Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Önlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumÖnlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
Mesaj icon Konu: ilahiyat okumak istiyorm çokmu zor yapabilrmiym Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
mahseri
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı mahseri Cevapla bullet Konu: ilahiyat okumak istiyorm çokmu zor yapabilrmiym
    Gönderim Zamanı: 17Ocak2009 Saat 13:36

selamun aleykum arkadaşlar.burayı  aöf ilahiyat araştırırken buldm öncelikle burayı kuran ve emeği geçen kardeşlerden rabbim razı olsn inş diyorum. ben imamhatip mezunu değilm ama ilahiyat okumak istiyorm çokmu zor yapabilrmiym merak ediyrm bana yardımcı olurmusnz.ve sanırm forumda zorlanıyrm.sizlerle irtibatta.

Düzenleyen idinc - 22Nisan2009 Saat 13:04

IP
süleymaniye
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı süleymaniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Ocak2009 Saat 13:47

و عليكم سلام
اللغة العربية ليس بصعب
ان جاهدت الدروس يكن لك سهلا
ALLAH yardımcın olsun

IP
mahseri
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mahseri Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Ocak2009 Saat 13:51
teşekkür edrm ama şöyle bir inceledm de çok zor görünüyr.hevesm kırıldı resmen.:(( arapça bu kadar zormu.?:(

IP
süleymaniye
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı süleymaniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Ocak2009 Saat 13:56
her şey emek ister.çaılşmak ve başaracağına inanmak lazım.
bu işi yapanlar,yapabildiğine göre,bizde insanız elhamdülillah
o zaman bizlerde yapabiliriz.

IP
mahseri
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mahseri Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Ocak2009 Saat 14:07
evt ama desteğe ihtiyacım var sanırm tek başıma yapabileceğimi sanmıyrm.etrafımda iyi arapça bilen biri yok.kursları felan araştrmalıyım yoksa kendi başına epey zor görünüyr.:( bana dua edin inş birden ümitsizliğe düştm.

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Ocak2009 Saat 20:55
arkadaşım ilahiyat okumak istemekteki amacın nedir? yani iş imkanları memuriyetmi yoksa dinimizi ögrenmekmi veya arapça ögrenmekmi söylersen ona gore yardımcı olalım sana

IP
hilsu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hilsu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Ocak2009 Saat 14:46
arkadaslar ben ımam hatıp mezunuyum cok zorlanıyorum ya...ben bu arapcayı 8 sene gördum ya ama hıc bısey yok suan..anlasılması cok zor..keske baska bı bolum okusaydım dahı dıyorum..derslerarapca ve  tarıh zorluyor sanırım degılmı...varmı zorlandıgınız baska dersler????????

IP
hilsu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hilsu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Ocak2009 Saat 14:48
Orjinalini yazan: hilsu

arkadaslar ben ımam hatıp mezunuyum cok zorlanıyorum ya...ben bu arapcayı 8 sene gördum ya ama hıc bısey yok suan..anlasılması cok zor..keske baska bı bolum okusaydım dahı dıyorum..derslerarapca ve  tarıh zorluyor sanırım degılmı...varmı zorlandıgınız baska dersler????????

keske dedıgın gıbı duz konusma arapcası  ogrenmek olsaydı dıl konusunda kendıme cok guvenıyorum ama ıse dılbılgısı gırınce ısler karısıyor..

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Ocak2009 Saat 22:13
imam hatiplerde olsun ilahiyatlarda olsun arapça yanlış öğretiliyor kasıtlı birşekilde insanlar arapçadan soğutuluyor. ancak onların istediklerini ellerine vererek arapçadan vazgeçme. dağın zirvesine çıkmanın birkaç yolu vardır seni zirveye götürecek yolu bilirsen ozaman maksadına ulaşırsın arapçayı öğrenmeninde yolları var o yolları bilmen gerekiyor zor değil yani arapça bukadar türkiyede bu dili bilen konuşan okuyan yazan kişi var bunlarda sennin gibi insan sende yapabilirsin

IP
mahseri
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mahseri Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ocak2009 Saat 00:19
cumhurulfukaha kardeşim amacımı sormuşsunuz.her ikiside ama asıl olan hem dinimi yaşayabilecğim hem anlatabilecim bir işmn olması.

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ocak2009 Saat 12:12
iş içinse gir ama arapçayı iyice öğren öyle gir çünkü arkadaşlar hep kalıyor arapçadan
ama ilahiyat açıkögretim yada ilahiyat fakülteleri diyim dışarıdan görüldügü gibi islamı anlatan yerler değil islamı iyice ögrenmek için senin şahsen kitap felan okuman lazım

IP
hilsu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hilsu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ocak2009 Saat 12:30
iş icinse gır demıssın cumhurulfukara kardes ben ne ılahıyat mezunu bılıyorum hepsı ıssız yapmayın en az ıs oranı ilahıyat cıkıslılarda dınını ogrenmek ıstıyorsan tabıkı daha ıyı ogrenecek yerler var..

IP
fadik
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 69

Alıntı fadik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Şubat2009 Saat 18:21
eeeeeeeee ben düz lise mezunu ilahiyat okuyorum benim arapçam hiç yıok ne olacak şimdi vaz mı geçeyim

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Mart2009 Saat 13:37
fadime hanım senin yapacağın son iş çıkmış soruları incelemek arkadaşım bukonuda bilgin yoksa sorarsın gözünüzde fazla büyütmeyin altı üstü arapça elbet olur bişeyler hiç kafanı takma benim tariflerimi hafife alma allahın izniyle geçeceksin

IP
fadik
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı fadik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Mart2009 Saat 14:34
teşekkür ederim abdürrahimhalis

IP
bifenaki
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 109

Alıntı bifenaki Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Mart2009 Saat 00:13
Yolun başındayken vazgeç.

IP
mahsen
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mahsen Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Nisan2009 Saat 13:07
ilahiyatlı olmak olmak bı ayrıcalık bence..buna sadece ıs meslek para amaclı bakmamak lazım..bılınclı musluman olabılıceksek arapca zor olsada ugrasmak vazgecmemek gerekır..kamu ısletme v.s. bunların ılk amacı gelır olabılır ama ılahıyat butun bır hayatı ogrenme ve ogretmeyle gecırmek demek..bu bakımdan herkezın ekınde ılahıyat dusuncesı olmalı..vazgecmeyın umıtsız olmayın bence..

IP
esra???
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı esra??? Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Nisan2009 Saat 12:19
bencede ilahiyatlı olmak bır ayrıcalıktır.insan istedıkten sonra herseyı basarabılır yeter kı istesın.bence hıc bır ümitsizlige kapılmayın artık hersey o kadar ılerledıtı ınternet olsun cevrenızde emınım bırcok sıze yardımcı olcak kurslar vardır
internette de bır cok ılahııyat sıtelerı ve konularda yardımcı olacak arkadaslarınız vardır.hıc bır zamn vazgecmeyım sız arapcadan korkacagınıza arapca korksun sızde

IP
fadik
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı fadik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Nisan2009 Saat 13:31
evet   geri dönüş olamaz zaten ben memnunum ama belli ki pesetmemizi bekleyen arkadaşlar da var
mesela bifenakiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

IP
tuba44
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 70

Alıntı tuba44 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Nisan2009 Saat 01:34
BENCE İNSANIN KENDİNİ ÇOK İİ GELİŞTİREBİLECEĞİ BİR PROGRAM.RABBİM YARDIM EDER İNŞ.SİZ VAZGEÇMEYİN

IP
meczub
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı meczub Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Nisan2009 Saat 22:31
bence hiç zor değil çünkü öğrendiğimiz şeyler gündelik hayatta yaptığımız şeyler.tabi tarih arpç gibi desler biraz uğraş istiyo o kadarda olacak.kısacası ilahiyat okumak bir insanın nasıl yaşamasını anlatacak bilgilerin % 80 ni ni kapsıyor olmazsa bırakırsın ucunda ölüm yok ya 

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,188 Saniyede Yüklendi.