Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟

Mesaj icon Konu: Pratik Arapca Ögrenmek

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yazar Mesaj
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Kasım2006 Saat 00:27
dokuzuncu ayda izindeydim son bir hafta kala izinimin bitmesine imam hatip lisesi müdüründen biraz ders görmüstüm tüm tatilimi aslinda bu konuda harmacak isterdim fakat cenazemiz vardi derken bir hafta günde bir saat kadar elif bay´i ögrendim ama sesleri geregi gibi mahrecleriylen cikaramiyorum. birde ben harekeli okumayi ögrendim bunlar harekesiz. ögrendim dedigimde ancak heceleye biliyorum.

elif ba cüzü var bende yanliz benim zamanim yok gidip birisinden ögrenmeye. kendi isim oldugundan günün 12 ila 14 saatini calisiyorum. bir saat gece on ikinden sonra ögrenmek icin zaman ayirt ettim oda böyle bir siteyi buldugum icin yapanlardan Allah razi olsun yillardan beri hevesim var bir türlü bir okula gidemedim bu site tam bir firsat benim icin fakat tam baslarken hevesim kursagima durdu.
benim istetigim pek fazla birsey degil.
ibrahim abi hatta bana özel ders verebilecek bir ögretmen arayacakti ona gerek kalmaz eger en azindan bir veya iki ders hazirlarlarsa sonucta 45 dakikalik bir ders hazirlayacaklar ve bende zaten para vermeye raziyim
yardim etmek istediginiz icin  tesekkür ederim ama yazismaylan olabilecek bir ögrenim olsa kabul ederdim ama dinleyerek ögrenmek gerektiginden ve harekesiz harflerin nasil okunmasi gerektigini duymak gerektiginden pek fayda sagliyacagina inanmiyorum.

Düzenleyen ugurcan - 07Kasım2006 Saat 00:27
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Kasım2006 Saat 00:44
ibrahim abi en azindan su harfler harekesiz nasil okunuyor ve birlestiriliyor gibi 45 dakikalik oda eger o kadar sürerse 1 tane ders hazirlatsan  parasini vermeye raziyim lütfen bu konuda yardimci olursan cok sevinirim.
cünkü o verilen derslere calisabilmek icin en azindan bu kadarini ögrenmem gerek. bunlari baskasindan ögrenmek icin zamanim olsa zaten online ders almama gerek kalmaz.

belki hatirlarsin siteye yeni geldigimde sormustum online arapca ögrenebilecek bir site veya kurulus varmi diye sende bana tam aradigim gibi bir sitenin burasi oldugunu bana söylemistin, inan bunu okuyunca cok sevindim ve niyetimin ciddi oldugunu görüyorsun.
eger gerekli ise 6 aylik kurs parasini bir daha vermeye raziyim yeterki bir okumaya baslayayim
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Kasım2006 Saat 08:54
tamam bunu halletmeye çalışalım.
bu arada aşağıdaki adresimizi hiç ziyaret ettin mi?

bu adreste harfleri tanıtan, okuma kuralları ve yazma kurallarını öğreten bölümler var. İstifade edebilirsin :)
IP
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Kasım2006 Saat 09:37
S.a. ugurcan kardes
Gayretinden ve arapca dilini ogrenme kararindan dolayi seni tebrik ederim.

Tam iki yil onceydi!.. Ayni senin durumundaydim!.

Kuran okumasini bilmiyordum, kuran ogrenmek icin kimsenin yanina gitme firsatimda yoktu. Hem yasim ilerlemisti hem de calisiyor ve ailemin gecimini sagliyordum.

Ama kararliydim, hem kuran okumasini ogrenecektim (bu konuda oldukca gec kalmistim zaten ) hem de arapca dilini ogrenecektim. Ama nasil?

Oldukca sikintili bir durumdu benim icin

Elif cuz kitabi almistim, aksamlari okumaya basladim ve arapca harflerin altindaki latin yazidan takip ederek harfleri tanidim ama sadece sekillerini gorunce adini soyluyordum, telaffuzum oldukca berbatti. Bu sefer internette arastirma yaparken sesli Elif-Be cuzu buldum hemen bilgisayarima indirdim.
Aradigimi bulmustum, cunku telaffuzda sorunum vardi ve dogru mu soyluyorum diye surekli endiseleniyordum.
Sesli Elif-Be cuzunde ses, arapca harfler, latince yazilislari hepsi vardi ve hemen calismaya basladim.
Dort haftada Elif-Cuz programini bitirdim.
O prgrami hazirlayandan Allah milyonlarca kez razi olsun, sayelerinde kuran okumasini ogrendim
Arapca da tum harflerin sessiz oldugunu ve ses verenin harekeler oldugunu orada ogrenmistim.
Esre, ustun, otre, iki esre, iki ustun, iki otre derken cezim ve sedde ile de katmayi ogrenince okumaya baslayinca tabiri caiz ise cocuk gibi sevincten kulaklarim oynuyordu.
Ve kelimeleri okumaya akabinde birbirine katmaya baslamistim. Kurandaki uzun cumleler artik beni korkutmuyordu, rahat rahat okumaya baslamistim.

O gunden beridir, ihmal ettigim kurani her gun bir sayfa okur oldum. Kuran okumak gercekten cok zevkli birseymis, insanin icini ferahlatiyor

Ama Allahima sukurler olsun ki, Elif-Be cuzu sayesinde kendi kendime kuran okuyabilir hale geldim ve arapca alfabesini ogrendim.

Ikinci adim olarak arapca konusmaya baslamayi kafaya taktim.
Ekonomik sartlar yuzunden arapca kursuna gidemiyordum. Ama bir sekil ogrenmeliydim.
Derken Cantas serisi bir kitap karsima cikti, dort kitap bitirdim.

Daha sonra internette gezinirken google arama motoruna arapça kelimesini yazmistim ve karsima www.onlinearabic.net linki cikmisti.
Insallah arapca dersleri veriliyordur diye icimden gecirmistim.
Linki actigimda "Arapca ile ilgili hersey" yazisini gorunce sevincim bir kat daha artmisti.
Gordum ki, arapca diline ilgi duyan insanlar bu sitede toplanmisti.
Bende hemen arapca dersi verip vermedilerine baktim ama o zamanlarda arapca dersi vermiyorlardi.
Fakat e-shop sayfasinda Arapca ogretim VCD setini gordum ve hemen satin aldim. Bu seti tam 6 defa bitirdim. Oldukca istifade ettim. Ama bu arada Meral Cortuk hanimin kitabini da okudum, ilk etapta anlamadigim cok sey olmustu ama sagolsun onlinearabic forumundaki guzel insanlar oldukca yardimci oldular, her soruma cevap verdiler, bu durumda bana inanilmaz moral veriyordu.

Ve istisnasiz her aksam yatmadan 1-2 saat arapca calisiyor oldum. Bu durum aliskanlik haline geldi bende, ruyamda bile arapca konusur oldum, ama ruyamda daha iyi arapca konusuyordum

Sunu farkettim, prati arapca konusmak isteyen arkadaslar (bence ilk etapta konusabilmenin zevkini tatmak lazim) dil bilgisiyle bogusarak dili ogrenmekten sogumasin

Oncelikle pratik cumle kaliplar sayesinde zaten hal hatir sormayi ogreniyorsunuz, bu da konusabilmenin ilk adimi sayiliyor ben bu sekil hissettim ve ogrendim.

Basarili bir ogrenim sureci diliyorum ugurcan kardes,.. pes etme, arapca konusmak oldukca zevkli,..   
الطالب المجتهد
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Kasım2006 Saat 21:10
Verdigin moral icin tesekkürler insaallah sizlerinde yardimiyla bu isin üstesinden gelirim allah razi olsun
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Kasım2006 Saat 21:14
Ibrahim abi inan buna cok sevindim,senin dedigin gibi derslerede baslayacagim en azindan
kulagim alisir. 
IP
Fatih
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı Fatih Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Kasım2006 Saat 14:06
internet  üzerinden dersler başladı   arkadaşım   sözlük  yaz  arapça  sözlüğü aç   orada  görürsün   

Düzenleyen Fatih - 10Kasım2006 Saat 14:08
IP
Nurulhak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 270

Alıntı Nurulhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Kasım2006 Saat 23:00
ahh bu arapça yazılısıı ömrümden ömürr götürüyo yaw
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Kasım2006 Saat 20:59
selamun aleykum ibrahim abi insaallah keyfin yerindedir senin dedigin tavsiyeye uyuyorum ve dedigin gibi cümleleri yavas yavas kaliplar halinde anliya biliyorum ama okuma isini bir türlü beceremiyorum cünkü harfleri okumada sorun yasiyorum

insaallah benim istedigim harfler konusda bir ilerleme kaydetmissindir
IP
acizâne
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı acizâne Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Kasım2006 Saat 00:49
السلام عليكم

merhaba ugurcan kardeşim yazdıklarını şimdi okudum keşke yardım edebilecek durumumuz olsa ama umarım bu linkler biraz da olsa faydalı olur sizin için:

ilk ikisi harflerin mahreçlerini anlatıyor. bu son yazdığım 12 link kur'an_ı kerimi öğretme amaçlı multimedyalar inşaallah bir sorun olmaz. umarım faydalı olur.
en azından harflerin okunuşunu öğretmesi açısından. 12 dersten oluşuyor yalnız şunu da söyleyim bu program daha çok çocuklara yönelik ama faydalanacağınızdan eminim.birinci ders daha çok harflerin görünüşleriyle ilgili ama gerçekten güzel bir program olmuş...

Selam ve Dua ile...

Düzenleyen acizâne - 17Kasım2006 Saat 00:51
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Kasım2006 Saat 20:59
Merhaba ugurcan, bahsettiğin gelişmeler beni sevindirdi. Çok iyi gidiyorsun
okuma dersiyle ilgili ders oluşturulmasını çekim takvimimize aldık. Bir taraftan derslerin çekimi devam ediyor. Bunu derslerin en başına ekleyeceğiz inşaallah. Bu arada yukarıda acizane'nin verdiği linkler gayet  güzel. İşini kısmen de olsa göreceğinden eminim.
Çalışmaya devam...
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Kasım2006 Saat 21:03
Selamun aleykum cok tesekkür ederim yardimlarin acizane kardes insaallah  hemen bir firsat bulup bakacagim allah razi olsun
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Kasım2006 Saat 21:06
sana cok zahmet verdim ibrahim abi her yazdigim mesaja sabirla cevap verip beni bayagi motive ettin allah senden razi olsun ansallah o derslerde eklenirse cok daha hizli ögrenecegime inaniyorum hakkini helal et
IP
acizâne
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı acizâne Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Kasım2006 Saat 21:42

عليكم سلام يا اخوان

لا مهم جدا
لكني اريد ان تدعوا لي في امتحاناتي

umarım ufak da olsa yardımım olmuştur. sizden de sadece dua istiyorum haftaya sınavlarım başlıyor çünkü.
Selam ve Dua ile...
مع السلامة
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Kasım2006 Saat 20:20
Allah en güzel sonuclan sinavini kazanmani nasip etsin,acizane kardes.
Elbetteki dualar müsterek,bizimde en az senin kadar duaya ihtiyacimiz var, insanlarin birbirine günahsiz dillerle dua etmesi kadar güzel birsey olamaz cünkü duanin kabulune sebebtir bu tür dualar.
Sende bizleri dualarinda eksik etme. 
IP
acizâne
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı acizâne Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Kasım2006 Saat 23:06
السلام عليكم

Allah razı olsun güzel dualarınız için...
Elbette haklısınız kişinin din kardeşi için canı gönülden yaptığı dua kadar güzel bir ahiret yatırımı var mı ki... Çünkü insan başkası için gerçekten dua ediyorsa bu ibadete riya karışmaz ve tabi ki makbuldür. Rabbim yaptığınız ve yapacağınız tüm hatalarınızı affetsin ve yine yaptığınız ve yapacağınız tüm ibadetlerinizi en yüce makamlara ulaşmanız için bir vesile kılsın inşaallah...
gerçekten öğrenmek için gösterdiğiniz şu gayret bile Rabbimin katında en makbul ibadetlerdendir Allahın izniyle...

Selam ve Dua ile...
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Aralık2006 Saat 13:51
selamun aleyküm ibrahim abi sence ders cekme olayi ne kadar daha zaman alir
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Aralık2006 Saat 14:52
Aleyküm selam ugurcan, ocak ayında yayınlanacak inşaallah.
IP
setrems
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 101

Alıntı setrems Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Aralık2006 Saat 19:10
selamun aleykum ben,3yıldır arpça eğitim alıyorumgramer derslerini bitirmek üzereyiz.ELHAMDULİLLAH güzel bir şekilde iğrap yapabiliyoruz.K.KERİM AYETLERİNİDE %75 anlayabiliyoruz.benim eksiğim pratik yapmadığımız için konuşamıyorum.online ders verdiğinizi öğrendim.seviyemi size anlatmaya çalıştım acaba derslerinizin bana faydası olur mu?ilgilenirseniz çok mutlu olurum.birdearapça klavye hep mause ile tıklayarak mı yazılıyor.daha kolay bir yazılış şekli yok mu?yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2869

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Aralık2006 Saat 23:10

Merhabalar setrems

Hoşgeldin!
Uzun süre gramer görmüş olmanız çok güzel, sizi bu gayretinizden dolayı tebrik ederiz.
Dilbilgisine göstermiş olduğunuz bu çalışmanıza birde pratik arapçayı dahil ettiğinizde sizin için güzel bir zenginlik ve fırsatlar kapısı olacağı hiç şüphesizdir!..

Bu vesileyle sorularınızı iki madde halinde cevaplayarak yardımcı olmaya çalışacağım

1) Online görüntülü dersler!
Online görüntülü dersler hakkında genel bilgiyi aşağıdaki linkten alabilirsiniz:
a) Arapça dilini öğretmede iki hususu önemsedik: Yoğunluk ve Süreklilik!..
b) Arapça dilini bir arap ülkesinde öğrenilebileceğini bildiğimiz için arap hocaların sunumuyla arap hocalarımızı internet yoluyla görüntülü olarak evlerinize/is yerlerinize getirdik, böylece en doğal ortamı temin etmiş olduk,..
c) Derslerimizin içeriği, güncel yaşamda iletişim için en çok kullanılan metinler, cümleler, zengin mantık cümleleriyle, zenginlik içermektedir,..
d) Arap bir arkadaşınızla konuşmaya başladığınızda cevabi cümlelerin hatrınıza gelebilmesi için, dolayısıyla pratik kazanabilmeniz için arap hocanın anlatımıyla mükerreren dinleyebilmeniz sayesinde seri cevap verebilme, cümleleri akıcı bir şekilde kullanabilme imkanına kavuşmuş olacaksınız,..
e) Online görüntülü derslerimiz arasında birçok kursiyer arapça hocalarımızda bulunmaktadır, zira dilbilgisi birikimler fevkelade olmasına rağmen konuşmada güçlük çekmektedirler, kendilerini de ifadesiyle söz konusu online görüntülü dersler sayesinde pratik yoğunluğu kazanabildiklerini ve konuşabilmek imkanına kavuşabildiklerini ifade etmektedir.
f) Derslerimizin anlatımında arap hocalarımızın arap mantığıyla konuşmaları, gülüşmeleri, şakaları, anlatımları, ifadeleri söz konusu kazanımları elde etmeyi kolaylaştırmaktadır.
g) Online derslerle ilgili sorularınızı hem online kursiyerlerimiz icin tahsis edilmiş mail yoluyla, hem de forumda "Online Dersler" için ayırmış olduğumuz bölümde soruları sorarak, hocalarımızdan cevap alabilmektedirler.
h) Online görüntülü derslerimizi, evinizden, iş yerinizden, akşam, sabah istediğiniz kadar izleyebilme/takip edebilme imkanı sürekli emrinizde,..

2) Mevcut bilgisayarınızdaki klavye ile arapça yazabilmek gerçekten çok basit!..
Sitemizde yüzlerce arkadaşlarımız aşağıdaki linklerden istifade ederek, mevcut klavyeleriyle arapça yazabilme imkanına/zevkine ulaşabilmişlerdir.
Bu linkten gerekli bilgileri ve yönlendirmeleri okuyarak istifade edebilirsiniz:

Bu linktede arapça yazabilmiş arkadaşlarımızın bilgi paylaştıkları yazışmaları okuyabilirsiniz:

Orjinalini yazan: setrems

selamun aleykum ben,3yıldır arpça eğitim alıyorumgramer derslerini bitirmek üzereyiz.ELHAMDULİLLAH güzel bir şekilde iğrap yapabiliyoruz.K.KERİM AYETLERİNİDE %75 anlayabiliyoruz.benim eksiğim pratik yapmadığımız için konuşamıyorum.online ders verdiğinizi öğrendim.seviyemi size anlatmaya çalıştım acaba derslerinizin bana faydası olur mu?ilgilenirseniz çok mutlu olurum.birdearapça klavye hep mause ile tıklayarak mı yazılıyor.daha kolay bir yazılış şekli yok mu?yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Ocak2007 Saat 21:39

selamun aleyküm ibrahim abi dersler ocak ayinda yayinlanacakti ne oldu bir ilerleme varmi

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Ocak2007 Saat 23:59
Merhaba ugurcan,
bu konuda hocalarımızla görüştük, dersler hazırlanmaya devam ediyor. Ancak maalesef yetiştiremedik. Ancak şubat sonuna doğru yetişebileceği kanaatindeyim.
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Mart2007 Saat 20:43
selamun aleykum Ibrahim abi ocak subat oldu, subat mart oldu böyle devam giderse herhalde aralik olur sen ne dersin 29 tane harfi filme kaydetmek cokmu zor bir hocalara sorsan
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Mart2007 Saat 10:03
Merhaba Uğurcan,
Hocamızın eşi ciddi bir rahatsızlık geçiriyor ve ameliyat olması icab etti. Hatta bu nedenle değil harf tanıtım derslerini çekmek, normal dersleri bile çekemedik ve aksamalar oldu. Bu nedenle de verdiğimiz sözde duramamış olduk. Şimdi normal dersleri aksatmadan gidişatı yeniden rayına oturtmaya çalışıyoruz. Senin dersleri mutlaka çekeceğiz ama şu anda bir zaman söyleyemiyorum. Hakkını helal et. Değerli hocamızın eşi için de dualarını eksik etmemeni diliyorum. Anlayışın için teşekkürler.

IP
gokyuzu63
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı gokyuzu63 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Mart2007 Saat 11:56
az arabcam     elim fono nun yayınlarıda var internetten nasıl ders calısırım online olarak
IP
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Mart2007 Saat 13:07
S.a. gokyuzu63 kardes
Sen yine iyisin, ben arapcaya basladigimda ancak kuran okumasini yeni ogrenmistim. Ama azmetmistim ve arapca ogrenim VCD seti almistim, oldukca istifade etmistim. Akabinde online goruntulu arapca derslerine internet uzerinzen basladim ve bu imkan benim icin bulunmaz bir firsat oldu, zira arap hocasi ve gercek bir goruntulu bir arap hocanin dersleri anlatmasi daha baska bir ortam ve kazanim olusturuyor insanda. Ustelik calistigim derslere geriye dogruda surekli tekrar tekrar dinliyorum. Bu tekrarlardan inanilmaz bir sekilde istifade ediyorum.
Bu tekrarlar sayesinde de artik konusma ve arapca dusunerek yazabilme melekemin kendiliginden gelistigini ve dogaclama konusmaya baslayabildigimi gordum.

Ben 6 aylik uyelik aldim ve her aksam calismalarima muntazam devam ediyorum, isten eve geldigimde, ekstra kursa gitmek uzere yollarda harcayacagim zamani dersleri evde tekrar tekrar dinleyerek kazanc sagliyorum.

Daha onceleri arapca konusunda bilgi veren site bulamazken, bu sekli online dersleri imkan olarak sunan onlinearabic sitesi yoneticilerine binlerce kez tesekkur ediyorum.

Kesinlikle online goruntulu derslere katilmanizi oneririm, madem ki az da olsa arapca birikiminiz var
الطالب المجتهد
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Mart2007 Saat 22:52
Allah sifa versin insaallah iyilesir,senin üzerinde hakkim yok ibrahim abi ama eger varsa helal olsun, fakat bu harf olayini biraz daha ön siralara alsak cok daha iyi olacak cünkü eger bu harf olayi cok kolay olsaydi daha cabuk bitmesi gerekirdi eger zor bir olay ise buna bastan biraz daha önem verilseydi cok güzel olurdu
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Mayıs2007 Saat 17:23
S.A Ibrahim Abi ben ugur hocamiz harf konusunu isledimi 
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Mayıs2007 Saat 22:02
Merhaba Uğur,
maalesef harflerle ilgili dersleri henüz çekemedik. Ancak sıfırdan arapça adıyla bir bölüm açtık, umarım buradan istifade edebilirsin. (soldaki menülerden ilerleyebilirsin)

IP
mevhum
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mevhum Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Mayıs2007 Saat 14:19
Selamun aleyküm. Sitenizi bu gün ziyaret ettim. Allah razı olsun bu tür gayretlerinizden dolayı. mesaj atma sebebime gelince çorbada az da olsa benim de tuzum olsun istedim. Özellikle gazete, televizyon, kitab gibi fasih olan pratik arapça konusunda belki yardımım dokunabilir. Arkadaşların bu konuda özel soruları varsa mail adresime gönderebilirler. Kardeşlere arapça öğretecek vakte sahip birisi değilim. Fakat ben arapçayı öğrenirken en çok birisinin beni yönlendirmemesinden sıkıntı yaşamıştım. İsteyen olursa mail gönderebilir.   mevhum@gmail.com herkeze kolay gelsin.
IP

<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,172 Saniyede Yüklendi.

rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek | dask sigortası