM SAKARYA HEM ANKARA YI TERCİH YAPABİLİ
    Gönderim Zamanı: 14Mayıs2009 Saat 01:04

Arkadaşlar sakarya ilahiyat ve ilitam ankara yı aynı yıl ikisine birden başvuru mümkün mü acep?bilgilendiriseniz çok sevinirimsadsaf

IP
süleymaniye
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı süleymaniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Mayıs2009 Saat 12:12

bende merak ediyorum

IP
Nurulhak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 270

Alıntı Nurulhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Mayıs2009 Saat 21:07
tabiki arkadaslar
ikiside birbirinden bağımsız eğitim kurumları
neden olmasın?

IP
hak_dostu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı hak_dostu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Mayıs2009 Saat 03:07
Selmaün Aleyküm arkadaşlar. Ben aranıza yeni katıldım. Bu sene DGS'ye gireceğim. Sakarya Üniversitesi de İLİTAM bölümü açmış ve bu sene 500 öğrenci alacakmış. Ancak Ankara Üniversitesi'nin bu sene kaç öğrenci alacağını bilmiyorum. Bu konuda beni bilgilendirirseniz memnun olurum. Ayrıca geçen yıl İLİTAM'a başvuru yapmış arkadaşlar en son kaç puanla öğrenci alındığını söylerse şükranlarımı bildiririm. Cümleten hayırlı geceler...

IP
hak_dostu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hak_dostu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Mayıs2009 Saat 21:14
Selmaün Aleyküm arkadaşlar. Ben aranıza yeni katıldım. Bu sene DGS'ye gireceğim. Sakarya Üniversitesi de İLİTAM bölümü açmış ve bu sene 500 öğrenci alacakmış. Ancak Ankara Üniversitesi'nin bu sene kaç öğrenci alacağını bilmiyorum. Bu konuda beni bilgilendirirseniz memnun olurum. Ayrıca geçen yıl İLİTAM'a başvuru yapmış arkadaşlar en son kaç puanla öğrenci alındığını söylerse şükranlarımı bildiririm. Cümleten hayırlı geceler...

IP
c.ali
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 57

Alıntı c.ali Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Haziran2009 Saat 19:10
slm hak dostu. ankara ilahiyat 50 yurtdışı 700 yurtiçi toplam 750 öğrenci alacak bildiğim budur.

IP
aysegulergun
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 273

Alıntı aysegulergun Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Haziran2009 Saat 13:23
ankara bu yıl 2250 kişi alıyor.

IP
yiğido 58
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı yiğido 58 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Haziran2009 Saat 23:02
ilitama hazırlanan kader arkadaşlarım son 30 gün...iyi çalışmalar.ALLAH kolaylık versin....

IP
c.ali
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 57

Alıntı c.ali Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Haziran2009 Saat 19:48
2250 doğru mu? bilgiyi nereden aldınız?

IP
yiğido 58
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı yiğido 58 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Haziran2009 Saat 23:13
yok kardeş öyle birşey.söyleyen arkadaşa ilahiyata gelen hocaları söylemiş.bundan 2 ay önce..

IP
siveka
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29

Alıntı siveka Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Haziran2009 Saat 11:56
arkadaşlar ösym'nin DGS başvurularından birkaç gün önce yayınladığı kılavuzda verilen sayı 750 (700 türkiye-50yurtdışı olmak üzere) bunu dikkate alıp ona göre çalışmakta fayda var. sonra hayal kırıklığı yaşamayalım..

Enginlerin kuşudur düşünce, kelimelerin kafesinde kanatlarını açsa da uçamaz..
IP
hak_dostu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hak_dostu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Temmuz2009 Saat 01:07
Selamün Aleyküm arkadaşlar. Şimdi bir arkadaş 2250 diyor bir arkadaş 750 diyor. Doğru olan hangisi söyler misiniz?. Arkadaşlar lütfen kesin ve net bilgisi olan konuşsun bir de verdiği bilgilerin kaynağını da verirse memnun oluruz. Ondan duymuş bundan duymuş biraz muallak duruyor.  ayşeygülergün kullanıcılı arkadaş 2250 kişi alıyor dediğine göre bilgisi kesin olmalı. çünkü alıyor ifadesi kendine kaynağın sağlam ve kendine güven olduğunu gösterir. Evet ayşegülergün kardeş bilginin kaynağını da verirsen seviniriz. Herkese saygılar.

IP
hak_dostu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hak_dostu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Temmuz2009 Saat 01:29
yiğido58 kardeş profil bilgilerine gir yani üyelik bilgilerinde cevapları e-postayla bana bildir veya buna benzer bir seçenek vardır bunu kaldırırsan cevaplar sana gelmez

IP
Pesimist
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 62

Alıntı Pesimist Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Temmuz2009 Saat 01:55
Orjinalini yazan: hak_dostu

Selamün Aleyküm arkadaşlar. Şimdi bir arkadaş 2250 diyor bir arkadaş 750 diyor. Doğru olan hangisi söyler misiniz?. Arkadaşlar lütfen kesin ve net bilgisi olan konuşsun bir de verdiği bilgilerin kaynağını da verirse memnun oluruz. Ondan duymuş bundan duymuş biraz muallak duruyor.  ayşeygülergün kullanıcılı arkadaş 2250 kişi alıyor dediğine göre bilgisi kesin olmalı. çünkü alıyor ifadesi kendine kaynağın sağlam ve kendine güven olduğunu gösterir. Evet ayşegülergün kardeş bilginin kaynağını da verirsen seviniriz. Herkese saygılar.

Ankara 750, Sakarya 500 kişi alıyor arkadaşım. Bu bilgi DGS 2009 klavuzundan alındı. Kesin yani. :)))

IP
hak_dostu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hak_dostu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Temmuz2009 Saat 02:43
İyi de kardeş ben de başvuru yaptım ama bize öyle bi klavuz vermediler. Siz nereden temin ettiniz 2009 başvuru klavuzunu?

IP
yiğido 58
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı yiğido 58 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Temmuz2009 Saat 21:27
teşekkürler hak dostu kardeş. bu sene başvuru formu dağıtmadılar.2009 dgs başvuru formu yazarsan ankara 750 sakarya 500 bilgisini son sayfada görürsün..yani kesin bilgi.

IP
byza195
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı byza195 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Temmuz2009 Saat 18:26
mesela hem sakaryaya hem ankaraya başvurduk ikisinide kazandık o zaman yine başkaları açıkta kalacak ama öss sistemi olsa birinci tercih tutmadı ikincisi olsa herkes bir yeri kazanır ben bu ilitamı anlamadım ayrı ayrı başvuru yapılmasını eğer sakarya ilitamla ankara ilitam öğrenci alırken birbirinden haberi olmayacaksa ikiside aynı öğrenciyi alırlar geriye kayıttan sonra kalanlarda yedeklerden alım olunca yerleşir.öyle mi?

IP
ezmert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 201

Alıntı ezmert Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Temmuz2009 Saat 21:49
byza 195 sizin iletinizi başka sitelerde de gördüm okul puanınız iyi ama netlerinizi yazmamışsınız yazarsanız belki yardımımız dokunur

Aczini itiraf eden,ehliyetini isbat eder.
IP
byza195
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı byza195 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Temmuz2009 Saat 20:08
netlerimi bende bilmiyorum.int girme imkanım olmamıştı girdiğim zamanda hangi şıkkı işaretlediğime emin olamadım sonuçları bekliyorum bakalım hayırlısı yinede yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

IP
tedai
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı tedai Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Temmuz2009 Saat 15:08

DEĞERLİ ARKADAŞLAR

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ İLİTAM PROGRAMI HER DÖNEMDE 9 AR DERS OLMAK ÜZERE 36 DERSTEN OLUŞMAKTADIR.

BU DERSLER İLAHİYAT FAKÜLTESİNDE OKUTULAN DERSLER İMİŞ.

DOLAYISIYLA BU DURUMDA DERS FORMASYONU OLARAK İYİCE BİLGİLENCEĞİMİZ MANASINA GELİYOR. GAYET YETİŞTİRİCİ BİR PROGRAM.

AYRICA EDİNDİĞİM BİLGİYE GÖRE 13 HAFTA İNTERNETTEN DERLER TAKİP EDİLECEK VE 14 . HAFTA YÜZYÜZE EĞİTİM YAPILACAKMIŞ. BU NEDENLE ARKADAŞŞLARIMIZ SINAVARDAN ÖNCE HOCALARLA TANIŞMA FIRSATI BULABİLİR. VE BİR HAFTA BORUNCA YAPILACAK SINAV PROGRAMLARINA CİDDİ BİR ŞEKİLDE HAZIRLANABİLİRİLER.

AYRICA BU NOKTADA KALAM SIKINTISINI GİDERMEK İİN YURTLAR LİSTESİ DE İNTERNETTEN YAYINLANACAKMIŞ...

DÜŞÜNSENİZE ARKADAŞLAR KURAN DERSİ BİLE VAR. EN TEMEL İHTİYACIMIZ. YANİ İÇİ FOS BİR PROGRAM DEĞİL. GAYET YETİŞTİRİCİ...

BU NOKTADA ARKADAŞLARIMIZA ŞUNU DA SÖYLEYEYİM DERSLERDE GEÇME NOTU DİYE BİR ŞEY YOK. SİSTEM ÇAN SİSTEMİ DİYE ADLANDIRILAN BİR ŞEY İLE İŞLİYORMUUŞ BU NEDENLE SINIF ORTALAMASI ALINIYOR. ÖRNEĞİN SINIF ORTALAMASI 50 İSE 45 ALAN ÖĞRENCİ GEÇEBİLİYOR..

SİZ CE DE AVANTAJLI DEĞİL Mİ..

IP
Nurulhak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 270

Alıntı Nurulhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Temmuz2009 Saat 17:08
çan sistemi hiç güzel bir uygulama değil bence.
Sakaryanın eğitimi daha kaliteli gözüküyor,ancak Ankarayıda yabana atmayalım.

IP
_yasar_
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı _yasar_ Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ağustos2009 Saat 13:30
selam rakadaşlar yeni üyeyim.  internetteki dgs tercih bildirme formunda sadece bitane programın kodu girilebiliyor ama ankara ilitamıjn kodunu bilmiyorum acaba onu  nasıl öğreneblirim.ve sakarya ilitama peki ne zaman başvurabilirim yani ikisini nasıl başvurablirim aynı anda 

IP
ezmert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 201

Alıntı ezmert Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ağustos2009 Saat 13:37

hocam ankara ilitam için akaranın bahsettiği sınav merkezlerine başvurmak gerekiyor

Düzenleyen ezmert - 06Ağustos2009 Saat 13:37

Aczini itiraf eden,ehliyetini isbat eder.
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.