Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
DGS ile alakalı konular
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.DGS ile alakalı konular
Mesaj icon Konu: 2008 dgs ye girenler Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   4
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
İMAMMAHMUT
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı İMAMMAHMUT Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Eylül2008 Saat 16:15
ESSELAMU ALEYKUM ARKADAŞLAR. BU GÜN NASILSINIZ? İNŞAALLAH MORALLERİNİZ YERİNDEDİR!
AMA LZ HOCA KARDEŞİM SANKİ ÜMİDİNİ KAYBETMİŞ GİBİ BİR HAL İLE YAZINI YAZMIŞSIN!!!
BENCE ÇIKMAMIŞ CANDAN ÜMİT KESİLMEZ DERLER YAA.. SENDE İNŞALLAH DGS GÜNÜ DOĞAN MİNİK BEBEĞİNİN HATIRINA YERLEŞİRSİN..
BU ARADA BENİM DE 9 AYLIK Bİ KIZIM VAR... ADI HALENUR..
NE KADAR SEVİMLİ OLDUĞUNU BABA OLAN ANLAR DİYE DÜŞÜNÜYRUM!!
RABBİM İNŞALLAH BİZLERİN VE BİZDEN SONRA GELACEK OLAN NESİLLERİMİZİN YÜZÜNÜ HEM BU DÜNYADA HEM ÖTEKİ ALEMDE AK EYLER...
AMİN!

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 896

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Eylül2008 Saat 22:38
eywallah kardeş,inşallah yerleşiriz...Rabbim evlatlarımızı bizlere bağışlasın ve hem bize hemde onlara 2 cihan saadetleri ihsan eylesin inşallah.

Haksizlik karsisinda egilmeyiniz;çünkü hakkinizla beraber SEREFINIZI de kaybedersiniz... (hz.ALI [r.a] )
IP
*VeRa*
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 209

Alıntı *VeRa* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Eylül2008 Saat 11:37
Orjinalini yazan: lazhoca

yapılan dualar ve temenniler için teşekkürler arkadaşlar.az kaldı artık vakit yaklaşıyor bakalım ihtiyar kalbim dayanabilecek mi buna....

kazanamazsak ta artık seneye bırakırız ümitlerimizi,ama bomboş bir sene yazık günah yaw,dgs nin çalışılacak bir tarafı yok ki kardeşim,çıkmış sorulara bakıp fikir sahibi olacaksın o kadar,istersen hiç çalışma...ben bu sene hiç çalışmadım 248.468 aldım,üstüne birde sınav günü evlat sürpriz yaptı ve dünyamıza teşrif etti anlayacağınız 2-3 gün uykusuzluktan sonra sınava girdim ve inanın gözlerimi açamadım.normalde çok sevdiğim soru tiplerini bile belki 5 er defa okumuşumdur,kafa yerinde değilki,uyku bir yandan,çocuk doğmuş acaba nasıl,bir rahatsızlığı var mı diye düşünürken bir baktım zil çaldı topladılar kağıtları veeee sonuç 248.468---toplamda ise 285.168.ortalamam 73.40.Allahtan ortalamam iyi yoksa      

selametle....

hocam öncelikle gözünüz aydın olsun...rabbim size eşinize ve evladınıza sağlık sıhhat afiyet versin...

forumdan okuduğum kadarıyla evladınız kız :) kız berekettir içiniz rahat olsun...inşallah ilitamlısınız stres yapmayın..eğer yerleşemezseniz de hiç üzülmeyin MUTLAKA  bir hayır vardır...

şunu da ekleyeyim o stresli halinizle inanın iyi almışsınız..

rabbim hayırlısıyla yerleşmenizi nasip etsin...

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 896

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Eylül2008 Saat 12:03
Orjinalini yazan: *VeRa*

Orjinalini yazan: lazhoca

yapılan dualar ve temenniler için teşekkürler arkadaşlar.az kaldı artık vakit yaklaşıyor bakalım ihtiyar kalbim dayanabilecek mi buna....

kazanamazsak ta artık seneye bırakırız ümitlerimizi,ama bomboş bir sene yazık günah yaw,dgs nin çalışılacak bir tarafı yok ki kardeşim,çıkmış sorulara bakıp fikir sahibi olacaksın o kadar,istersen hiç çalışma...ben bu sene hiç çalışmadım 248.468 aldım,üstüne birde sınav günü evlat sürpriz yaptı ve dünyamıza teşrif etti anlayacağınız 2-3 gün uykusuzluktan sonra sınava girdim ve inanın gözlerimi açamadım.normalde çok sevdiğim soru tiplerini bile belki 5 er defa okumuşumdur,kafa yerinde değilki,uyku bir yandan,çocuk doğmuş acaba nasıl,bir rahatsızlığı var mı diye düşünürken bir baktım zil çaldı topladılar kağıtları veeee sonuç 248.468---toplamda ise 285.168.ortalamam 73.40.Allahtan ortalamam iyi yoksa      

selametle....

