Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Önlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumÖnlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
Mesaj icon Konu: EN HIZLI ARAPÇA ÖĞRENİMİ Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
menna ali
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı menna ali Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ocak2009 Saat 23:50

MERHABA

MISIRLIYIM...TURKCE ogretim istyorum.
NASIL???

IP
menna ali
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı menna ali Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ocak2009 Saat 23:52

السلام عليكم....بتعرف عربى؟؟؟؟

انا حابة اتعلم تركى جدا...لكن للأسف النت  لا يوجد فيه مواقع تفيدنى....تقدر تفيدنى

LUTFUN>>>LUTFUN

IP
süleymaniye
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı süleymaniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ocak2009 Saat 18:11
fadik kardeşim;
bu saydıklarımı türkiyenin her yerinde öğrenebilirsin.
azcık araştırman yeterli olur.
bunu sana öğretmek için çok gönüllü olan kimseleride bulacaksın inşaallah,
sen de azim varmı ? varsa mesele bitmiştir.

IP
fadik
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 69

Alıntı fadik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ocak2009 Saat 22:56
evet azim de var istekte  ama kendi kendime tıkanıyorum . ben aöf ilahiyat 1. sınıftayımve işin kötüsü düz lise mezunuyum.
ankara da önerebileceğiniz bir yer ya da yerler varsa önerilerinizi beklerim
teşekkür ederim

IP
süleymaniye
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı süleymaniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Ocak2009 Saat 10:50
süleymaniye kütüphaneleri var ya .........

IP
hilsu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hilsu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ocak2009 Saat 12:45
bende sıze katılıyorum ıbotea  8 sene emsıle bına avamıl okudum ama su an tek kelıme arapca bılımıyorum demekkı arapca konusmak ıcın oncelıkle konusma dılını ogrenmek gerekır..cocuk nasıl bı dılı ogrenır bılıyorsunuz tek kelımelerden baslar yavas yaavas cumle kurmaya gecer arapcayı konusmak ıcın baska ,dını ılımlerde yada kuranı anlamada baska yontem gereklıdır...bunu herkes bılır..sol kulagını sag elle tutmak gıbı oluyor dıl bılgısınden baslamak ..

IP
süleymaniye
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı süleymaniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ocak2009 Saat 12:49
altyapı hazır sa diğer çalışmalara başlayın
önceden öğrendiğiniz bilgiler hiçbir zaman boşa gitmez
kimsede size o kitapları okuduğunuzda arapçayı ana diliniz gibi konuşacağınızı söylememiştir.
bundan sonra kişisel gayretleriniz sizi bir yerlere getirebilir.
selam ve dua ile

IP
süleymaniye
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı süleymaniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Mart2009 Saat 13:19
klasik arapça eğitim metodu ile modern metodu birleştirmek lazım

IP
peLin_
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı peLin_ Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Mart2009 Saat 13:24
bi ara başlıyorum sonra kalıyor arkadaşsız olmuyor fasih konuşan biriyle çalışmak lazım yoksa tam bir muvvafakiyet mış mümkün

IP
süleymaniye
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı süleymaniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Mart2009 Saat 13:26
evet
özellikle mükaleme ve prati arapça süreklilik ister
konuşmazsak hemen silinir
dön başa bir daha
aynen katılıyorum

IP
peLin_
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı peLin_ Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Mart2009 Saat 13:28
bayan arkadaş bulmak lazım olmuyor kısaca

IP
erdemhoca
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29

Alıntı erdemhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Mart2009 Saat 11:35
bayan arkadaşı boş verinde. formda yazışmak için arkadaş bulmak mümkün olmuyor.

IP
peLin_
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı peLin_ Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Mart2009 Saat 12:37
ewt yazışmak içinde yok malesef

IP
ATALAY
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1567

Alıntı ATALAY Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Mart2009 Saat 15:27

يا PELİN           هل تريين ان تتعلمين اللغة التركية استطيع ان اساعدك في هذا الموضوع اكتبي لي مع السلام

IP
erdemhoca
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29

Alıntı erdemhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Mart2009 Saat 10:48

نعم ىمكنلي مهما امكن و لكن لا يتوافق دخول الانترنت معك ان كنت تريدى فليكتبى لى من الالكترون البريدى

IP
tohru
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı tohru Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Mart2009 Saat 17:17
Demek canı gönülden istemek lazımmış.Bakın yardımcı olmak isteyen ne kadar çok insan var.Allah yardımcınız olsun.

Bir daha ki bahara...
IP
fahrip
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı fahrip Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Eylül2010 Saat 06:49
بعرف تركي
كيف يمكنني المساعدة ؟

IP
zemalek
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı zemalek Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Eylül2010 Saat 16:17
bende sarf nahiv okumus bır kişi olarak yazıyorum.ibotea abi ye katılıyorum ve anlatmak istediğini ayrımı iyi anlamak lazım.Hedef çok önemli

ZEMALEK FOREVER CIMBOM BOM AND ARABİC... THAT İT İS LUGATOUL QURAN
IP
sltnyldrm
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sltnyldrm Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Eylül2010 Saat 21:39
selamun aleykum ben bu siteye daha yeni katıldım.arapça ögrenmek istiyorum ama bi kursa giderek bunu yapmak istiyorum daha verimli olucagını düşündügüm için.ama oturdugum yere yakın bir kurs bulamıyorum.eger bildiniz kadıköy ümraniye kayışdagı gibi yerlerde bildiniz kurs varsa bana yardımcı olur musunuz.şimdiden teşekkürler...

IP
emre13
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı emre13 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Eylül2010 Saat 01:41
arkadaşlar benim bi hemşehrim var medine de üniversite okudu.arapçası mükemmel.pratik arapçayı nasıl öğreneceğimi sordum.gerçekten çok pratik bir yol gösterdi bana.dediği şu; bütün arapça harfleriniden on ar tane cümle ezberle....

IP
zemalek
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı zemalek Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Eylül2010 Saat 10:04
sevgili emre13 kardeşim;
''bütün arapça harfleriniden on ar tane cümle ezberle.... '''

bu mu '' pratik arapçayı nasıl öğreneceğini sorduğun sorunun cevabı?  gerçekten çok pratik bir yol göstermiş.O kadar pratik ki ;
kişinin öğreneceği arapça, ezberlediği cümlelerle sınırlı....
Yukarıda yazılmış cevapları okumanızı tavsiye ederim...

IP
s.aaayadenk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 53

Alıntı s.aaayadenk Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Eylül2010 Saat 11:20
bende öğrenmek istiyorum
gramerim fena değil,fakat kelime dağarcnıda geliştirmek lazım gibi geliyor bana ufak ufak tercüme yaptıkça zaten olay çözülüyor.
kelimelerle haşır neşir olmak hem grameri hemde kelime dağarcığınızı geliştiriyor.
arkasından zaten işin sahası en mantıklısı yani yerinde ögrenmek bi nevi mecbur kalmak gibi bişey bu.
en başında insan kendine hangi hedefi koyuyor ne amaçla ypıyor bu işi!
hedef belirlemek lazım gelir ona göre yol belirlemek !
selam ve dua ile

Düzenleyen s.aaayadenk - 17Eylül2010 Saat 11:23

IP
mehmetbagdatli
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mehmetbagdatli Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2010 Saat 13:03
Selamın Aleyküm. Arkadaşlar bu sene ilk defa aof ilahiyat fakültesine kaydoldum. Arapça dersinde zorlanacağıma inandığım için bana yol göstermenizi rica ediyorum. Amacım sular seller gibi konuşmak değil dersten tam not alsam yeter yani derste başarılı olacak kadar öğrenmek istiyorum.

Ayrıca Malatya da Arapça kursu bilen varmı ?
Ve ünide Arapça derslerine girebilirmiyim ?

IP
emre13
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı emre13 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2010 Saat 20:27
zemalek kardeş adamın şahsi düşüncesi bu yada gösterdiği yol bu.bende bunu duydum buraya yazdımolay bu kadar.ben kürtçe biliyorum kürtçenin gramerini bilmiyorum.grameri var mı onu bile bilmiyorum.ama kürtçe konuşabiliyorum.bu türkçe konuşmak gibi bir şey de aynı zamanda.arapçada 28 harf var galiba yirmi sekiz harften onar tane 280 adet cümle ediyor.az denecek kadar bir cümle  değil bu.tabi gösterdiği yöntemin doğruluk yada yanlışlığını tartışmıyorum.denemedim de bu yöntemi.onun dediği sular seller gibi değil anlaşacak kadar bi arapça öğrenmek için gösterdi bu yöntemi.bu yöntem pratik arapça konuşmaya başlamak için bence güzel bir başlangıç olabilir.burası forum sitesi.herkes düşüncesini yazabilir.bütün cevapları okuduktan sonra o yazıyı yazmıştım.yukarıdaki yorumlardan bir tanesini alıntı olarak yazıyorum buraya. okumanızı tavsiye ediyorum..
''' hılsu kardeşin yorumu:
bende sıze katılıyorum ıbotea  8 sene emsıle bına avamıl okudum ama su an tek kelıme arapca bılımıyorum demekkı arapca konusmak ıcın oncelıkle konusma dılını ogrenmek gerekır..cocuk nasıl bı dılı ogrenır bılıyorsunuz tek kelımelerden baslar yavas yaavas cumle kurmaya gecer arapcayı konusmak ıcın baska ,dını ılımlerde yada kuranı anlamada baska yontem gereklıdır...bunu herkes bılır..sol kulagını sag elle tutmak gıbı oluyor dıl bılgısınden baslamak ..

Düzenleyen emre13 - 19Eylül2010 Saat 20:30

IP
zemalek
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı zemalek Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Eylül2010 Saat 15:47
Emre13 tavsiye ettigin yazıyı okudum.ama bu ölçü , realite değilki.. herkesın kafası algılaması farklıdır.emsile bina avamil nedir ya ... teke tek bi hocadan ders alınsa 6 aylık iş !
keske 8 yılın yanında pratıkte ders alsaydı.yazları da enyakını şamda dersaneler var bırınde 2-3 ay lık egıtım alabılseydı pratık;
2. yıllında bu dili sökerdi..bırak 8 yılı... bi omur 8 yıl ...
Bu demek değil emsillelerii kenara bırakalım... cok yazılcak sey var ama neyse uzatmıcam...
Başarılar herkese.....
Not : Arap ulkelerınde de genelde el-kitab-u esasi okutuluyor.Hem gramer hem pratik birarada...

IP
hasbihal
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hasbihal Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Mart2011 Saat 19:34
Sevgili kardeşlerim ; öncelikle cümleten selamunaleyküm diyeyim esselam gablel kelam.
bu yorumları okuyunca sabırsızlıkla bende bu konu hakkında bir kaç kelam edeyim dedim belki bi faidem dokunur, bakınız bu fakir ve hakir kardeşiniz 6 senedir arapça okuyor sarf nahivde ihtisasa başladım şunu söylemek istiyorum emsile,bina,avamil,maksud,izzi,izhar,kafiye,mollacami,şüzür,merah vs kitaplar ana temel kitaplardır fakat bunlar en az bi 4 veya 5 senenizi alır okumak ve bunları okumaklada mükaleme ve muhadesede hiç gelişemezsiniz ille faydası olur sonuçta gremer kitapları ancak bi arapla konuşamazsınız bunlar çok ayrı şeyler pratik arapça farklı bu ilim kitapları farklı eğer kuran hadis ilmikelam vs kitaplara hakim olmak tefsir özellikle istiyorsanız bu kitapları okumanız gerekli yok ben mükaleme istiyorum diyorsanız kuranı iyi okuyorsanız veya hafızsanız daha kolay olur size lazım olan lügati bilgi ve cümle yapısı bu cümle yapısını hemen kavrarsınız zaten fiil cümlesi isim (fiil,fail) ve isim cümlesi(mübteda,haber) bunlar kolay demek istediğim size lazım olan lügat bilgisi vede devamlı radyo,tv arap kanalları en iyisi fırsatı olan yemene veya suriyeye gitsin aynı bebek gibi duya duya zaten öğreneceksiniz çoğu şeyi ama kitaptan okumakla olmaz benim hocam 15 senedir okur bu kitapları okutur ve genede söylediği tek şey arapların içinde kalmam lazım şunuda unutmayalım imamı azam imamı şafi arapça ana dili ama genede fasih arapların içinde 15 sene kalmışlardır... esselamualeyküm. fii emaanillaahhh

IP
otlak
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı otlak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Nisan2011 Saat 16:38
SURİYEDE ARAPÇA ÖGRENMEK İSTEYENLERE YARDIMCI OLABİLİRİM

hayatta en güzel şey dil ögrenmek.............
IP
sahafixe
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sahafixe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Nisan2011 Saat 15:05
Güvenle Başvurabilceğiniz Arapça eserler ;

-Fono , Arapça ilk adım
-cantaş yayınları , Modern Arapça serisi
-Elif Yayınları , Arapça seçme Hikayeler (Musa Yıldız)
-Elif yayınlarından çıkan diğer eserler
-Kalem yayınlarından ki bu eser pratik konuşma aşamasında çok iyi bir eser. tamamen mısırda arapça bilmeyenlere yönelik kurslarda yapılan eğitimlerden alınmış konuşmalar içermektedir. ARAPÇA GÜNCEL KONUŞMALAR.
-Azim Arapça eğitim seti
-cantaşın Hikayeleri Seri
-Gene cantaşın Arabiyat'ül-lilhaya , Kavaidi Arabiyeti müyessera , kıraat'il müyessera
-Mehmet Maksudoğlu hocamızın kitaplarına başvurabilirsiniz. (Arapça Öğreten kitap gibi)
(Şimdilik bunlar aklıma geliyor bu eserler arap okullarının arapça eğitiminde kullandığı metotlar ve hikaylerden hazırlandığı için iyidir. Muhakkak gene iyi eserler vardır ama ben bunlara ulaşabildim amacım reklam değildir diğer değerli hocalarımızında güzel eserleri vardır muhakkak ben bunlara ulaştım şu ana dek.)
- Tabii gene onlinearabic.com yani bu sitenin Arap hocalardan Arapça Derslerini alabilrisiniz 6 aylık
-gene bu sitede Musa Yıldız Hocamızın hikaye çözümlemeleri ilerlemenize büyük katkı sağlar.
-AÖFüde alabilirsiniz bu size kalmış ama diğerleri büyük fayda sağlar(Kuran - Hadis için yardımı dokunur)
-Suriye lehçesi dersleride Arapça Öğrenme amaçınız doğrultusunda değerlendireceğiniz birşey alıp almamak kullanım amaçına bağlı. Suriyede bulunacaksanız öğrenmekte fayda var ama genede FASİH arapçayı konuşmanızı tavsiye ederim lehçe anlayın fasih konuşun.
suudi arabistanda bulunacaksanız suriye lehçesine ihtiyacınız olmayacaktır.

Önemli Not : Arap Dili Gramerinin kendine has tabirleri vardır bunları öğrenerek çalışmanızda büyük fayda vardır. birde merfu , mansub , mecrur hallerini en başından anlamanız gerekir. Fiil çekiminde ise 6 babı atlamadan ezberlemeli anlamalı ve aynı gibi görünsede salim fiilleri dahi bu 6 bab üzerinden çekin ileride illetli veyahut hastalıklı olarak bilinen fiillerde bu altı bab fiildeki değişiklikleri anlamanızı kolaylaştıracaktır. Özellikle Nakıs ve Lefif fiillerde 6 babı keşfeden zata büyük dualar göndereceksiniz. Birde arapçada çok kullanılan fillerde kolaylık olması açısından kuralların dışına çıkılmıştır bu tamamen kolay telafuz edebilmek içindir. Örneğin : (رأى) burada hemzeli elif düşürülerek çekim yapılır. diğer nakıslarda daha doğrusu nakıs +ayn'ul-mahmuz fiillerde hemzeli elif düşürülmez. (bu konulara geldiğinizde bu not çok fayda sağlayacaktır biz birçok kitapta bu fiilin çekimini bulamadık.) (çekim için qutrub.arabeyes.org sitesini deneyebilirsiniz) (karşılaştırma için نأى fiilini kullanabilirsiniz aradaki farkı göreceksiniz.)

birde ingilizceniz varsa diye söylüyorum medine islam üniversitesinin 4 kitaplık bir arapça öğrenme serisi vardır egzersiz kitapları tamamen arapça olup KEY adlı inglizce açıklamalı yardımcı kitapları vardır. Arapça inglizce grammeriyle büyük benzerlikler göstermektedir.

bu aşamaları takip ederek sıkı çalışırsanız ilerlersiniz. Emsile bina maksud avamil izzi elinizin altında bulunmasında fayda vardır. Arap grammerini bir tabloda özet olarak görmek beyin jimlastiği acısından iyi olacağı kanaatindeyim

Düzenleyen sahafixe - 13Nisan2011 Saat 15:12

IP
havva0332
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı havva0332 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Ağustos2011 Saat 19:19
bende arapça öğrenmek istiyorum elimde bir kaynak yok nasıl başlayıp öğrenebilirim sadece lisede öğrendiklerimle kaldı geliştirmek istiyorum tavsiyeniz var mı kolay öğrenmem için teşekkür ederim

IP
sumenonline
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sumenonline Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Eylül2012 Saat 12:17
size katılıyorum hocam,maksada göre çalışma metodu kullanmak en hızlı yöntem, tefsir çalışmaları için arağça öğrenmek istiyorsan grameine emsile bina avamil maksut vb konulardan başlamak gerek biz yılalrca okuduk kuran kurslarında emsile bina avamil maksut izhar izzi merah molla cami daha ötesi yok ama bi gram konuşmayı öğrenmedik, bi ingilizce kursuna git 1 sene sonra çatır çatır konuşursun yılalrsa kursa gittik ilahiyat okuduk elde var sıfır , he dersiniz sizin kafa basmamışsa ben napim bir ben olsam eyvallah dediğiniz doğru ancak hiçkimsemi öğrenemez arkadaş paso gramer hiç mukaleme yok velhasıl Türkiye de arapça eğitimi yok öğrenmek isteyen arap ülkesine gitsin başka bi alternatifi yok fiil çekmekle bu iş olmaz saygılar sevgiler ...

IP

<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide