Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
Mesaj icon Konu: 2. sınıf öğrencisiyim,ilitama hazırlanıyorum Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
EvvaH
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı EvvaH Cevapla bullet Konu: 2. sınıf öğrencisiyim,ilitama hazırlanıyorum
    Gönderim Zamanı: 17Eylül2008 Saat 12:16

slm arkadaşlar.... Ben ilahiyat 2. sınıf öğrencisiyim. Arapça yüzünden kaldım,2. sınıfa tekrar devam edecm bu yüzden.... Aynı zamanda ilitama hazırlanıorm ve dgs ye.... Bi dersaneye falan gitmem gerkirmi  dgs için, değilse kaynak kitap tafisye edebilirmisiniz... Ayrıca bunların başvuraları ne zaman bilmiorm... Bişeyi kaçırmadım değilmi...  Yardımcı olrsanız sevinirim.Teşekkürler...

Düzenleyen idinc - 19Eylül2008 Saat 15:13

IP
ruhimelal
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ruhimelal Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Eylül2008 Saat 12:19

a.s kardeşim,dgs için dersehaneye gitmene gerek yok.ama sıkı çalışman lazım.zira bu sene puanlar  yükselmiş.türkçe de yorum kabiliyetinin fazla olması gerek bol bol kitap oku yeter inş.dgs başvurularına da daha zaman var merak etme bişey kaçırmadın inş.rabbim hakkımızda her şeyin en hayırlısını nasip eder inş.dualarla..selametle...

IP
EvvaH
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı EvvaH Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Eylül2008 Saat 12:27

amin.... teşekkürler kardeşim. ilitama başvurularda heralde 2009 da demi.Hangi aylarda oluo bunların başvuruları. Ayrıca hangi kaynaklardan hazırlanayım dgs ye.Şimdiden başlamalımıyım çalışmaya. bide sayısalımın çok iyi olmasımı gerek mesela kaç sözel kaç sayısal yapmalıyım.

Bi kitap ismi verirseniz çok memnun olurum arkadaşlar...

IP
ruhimelal
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ruhimelal Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Eylül2008 Saat 13:04
kardeşim.ben dgs ye girip kazanamayanlardanım.haddim olmayarak sana yardımcı olmaya çalışayım.ben dgs ye güven-der yay.hazırlanmıştım.başvuru nisan mayıs aylarında oluyor.daha var yani 2009.o zamana kadar net tarih yayınlanır.çalışmaya bol vaktin var inş.sözele ağırlık ver tabii matematiği de gözardı etmemek lazım.diploma notunun da büyük katkısı oluyor.zira aldığın puana diploma notunun yarısı ekleniyor.mesela bi arkadaş 77 sözel 13 sayısalla 263 puazn almış.buna bi de diploma notunun yarısını eklersek iyi bi puan oluyor.sen gayretine bak çalış inş.allah hepimizin yolunu açık etsin kardeşim.dualarla inş.faydalı olmuşumdur.selametle kardeşim....

IP
EfeMilly
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 76

Alıntı EfeMilly Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Eylül2008 Saat 13:06
Orjinalini yazan: EvvaH

amin.... teşekkürler kardeşim. ilitama başvurularda heralde 2009 da demi.Hangi aylarda oluo bunların başvuruları. Ayrıca hangi kaynaklardan hazırlanayım dgs ye.Şimdiden başlamalımıyım çalışmaya. bide sayısalımın çok iyi olmasımı gerek mesela kaç sözel kaç sayısal yapmalıyım.

EvvaH kardeşim çıkmış DGS Sorularına da bakabilirsin ben şahsen öyle yapmıştım , yabancılık çekmessin .

IP
EvvaH
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı EvvaH Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Eylül2008 Saat 13:15
Amin inşAllah kardeşim....Allah razı olsun.Teşeşekkür ederim yardımın ve tavsiyen için.

IP
bey_za
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı bey_za Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Eylül2008 Saat 16:11
ruhimelal kardeş ben mantık yapamyrm çok vaktimi alıyr sözelim çok iyi ama mantık sorularnı yapamayınca kalıyrm.Ban da önereceğiniz bi şey varmı.Şimdiden teşekkürler.

Düzenleyen bey_za - 17Eylül2008 Saat 16:11

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 896

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Eylül2008 Saat 22:31
WALLA ARKADAŞLAR SİZE BİŞEY SÖYLEYEYİM : SINAVDA İKİ SORU BIRAKTIM KAFAM ALMADI.YAPAYDIM ... :((((

Haksizlik karsisinda egilmeyiniz;çünkü hakkinizla beraber SEREFINIZI de kaybedersiniz... (hz.ALI [r.a] )
IP
ruhimelal
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ruhimelal Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Eylül2008 Saat 20:11
saygı değer beyza kardeşim.mantık soruları evet çok zor.çok dikkat gerektiriyor.bol soru çözmekle,üzerine gitmekle halledilir diye umuyorum kardeşim.ama ne olursa olsun kitap okumayı asla ihmal etme inş.rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.selametle dua ile.inş yardımcı olabilmişimdir.

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 896

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2008 Saat 15:08
Orjinalini yazan: EvvaH

KARDEŞ SÖZEL İYİ OLDUKTAN SONRA SAYISALA GEREK YOK BENCE.WALLA BEN KARACAN YAYINLARININ KİTABINI ALMIŞTIM AMA HİÇ BAKAMADIM :))))

BU SENE BAKARIZ İNŞALLAH...

Haksizlik karsisinda egilmeyiniz;çünkü hakkinizla beraber SEREFINIZI de kaybedersiniz... (hz.ALI [r.a] )
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.