hocam öncelikle gözünüz aydın olsun...rabbim size eşinize ve evladınıza sağlık sıhhat afiyet versin...

forumdan okuduğum kadarıyla evladınız kız :) kız berekettir içiniz rahat olsun...inşallah ilitamlısınız stres yapmayın..eğer yerleşemezseniz de hiç üzülmeyin MUTLAKA  bir hayır vardır...

şunu da ekleyeyim o stresli halinizle inanın iyi almışsınız..

rabbim hayırlısıyla yerleşmenizi nasip etsin...

amin kardeşim mevla razı olsun,evet kızım oldu,bereketini de çok gördüm inan şu 2 ay içinde gerçi tam 2 olmadı ama...

inşallah kazanırız,yaw kazanamamak sorun değil aslında ama benim sene kaybına tahammülüm yok çok canım sıkılıyor,inşallah boş kalmam,senem boşa gitmez...

15 eylülde yüzü gülenlerden olurum inşallah,tüm arkadaşlarla birlikte...

ama yüksek puan alan bir hayli arkadaşımız var inşallah bizede sıra gelir...

Haksizlik karsisinda egilmeyiniz;çünkü hakkinizla beraber SEREFINIZI de kaybedersiniz... (hz.ALI [r.a] )
IP
*VeRa*
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 209

Alıntı *VeRa* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Eylül2008 Saat 20:09
anladım hocam...karadeniz insanı işte boş duramıyo...çalışkan insan

amin inşallah gülenlerden olursunuz...

IP
candadas26
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı candadas26 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ekim2008 Saat 17:56
selamun aleykum kardeşler ben şunu merak ediyorum dgs de SÖZEL DEN 70 ,SAYISALDAN 40 YAPSAM VEDE DGS DİPLOMA NOTUMDA 70 OLSA BEN KAZANABİLİRMİYİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

IP
asabi_elmizac
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı asabi_elmizac Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ekim2008 Saat 21:10
bende aranıza yeni katıldım arkadaşlar...2008 dgs ye girip kazanamayanlardanım 2009 dgsye hazırlanmaya başlayacağım yakında inşallah ama benim bölümüm ilahiyatla alakalı değil bu siteye sadece arapçaya merakım olduğu için üye oldum:)
dgs ile sizlere tavsiyede bulunayım taban puanlara aldanmayın...ösymnin hazırladığı sorular sürekli değişmekte dolayısıyla katsayılarda değişiyor...o yüzden siz kendinize net bir sınır koymayın bence önemli olan elinizden geleni fazlasıyla yapmak:)

Düzenleyen asabi_elmizac - 05Ekim2008 Saat 21:17

IP
nezihe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı nezihe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ekim2008 Saat 23:57
ve aleykum selam   candadas    hocam ben dgs de sözel 68 NET SAYISAL  32,50 NET YAPMIŞIM diploma notumda 76  ve ilitama girdim bu yıl  çok şükür puanımda  263 geldi siz netleriniz dediğiniz gibi olursa rahatlıkla girersiniz inş.. selametle.. kolay gelsin

Düzenleyen nezihe - 07Ekim2008 Saat 00:04

Ah bu insanoğlu işine yarayan her yalanı,hakikatin üstünde görür...
IP
rüveyda_
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı rüveyda_ Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Ekim2008 Saat 18:18
Orjinalini yazan: candadas26

selamun aleykum kardeşler ben şunu merak ediyorum dgs de SÖZEL DEN 70 ,SAYISALDAN 40 YAPSAM VEDE DGS DİPLOMA NOTUMDA 70 OLSA BEN KAZANABİLİRMİYİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Aleyküm selam candadas kardeşim söylediğin netlerle elini kolunu sallaya sallaya ilitama girersin Allahın izniyle,ama ben şunu merak ediyorum bu netleri yapmak isteyen birisi daha fazlasını becerir gibime geliyor.Bu durumda neden daha fazlası olmasınki??

Bolca soru çözerek ve özellikle zaman tutarak soru çözdüğünüzde dgs nin üstesinden gelmek çok kolay inanın bana.Matematikten birazcık temeliniz varsa şayet birazda üstüne giderseniz konuların evdeki denemelerinizde fulle yakın çıkarabilirsiniz ve şayet zamanla yarışta da iyiyseniz örgün puanını kolaylıkla elde edebilirsiniz..Sizlerden ricam hayallerinizi sınırlamayın zor diyenlere aldırmayın örgünü kılpayı kaçıran biri olarak hayallerimizin peşinden koşmayı öneriyorum imkanı olan arkadaşlara...yeterki inanalım...

IP
asabi_elmizac
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı asabi_elmizac Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Ekim2008 Saat 18:54
arkadaşlar ankarada anıt dersanesinin ücretsiz sınavı var pazar günü  14:00 ve 18:00 iki oturumlu bir seviye belirleme sınavı olacak başvuruları internettende yapabiliyorsunuz...

IP
karakis_veli
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı karakis_veli Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Ekim2008 Saat 00:22
Sa.Arkadaşlar diploma notu derken,hangi diploma notunu kastediyorsunuz?

IP
nezihe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı nezihe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Ekim2008 Saat 22:43
aleyküm selam veli  kardeşim diploma notu dediğimiz aöf yi bitirdiğiğinde verilen diploma notu onu kastediyoruz ilitama girmekte önemli bi faktör fazlasıyla o yüzden ders notlarını yüksek tutmak gerekli...selametle

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Ekim2008 Saat 22:47

nezihe kardeş dgsye nasıl hazırlandın bende bu sene gireceğim neler tavsiye edersin:)

AÖF İlahiyat Önlisans Büro: 0212 631 76 93
IP
candadas26
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı candadas26 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Ekim2008 Saat 23:55
nezihe kardeş maşallah diploma notunuz çok güzelmiş gerçekten ve aynı zamanda netlerinizde tabi inşalllah bana da dua ediniz hayırlısı ile kazanayım ama gerçekten netlerinizi ve aldığınız puanı yazıp beni rahatlattığın için çok teşekkür ederim

IP
nezihe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı nezihe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Ekim2008 Saat 00:31
rıca ederım candadas hocam yanı bu sıteyı kuranlardan ALLAH razı olsun yardımlaşıyoruz ben tum ummetı muhammedın ve ilitam okuyan kardeşlerımınde duacısıyım RABBIM yardımcımız olsun selametle....

IP
nezihe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı nezihe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Ekim2008 Saat 00:46

nezihe kardeş dgsye nasıl hazırlandın bende bu sene gireceğim neler tavsiye edersin:)

hocam ben öyle çok çalışmadım ama bence önemliolan deneme çözmek ben sınava doğru surekli deneme çözdüm. çalışacak konu yok zaten dgs de sadece mantık soruları uğraştırıyor insanı ama işte dediğim gibi çok deneme çözersen tabi çözümlerini inceleyerek çöz pratık kazanırsın bıde matematık onemlı degıl dıyorlar ilitam için ama bence ne çözsen o kar o kadar zor değil dgs bence ALLAH YARDIMCIN OLSUN    hamranur kardeş       selametle...

Düzenleyen nezihe - 12Ekim2008 Saat 00:51

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Ekim2008 Saat 11:24
Allah razı olsun nezihe inşaallah kazanırız
dualarınızla ve bizim çalışmalarımızla tabi....

IP
nezihe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı nezihe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Ekim2008 Saat 13:28
RABBİM CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN hamranur arkadaşım RABBİM ilmi isteyene verirmiş biz isteyelim yeterki ve niyetimiz salih olsun daha ötesi yok bence elimizden geleni ardımıza koymayalım ilim yolunda..kolay gelsin ....selam sevgi ve dua ile..

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Ekim2008 Saat 16:42
evet nezihe arkadaşım ilim isteyene verilir bizde istiyoruz rabbim bizede nasip eyler inş.
sizede kolay gelsin ilitam yolunda...:)
Allaha emanet olun
muhabbet ve dua ile........

IP
hatice gül
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hatice gül Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Ekim2008 Saat 10:52
arkadaşlar ben türkçeden 78 mat 4 doğru yaptım 308 puanla yerleştim tavsiyem şudurki bölüm sözel olduğu için türkçe ye daha çok önem verin ve sorularda acele etmeyin soruları dikkatli okuyunca bi problem kalmıyo

IP

<< Önceki Sayfa   4
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide