Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Meslek, Fuar, Kurs, Üniversite, Yüksek Lisans, Burs & Okul
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netMeslek, Fuar, Kurs, Üniversite, Yüksek Lisans, Burs & Okul
Mesaj icon Konu: surıye de olan varmı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   3 Sonraki >>
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
sadecebeyaz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı sadecebeyaz Cevapla bullet Konu: surıye de olan varmı
    Gönderim Zamanı: 30Nisan2009 Saat 15:18

aranızda surıye de  okuyan kurs goren veya bu konularda bılgısı olan bana yardımcı  olan bırısı varmı ?????????????????????????????

cok tsk şimdiden

IP
muhyiddin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 73

Alıntı muhyiddin Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Nisan2009 Saat 16:05

sa sadecebeyaz siz neyi istiyorsunuz ya da ne yapmak istiyorsunuz ?

GEL ALLAH'A YÜRÜ YOL KAPANMADAN    ZİKREYLE MEVLAYI DİLİN DURMADAN
IP
sadecebeyaz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sadecebeyaz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Nisan2009 Saat 16:21
a.s  ben surıye deyım  burada   okuyan  dılkursuna gıden  veya bu konularda bılgısı olanlardan bılgı almak ıstıyorum

IP
muhyiddin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 73

Alıntı muhyiddin Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Mayıs2009 Saat 12:45
şam da sahabe kabristanının arkasında BEDRETTİN EL  HASENİ VAR.türklerde var.Oraya bvaşvurup rahatlıkla Allahın izniyle okuyabilirsin. 

GEL ALLAH'A YÜRÜ YOL KAPANMADAN    ZİKREYLE MEVLAYI DİLİN DURMADAN
IP
politrade
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 29

Alıntı politrade Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Mayıs2009 Saat 21:19
Suriyede en guzel Arapca ozel ogretmenler vasitasi ile ogreniliyor. Bir de 3-5 kisilik ekip kurup iyi bir bayan ogretmen bulursaniz cok kisa surede cozersiniz. Kurslar isi butunuyle ranta dokmusler. Ozellikle Ecanib'in ilk uc kurunu hic tavsiye etmem. uc kurda yani 9 ayda normalde 1 ayda ogrenilmesi gerekenleri ogretiyorlar ve dersler cok agir ilerliyor. Bir de sinifinizda cinli ve japon varsa onlarin telaffuz sorununu giderme adina artik dersler hic cekilmez oluyor. Benim her zaman icin tavsiyem ozel ogretmenlerdir. Cok guzel fusha konusan bir dil bilgisi ogretmeni bulabilirseniz ki- bu cok kolaydir- isiniz ciddi anlamda kolaylasir.

IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 263

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Mayıs2009 Saat 21:28
slm alkm ben suriyedeyim  kardesim  bir istegin  sorucan olursa buralardayim  iyi dil kursu diyorsan  o biras simdiki dil bilgine bagli dir   yardimci olabilecegimiz birsey varsa basimis ustune buralari da az cok biliris 2 yildir burdayim allaha emanetsinis...

IP
sabir
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sabir Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Mayıs2009 Saat 22:18
şamda sadece 2 tane yabancı ogrencıler ıçın okul vardır.bırısı  mıllı egıtıme baglı ve diploması geçerlı dır.dıgerı ıse dıplaması geçerlı degıl.bırısı şamda mezze suuıdı arabıstan konsoloslugunu karsısında burası mıllı egıtme baglıdır.dıgerıde ruknettın bölgesındedır.

IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Mayıs2009 Saat 22:22

sabir  abi  burada iki degil daha fazla dil kursu var  hem biras dil bilen kisi derslere katilarak hem dil bilgisini gelistirir hem ilmini artirir hersey ortama bagli allaha emanetsinis hem samdamisinis belki gormusumdur sisi

IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Mayıs2009 Saat 22:29
aa pardon sis  bayansinis gormus olamam herhalde ...:D

IP
sabir
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sabir Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Mayıs2009 Saat 22:52
varsa ısımlerın yazarmsısınz zira ben bulamdım 2 tane bılıyorum ve 2 sındede ogrenım gordum.dıgerlerını adını yazarsanzı ıyı olur

IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Mayıs2009 Saat 23:02
tabii ne demek  birdefa en mesurlari el fetih yani fethul islam ile  ebu nur var ondan soora ecanip var tabi ne kadar uygun o ayri bir mevzu  ondan soora benim bildigim ama mesur olmayan  mahad el ciil diye bir dersane turu bir yer var ve buna benzer yerler  var bunlarin haricinde dedigim gibi eger biras biliyorsa arablar la ayni evde kalir uc ay ogrenir arabcayi bundan iiyi dil kursu mu olur ben tecrubemle biliyorum bir yil kaldim humuslu arkadaslarla  cok gusel oldu halen cok samimi arkadasiz neyse bunlar burda  konusulacak kadar kisa degil allaha emanetsinis

Düzenleyen misbah - 13Mayıs2009 Saat 23:03

IP
sadecebeyaz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sadecebeyaz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Mayıs2009 Saat 01:17
bıde arkadasın bırı  yazmıs   3-5 arkadas  bırleşip  özel  ders alabılırsınız dıye yazmısta   o  3-5 kısıyı  bı bulsam :)

telefon numaransı fılan varsa bu özel ders veren alan özelden veya burdan   yazarmısınız !!!! ! ! !! ! ! !

Düzenleyen sadecebeyaz - 14Mayıs2009 Saat 01:22

IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Mayıs2009 Saat 00:16
slm alkm  kardes  kusura bakmayin bis nurda  nete her zaman iremiyorus ciddi sinavlar var hayat memat meselesi  hayirli olur ins ders verecek hoca sartlara  gore degisir  ona gore bilmeden  oole birilerinin adini tlf nunu nasil verelim simdi  neyse sartlari bilirsek olur ama ins  allaha emanetsinis slm alkm dua edinnnnnn

IP
tahsin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı tahsin Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Haziran2009 Saat 23:17
slm....
Ben suriyeden mezunum okudum.
Suriyeye yaz kurslarına öğrenci alan , Antakya da bir tur şirketi bulunmaktadır.Kurs Temmuz ve Ağustos aylarında olup : gidiş geliş(Antakya'dan),kurs ücreti,konaklama (yatacak yer-yurt) ve toplu pasaport hepsi sadece 600 dolar.Kurs Lazkiyede Tişrin Universitesinde olacaktır.İlgilenirseniz size yardımcı olabilirim.Belkide ben de birlikte giderim

IP
@sedef@
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı @sedef@ Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Haziran2009 Saat 01:00
s.a ben geçen yaz suriyedeydim 2 ay kaldım ebunnurda okuduk benim düşüncem yaz kurslarından pek verim alınmıyor hele de türklerle aynı ortamda kalıyorsan hiç ilerleyemezsin arapların içine karışman lazım. ebunnurun eğitimi güzel maneviyat zaten harika ama dediğim gibi yaz kursu olduğu için zaten insan oraları keşfetmek istiyor sanki dersler ikinci planda kalıyor. ama cidden kendini verirsen 2 ay az bir zaman değil aslında. allah yardımcınız olsun...

IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Haziran2009 Saat 03:12
ozel ders konusunda  bir isteginis olursa bir  kardesimiz var  hanimi arab bir abla bayan arkadaslara ders verebilir...

Düzenleyen misbah - 05Haziran2009 Saat 03:24

IP
Anna
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Anna Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Haziran2009 Saat 21:34

Selamun aleyküm arkadaşlar.Ben imam hatip mezunuyum.Suriye de üniversite eğitimi almayı düşünüyorum.denklik çok da problem değil.başörtü problemi çözülmediği takdirde benim için çok şey ifade etmiyor.Suriye de üniversite eğitimi alan arkadaşlar almış arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.Ben arap dili ve edebiyatını okumak istersem Suriye de okuyabilir miyim mesela.yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ediyorum.

IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Haziran2009 Saat 22:41
ablacim buraya gelirseniz oncelikle ikame  vermiyorlar  yani kisaca buradaki sartlara razi olursaniz  cok mukemmel bir sekilde arabca ogrenirsiniz  isterseniz yuzunusu bile kapatirsiniz  hic kimse karismaz ama size biraz pahaliya mal olabilir  buralar eskisi gibi degil  develuasyon oldu :D  isterseniz detayli gorusurus selametle kalin

IP
sadecebeyaz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sadecebeyaz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Haziran2009 Saat 22:41
ben bıraz arastırdım    

kalıcak yerınızı fılan kendınız aayarlıyorsunuz    ısımını   suanda hatırlamıyorum fakat  bırtane    cok guzel devlet okulu   denglık yok ama   dıbloma verıyor    3 ayda bır kayıt alıyor   17,000  surı lırası  oda  360-370 dolar yapıyor 3 aylıgı 
3 ayda bır kayıt yenılıyorsun  ben topladıgı mbılgılere gore ordakı turk arkadaslara sordum   aylık masrafın  500 tl  fılan dıyorlar  ama tabı kısıden kısıye degısır  okul parası harıc   3 ayda bır kayıt yenılıyorsun 3 aylık donemler  yaz tattılı yok her 3 ayda 1 ay tattıl .  böyle yanı . sımdı 2009 hazıranın 1de  kayıtlar   bıttı okul basladı  3 ay sonra yenı kayıtlar baslıcak  nasıp olursa bende ona yazılmayı dusunuyorum.  

ikamet olayı   burdan gıderkene  turıstlık vıze alıyorsun  15 gunluk (23dolar)    okula kayıt oldugunda  sana  6 aylık vıze alıyor okul

Düzenleyen sadecebeyaz - 15Haziran2009 Saat 22:43

IP
Anna
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Anna Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Haziran2009 Saat 22:54
anladım..peki bu okulun web sitesi var mı:?denklik problem değil benim için.hangi bölümler var.bu gibi bilgilere ulaşmam gerekiyor.

IP
sadecebeyaz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sadecebeyaz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Haziran2009 Saat 22:57
ben suan  surıyede degılım   1.5 ay sonra gıdecegım  ancak ozaman ogrenebılırım wep sıtesını.  wep sıtesı vardır   da ben bılmıyorum    ben arapdılı ve edebıyat bolumunu sordum  başka bolumler varmı  onu bılmıyorum.

IP
Anna
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Anna Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Haziran2009 Saat 22:58
Daha önce yurtdışın da bulundum.Eğitim için olmadı.geldiğim yerden daha iyidir eminim ki.Üniversite eğitimiyle ilgili geniş bilgiler veriseniz memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.

IP
Anna
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Anna Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Haziran2009 Saat 22:59
Orjinalini yazan: sadecebeyaz

ben suan  surıyede degılım   1.5 ay sonra gıdecegım  ancak ozaman ogrenebılırım wep sıtesını.  wep sıtesı vardır   da ben bılmıyorum    ben arapdılı ve edebıyat bolumunu sordum  başka bolumler varmı  onu bılmıyorum.
 anladım o bölüm var yani.bu çok iyi.şartlerın kötü olması benim için çok problem değil.yurtdışı geçmşim var çünki.

IP
sadecebeyaz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sadecebeyaz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Haziran2009 Saat 23:01
evet obolum var
ama okul hıc bıseyıne karısmıyor ne  yersın nerde kalırsın ona  gore  yanı   ..

hakkınızda hayırlısı

IP
Anna
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Anna Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Haziran2009 Saat 23:06
Anladım çok teşekkür ediyorum.yardımınız için.devlet üniversitesi olduğu için sanırım hiç bir şeye karışmıyorlar.ama türkiyeye yakın olması gibi ayrıcalıkları olması güzel.Gittiğiniz de okulun web sitesini kayıt şartlarını bu gibi gerekli bilgileri bana ulaştırırsanız çok memnun olurum.Meşgul ettiğim için hakkınızı helal edin.Allah razı olsun.

IP
sadecebeyaz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sadecebeyaz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Haziran2009 Saat 23:15
tabıkıde  . yollarım

kayıt ıcın resım ve kayıt parası zaten pasoportunuz  olcak baska bısey ıstemıyorlar.

IP
Anna
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Anna Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Haziran2009 Saat 23:18
pasaportum var.Lise dönemine ait pasaportum not çıktılarım hepsi de tercümeli ayrıca.nasip olursa kolay olacak işlemler.Peki burs alma imkanı var mı?

IP
sadecebeyaz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sadecebeyaz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Haziran2009 Saat 23:23
burs ımkanı  yok  devlet oyle burs fılan vermıyor   sen burdan gıderkene ayarlıya bılırsen turkıye den oyle olur  yoksa orda  burs vermıyorlar .   sadece  Hatay  lılara     yardımcı oluyorlar  .     koca bir ayrımcılık.   

pasoprtu  tercume  fılan gerekmıyor   dıblomada ıstemıyorlar .

IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Haziran2009 Saat 10:08
sadece beyaz kardesim anladigim kadariyla siz  ecanib dil kursundan bahsediyaorsunuz orasi  universite degil  dilkursudur  sertifikasi  dunyanin heryerinde gecerli dir fakat sadece arabcayi biliyor diye bir sertifika veriyorlar baska bir diploma vermiyorlar  hem orasi islami icerik bakimindan tamamen  sifir yani islam adina en kucuk birsey  ogretmezler sadece  arabca saten ogrencilerin yarisindan fazlasi avrupali ve amerikali  ogrenciler  yani gayrimuslimler :D

IP
sadecebeyaz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sadecebeyaz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Haziran2009 Saat 13:09
mispahh  

bildigin bişey varsa paylaş zamanında  bu konuyu ilk araştırmaya başladıgımda sana sordum sen saçma sapan seyler yazdın bana """ yok  numara veremem yok hayat mayat meselesı  ""
simdıde cıkmıs   konusuyoorsun bıldıgın bişley varsa  paylaş allah rızası ıcın mıllette faydalansın.

mail@abunour.net

www.abunour.net 

bu şerıat okulunun adresı.  ilk başta dıl dersı verıyor  sonra şerıat  dersı verıyor.

Benım anlattıgım devlet unıverstesı  wep sayfasını fılan bılmıyorum
ama cok ögrenmek ıstıyorsan    googleden arastır   suriye şam da suudi arabistan konsoloslugunun yanında.  ısımı hatırlamıyorum.

ben yerınne  gıttım sordum  orda okuyana sordum bunları.

IP

Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide