Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟

Mesaj icon Konu: Arapçasını geliştirmek isteyenlere

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 337

Alıntı administrator Cevapla bullet Konu: Arapçasını geliştirmek isteyenlere
    Gönderim Zamanı: 29Eylül2006 Saat 22:52

Merhaba, yeni foruma geçiş süreci nedeniyle forum admini sizin adınıza mesajınızı bu alana taşımıştır. Konunuza buradan devam edebilirsiniz.

sdfl   Mesaj gönderiliş tarihi:15/08/2006 ve saat 15:56:23

Ben Arapça'yı İmam hatipte öğrenmeye başladım.Daha sonra Cantaş yayınlarında bir set alarak bir sene çalıştım.Bu arada uydu dan Arap kanallarını takip etmeye başladım.Seviyemin düük olduğunu görünce özel hoca tutarak son kurları aldım.Şimdi dergi ve gazete okuyabiliyor,Arpça haberleri anlayabiliyorum Ara sıra da yeni kelimeler ezberliyorum.Artık çıtayı iyice yükselttim ve Arapçaya bir kitap çevirdim.çalışmalarım devam ediyor.Herkese başarılar.
IP
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı administrator Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Eylül2006 Saat 22:53
real_prayer  Mesaj gönderiliş: - 15/08/2006 :  19:32:12  

sa wr wb, kardes sizi canı gonulden tebrik ediyorum, kişi kendisi istedikten calistiktan sonra kesinlikle olmayacak birsey yoktur Allahin izniyle... formumuzda tercüme ile ilgili bolumler de var bizimle bilgilerinizi tecrubelerinizi paylasmanizdan buyuk sevinc duyariz...
selam ve dua ile...
IP
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı administrator Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Eylül2006 Saat 22:54
saniyehatun  Mesaj gönderiliş: - 24/08/2006 :  02:08:14  

hayırlı günler sitenizi bir kaç aydır takip ediyorum onlayn derslerden bahsediyorsunuz ne zaman olacak? sabırsızlıkla bekliyorum bende arapça öğrenmeye çalışıyorum istanbulda oturuyorum artı çeviri yapmaya çalışıyorum anlamadığım bazı kelimeler var arapça bilen yetkililerden yazışmak istiyorum maille selametle kalın:)
IP
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı administrator Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Eylül2006 Saat 22:55
ibotea   Mesaj gönderiliş: - 24/08/2006 :  10:36:48  

Merhaba Saniyehatun, aramıza hoşgeldin :)
Evet online derslerle alakalı hazırlıklarımız sürüyor. Allah nasip ederse Eylül ayı içinde veya en kötü ihtimalle ekim başında başlayacağız. Dersler pratik ağırlıklı olacak. Kısa sürede bülbül gibi arapça şakıyacaksınız inşaallah :) Değişik bir sistem uygulamayı planlıyoruz. İnşaallah mevla yüzümüzü kara çıkarmasın. dualarınızı esirgemeyin. Maille yazışma isteğiniz biraz zor görünüyor. Çünkü 16bin üzerinede üyeden günde yüzlerce mail geliyor. Bu maillerle ilgilenmek bile başlı başına bir iş ve vakit alıyor. Size tavsiyem, forumda yazışın. Zira forumda bu ihtiyacı karşılamak için bölümler açıldı. Umarım bizi anlayışla karşılarsınız. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.
IP
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı administrator Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Eylül2006 Saat 22:56
saniyehatun   Mesaj gönderiliş: - 26/08/2006 :  00:53:11  

merhaba teşekkür ederim:):) ekime kadar günsayacaz.bende arapçayı konuşabilecem inşallah dualarımız sizinle.böyle güzel bir site hazırladığınız için allah sizden razı olsun. ekabul etmediniz madem anlayışla karşılarız:):) benim amacım arapçayı çok iyi bilen insanlarla konuşup arapçamı ilerletmek.ekimden sonra inşallah.

Düzenleyen administrator - 07Ekim2006 Saat 22:47
IP
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı administrator Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Eylül2006 Saat 22:57
abdulbirr   Mesaj gönderiliş: - 29/09/2006 :  22:23:13

selamum aleykum.Siteye yeni üye oldum arabça ögrenmek istiyorum.internet üzerinden arablarla konuşuyorum arabçamın iyi olduğunu ve nasıl ögrendiğimi soruyorlar.Onlara arab televizyonlarını seyrettiğimi söylüyorum Fakat istediğim şekilde tam manası ile konuşamıyorum cantaşın arabça seti vardı onun 6.kitabına kadar kendi başıma geldim fakatümidimi yitirmeye başladım uzn bir süredir de kimse ile konuşmadım bıraktım.Tanıştığım arablar bu konuda yardımcı olacaklarını söyleüyorlar bir ik görüşmeden sonra bırakıyorlar.Ne yapabilirim bu konuda kardeşlierim.Bana bu konuda yardımcı olabilec kardeşlerimiz varmı?Ben iyi bir öğrenci olurum fakat bana iyi ve öğretmede azimli bir kardeş lazım.
IP
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı administrator Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Ekim2006 Saat 13:05
hamzauludag Mesaj gönderiliş: - 30/09/2006 :  14:15:51  

bende arapça çalışıyorum,ibotea arkadaşım İstanbulda oturuyorum ,hangi kursu önerirsin ?

şimdiden teşekkürler

IP
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı administrator Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Ekim2006 Saat 13:06
abdulbirr   Mesaj gönderiliş: - 30/09/2006 :  17:19:54  

ibotea kardeş bu arab ülkesine gitme konusunu bir arkadaşımda önerdi aslında bizim içinde en uygunun süriye olduğunu söyledi fakat bir türlü fırsat bulamadım arkadaşım bana bir ay kalsan orda sana yeter dedi de olmadı birtürlü.Geçenlerde suriyeli bir arabla tanıştım vallahi oda davet ediyor fakat ben şu sıralar gidebilecek durumda değilim.Sizin siteyede bu yüzden uye oldum.
ibotea kardeş ilgin için gene teşekkür ederim.
IP
dileğim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı dileğim Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ekim2006 Saat 13:29

bende cantaş yayınlarından çalışıyorum bir sene oldu şuan 5. sindeyim fazla konuşamıyorum normalmi acaba?

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ekim2006 Saat 14:44
Bence normal, konuşmanı geliştirmen için öncelikle bol bol yazman lazım. Mesela arapça günlük tutmayı deneyebilirsin. ayrıca imkanın varsa arap radyo ve televizyonlarını düzenli olarak izlemeni tavsiye ederim. Mesela her akşam yarım saat el-cezire tv'sini seyret.
iyi çalışmalar diliyorum :)
IP
dileğim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı dileğim Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Ekim2006 Saat 13:14
teşekkür ederim önerilerinizi değerlendiricem selametle
IP
Nurulhak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 270

Alıntı Nurulhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Kasım2006 Saat 23:01

bende deniycem yardımı olur inş.

IP
takma42
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı takma42 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Ocak2007 Saat 13:05
benim konuşmu diline yönelik çalışmalara ihtiyacım var.
hatay da mütercimlik yapıyorum ve mısır ve suriye de konuşulan lehçe nasıldır?
yardımcı olabilecek kaynaklar neler ?
bildirirseniz sevinirim. 
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Ocak2007 Saat 16:13

Lehçeler - Ammice bölümüne yazarsan ilgilenen arkadaşlar yardımcı olurlar.

Düzenleyen ibotea - 26Ocak2007 Saat 16:15
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2869

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Mart2007 Saat 16:16
slm.benim ammiceyi öğrenmeye ihtiyacım varrrrrrrr
IP
pelinsito
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı pelinsito Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Mart2008 Saat 15:11
SELAMÜNALEYKÜM ADIM PELİN.ARAPÇA KURSUNA GİTTİM BİR SENE.ARAPÇAYI UNUTMAK İSTEMİYORUM GELİŞTİRMEK İSTİYORUM.MSN ADRESİMİ VERSEM ARAPÇA KONUŞUP PRATİK YAPARMIYIZ YANLIZ BAŞTAN SÖYLEYEYİM BENİMKİ SENİN ARAPÇANIN YANINDA BİR HİÇ KALIR HERHALDE.  eklersen sevinirim pelinsito@hotmail.com
IP
betulverda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı betulverda Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Mart2008 Saat 16:36
ESSELAMUNALEYKUM ARKADASLAR
BENDE ARANIZA YENI KATILDIM AMA HENUZ COK YENIYIM ARABCA OGRENIMINDE BASLANGIC ICIN NERDEN BASLAMALIYIM VE NASIL BIR SISTEM VE YOL TAKIB ETMELIYMKI ALLAHIN IZNI ILE OGRENMEM DAHA VERIMLI OLUR
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,078 Saniyede Yüklendi.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek