Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Önlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumÖnlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
Mesaj icon Konu: السلام عليكم ورحمة الله Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
nevai
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı nevai Cevapla bullet Konu: السلام عليكم ورحمة الله
    Gönderim Zamanı: 11Mart2009 Saat 22:10

السلام عليكم ورحمة الله
                                                                                    بسم الله الرحمن الرحيم       Değerli Arkadaşlar, yüksek müsadenizle bir konuyu müzakere etmeye ve üzerinde fikir teatisinde bulunmak üzere, sizlerle paylaşma gereği duydum. Efendim, bu AÖF İlahiyat önlisans programının sınavsız geçişle hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese evvela teşekkür ederim.. Allah razı olsun.. Önceleri her nekadar DİB personelinin akademik karıyerini yükseltme maksadıyla açıldıysa da, sonradan bütün İHL mezunlarının da bu hakdan istifade etmeleri sağlandı. Eyvallah buna da tamam. Sonra bu okul mezunlar verdi Onbinlerce. Bu da güzel..
     Bir taraftan, Önlisansı henüz okuyanlar açısından bitirme telaşı ve heyecanı sürerken diğer taraftan mezunları açısından da dikeygeçiş sınavı  bir kabus halini almış, adeta payton atı gibi ilitamı kazanmak için sınavdan sınava hazırlık yapmaktalar..İlitamı kazananlarda ise ders başı 70 den aşağı almama çabası ve yatırılan yaklaşık 2000 TL. nin boşa gideceği korkusu.. 
     Bu profili çizdikten sonra sorum şu: SağlıkSEN'in sağlık Bakanlığı çalışanları için önlisans mezunlarının yine AÖF bünyesinde Lisans tamamlama hakkına sahip olma çaba ve çalışmalarını takdirle karşılamakla birlikte,bizde neden böyle bir çalışma yok? diye sormak istiyorum. AÖF İlahiyat tamamlama programı açılsa örneğin mahallemizdeki camii imamı hocamız İHL den 1993 de mezun olmuş, öss yi kazanamadığından gitmiş Mısırda Ezheri okumuş, konjektürel konum gereği diplomalara denklik verilmediğinden oradan diplomasını bile almadan dönüş yapmış ve burda da hem KPSS ile imamlık almış hemde önlisansı bitirmiş...Tercümanlık ve çevirileriyle ortada, Hatta okul derslerinin hiç biriyle bir zorluk bile çekmeyecek seviyedeyken, hala dikey geçişi kazanmakla boğuşması ne kadar anlamlı? açsalar kapıları okusun kardeşim adamcağız imam, yine de imamlık yapacak..İlahiyat mezunu imam olmasını, neden çok görüyorlar ki? haa İlahiyat örgün eğitimden mezun olanlar kızacakmış!! Diğer bazı önlisans ve meslek yüksek okullarınında sınavsız, direkt kendi bölümlerine uygun lisans okuma hakkı olan bölümlerde var. Sizce de olması doğal değil mi?
   Şimdi sıra yetkililerde... gerekli mercilerle kim oturup konuşacaksa nasıl bir stand geliştirilecekse gecikmeden yapılmasını diliyorum..konu hakkında müsbet fikre sahip arkadaşlar, Lütfen binaya bir tuğla da siz yerleştiriniz!  site yetkililerine ve tüm arkadaşlara slm.. musanevai@hotmail.com

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.