Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟

Mesaj icon Konu: arapça ogrenmek ısteyenler

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Mayıs2007 Saat 10:06
merhaba akilic54, aramıza hoşgeldin

sıfırdan mı başlıyacaksın?

IP
melisanur
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı melisanur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Mayıs2007 Saat 11:42

SLM ARKADAŞLAR

BEN BU SİTEYİ BUGUN BULDUM VE UYE OLDUM..
BEN ANADOLU ÜNV. İLAHİYAT ÖNLİSANSTA OKUYORUM VE ARAPÇA İLE BAŞIM DERTTE NASIL BİR ÇALIŞMA PROGRAMI İZLERSEM ARAPÇADAN BAŞARILI OLURUM

IP
ayseker
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 390

Alıntı ayseker Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Mayıs2007 Saat 20:33

Yeni gelen arkadaşların hepsine Hoşgeldiniz diyorum.

Melisa arapçada başarılı olabilmek için en önemli şartvdevamlılık.Hergün en azından bir veya iki saatini ayırmalısın.İlahiyat önlisanas kitabı ilk başlayanlar için ilk etapta zor gelebilir.Ama hiç yılma, konuları düzenli şekilde çalışırsan aslında pek de zor olmadığını göreceksin.Başka yardımcı kitaplar alabilirsin.Piyasada daha açıklayıcı,net ve kolay anlatımlı kitaplar mevcut.Kursa gitme imkanın varsa muhakkak bir kursa da katıl.Arapçaya bir başladın mı bir daha çıkmak istemeyeceksin inan.
IP
yezdan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı yezdan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Mayıs2007 Saat 11:10
ben  hafızlık yaptım ve kuranı okurken anlamak ıstıyorum faka bu tahmınımdende zor oluyor ıyı bır egıtım bulmak cok zormus tavsıyenız  olursa cok memnun olurum sımdıden allah razı olsun 
IP
yezdan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı yezdan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Mayıs2007 Saat 11:20
ben hafılıgı yapmıs bır kısı  olarak ve suan arapcayla cebellesen bırı olarak tavsıyem once hafızlıktır cunku cok yardımı oluyor kelımeler beynınde oldugu ıcın dılde pratılesıyosunuz allah yardımcın olsun  
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Mayıs2007 Saat 14:36
Merhaba Yezdan, aramıza hoşgeldin
Anlaşılan Arapça öğrenmek için epey çile çekmişsin  Aslında sorun şu, niçin Arapça öğrenmeniz gerektiğini bir tespit etmek lazım. Yani mesele Kur'anı anlayabilmekse metod başka olur, mesele arapça turist rehberliği yapmaksa metod başka olur. Hatta Kur'anı anlamakla neyi kastettiğimiz bile çok önemli. Çünkü sadece motomo tercüme manasında kelime anlamlarını anlamaksa kastedilen, bunun için Arapça öğrenmeye bile gerek yoktur. Hafızlık için harcadığınız sürenin 1/3'ini kelime ezberine harcarsanız Kur'an kelimelerini rahatlıkla Türkçeye çevirirsiniz. Ama maksat Kur'andaki kelimelerin detaylarına inmekse ozaman uzuuuun bir dil eğitimi yolculuğuna hazır olmanız lazım. İnsanlar bu ilim için ömürlerini harcıyorlar çünkü, öyle bir iki senede olacak birşey hiç değil... Umarım demek istediğim şeyi anlatabilmişimdir. Benim size acizane tavsiyem (ne düzeyde arapça biliyorsunuz bilmiyorum) eğer sıfır bilgi ile başlıyorsanız (hafızlığı saymıyorum çünkü o Arapça eğitimi değildir) sitemizin sıfırdan arapça bölümünden başlayabilirsiniz. Orada ufak ufak gramer bilgileri verilmektedir. ilerleyen aşamalarda bir kursa gitmenizi tavsiye ederim. Ancak yukarıda belirttiğim gibi amacınız Kur'anı detayları ile anlamaksa bunu öğrenebileceğiniz bir kurs yok. Tefsir, hadis, fıkıh ilimlerini Arapça'nın yanında talep etmeniz ve öğrenmeniz gerekecektir. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
IP
yezdan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı yezdan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Mayıs2007 Saat 21:09
benarapcayı ogrenmeyı ve ana dılım gıbı konusmak ıstıyorum ama ınanın dogru ınsanlarla calısmak tek care sızın onerılerınıze ıhtıyacım var eger yardımcı olursanız cok sevınırım cvp beklıyorum    allaha emanet
IP
yezdan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı yezdan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Mayıs2007 Saat 21:14
cvp ıcın tesekkurler benım amacım kuranı anlamak kursa baslıcam ıstanbula gelmeyı dusunuyorum tavsıye edebılecegınız bır yer varsa cok memnun olurum ben sıtedekılere baktım ama yınede bılen bırıne danısmakta fayda var zor bıseyı ıstedıgımın farkındayım ne demek ıstedıgınızı anladım ınsan sevdıgı ılım ıcın elınden gelenı yapar ben yılmayan bırıyım buda bana cesaret verıyor inş. rabbım butun arkadaslarımızı benıde muvaffak eder
IP
mevhum
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mevhum Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Mayıs2007 Saat 14:09

selamun aleykum. yurt dışında arapça eğitimi almış birisi olarak sana ilk başta Mısır'ı tavsiye etmem. Yurt dışında arapça eğitimi konusunda bilgi almak istersen bildiklerimi seninle paylaşabilirim ücretsiz olarak . Bu konuda uğraş veren bir kardeşime tavsiyede bulunmak beni çok sevindirir. mevhum@gmail.com selametle kalın.

IP
emir1983
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı emir1983 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Haziran2007 Saat 11:12
bursada ikamet eden yokmu yaw bize arapça öğretecek hayrına:)) herşeyde para ile olmazki canıım kiminin parası kiminin duası dimi.
IP
HİCRET..
Faal Üye
Faal Üye

Gönderilenler: 467

Alıntı HİCRET.. Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Haziran2007 Saat 15:11
-

Düzenleyen HİCRET.. - 15Temmuz2009 Saat 22:51
IP
emir1983
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı emir1983 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Haziran2007 Saat 16:18
sana bizim kursta bize verilen kitapları önerebilirim tek kelimeyle süper kitap hatta tam süper kitap
"ana dili arapça olmayanlar için arapça dersleri"  (dususu'l luğati'l arabiyye)
Dr. F. Abdurrahim

bu 4 ciltten oluşuyor 4 cildinide almanı tavsiye ederim. takıldığın yer olursa yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiği kadarıyla. iyi çalışmalar dilerim.
IP
HİCRET..
Faal Üye
Faal Üye

Alıntı HİCRET.. Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Haziran2007 Saat 17:11
--

Düzenleyen HİCRET.. - 15Temmuz2009 Saat 22:50
IP
emir1983
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı emir1983 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Haziran2007 Saat 17:19
teşekkürlerinizde beni ziyadesiyle memnun etti. ne mutlu ziyadesiyle memnun olanlara iyi çalışmalar.
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Haziran2007 Saat 01:00
Merhaba Feyzanur, aramıza hoşgeldin
evde kendin çalışacaksan, durusul luga arabiyye kitabı seni sıkabilir. Bu durumda kendi kendine Arapça eğitim setlerinden almanı tavsiye ederim. Sıfırdan başlayarak seni belli bir seviyeye kadar getirecektir. Nakkaşın setini alabilirsin mesela. Üyelerimiz arasında bu seti kullananlar var ve memnunlar. Setle ilgili bilgiyi aşağıdaki adreste bulabilirsin

kolay gelsin.
IP
binali
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı binali Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Haziran2007 Saat 00:28
sarf kitabı ile ilgilen.başlangıçta seni çok sıkar fakat öğrendiğini unutturmaz
IP
HİCRET..
Faal Üye
Faal Üye

Alıntı HİCRET.. Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Haziran2007 Saat 11:44
s.a sağol önerin için
IP
konyaa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı konyaa Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Haziran2007 Saat 22:55
feyzanur arkadaşım yönetici ibotea dediği gibi nakkaş seti süper bende onla başladım vede devam ediyorum gerçekten sıfırdan arapçaya başlıyacak biri için ideal başarılar dilerim
IP
pirpirok
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı pirpirok Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Haziran2007 Saat 15:55
arapça,ağır we  bağlantılı bi dil!!biri bana yardım etsinn!
IP
KAJAL
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı KAJAL Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Haziran2007 Saat 22:37

MERHABA PİRPİROK EVET ARAPÇA ÖĞRENİLMESİ EN ZOR OLAN DİLLERDEN BİRTANESİ BU SEBEBLE ÇOK AZİMLİ OLMAYI GEREKTİRİYOR BEN 5 SENEDİR UĞRAŞIYORUM VE EN FAYDALI OLAN ÖĞRENME ŞEKLİ BİRİYLE KONUŞMAN GÜNDE 20 DAKİKA BİRİYLE KONUŞMAK 4 SAATLİK DERSE BEDELDİR İNŞALLAH YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR

IP
Bâki
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Bâki Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Haziran2007 Saat 20:07
Durusul luganın son cildinin ilk 10 parcasının tercumesi lazım..Hemde acil..Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.En geç persembe aksamına kadar..

Düzenleyen Bâki - 27Haziran2007 Saat 20:08
IP
seher123
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı seher123 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Temmuz2007 Saat 23:59
Merhaba...Bende aranıza yeni katılanlardanım ve benimde sorunum aynı "arapça öğrenebilmek" aranızda bana arapça eğitim seti tavsiye edebilecek bir arkadaş var mı acaba? bir kaç sete baktım ama güvenebildiğim, pek söyleyemem. yardım ederseniz sevinirim.
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Temmuz2007 Saat 09:15
Merhaba Seher,
başka bir başlıkta da aynı soruyu sormuşsun, orada cevapladım.

iyi çalışmalar dilerim
IP
nevinu
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı nevinu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Mart2008 Saat 22:17
Orjinalini yazan: emir1983

bursada ikamet eden yokmu yaw bize arapça öğretecek hayrına:)) herşeyde para ile olmazki canıım kiminin parası kiminin duası dimi.
IP
nevinu
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı nevinu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Mart2008 Saat 22:18

bursada ikamet eden çok

IP
sebnar
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sebnar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Haziran2008 Saat 15:50
slm arkadaslar benim babam suriyeli arapcaya ve mısıra
hayranım en kısa zamanda arapcamı iiyice ögrenip mısırda iş bulmak istiyorum en iyi nasıl ögrenirim sizce?
IP
Bâki
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Bâki Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Haziran2008 Saat 16:12
Ben yaklaşık 6 ay Şam'da bulundum.

BU süre zarfında arapça adına keşke dediklerim oldu.

Mesela Şam'a gitmeden  önce arapça gramer kurallarını daha iyi halledebilirdim.Çünkü bu konuda ben ve arkadaşlarım az da olsa sıkıntı yaşadık.

İlk önce grameri çok iyi derecede halletmeye bakınız..

Bununla birlikte babanız suriyeliymiş..Onunla (sık sık görüşüyorsanız tabi) bol bol pratik yapabilirsiniz..

Tabi mutlaka arapça hikayeler çizgi filmler yada filimler izleyin dicem ama onları yapıyorsunuzdur zaten...

IP
senelss
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı senelss Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Haziran2008 Saat 18:22
s.a arkadaşlar bende arapça öğrenmek çok istiyorum ve kurs araştırıyorum eğer net ortamındada öğrenilebilecek gibiyse öğretebilecek arkadaşlardan yardım istiyorum yada bana istanbulda bulunan kurslarla ilgili bilgide verebilirseniz çok minnettar kalırım.selametle
IP
naksi
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı naksi Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Haziran2008 Saat 13:35
selamün aleyküm arapça diline yoğun bir iilgim şimdi mütevazi de olsa arapça üzerinde çalişmaktayım iki sene sonra suriye ye gitmeyi düşünüyorum şu an lisans eğitmii aldığım gidemiyorum bu iki sene içinde ne yapabilirim tavsiyelerinizi bekliyorum
IP

<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,137 Saniyede Yüklendi.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek