Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Önlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumÖnlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
Mesaj icon Konu: EN HIZLI ARAPÇA ÖĞRENİMİ Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
HDEMİR
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı HDEMİR Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Eylül2012 Saat 10:57
Selamun Aleyküm arkadaşlar,mesajlarda ifade edilen konu ile alakalı olarak ibotea nın dediği gibi hedef belirlenmeli;alim olmak istiyorsan;emsila-bina-maksud-molla camii.....yazılı olarak tercümanlık yapmak istersen; bazı gramer kitapları,modern metin çeviri kitapları,......sadece sözlü olarak tercümanlık veya turizm rehberliği yapmak istiyorsan;bir arap ülkesinde yaklaşık 1,5 sene kalmak...Süleymaniyeye cevap--Ecdadımız alim yetiştirdiğinden dolayı zaten bu yolu takip etmiştir.Şu an bu yol hala arapça eğitim metodu olarak takip edidiği  için ilahiyattaki profesörler dahi arapça analayabilirler ama konuşamazlar.Bunu size söyleyen kişi ortaokulu imam hatip olan ama ortaokuldayken hiçbir zaman arapçası 5 olmayan...sonra 2009 senesinde Suriyeye giden gittğinde araba,kalem gibi basit kelimeler hariç arapça başka birşey hatırlamayan....sonra 1 yıl içerisinde Gaziantep'ten gelen türk firmalarına,Kayseri ilahiyattan Halep'e gelen ilahiyat profesörlerine  % 100 olmasa da %60-70 manada tercümanlık yapan bir kardeşinizim...(bu arada ilahiyat profesörlerinin bildiği kelime sayısı kesinlikle benimkinden tabi ki fazla)...ne demek bu;kelime bilmek konuşmak demek değil--Bu arada 1 yıl içerisinde tercümanlık yapabileceğim arapçayı nasıl öğrendim?Sürekli geziyordum,bir Suriyeli den daha fazla Suriye yi bilirim.Ve gezerkende sürekli günlük konuşmalarla alaklı notlar aldım.Amacınızı belirleyin kardeşlerim ona göre yolunuz belirecektir.SELAMETLE

Düzenleyen ibotea - 06Kasım2012 Saat 11:48

IP
yeşilköşk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı yeşilköşk Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Kasım2012 Saat 13:50
helil mevcud indeke sadıkun lena  en nestetıa tekeleleme meake min mail ev aheren
keyfe nusafrifiuru  fi hazael mintıka  ya ustaz  uridu en eteheddesel lugal arabiyye bğl miuklame  mean

IP
merve61
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı merve61 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Kasım2012 Saat 12:35
sevgili arkadaşım ben böyle oldugunu düşünmüyorum eğer namaz için abders ne kadar gerekliyse arapça için de emsile bina o kadar önemli. tabi bu benım goruşum.

IP
marzu05
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı marzu05 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Kasım2012 Saat 20:51
selam, güzel kardeşim,elbetteki kur"an arapçasıyla ilgili emsile bine sarf nahv vs.doğru,ona diyeceğimiz birşy yok,ama hızlı arapça öğrenme deyince pratik konuşma anlıyoruz. bunun içinde değindiğimiz söz konusu konulara gerek yok,uzun vadede amenna.bir çocuk bile emsile bina okumadan zamanla arapçayı konuşarak duyarak öğrenmiş oluyor, emsile okumuyorki.

IP
AhmetMS
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı AhmetMS Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Kasım2012 Saat 23:06
Eğer, okumak, anlamak ve derin manalar öğrenmek isteniyorsa, emsile, bina, maksut, vs... okumadan bu iş olmaz ancak gündelik hayatta, diyaloglarda, işle ilgili durumlarda, pratik arapça için emsile bina maksut okumadan da arapça öğrenilebilir/konuşulabilir.

Düzenleyen ibotea - 24Aralık2012 Saat 12:52

IP
istan_bul
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı istan_bul Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Aralık2012 Saat 04:56
أنا موافق

IP
yuan hua
Yeni Üye
Yeni Üye