Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Meslek, Fuar, Kurs, Üniversite, Yüksek Lisans, Burs & Okul
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netMeslek, Fuar, Kurs, Üniversite, Yüksek Lisans, Burs & Okul
Mesaj icon Konu: surıye de olan varmı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
ATALAY
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1567

Alıntı ATALAY Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Haziran2009 Saat 13:19
يا ابيض فقط ؛ لا تغضب اخاك

IP
Anna
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı Anna Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Haziran2009 Saat 19:06

arkadaşlar Halep Üniversitesine başvurmanın kabul almanın şartları nelerdir.bilgisi olanlar bilgilendirirse sevinirim.

IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 263

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Haziran2009 Saat 01:32

selamun aleykum  sadece beyaz abime  genis bir aciklama yapma ihtiyaci hissettim  oncelikle  hayat meselesi dedigim benim kendi sinavlarim di siz le bir alakasi yok idi  sadece paylasmak icin yazmistim belli ki yanlis anlamissin  neyse bosver ikincisi ben burda paylasmak icin varim bildiklerimi paylasmak bilmediklerimi ogrenmek icin burdayiz ucuncu olarak burada  sam da yani  yabancilarin okuyabilecegi sadece bir okul var o da معهد الدؤلي  mahed ed-duveli adinda bir okul sadece yabancilar icin acildi   arab ogrenci yok orda  gecen yil bir cok okul vardi mahedler ve tahassus  yani  universiteler vardi ancak  burada devlet onlarin hepsini kapatti yani okullar  kapanmadi ama yabancilara kapilarni kapattilar gecen yil burda bir patlama oldu  17 kisi oldu duymussunuzdur belki aralarinda generalin de bulundugu  bir araca  saldiri oldu  neyse onu  yapanlar yada yaptigini sooleyenler devlet tv sine ciktilar dediler ki biz yabanci  ogrencilerden etkilendik ve tekfirci olduk soorada boyle bir isie kalkistik devlete guzel bir bahaneydi bu bahane ile  butun okullar  kapatildi ve yerine  sadece yabncilarin  islami ilimler ogrenecegi bir okul acildi ancak daha onceden kayit yapanlar  kazanilmis hak oldugundan okullarini biterebiliyorlar (enim gibi )  bu okulun disinda  birde dil kurslari var onlar hala aciklar ama  sayilari  bir elin parmaklarini gecmes nihayetinde siz burdan gideli cok sey degismis 

Düzenleyen misbah - 18Haziran2009 Saat 01:52

IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Haziran2009 Saat 01:43
anna burada okumak istediginiz bolum  seriat ise  sartlar en fazla iki yillik  imam hatip meuzunu olmaniz yani mezuniyet tarihinizden en fazla iki yil gecmis ise kabul edilme imkaniniz var  bu sart sizde varsa arabca da bir sorununuzun  olmamasi gerekiyor  hocalar  konustugunda anlayabiliyorsaniz  kabul edilme ihtimaliniz biraz daha artar  ve evraklari verip (evraklar cok uzar pasaport tercumesi.valilik onayi konsolasluk onayi milli egitim onayi suriyede ki tr konsoloslugu onayi  .aids tahliline kadar bir suru mesele var kisacasi diploma karalama   kagidina  donusuyo ) dua edeceksiniz ordan soorasi kismet meselesi  ama inanin bana isi yokusa surmuyorum ben cok ugrastim bu islerle  ama baktim ki yas  vazgectim  yalniz seria degill de baska bisi okuyacaksaniz biras daha kolaylasir mesela  yeni imam hatip diplomasi istemesler :d

IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Haziran2009 Saat 01:53
sadace bayad birde googlede arastir demissin google de  arastirmaya gerenk yok ben saten sam dayim  dediginiz yeri cok iyi biliyorum  o tarafta birde  kulliyet  el adab diye bir yer vardi bizim tr deki fitnesi bol olan  universitelerden bir farki yok hem seriat bolumu de yok saten selametle

IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Haziran2009 Saat 01:56
http://www.abunour.net/  sen vermissin birde http://www.alfatihonline.com/ var bu bizim okul bu ara  bunlar ser"i okullar...  yeni acilanin  sitesini de bilmiyorum

Düzenleyen misbah - 18Haziran2009 Saat 02:01

IP
Anna
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Anna Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Haziran2009 Saat 11:28
[QUOTE=misbah]anna burada okumak istediginiz bolum  seriat ise  sartlar en fazla iki yillik  imam hatip meuzunu olmaniz yani mezuniyet tarihinizden en fazla iki yil gecmis ise kabul edilme imkaniniz var  bu sart sizde varsa arabca da bir sorununuzun  olmamasi gerekiyor  hocalar  konustugunda anlayabiliyorsaniz  kabul edilme ihtimaliniz biraz daha artar  ve evraklari verip (evraklar cok uzar pasaport tercumesi.valilik onayi konsolasluk onayi milli egitim onayi suriyede ki tr konsoloslugu onayi  .aids tahliline kadar bir suru mesele var kisacasi diploma karalama   kagidina  donusuyo ) dua edeceksiniz ordan soorasi kismet meselesi  ama inanin bana isi yokusa surmuyorum ben cok ugrastim bu islerle  ama baktim ki yas  vazgectim  yalniz seria degill de baska bisi okuyacaksaniz biras daha kolaylasir

eyvallah sağolasın misbah kardeş.evet ben şeriat okulun da okumak istemiyorum ve imamhatipten mezun olalı uzun süre oldu.anladığım kadarıyla Suriye de okuyamayacağım:)her şeyin hayırlısı.yardımın için teşekkürler.Selametle. 

IP
memleket
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı memleket Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Haziran2009 Saat 11:58

es selam kardeşim.sorularım çok ama öncelikle ecanip için birkaç sorum olacak.kayıt prosedürü nasıl işliyor,kontenjan sınırlaması var mı varsa Türkiye den bir girişim yapmam gerekiyor mu?ekim de başlayacak dönem için gitmeyi düşünüyorum.ayrıca kurs ve geçim masrafı için asgari bir tespit yapabilir misiniz.son olarak kalacak yer sıkıntısı ben ne kadar sıkıntı olsa da yurtta kalmayı düşünüyorum kolayca yer bulabilir miyim yoksa bir zaman mahzun bi Türk olarak nerden geldim suriye ye diye sızlanır mıyım

IP
shami
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı shami Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Haziran2009 Saat 17:33
s.a arkadaşlar
ben şamda altı yıl kaldım yaklaşık bir yıldırda türkiyedeyim.şama gitmek isteyen arkadaşlar varsa özellikle bayan arkadaşalar kendilerine yardımcı olabilirim.kalıcak yer ayarlıyabilim.bir arkadaş yurtda kalabileceğini yazmış.ebunnurun yurdundan başka bir yurt yok oda ebunnurda okumak zorundasınızki yeni aldığım duyumlara göre bu yıl yeni öğrenci almıyor ubunnur.birde medine dediğimiz bir yurt var orasıda bir bayan için uygun değil çünkü erkek öğrenciler rahatlıkla girebiliyorlar yurda.benim şamda okumak isteyen arkadaşlara tavsiyem TÜRKLERDEN UZAK DURUN gerçekten birşeyler öğrenmek istiyorsanız arapça adına.ve yabancılarla özellikle arapdili ve edebiyatı okuyan araplarla kalın.
dediğim gibi gitmek isteyenlere yardımcı olmaya çalışırım.
vesselam...

IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Haziran2009 Saat 00:14
shami abla evet dogru duyum almissinis  yeni ogren ci almiyor ebu nur sadece  dil kursu bolumune akacak o da kesin degil hayirlisi olsun ama bu boole gitmes fakat birde yeni okul acildi  devlet acti o okulu eski den bedreddin el haseni vardi simdi onun binasini  duveli adinda yeni bir devlet okulu kullaniyo  haseni daha  duruyo ama haseni nin yurdunu kapattilar  birde  yeni ogrenci almadilar yani hasenide 1ve ikinci siniflar yok simdi  bunu yerine duveli de 1 ve ikinsi siniflar var sadece allah sonumuzu hayir etsin gidisat  kotu buralarda her gecen gun daha da daraltiyorlar istifade edecek ortamlari okullari selametle kalin

IP
shami
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı shami Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Haziran2009 Saat 19:08

bedrettin haseninin yurdunu kapatmaları kotu olmus cok ogrencı vardı yazık.gercı ordakılere sorarsan sevınmıslerdırde cok sıkıydı orası.bedrettin haseniyi devletin almasıda bir ynden iyi olmuş en azından talebeler ikame alabilirler inş tabi.şamda yabancı ogrencıler ıcın gercekten cok faydalı olan okul ebunnurdu ozellıkle yenı gıtmıssen şama herkonuda cok yardımcı oluyorlardı.derslerde yerleşimde ikamede.bızım zamanımızda herşey cok guzeldi ama malesef dışardan gelen baskılara daha fazla dayanamadılar.büyük nimetti değerlendirene tabi.inş herşey tekrar eskisi gibi olur.maddi açıdanda bu yıl çok zorlaştı.herşey üç-dört misli pahalılaştı.evet Allah sonumuzu hayr etsin.measselame..

IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Haziran2009 Saat 05:30
kardesim tam olarak kapatildi diyemem  cunki donusturuldu aslinda bedrettin hseni devletin oldu yine yurt var orda ha birde yeni ek bina yapiyolr yanina ama yine de bedrettin haseni iken daha verimliydi sanki
 yinede cok ogrenci cikartildi yurttan... hayirlisi olsun
cok onemli birsey daha var  buraya gelen ogrenciler biraz dah temkinli olmak zorundalar burda baskalarina da zarar vermemek icin cunki burada muslumanlara baski daha fazla dikkat etmek lazim...
selametle kalin

IP
sadecebeyaz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sadecebeyaz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Haziran2009 Saat 16:26
eger  hatay lı isenız  cok buyuk bır ayrımcılık var.  hatay lılara yardımcı oluyorlar orda.

IP
shami
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı shami Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Haziran2009 Saat 22:13
ben hataylı değilim ama evet o ayrımcalığıda çok iyi gördüm tabi bu sadece dimesk ünide geçerli

IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Haziran2009 Saat 06:05
kardeslerim hatayllari dimesk universtesine almirken cok kolaylik sagliyorlar dekan bizzat kendisi sooledi eger hatayli iseniz kolayliklar var dedi saten cok ogrenci taniyorum hataydan orda ama islami ilimler degil ingilizce de tip ta  ve daha nerelerde ama hataylilar herhalde seria  okumuyorlar :D

IP
harzemli23
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı harzemli23 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Temmuz2009 Saat 11:52
acil arkadaşlar vericeğiniz cevaplar tercih sebebi olacak: suriye de hem dil kursuna gidip hemde iş bulabilme imkanı var mı yani orlarda uzun vadede kalmak istersek hep cepten mi yiyeceğiz? bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirlerse sevinirim. oralarda olup da bu konularda ehil olan arkadaşlardan  irtibata geçebileceğimiz arkadaşlar varsa konuşup görüşebiliriz

IP
sadecebeyaz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sadecebeyaz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Temmuz2009 Saat 01:38
Orjinalini yazan: harzemli23

acil arkadaşlar vericeğiniz cevaplar tercih sebebi olacak: suriye de hem dil kursuna gidip hemde iş bulabilme imkanı var mı yani orlarda uzun vadede kalmak istersek hep cepten mi yiyeceğiz? bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirlerse sevinirim. oralarda olup da bu konularda ehil olan arkadaşlardan  irtibata geçebileceğimiz arkadaşlar varsa konuşup görüşebiliriz

bellı bır sure cep ten yıyecegın kesın tanıdıgın yoksada

sen yınede forumda cok bılmıs arkadaslar var onlar cevaplasın :)

hakkınızda hayırlısı

IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Temmuz2009 Saat 05:26
slm alkm sadece beyad abim dogru soolemis her konuda bir sure cepten yersiniz ancak bu biras uzayabilir cunku burda para kazanamiyorlar calisanlar ya emlak sahipleri para kazaniyordar yada universite mezunlari  ama iyi ticaret yetenegine sahipseniz tr ye birseyler  goturup getirirsinniz belki biras  kazanir o da cok eziyetli bir is  her seferinde git gel gerekiyor ikame vermiyorlar vize pahali (40 euro) cok mal geciremessin birde ancak bu isi yapanlar genelde tr de ikame edenler esans kitap misvak uzerine calsiyorlar  burda bir iste calismayi  diyorsaniz tabi ki meslek onemli ama mesela benim ev sahibinin oglu calisiyor 25 yasinda var ayda 6000 suri aliyormus benim  ev kirasi da 6500  suri yani anlican o adam benim ev gibi bir evde otursa ayligi kiraya yetmiyo anlican hayali rakamlarla calsiyorlar (not: benim ev 2 odali ve hic de gusel olmayan bir ev)

IP
harzemli23
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı harzemli23 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Temmuz2009 Saat 19:04
misbah kardeşim teşekkür ettim verdiğin bilgiler için

IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Temmuz2009 Saat 01:41
bisey degil abi gorevimis biliris paylasmayi allah yardimcinis olsun ilminizi artirsin mevcut ilmimizle de en gusel bir sekilde amel etmeyi naip etsin

IP
sedam
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sedam Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Ağustos2009 Saat 13:32
ya arkadaşlar acıkögretim okuyan biri lütfen bana yardım edebilirmi msn mi veriyorum esmerim_xdet msn.com lüfttennn yardım edin bu konu hakkında hiç bişi bilmiyorum ve bu sene ilahiyat okucm

Düzenleyen sedam - 14Ağustos2009 Saat 13:33

IP
sedam
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sedam Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Ağustos2009 Saat 13:34
en yakın zamnda bilgilerinizi bekliyorum yardım ederseniz cok sevinirim şimdiden allah razı olsun

IP
fatma busra
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı fatma busra Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Ekim2009 Saat 17:31
S.A.
ben kardesimle haftaya sam a gidecegiim.Birkac gun otelde kaldiktan sonra ev kiralamak istiyoruz ve iyi bir okul bulup dil ogrenmeye baslayacagiz(ins) arkadaslarin verdigi bilgilere bakilirsa hic bir temeli olmayanlarin ozel hocayla baslamalari daha avantajliymis sanirim.kalacak yer ve iyi bir okul bulma konusunda zorlanacagim sanirim.bu konuda yardinci olabilirseniz sevinirim....

IP
bilgee24
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı bilgee24 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Ekim2009 Saat 17:49
Merhaba ben de yei arapça öğrenmeye çalışıyorum.
Pratik günlük konuşmalar için bir kitap tavsiye edersenizçok minnettar olurum inanın

hayırlı günler teşekkürler

IP
rumeysa34
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29

Alıntı rumeysa34 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Ekim2009 Saat 17:50
sevgili seda msn adresi vermene gerek yok ayrıca arkadasım özel msj olarak yardım alabilirsin bilmediklerini sorabilirsin sitede bilgisi olan herkes yardımcı olacaktır

sevgiler...

Hiç kimse yoktur olmasın kimsesi,herkesin vardır bir kimsesi,ben bugün kimsesiz kaldım EY KiMSESiZLER
KiMSESi!"
IP
fatma busra
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı fatma busra Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Ekim2009 Saat 00:59
selam...
hala suriyedeyseniz bana yardimciolabilirmisiniz?
birkacgun sonra Sam a gidecegim ilk birkacgun otelde kalacagim ama sonrasinda ev kiralamak istiyorum ve iyi bir kurs bulmak...eger yardim edebilirseniz duaci olurum..

IP
fatma busra
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı fatma busra Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Ekim2009 Saat 01:09
selam!
ben kalicak yer konusunda yardim istiyorum.tanidik biri varsa ev kiralamamada yardimi dokunabilir.ve kurs seciminde..tesekkurler...

IP
tradisyonalist
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı tradisyonalist Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Ekim2009 Saat 14:12
esselamu aleykum

ben sam`a geleli bir hafta oluyor. buradaki bayan bir arkadasla irtibata gecerseniz size daha rahat yardimci olabilir ama ben sunu soyleyebilirim ki otogara veya havaalanina geldiginzde sizi karsilayacak birisi olsun bir gun onceden haberlesirisiniz aksi takdirde dilini ve hicbir yerini  bilmediginz bir memlekette kendinizi kotu hissedersiniz  ve taksiciler ve otelciler sizi parasal olarak soyma konusunda ellerinden geleni artlarina koymazlar. bundan emin olabilirsiniz ama yinede buraya biriyle irtibata gecmeden gelirseniz taksicilere 100 suriye lirasindan fazla kesinlikle vermeyin..

IP
sadecebeyaz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sadecebeyaz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Ekim2009 Saat 18:28
bbide her insallah masalllah diyene kanmayin  ben kandimda ordan biliyorum :)

IP
sumeriyye
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sumeriyye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Kasım2009 Saat 07:25

kimse sama gelmesins artlar  iyi degil ozellikle kizlarin basina kotu seyler geliyor napacaksiniz kadin basinizla buralarda yahu kimseyi tanimadan etmeden chatteki insanlara nasil guvenip suriyeye gelirsiniz arkadaslar akilli olun bu dinen caiz degil evela aklen hic caiz degil hangi aile kizini uzak bir ulkeye gonderir yarabbi iman kalmamis yaw la ilahe il allah

IP

<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide