Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Dersler-Sorular
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumDersler-Sorular

Mesaj icon Konu: önlisanlı arkadaşlar !!!!!!

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
tuba44
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 70

Alıntı tuba44 Cevapla bullet Konu: önlisanlı arkadaşlar !!!!!!
    Gönderim Zamanı: 10Ekim2008 Saat 16:09

bu sene yeni kayıt oldum..derslere nasıl çalışayım?nasıl bir sistem uygulayayım bilmiyorum..sınavlar zormu?bilgilerinizi paylaşırmısınız?

IP
TuGrA
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı TuGrA Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Ekim2008 Saat 17:56
tuğba44 kardeşim ben imamhatip mezunu değilim ama arapça dahil bütün dersleri geçtim şuan 2. sınıftayım notlarımda düşük sayılmaz..
sana tavsiyem günlük belli bir program belirle hergün mesela bir konuyu bitiricem de. o konuyu bitirmeden uyuma.. çok tekrar yapmak lazım dersler sözel olduğu için unutulabiliyor. ben ders kitaplarını aldığım anda çalışmaya başlamıştım..
esselamm..
ZaLiMLeR iÇiN YaŞaSıN CeHeNNeM...
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Ekim2008 Saat 14:34
Merhaba arkadaşlar

AÖF ilahiyat önlisans arapça derslerimiz için kayıtlar başladı. Birinci sınıfların toplamda 29 ikinci sınıfların 27 ünitesi var. İlk sınavda bunların 15-16 ünitesinden sorumlusunuz. Yani derslerimize ortalama haftada 1 ünite çalışarak sınavlarınıza rahatlıkla hazırlanabilirsiniz. Şimdiden kayıt olmanızı tavsiye ederim.

Derslerimizle ilgili genel tanıtım, ders programı, örnek ders, kayıt işlemleri vb. bilgileri aşağıdaki adreste bulabilirsiniz:

Şimdiden iyi çalışmalar dilerim.

IP
hayrunnisa
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hayrunnisa Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Ekim2008 Saat 17:16
ibotea kardeşim bu arapça çalışma kayıt hakkında biraz daha geniş bilgi verir misin
IP
hayrunnisa
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hayrunnisa Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Ekim2008 Saat 17:18
yani hiç arapça bilmeyen biri buraya kayıt olsa arapçayı anlayabiir mi anlatım o şekilde mi yoksa imamhatip mezunlarının seviyesin demi

IP
tuba44
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı tuba44 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Ekim2008 Saat 18:16
ben örnek demoyu dinledim ama görüntü yoktu..bide geçme garantisi derken nasıl bir garanti veriyorsunuz
IP
müennes
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı müennes Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Ekim2008 Saat 22:00

s.a yönetici kardeş bu derslerin kayıtları başladı ama şimdilik sadece bir aylık üye olsam diğer ünitelere onlar bittikten sonra üye olmam mümkünmü acaba?

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Ekim2008 Saat 00:58
Orjinalini yazan: tuba44

ben örnek demoyu dinledim ama görüntü yoktu..bide geçme garantisi derken nasıl bir garanti veriyorsunuz

Görüntünün olmaması birkaç nedenden kaynaklanabilir

1. programınızın izleme codecleri eksik olabilir, güncellemeniz lazım
2. internet cafe veya ofis gibi çok bilgisayarlı bir ortamdan bağlanmaya çalışıyorsanız bağlı olduğunuz sistem internet çıkışlarını filtrelediğinden görüntüyü alamıyor olabilirsiniz. Bu sorunu çözümü için bağlı olduğunuz sistemle ilgilenen görevliye durumu bildirerek gerekli ayarları yapmasını isteyiniz.

Geçme garantisi şudur:

AÖF ilahiyat önlisans derslerimize yıllık üyelik yaptıran öğrencilerimizden derslerimizi düzenli takip edip çalışmalarına rağmen sınıfta kalanlara önümüzdeki yıl bir yıl boyunca aynı dersleri bedava takip etme imkanı veriyoruz.
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Ekim2008 Saat 01:01
Orjinalini yazan: müennes

s.a yönetici kardeş bu derslerin kayıtları başladı ama şimdilik sadece bir aylık üye olsam diğer ünitelere onlar bittikten sonra üye olmam mümkünmü acaba?

Evet mümkündür. İkinci ay üyeliğinizi yenileyebilir veya vazgeçebilirsiniz. Yenilenmeyen üyelik otomatikman iptal olur.

Aylık ödemelerde ders sunuşlarımız her aya 4 ünite gelecek şekildedir. Örneğin birinci ay 20 YTL ödeme yaptığınızda 1,2,3 ve 4ncü üniteleri görürsünüz. İkinci ay bir 20 YTL daha ödeyip üyeliğinizi yenilediğinizde bu sefer 1,2,3,4,5,6,7 ve 8nci üniteleri görürsünüz. Yani üyeliğinizi her yenilediğinizde artı 4 ünite daha ilave edilir.

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Ekim2008 Saat 01:07
Orjinalini yazan: hayrunnisa

yani hiç arapça bilmeyen biri buraya kayıt olsa arapçayı anlayabiir mi anlatım o şekilde mi yoksa imamhatip mezunlarının seviyesin demi

AÖF müfredatı gelen öğrencilerin İmamhatip düzeyinde Arapça bildiği varsayılarak hazırlanmıştır. Bu nedenle bizim derslerimiz de bu esası temel kabul eder.

Ancak sizin konumunuzda olan, yani hiçbir arapça bilgisi olmadan AÖF ilahiyata giren arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımız aradaki açığı kapatabilmek için biraz daha fazla çalışmak durumundalar. Aslına bakarsanız bir ay gibi kısa bir sürede aradaki açığı rahatlıkla kapatabilirsiniz.  Nitekim geçen sene aynı durumda AÖF öğrencisi olup da bizim sitemizdeki derslerden istifade eden ve sınıfını geçen çok sayıda üyemiz bulunmaktadır.

İzleyeceğiniz yol şu olmalıdır.

1. Kendinize Sarf ve Nahiv konularını ihtiva eden bir gramer kitabı mutlaka alınız.
2. Aşağıdaki adreste yer alan "başlangıç dersleri" bölümünü titizlikle çalışınız. Bu bölümümüz ücretsizdir:

3. AÖF derslerimize üye olunuz ve muntazaman, her bir üniteyi mutlaka sindirerek çalışınız.

4. Takıldığınız yerleri bize mail atarak veya forumda ilgili bölüme yazarak cevap arayınız.

Bu tempoyu yakalar ve bu şekilde her gün en azından 1 saatinizi bu işe ayırırsanız, değil imamhatip seviyesi İlitam seviyesinede bile işinize yarayacak bir arapça temelini atmış olursunuz.

Şimdiden çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Ekim2008 Saat 01:08
Orjinalini yazan: hayrunnisa

ibotea kardeşim bu arapça çalışma kayıt hakkında biraz daha geniş bilgi verir misin

Siz kafanıza takılan noktaları yazın, ben cevaplayayım.. Aşağıda genel tanıtımla ilgili bilgiler mevcut:

İyi çalışmalar dilerim.

IP
HâRâZê
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı HâRâZê Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Kasım2008 Saat 22:12
s.a arkadaşlar ya ben de 1. sınıf tüm çıkmış soruları arıyorum kitaplara çalışmak istemiorum lütfen yol gösterin yaaaaa.......
IP
HâRâZê
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı HâRâZê Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Kasım2008 Saat 22:31
sadece arapça mı var burda yaa
IP
tuba44
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı tuba44 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Kasım2008 Saat 00:21

haraze kardeşim eğer diğer derslerin çıkmış sorularına bakmak istiyorsan aöf e öğrenme portalında kimlik num.yazıp öğrenebilirsin.ama konulara vakıf olmadan cvplayamazsın.kitaplara neden çalışmak istemiyorsun anlamadım doğrusu.bak ben de inş yeni çalışmaya başladım.hergün bir ünite bitirmeye çalışıyorum.kitapları sev onlardan nefret edersen çalışmaktan istemezsin

IP
HâRâZê
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı HâRâZê Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Kasım2008 Saat 00:26
kitapları sevmediğimden değil..sadece istemediğim bi bölüm okadar ve sözelim kötüdür o yüzden kitaptan çalışmak istemiorum. ve napıcam nası geçecem bu sınavları hiç bilmiorum..kimi çok kolay dio kimi çok zor dio napacamı şaşrdım yani......
IP
tuba44
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı tuba44 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Kasım2008 Saat 00:31
neden istemediğin bir bölümü okuyosun ki.bu ne sana nede topluma bir fayda sağlar.ilahiyat okumak öncelikle gönül işidir.kardeşim sevmedende olsa bu bölümü bitirirsin ama neye yarar.sen neden kayıt yaptırdın peki mecburmu bıraktılar.
IP
HâRâZê
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı HâRâZê Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Kasım2008 Saat 00:34
babam çok istio die okuyorum..ya sevmeme nedenim dersler hep sözel yapamıyorum işte sözeli çok denedim deniyorum da ama ya bitiremezsem ozaman naparım.......
IP
tuba44
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı tuba44 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Kasım2008 Saat 00:43
neden bitiremeyesin daha sınava 4 aydan fazla var.hergün 1 ünite okusan yine yetişir.ardındanda yardımcı kitaptan deneme çöz.çıkmış sorulara en son sınava yakın bak bence.bu kadar sitres yapma.kitapları okurken sınav için değil o bilgileri öncelikle hayatına aktaracağını ondan sonrada tebliğ yaparken işine yarayacağınıdüşün zevkli gelir inş.selametle...
IP
HâRâZê
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı HâRâZê Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Kasım2008 Saat 00:47
inş dediğin gibi olur sağolasın biraz da olsa rahatladım ve yüreklendim....
IP
kevser18
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı kevser18 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Kasım2008 Saat 11:57
Orjinalini yazan: HâRâZê

s.a arkadaşlar ya ben de 1. sınıf tüm çıkmış soruları arıyorum kitaplara çalışmak istemiorum lütfen yol gösterin yaaaaa.......

haraze arkadaşım derslere çalışmadan soruları çözemezsinki...tüm çıkmış sorular e-öğrenmede var.yani açıköğretim sitesinde.
IP
mines80
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mines80 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Kasım2008 Saat 18:55
Merhaba arkadaşlar. Online arapça dersine yeni üye oldum. İmam Hatip mezunu değilim. Benim durumumda olan arkadaşalrın tavsiyelerini bekliyroum.
IP
melihimmm
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 190

Alıntı melihimmm Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Kasım2008 Saat 20:39
dogru karar vermişsin.bende imam hatip lisesi mezunu degılım ama.ilahiyat 2. sınıftayım şimdi.sendemı ilahıyattasın.isabetli karar vermişsin derslere uye olmakla...basarılar.....
BeNi KiMsElEr OkŞaMaZ mAdEm Öp BeNi AlNıMdAn Öp SeCcAdEm
IP
botecibaran
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı botecibaran Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Kasım2008 Saat 23:59
ben aranıza yeni katılanlardanım.önlisans iilahihata kaydoldum ama ihl mezunu değilim.bana yardımcı kitap tavsiye edebilecek birileri var mı?murat yayınlarının arapça-1 kitabı yeni başlayanlara yönelik mi? 
IP
mines80
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mines80 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Kasım2008 Saat 08:49

Ben de ilahiyat 2. sınıftayım. İnşallah da bitirip ilitamdan devam edeceğim. Arapça 1'den kaldım. Umarım bu sene veririm ikisini de . Rabbim yardım edecektir hepimize.

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Kasım2008 Saat 11:04
Orjinalini yazan: botecibaran

ben aranıza yeni katılanlardanım.önlisans iilahihata kaydoldum ama ihl mezunu değilim.bana yardımcı kitap tavsiye edebilecek birileri var mı?murat yayınlarının arapça-1 kitabı yeni başlayanlara yönelik mi? 

Merhaba hoşgeldiniz.

Arapça bilginiz hiç yoksa, ilahiyat yardımcı kitapları tam olarak işinizi görmez. Zira bu tür kitaplar ders müfredatı esas alınarak hazırlandığından ve AÖF ders müfredatı da sizin temel düzey Arapça bildiğiniz varsayılarak oluşturulduğundan yetersiz kalmaktadır.

Çözüm önerimizi yukarıdaki yazılarda ifade etmiştik, incelerseniz istifade edeceğinizi umuyorum.

İyi çalışmalar dilerim.

IP
aadm58
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı aadm58 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Aralık2008 Saat 17:17
ben hocayım soru ve sorunlarınız için bana yazın yardımcı olmaya çalışayım allah rızası için ilmin zekatı  % 100 :))
IP
botecibaran
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı botecibaran Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Aralık2008 Saat 17:55
mrb aadm58 hocam.ben Meral Çörtü'nün dilbilgisi kitabını aldım.Ama çok karışık geldi.Nasıl çalışmamı önerirsiniz.Onlinearabic derslerine de kaydoldum.Kitabın ilk konusu olan genel bilgileri çalışmam başlangçta yeterli olur mu?Birde sözlük kullanımında çok zorlanıyorum.Bazen kelimeleri bulamıyorum.
IP
fadik
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 69

Alıntı fadik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Aralık2008 Saat 17:55
HOCAM ARPÇA DIŞINDA SIKINTIMIZ YOK İNŞALLAH SİZ DE Mİ AÖF LÜSÜNÜZ
IP
fadik
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 69

Alıntı fadik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Aralık2008 Saat 17:56

Düzenleyen fadik - 06Şubat2009 Saat 19:29
IP
amil
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı amil Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Mart2009 Saat 22:05
kayıtlı üyeyim ama dersler için kayıt olmam konusunu çözemedim nasıl ücretli olarak derslerden faydalnmakistiyorum.
IP

Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,078 Saniyede Yüklendi.

rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek | dask sigortası