Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
Mesaj icon Konu: teşekkürler Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   4 Sonraki >>
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
*VeRa*
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 209

Alıntı *VeRa* Cevapla bullet Konu: teşekkürler
    Gönderim Zamanı: 05Eylül2008 Saat 20:37

ilitam öğrencileri için ayrı bir başlık açtığınız için teşekkürler..emeği geçenlerden ALLAH razı olsun...

geçen yıl bizim için ayrı başlık yoktu. bu yılki arkadaşlar bizden şanslılar...:)

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 896

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Eylül2008 Saat 23:49

aynen vera kardeşim çok güzel bir ortam var burada.arkadaşlarla bilmediğimiz,kafamıza takılan konular hakkında sorular soruyoruz,bildiğimiz konularda arkadaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.vel hasıl şu dgs nin ve ilitamın stersini atıyoruz walla yoksa nasıl geçecek zaman.inşallah 15 eylül günü sevinçle buradan kazandığımızı paylaşırız tüm arkadaşlarımızla...

Rabbim tüm kardeşlerimize nasib eylesin inşallah...

Haksizlik karsisinda egilmeyiniz;çünkü hakkinizla beraber SEREFINIZI de kaybedersiniz... (hz.ALI [r.a] )
IP
*VeRa*
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı *VeRa* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Eylül2008 Saat 10:54
amin hocam kazanırsınız inşallah...
rabbim kolaylıklar versin..

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Eylül2008 Saat 12:43
eywallah kardeşim sağolasın,Rabbim sizlere de kolaylık versin ve kalmadan mezun olmayı nasib eylesin...

Haksizlik karsisinda egilmeyiniz;çünkü hakkinizla beraber SEREFINIZI de kaybedersiniz... (hz.ALI [r.a] )
IP
benefşe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı benefşe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Eylül2008 Saat 00:54

slm kardeşim ben bu forumda yeniyimde ilitam konusunda biraz teretdütlerim var sonuçların açıklanmasına bir hafta var tabi bunun yanında heyecanda var kafam biraz karışık bana yardım edersen sevinirim senin ikinci yılın anladığım kadarıyla şimdiden allah razı olsun dua dua dua....

IP
*VeRa*
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı *VeRa* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Eylül2008 Saat 11:18
aleyküm selam benefşe

tekrar hoşgeldiniz

inşallah hayırlısıyla yerleşirsiniz..

hamdolsun 2. yılım..tereddütleriniz neler biraz bahsederseniz elimden geldiğince yardım ederim inşallah

rabbim cümlemizden razı olsun...

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Eylül2008 Saat 12:08
Orjinalini yazan: benefşe

slm kardeşim ben bu forumda yeniyimde ilitam konusunda biraz teretdütlerim var sonuçların açıklanmasına bir hafta var tabi bunun yanında heyecanda var kafam biraz karışık bana yardım edersen sevinirim senin ikinci yılın anladığım kadarıyla şimdiden allah razı olsun dua dua dua....

kardeşim hoş geldin öncelikle,puanın kaçtı acaba,bakalım heyecanın yerinde mi?tekrar hoş geldin diyorum...

selametle...

IP
benefşe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı benefşe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Eylül2008 Saat 23:36

öncelikle puan durumu dgs puanım 263.546 diploma notum 62.42 sence şansım varmı?sanki diploma puanım biraz düşük gibi geliyo en önemli endişem bu birde ben düz lise çıkışlıyım aöf çok şükür kalmadan kursla falan hallettikte ilitam eğer olursa arapçada zorlanırmıyım

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Eylül2008 Saat 23:42

öncelikle puan durumu dgs puanım 263.546 diploma notum 62.42 sence şansım varmı?sanki diploma puanım biraz düşük gibi geliyo en önemli endişem bu birde ben düz lise çıkışlıyım aöf çok şükür kalmadan kursla falan hallettikte ilitam eğer olursa arapçada zorlanırmıyım

kardeşim puanın toplamda 294.756 yapıyor.puanın güzel büyük bir ihtimalle yerleşirsin,geçen sene en düşük 282 ile alınmış.sen rahat girersin diye düşünüyorum.tabi bunlar tahmin...

eğer düz lise çıkışlı olduğun halde kalmadan geçtiysen ilitamı da halledersin diyorum ben sana benim nice ihl mezunu arkadaşlarım var dersleri duruyor hep...

hakkında hayırlısı olsun kardeşim inşallah...

IP
*VeRa*
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı *VeRa* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Eylül2008 Saat 23:43
diploma notunuz biraz düşük ama dgs puanınız iyi..toplamda294 gibi bi puan oluyor..bence yerleşirsiniz...şimdiden hayırlı olsun..

ayrıca sizi tebrik ederim düz lise çıkışlı olup ilahiyat tercih etmişsiniz ve başarılı olmuşsunuz...rabbim yolunuzu açık etsin...

arapça konusunda korkmayın..selahattin hocanın cd leri var. onları temin edip çalışabilirsiniz..ayrıca www.ilitam.net te bizim bu yıl işlediğimiz arapça ders kayıtlarımız var.oraya da bakabilirsiniz..çalışın elinizden geleni yapın gerisi ALLAH KERİM

rabbim yardımcınız olsun...

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Eylül2008 Saat 23:45

IP
EfeMilly
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 76

Alıntı EfeMilly Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Eylül2008 Saat 14:35
Şimdi benefşe kardeşimin puanıyla benimki aynı 258 dgs 72 diploma .

Burada hangi faktör öne geçiyor peki. Öncelik diploma notunun fazla olmasınamı bakılıyor , yoksa Dgs puanının fazla olmasınamı.

Birimizden birine öncelik sağlanmalı . karışıklıkta burda ortaya çıkıyor. ?

Zaten niye diplomanın yarısını alıyorlar hala anlamış değilim . Normalde baya puan almak varken diplomanın yarısını alınca yüzde olarak diploma notu fazla olan öğrencilerin epey bir zararı ortaya çıkıyor , bunu hala anlamış değilim.

Örneğin benefşe kardeşim ; 263 + 62 = 325

Benimki; 258 + 72 = 330

Düzenleyen EfeMilly - 09Eylül2008 Saat 14:39

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Eylül2008 Saat 14:55
puanların eşitliği durumunda ortalamaya bakılıyor ve böyle olunca da sen daha öncelikli oluyorsun efemilly

IP
benefşe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı benefşe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Eylül2008 Saat 17:52
biraz rahatladım ama yinede herşeye hazırlıklı olmak lazım  hayırlısı artık peki dersleri sadece kendim çalışarak halledebilirmiyim yoksa interneti de kullanmam gerekiyormu 

birde yüzyüze dersler sınavlardan kaç gün önce başlıyo

hersey için teşekkürlerallah razı olsun

Düzenleyen benefşe - 09Eylül2008 Saat 18:01

IP
huspinar
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı huspinar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Eylül2008 Saat 17:59
merhaba
puanlar eşit olunca diploma notuna bakılıyor?
kesinmi? dip. not. yüksek olan  öne geçmiş oluyor yani

IP
benefşe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı benefşe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Eylül2008 Saat 18:02
evet aynen öyleymiş kardeşim bende şimdi onu düşünüyordum

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Eylül2008 Saat 18:21
Ankara Üniversitesi İlahiyat Lisans Tamamlama Programı (İLİTAM) 2008-2009 Akademik Takvimi: Yerleştirme Sonuçlarının İlanı: 15 Eylül 2008 Asıl Listeden Kayıt: 15 Ekim 2008 Mazeretle Kayıt: 16 Ekim 2008 Birinci Yedek Listeden Kayıt: 20 Ekim 2008 İkinci Yedek Listeden Kayıt: 24 Ekim 2008 Kayıt Yenileme (İkinci Yıl Öğrencileri için): 15 Ekim 2008 Derslerin Başlaması: 3 Kasım 2008 Yüzyüze Eğitim I :24-25 Ocak/ 31 Ocak-1Şubat 2009 Kayıt Yenileme (Birinci ve İkinci Sınıflar İkinci Taksit): 1-28 şubat 2009 Ara Sınavlar: 7-8 Şubat 2009 Yüzyüze Eğitim II : 2-3/9-10 Mayıs 2009 Ders Bitimi: 15 Mayıs 2009 Yıl Sonu Sınavı: 16-17 Mayıs 2009 Bütünleme Sınavı: 4-5 Temmuz 2009

IP
*VeRa*
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı *VeRa* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Eylül2008 Saat 20:31
Orjinalini yazan: EfeMilly

Şimdi benefşe kardeşimin puanıyla benimki aynı 258 dgs 72 diploma .

Burada hangi faktör öne geçiyor peki. Öncelik diploma notunun fazla olmasınamı bakılıyor , yoksa Dgs puanının fazla olmasınamı.

Birimizden birine öncelik sağlanmalı . karışıklıkta burda ortaya çıkıyor. ?

Zaten niye diplomanın yarısını alıyorlar hala anlamış değilim . Normalde baya puan almak varken diplomanın yarısını alınca yüzde olarak diploma notu fazla olan öğrencilerin epey bir zararı ortaya çıkıyor , bunu hala anlamış değilim.

Örneğin benefşe kardeşim ; 263 + 62 = 325

Benimki; 258 + 72 = 330

bence ünirversitenin uygulaması mantıklı..şöyle ki

eğer diplomayı dikkate almasa sadece dgs puanına göre yerleştirme yapsa diplomanın bi anlamı kalmaz..derslere çalışıp yüksek not alan ile sadece geçmek için çalışan arasında fark kalmaz...

eğer diplomayı dikkate alsa dgs puanın dikkate almasa bu kez de dgs ye girip iyi puan alanla almayan arasında fark kalmaz..

bence en ideal olanı yapıyor..yani dgs+diplomanın yarısı...

bu benim şahsi düşüncemdir..katılamayabilirsiniz..

rabbim hahhınızda hayırlısını nasip etsin..

IP
*VeRa*
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı *VeRa* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Eylül2008 Saat 20:37

biraz rahatladım ama yinede herşeye hazırlıklı olmak lazım  hayırlısı artık peki dersleri sadece kendim çalışarak halledebilirmiyim yoksa interneti de kullanmam gerekiyormu 

birde yüzyüze dersler sınavlardan kaç gün önce başlıyo

hersey için teşekkürlerallah razı olsun

arapça kendi başına halledilmiyor..yani selahattin hocanın cdleri var..onları temin edip dinleyebilirsiniz.az biraz da çabaladınız mı çoook rahat geçersiniz..

diğer derslere kendi başınıza çalışarak geçebilirsiniz..aslında siz kendi çalışma metodunuzu çok daha iyi bilirsiniz kendinizce plan yaparak başarılı olursunuz tabi ki..

internete gelince..ilitam forumda öğrenci arayüzü var oradan özetleri okuyabilir kitaptaki değerlendirme sorularını online olarak çözebilirsiniz..tamamen isteğe bağlı...forumda kantinimiz var çok güzel paylaşımlarda bulunuyoruz...

işin özü hayırlısıyla bi kazanın..hepsini yaşayarak göreceksiniz..heyecanınızı anlıyorum ama birazcık daha sabır.....biz de geçtik bu yollardan

yüzyüzeler sınavdan önceki ik ihaftasonu oluor..

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Eylül2008 Saat 22:09
yaw kardeşim bu selahattin hoca kimdir bir tanısak iyi güzel söylüyorsunuzda birde tanısak...

IP
OFLU_HOCA
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 710

Alıntı OFLU_HOCA Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Eylül2008 Saat 22:11

Anadolu üniversitesinin ilahiyat bölümündeki arapça dersleri diğer dersler gibi video olarak anlatılmamış bunun sebebi nedir ? acaba yabancı dil olduğu için mi videolu anlatım yapmamışlardır..

IP
*VeRa*
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı *VeRa* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Eylül2008 Saat 23:21
Orjinalini yazan: lazhoca

yaw kardeşim bu selahattin hoca kimdir bir tanısak iyi güzel söylüyorsunuzda birde tanısak...

selahattin hoca ilitamın ilk mezunlarından..kendi sitesi var ordan radyo mihrap üzerinden arapça kitabını işliyordu..zamanla işlediği konuları cd haline getirdi...cüzi bi miktara satıyor cd leri ve o parayla da öğrenci okutuyor...

dingorevlileri.org a girin ordan selahattin yıldırımın kişisel sitesine girin... selahattin hoca ile iletişime geçip cd leri alabilirsiniz..

hocanın msn adresi selahattinyildirim12@hotmail.com bu adresten de iletişime geçebilirsiniz

IP
*VeRa*
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı *VeRa* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Eylül2008 Saat 23:23
Orjinalini yazan: OFLU_HOCA

Anadolu üniversitesinin ilahiyat bölümündeki arapça dersleri diğer dersler gibi video olarak anlatılmamış bunun sebebi nedir ? acaba yabancı dil olduğu için mi videolu anlatım yapmamışlardır..

hocam eğer bana sorduysanız valla bilmiyorum

önlisansta iken anadolu ünv. nin sitesine  hiç girmemiştim..sadece kitaplarla yetinmiştim..

IP
OFLU_HOCA
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı OFLU_HOCA Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Eylül2008 Saat 23:37
vera kardeşim hiç farketmez bilgisai olan yanıtlasın diye sordum  eğer öyle bişe yapsaydılar hemen o videoları indirecektim ama ne yazıkki öyle bişe yapmadılar sağlık olsun... yahu piyasada arapça öğreniyorum cdleri var ama hangisi bana hitap eder onu bulmam lazım..

IP
*VeRa*
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı *VeRa* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Eylül2008 Saat 00:16
hocam o zaman size kolay gelsin..:)

rabbim ilim yolunda ilerleyenlerin yolunu açık etsin...ilimde daim etsin...

IP
OFLU_HOCA
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı OFLU_HOCA Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Eylül2008 Saat 00:18
ecmain (AAMİİN)

IP
huspinar
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı huspinar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Eylül2008 Saat 12:46

pazartesiyi heyecanla bekliyoruz Allah hepimizin hakkında hayırlı olanı nasip etsin.15 eylül de başvuru merkezlerinemi(9 eylül ilahiyat mesela) asılacak sonuçlar?

IP
*VeRa*
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı *VeRa* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Eylül2008 Saat 13:01
hayırlısı olsun...15 eylülde ilitamın sitesinden öğrenebileceksiniz ...

başvuru merkezlerine asılmaz diye düşünüyorum..

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Eylül2008 Saat 13:57
aynen ilitamın sitesinden öğrenecez inşallah hakkımızda hayırlısı olur...

IP
ezmert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 201

Alıntı ezmert Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Eylül2008 Saat 00:54
s.aleyküm vera siz ilitamda okuyormusunuz acaba

IP

Sayfa   4 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır