Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
DGS ile alakalı konular
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.DGS ile alakalı konular
Mesaj icon Konu: ön kayıt yaptıran arkadaşlar Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Gönderilenler: 352

Alıntı ebvab Cevapla bullet Konu: ön kayıt yaptıran arkadaşlar
    Gönderim Zamanı: 30Ağustos2008 Saat 01:05

Öncelikle ön kayıtllar bitti.gönül ister ki kaydını yapan arkadaşların hepsi kazansa...fakat malesef sadece 700 kişi alıyorlar ve binlerce kayıt yapan arkadaş var..bazen dgs de iki yılda bir mi açılsa diye düşünüyorum..ama buda olumlu değil...o zaman tek çare kontenjanların artırılması diyorum..zaten niçin artırılmadığını ve hatta niçin sınavsız dört yıllık ilahiyata geçilmediğini anlamış değilim...brader adam başı 1500 ytl para alıyorsun bırak herkes okusun bari...işletme kamu vs okunuyoda ilahiyat niçin okunamıyor bu ciddi bi tez konusu zaten..artık bu ösym nin sınavlarından bıktık kardeşim..madem dgs sınavı yapacaksın herkese kendi branşına göre soru sor..bi kpss sınavı yapılıyor imam olmak isteyen adama matematik geometri coğrafya tarih soruyosun..yaa fıkıh akaid tefsir kelam sorsana..ben cebimdeki parayı hesaplayacak kadar matematik bildimmi bana yetiyor...bu işe acil çözüm lazım..sonra yok efendim imam fatiha okumasını bilmiyor teravihi 8 dakikada kıldırıyor..ne suçu varki adam matematik bildiği için imam olmuş..ne kadar vahim bi durumda olduğumuzu anlamak için müneccim olmaya gerek yok..imamları vaizleri müezzinleri k.kursu öğretmenlerini kim atıyor ona bakın yeter..hayatında bir vakit namaz kılmayan adamlar imam atıyor ya..gelde çıldırma...neyse işin özü bu iş böyle gitmez arkadaşlar...branşa ayrılma işi en tez zamanda yürürlüğe girmesi lazım...saygı ve selamlar...

IP
mersiye
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı mersiye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Ağustos2008 Saat 01:10

Doğru söze ne denir.

IP
_BERK_
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı _BERK_ Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Ağustos2008 Saat 11:50
TESPİTLERİNİZ ÇOK DOĞRU KARDEŞ
EYVALLAH

IP
İMAMMAHMUT
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı İMAMMAHMUT Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Ağustos2008 Saat 17:27
İLİTAM İÇİN İZMİR DE BAŞVURUMU YAPTIM BENİM PUANIM 269, DİPLOMA NOTUM SA 68. BÖYLECE TOPLAM 303 YAPIYOR . İLİTAMI İNŞALLAH KAZANIRIZ AMA BENİM ASIL MERAKIM İLİTAM OKUL ÜCRETİ. ACABA KESİNLEŞMİŞ Bİ RAKAM VARMI YADA GEÇEN SENE Kİ ÜCRETLERDEN HABERİ OLAN? MERAKLA BEKLİYORUM.

IP
İMAMMAHMUT
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı İMAMMAHMUT Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Ağustos2008 Saat 17:33
EBVAB KARDEŞİM, TSPİTLERİNİN BAZILARINA KATILIYORUM AMA BAZI YERLERİ BANA GÖRE HAKSIZ ELEŞTİRİ SAYILIR. MESELA İMAMLAR HAKKINDA FATİHA BİLMEYEN FİLAN DİYOOSUN AMA İMAM OLABİLMEK İÇİN ÖNCE DİYANET İŞLERİNİN AÇTIĞI İMAMHATİPLİK YETERLİK SINAVINI KAZANIP BELGEYİ ALMAK LAZIM. SENİN DEDİĞİN O İMAMLAR ESKİDE KALDI. HEM GÜNÜMÜZ TEKNOLOJİ VE FEN İLİMLERİNDEN Bİ HABER İMAMLAR YETİŞMESİNİ İSTEMENİZ YANİ KPSS DE SADECE ALAN DERSLERİNDEN SORU SORULMASINI İSTEMENİZ BENCE YANLIŞ.AMA FİKİRLERİNİZE SAYGI DUYMAYI DA KENDİME GÖREV BİLİRİM. SEVGİ VE SAYGILARIMLA...

IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Gönderilenler: 352

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Ağustos2008 Saat 18:50
imammahmut kardeşim imam hatip yeterlilik sınavı bilgi ile değil torpil ile geçiliyor buralarda 550 kişiden birini araya sokabiliyosan sana soru sorma zahmetinde bile bulunmuyorlar.bu imam hatip yeterlilik sınavı başlı başına bi iş zaten.sen günümüz teknoloji ve fen ilimleri demişsin allah aşkına kpss ve dgs de vs diğer sınavlarda teknoloji ve fen ilimleri nerde.ben teknolojinin olanaklarından yararlanmam için ders almama gerek yok..bakın şuan buraya msj yazıyorum buda teknolojinin bir olanağı ama bunun için kimseden ders almadım..insanların dinini bilip imam olması feni bilip imam olmasından daha hayırlıdır..hiçbir imam fen bilmediği için yadırganamaz..yeni atanan imamlarda içki içenlerin sayısı meyhaneleri geçiyor..insaflı olalım lütfen...

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 896

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Ağustos2008 Saat 00:41
  Allah muhafaza.Rabbim bizleri öyle insanların şerrinden korusun inşallah.evet arkadaşım torpil hakkında doğrusun.ben 2004 kpss den 85 puan aldım ve 15-20 hanelik bir köye ilk olarak gittim imam olarak.ama benden daha düşük alan bazıları merkezlerde görev aldılar.ama çok şükür ki şuanda bende merkezde ve rahattayım.ama şükrümü hiç eksik etmem,çünkü 3 sene ben 15 hanelik köyde imamlık yaptım ve vakit namazları hiç yoktu,cumaları ise bazen adam arıyordum cemaati tamamlamak için.üstelik hafız olduğum halde.

Haksizlik karsisinda egilmeyiniz;çünkü hakkinizla beraber SEREFINIZI de kaybedersiniz... (hz.ALI [r.a] )
IP
İMAMMAHMUT
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı İMAMMAHMUT Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Ağustos2008 Saat 14:50
evet ebvab kardeşim ben bileğimin daha dogrusu çalışmamın gücüyle imam-hatiplik yeterlik belgesi aldıgım için senin dediğin şekilde torpille karşılaşmadım. ama olabilir. her yerde her zaman bir kaç çürük meyve çıkabilir ama topluca kasayı çöpe atmayız. bana göre emeğiyle kazananlar sizin sandığınızdan çoktur!
ben de 2004 te kpss de 83 aldım. ben de laz hocamın dediği gibi kücük bir köye yerleştim. ama şükür ki şikayetçi değilim bir de kes
in bilgi-belge olmadan torpil var adam kayırılıyor demek bence yanlış
ama tabiiki imamların dini bilgileri kesinlikle yeterli olmalı ama bunun yanın da temel bilgi teknolojilerin den tutun da sosyal bilimler, genel tarih, yakın tarih gibi bilgilere de sahip olmalı!!!
saygilar...

IP
ebu katade
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ebu katade Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Eylül2008 Saat 15:20
helal olsun ebvab kardeş ağzından bal damlıyor

IP
ebu katade
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ebu katade Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Eylül2008 Saat 15:22
imam mahmut kardeş de doğru söylüyor arada kaldım

IP
ebu katade
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ebu katade Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Eylül2008 Saat 15:23
ama torpil mevzusuna katılıyorum.nasıl iş bu ya.diyanet birde dini temsil edecek ama en çok torpilin döndüğü yerlerden biri

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,109 Saniyede Yüklendi.