Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Önlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumÖnlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
Mesaj icon Konu: Selamlar Arkadaşlar.. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Konu: Selamlar Arkadaşlar..
    Gönderim Zamanı: 19Şubat2009 Saat 14:44

Ben de yeniyim önlisans öğrencisiyim arapçada zorlanıyorum düz lise mezunu olsuğum için:(

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Şubat2009 Saat 15:29

Merhaba NurHafız, hoşgeldin aramıza

ama biraz geç geldin, keşke daha önce gelmiş olsaydın. Zira senin gibi düz lise mezunu olup da ilahiyat önlisans okuyan arkadaşlara bir takım tavsiyelerimiz oldu ve bu tavsiyeler doğrultusunda bir çalışma programı yaptılar. Ama şimdi vakit daraldı, sınava az bir süre kaldı. Ben yine de sana bir yol haritası çizeyim, biraz zorlanıp sıkı çalışırsan sınava kadar bazı şeyleri çözüyor olursun.

1. Arapça seviyeni bilmiyorum, sıfır kabul ediyorum. Onun için şu adresten harflerin yazılış ve okunuşlarını hızlıca öğrenebilirsin:

2. Yine yukarıda verdiğim adreste "başlangıç dersleri" diye bir bölüm var. Bu bölüm basit bir şekilde fail, meful, fiil, müpteda, haber, sıfat tamlaması, isim tamlaması, harfi cer vs. gibi gramer bilgilerini öğretiyor. Bu derslere de seri bir şekilde çalışman lazım.

3. Eğer online derslerimize üye olmamışsan mutlaka üye olmanı tavsiye ederim. Derslerimizle ilgili ders programı, örnek ders anlatımı, kayıt işlemleri vs. bilgilere aşağıdaki adresten ulaşabilirsin:

Başarılar dilerim.

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide