Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
Mesaj icon Konu: acil yardım Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 896

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Konu: acil yardım
    Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 13:56

esselamü aleyküm öncelikle arkadaşlarım.

benim bir sorunum çıktı:ASKERLİK.
temmuz ayından bu yana kaçak gözüküyormuşum.
en yakın zamanda gidip bilgi vermem ve muayene olmam gerekiyormuş.eee sınav sonuçları daha belli değil,erteleme olur mu,yoksa ertelenmeden ben asker mi olurum?
askerlikten kaçtığımız yokta hazır elimizde fırsat varken belki okulu bitirirde üniversite mezunu olarak giderdik.walla ne bileyim kafam karıştı,bana yardım edebilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum,en azından bir fikir...
          عجلوا

Düzenleyen lazhoca - 01Eylül2008 Saat 14:06

Haksizlik karsisinda egilmeyiniz;çünkü hakkinizla beraber SEREFINIZI de kaybedersiniz... (hz.ALI [r.a] )
IP
OFLU_HOCA
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 710

Alıntı OFLU_HOCA Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 14:08

araklı askerlik şubesinde tanıdığın biri var mı ? varsa hemen ona durumu izah et...

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 14:09
Orjinalini yazan: OFLU_HOCA

araklı askerlik şubesinde tanıdığın biri var mı ? varsa hemen ona durumu izah et...

ola ofli ne araklısı,ben bursadayım bursada kütük.ne yapacaz?de bakayım bana bişey

Haksizlik karsisinda egilmeyiniz;çünkü hakkinizla beraber SEREFINIZI de kaybedersiniz... (hz.ALI [r.a] )
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 14:11
ilk muayeneniz ise sorun olmaz. Sevk muayeneniz ise bu durumda askerlik şube başkanının tavrına göre durum değişir. Sizi hemen sevkedebilir veya erteleme hakkı verebilir. İki seçeneğiniz var:

1. sonuçlar belli oluncaya kadar kaçak durumunda kalıp sonuç kağıtları geldiğinde durumunuzu bildiren bir dilekçe ile başvurabilirsiniz. (şube başkanı ters biriyse kaçtığınız için zorluk çıkartabilir)

2. Sınava girdiğnizi gösterir bir belge ile hemen gidip açık açık durumu anlatabilirsiniz. Sınavı kazanırsanız tecil istediğinizi kazanamazsanız muayene için ikametinizin geçerli olduğunu bildirirsiniz. Bence bu yol daha sağlıklı. Ancak başta dediğim gibi son muayeneniz ise hiç bekletmeden hemen sevkedebilirler.

IP
OFLU_HOCA
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı OFLU_HOCA Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 14:11
Ben araklıda kalıyorsun sandım.. Senin nerden haberin oldu bunu sana kim dedi ? şubeden evi mi aradılar?

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 14:14
Allah razı olsun ilk muayene değilde bu ikinci olacak benim.bilmiyorum yaw kafam allak bullak oldu walla bi anda.ne yapacağımı bilemez hale geldim.şuanki komutan bana lise bittiğinde 1 sene kaçak kalmıştım o zaman hak tanımıştı.ama şuan ne olur bilemem,tecil hakkım var mı?edebilir miyim? kazanma ümidimde var ama ne bileyim yaw...

83 lüyüm ben birde..

Düzenleyen lazhoca - 01Eylül2008 Saat 14:14

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 14:15
hayır mektup gönderilmiş eve

IP
OFLU_HOCA
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı OFLU_HOCA Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 14:17
uşak hakkında hayırlısı olur inşaallah.. Gerekli mercilerle temasa geç önce kayıt yaptıracağın yeri ara orayla bi konuş bakalım ne diyecekler onlar askeriye ile temasa geçerler mi onuda öğren...

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 14:22
Komutanla aranızda lise döneminde de olsa böyle bir münasebet olması iyi. Sizi hatırlayabilir. Bence sınav evraklarınızı alın gidin, ben böyle böyle sınava girdim, sonuçları şu tarihte açıklanacak, nasıl bir yol izleyeyim, tecil hakkım var mı diye açık açık konuşun. Bu arada kayıt bürosuna ulaşabiliyorsanız oradakilere de bir sorun benzer olaylardan bir yol gösterebilirler.

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 14:24
kayıt bürosu derken ilitamın mı kayıt bürosunu arayacam.Allah razı olsun walla çok sağolun.yardımlarınız için.kaç kez muayene oluyor acaba,benim son mudur?

Düzenleyen lazhoca - 01Eylül2008 Saat 14:25

IP
OFLU_HOCA
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı OFLU_HOCA Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 14:32
diploman olduğu sürece ve 30 yaşını aşmamak sürece tecil hakkın var...

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 14:33
4 yıllık ama değil mi hemşehrim bende 4 yok 2 yıllık var olmaz mı?

IP
OFLU_HOCA
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı OFLU_HOCA Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 14:35
lise ,2 yıllık 4 yıllık fark etmez diploma diplomadır :):)

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 14:38
la oflim ne dersun? kercekten mi?ola giderum şubeye beni sevk ederlerse bulurum seni ama.

IP
OFLU_HOCA
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı OFLU_HOCA Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 14:42
uşak lise diplomasına 3 yıl tecil hakkı veriyorlar, 2 yıllık diplomayada gene 2-3 yıl tecil hakkı veriyorlar (ki benim 2 yıllık bittiği için ve AÖF 3. sınıfa kayıt yaptırırken benden askerlik durumu ile ilgili belge istediler bende gittim şubeye sordum 2009 kasım a kadar tecilliymişim aldım belgeyi gittim kayıt oldum)

IP
OFLU_HOCA
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı OFLU_HOCA Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 14:43
şimdi senin tecil süren bitmişse onu bilemem....kayıt yaptırıncada senden gene askerlik durumu belgesi isteyeceklerdir...

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 14:45
ne bilem kardeşim nasıl bitiyor tecil süresi ne zaman bitiyor?ben daha yeni aldım 2 yıllık diplomamı 2008 model yani.buna ne dicesun bakayım???

IP
OFLU_HOCA
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı OFLU_HOCA Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 14:48
sen şuna 2 yıllık mezunmusun ? eğer öyleseysen elinde bi diploma var demek daha taze hiç tecile uğramamış :):) ozaman senin gene tecil hakkın var ben kendimden örnek verdim işte bende2 yıllık bilgisayardan mezun oldum sonra tecil ettirdim...  

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 14:51
evet hemşerim ben daha yeni aldım diplomamı yani 2008 ilahiyat önlisans mezunuyum.diplomamda var elimde he,tecile de uğramadı.sen şimdi bana diyen ki:diplomanı alda askerlik şubesine git tecil ederler hee.doğru muyum? inşallah bir sakatlık çıkmaz yaw.eminsin değil mi?2 yıllık diplomanında tecil hakkı olduğundan?

IP
OFLU_HOCA
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı OFLU_HOCA Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 14:53
ula uşak 2 yıllık diplomanın tecili olmasa benum gibi uşağu 24 yaşına kadar neden  askere almadiler heeeeee :):)  ben 2 yıllık mezun oldum aldım diploma mı doğru tecile gittim sonra AÖF ye kayıt oldum .....

IP
OFLU_HOCA
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı OFLU_HOCA Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Eylül2008 Saat 14:55
için rahat olması için bursa askerlik şubesini hemen ara daha mesai dolmadı çünkü olan biteni anlat sende rahatla bizde rahatlayalım tamam mı ( bundan sonra mesaj atma hemen telefona sarıl ara hakiki bilgiyi oradan alırsın tamam mii )

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Eylül2008 Saat 15:01
işin iş allah kolaylık versin...

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır