Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
Mesaj icon Konu: DGS ilitam puanım 270 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   7 Sonraki >>
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
aelmadrid
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 281

Alıntı aelmadrid Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ağustos2007 Saat 20:43
Sayın müstesna. Öncelikle size şunu hatırlatıyım. Ösym her yıl üniversitelere yazı yazıyo kaç kontenjanınız var diye. Onlarda diyelimki 3 ,4diye sayı verdi diyelim. ve sizin gibi kazanıp gitmeyen olursa 3 kişiden düşüyo 2 kişi alıy. Ve siz diğer gidecek olan sizden bir alt sıradaki yani sizden dşük alan  arkadaşınıza mani oluyorsunuz. Ve onların yedk listeside yokki. Siz gitmeyince sizden bir sonrakini alsın. Bence buda hakka girmiş oluyorsunuz. Tabi bu benim yorumum. Arkadaşlar belkibu puanları siz kolay alabilirsiniz ama çok zorlanarak alan arkadaşlar var. Çok zor şartlar altında kazanan veya kazanmak isteyen arkadaşlar var. Hem gitmeyi düşünmüyosak baştan na göre hareket etmemiz lazım. Sonra diyelimki bu sene 3 adet konenjanının olduğunu bildiren herhangi bir üniversite bir dahki sene giden olmayınca kontenjanını düşürüyo. Ve bir dahaki sene girecek arkadaşlarda etkilenmiş oluyor. Ne olur kusura bakma kardeş böyle uyardığım için ama. Hak bildiklerimi söylemek zundayım. Ama ilitam için sadece DGS ye girmiş olmanız yeterli sanrım. Artık karar sizin. Ayrıca ben olsam koşa koşa giderdim. Bence bu sizin için bir fırsat. O atmosferi yaşayın. Üniversite oratamı başka olur herhalde. Uzaktan eğitimle bir olmaz diye düşünüyorum. Allaha emanet olun. Başınızı ağrttım. (Ayrıcaverdiğim bilgilerin hepsini güvenilir kaynaklardan araştırdım. Hiç şüphenizolmasın.)

IP
sadra
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı sadra Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ağustos2007 Saat 20:48

arkadaşlar bildiğim kadarıyla ilitam ın kabul şartları arasında herhangi bir lisans programına yerleşmemiş olmak var. geçtiğimiz yılda bir arkadaş yerleştirildiği lisans bölümüne kayıt olmayıp, ilitam a başvurdu ve başvurusu kabul edilmedi..bilginize

IP
fidanselen
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı fidanselen Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ağustos2007 Saat 21:39
slm.öncelikle  Sadraya katılıyorum.yerleşmiş olan kabul edilmiyormuş.bana gelince daha önceki mesajımda puanlarımın hepsini ayrıntılı verdim.buna göre bana yardımcı olun.dgs sözel 230.911 yazıyor.busadece netlerimizin karşılığı mı?yani bendenizin ham puanı bu mu sayılıyor?anlayamadığım 230,u 3 puana bölersek 76... net yapmış olurum.böyle düşününce ümitlensemde sizin bahsettiğiniz puanlar kaç net ?biryerde yanlışım var.lütfen yardım.gerçi geçenseneden de bahsetmişsiniz puan yüksek giremem de amageçen seneki sorular kısa ve basitti.belki ev ortamında çözdüğümden mi basit geldi ?neyse nasılsa giremeyeceğim.oysa gerçekten çook istemiştim ve ufaklıkla zor şartlarda çalışmıştım.nasip

IP
berre_nur
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı berre_nur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ağustos2007 Saat 21:48
sevgili fidanselen 230 puan sizin önlisans başarı puanınızın eklenmiş  hali oluyor ...76 net yapsaydınız puanınız kat kat yüksek olurdu. ilitam için bir de diploma notunuzun yarısını eklerseniz puanınız ortaya çıkar inş .girersiniz. selametle...

çaresizseniz çare sizsiniz...
IP
sadra
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sadra Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ağustos2007 Saat 21:51
 kardeş sizin 230 puanınız sadece netlerinizin karşılığı değil, önlisans bitirme notunuzn da etkisi var bu puanda. kesinlikle 230 u 3 e bölerek bir bilgiye ulaşamzsınız..puan hesaplama motorlarından deneyerek durumu daha iyi görebilirsiniz,oraya 3 bilgi giriliyor sözel puan sayısal puan ve başarı puanınız..

IP
aelmadrid
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı aelmadrid Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ağustos2007 Saat 21:58
Kardeş puanlar bu sene bayağı düştü. Benim hesapladığımdan 16 puan birden düşük geldi. Netlerimi yanlışmı hatırlıyorum dedim ama başka arkadaşlarada öyle olmuş. Öyle 3 e bölerek hesap yapılmıyoki. DGS soru ve cevapları verildi internete. Onları indirip netlerini hesaplayabilirsin. Tabi aklında kaldıysa işaretlediğin şıklar. Ama hatırlaman zor olabilir bence eve gelmesini beklemelisin. Allah büyük dur bakalım.

IP
fidanselen
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı fidanselen Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ağustos2007 Saat 22:04
islm ilginize teşekkür ederim başarı puanımı ayrı yazmalarından karıştırdım.yinede geriye 200 puan kalır buda 66.6 nete denk gelmez mi?geçen sene girenler 60 netle girile bildiğini söylüyor da?...bir ümit çırpınıyorum nafile...ayrıca başarı puanını anladım da diploma notu da aynı şey değil miydi?diploma notum da öbp demek değil mi?sanırım sizin bilginize göre toplam puanım 261 oluyor ve ben kaybediyorum.yinede sorular geçen seneye göre çok uzundu.bana mı öyle geldi?kusura bakmayın.çok ara verdiğimden cahil kaldımda.slm

IP
sadra
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sadra Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ağustos2007 Saat 22:10

hayır kardeş ,başarı puanınız alıp matematiksel olarak toplamıyorlar, farklı işlemlerden geçiyor:) yani hepsi karma olarak yepyeni bi puan ortaya çıkıyor,puanı alıp direkt eklemek ilitam ın tarzı, dgs böyle yapmıyor:) biraz dağınık oldu anlatımım ama umarım demek istediğim anlaşılmıştır:?

IP
fidanselen
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı fidanselen Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ağustos2007 Saat 22:29
slm sözelin 78 ini sayısalın 25-30 arası yapmıştım ve gerisini yapabilecekken yeştiremedim.vakti değerlendiremedim.sözelim de iyidir.atmasyon yok .yaaa niye bukadar kötü?offff.sizleri de sıktım hakkınızı helal edin.

IP
yagmur4
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı yagmur4 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ağustos2007 Saat 23:50
emın degılım ama bende yerlestırılmıs arkadasların ılıtama gıremeyecegını bılıyorum

IP
yagmur4
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı yagmur4 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ağustos2007 Saat 23:50
arkadaslkar dgs sonucları eve nezaman gelıyor.aranızda sonucu gelen varmı

IP
fidanselen
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı fidanselen Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ağustos2007 Saat 08:40
herkes başarı puanı diye okuldan aldığımızı söylüyorsa (benimki 60.41)dgs sonuçlarıyla verilen başarı puanları ne işe yarıyor?

IP
berre_nur
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı berre_nur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ağustos2007 Saat 13:16
verilen başarı puanı sizin dgs puanınızın bir kısmını oluşturuyor.yani dgs sonucunda yazan puan,  sizin başarı puanı eklenmiş olan puanınızdır
umarım açıklayıcı olmuşumdur.

IP
fidanselen
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı fidanselen Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ağustos2007 Saat 15:48

bh.  syn berrenur ilginize çok teşekkür ediyorum.inşallah giririm diyeceğim de umutsuzca  ... 78+27 yaptım ama demekki yanlışım fazla.iyi geçti sanmıştım.bakalım sonuçlar gelsinde marifetim ortaya çıkar.kısmet

IP
berre_nur
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı berre_nur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ağustos2007 Saat 15:52

elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum...dgs çok farklı bir sınav; hem dikkat hem de hız gerekiyor...evt biz de bekliyorz .inş. fazla beklemeden sonuçlar elimizde ulaşır...

selametle...

IP
aelmadrid
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı aelmadrid Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ağustos2007 Saat 16:18
Arkadaşlar acaba tahminlerinize göre bu sene kaçla kaç arası alan girer. Bilen varmı?

IP
müstesna
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı müstesna Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ağustos2007 Saat 22:57
aelmadrid kardeş öyle yüklendinki belim büküldü.kardeş DGS DE ek yrleştirme var.yani ben  gidip kayıt yaptırmazsam ek listeden benim altımdaki alınıyor.selametle..

IP
fidanselen
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı fidanselen Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ağustos2007 Saat 08:46
bh.syn müstesna dgs sonuçlarında nereye yerleştiğiniz yazıyor.yerleşen gitmezse ek liste yok.ayrıca ilitam müracatlarındaki şart biryere yerleşmemiş olmak.iyi araştırın buşekilde ikisini de yitireceksiniz.ayrıca ben önlisansı marmarada normal eğitimle okudum.öğrenci evlerinde hayat birbaşka oluyor.okuldada programlar ve hocaların dibinde olmak ,dini bir ortamı yaşıtlarınla paylaşmak...senin yerinde olmayı neçok isterdim.şaşkınlık yapma ve böylesi süper fırsatı kaçırma.ayrıca ilahiyat hocaları diğerlerine benzemez.yakınlıkları destekleri bambaşkadır.arkadaşla birkez yoklama bile almadığı halde dersini hiç kaçırmadığımız hocamızın dersine giremedik.onun sevgini hissetmek...kendi kendimizi affedemedik te bir demet çiçekle özre gittik.sevgi ortamı,islamı paylaşarak yaşama ortamı vs vs.öğrenci evindeki samimiyet...hala görüşüyoruz.15 senedir o günlerin özlemini yaşıyorum.bu yaştan sonra okuma kararımda o günlerin etkisi çok.okumayı sevmek...daha ne diyeyim kardeş fırsatı kaçırma.

IP
aelmadrid
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı aelmadrid Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ağustos2007 Saat 12:07
 Sayın müstesna hakkını helal et. Özür dilerim. Ben sadece hassasiyetlerden bahsettim. Ama kesinlikle yedek listenin olmayacağını biliyorum. Bu ilitam gibi değil. İlk yerleştirmede aldı aldı. Sonradan yedek liste falan yok. Siz iyi araştırın bence. Neyse selametle. Kusura bakmayın.

IP
konursu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 97

Alıntı konursu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ağustos2007 Saat 18:38
syn berre nur senin tahminlerine bakıyorum güzel tahminlerde bulunuyorsun. ben dgs'den 251 puan aldım. oöbp'ım 71,350  dgs sıralamam 4212 acaba 700 kişinin içine girebilirmiyim?

IP
konursu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı konursu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ağustos2007 Saat 21:34

mrhb.berre kardeş kaç netle 270 aldınız. 

IP
berre_nur
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı berre_nur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ağustos2007 Saat 21:46
teşekkür ederim ben sadece geçen yıllara oranla karşılaştırma yapıyorm size de yapayım o zaman 251+35,5=286;5
büyük bir ihtimalle girersiniz inş.temennimiz kazandıktan sonra ilahiyatı hakkıyla bitirmek..
Allah a emanet olunuz.

IP
berre_nur
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı berre_nur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ağustos2007 Saat 21:49
inanın sınavdan sonra moralim bozulmasın diye hiç bakmadım ama dgs puan heaplama motorundan yaptığım tahmine göre 79 soru sözel işaretlemiştim 72 73 net vardır 56 mat işaretledim ama doğrusu yanlışı hakkında bir bilgim yok.inş. sonuçlar eve gelince öğreneceğiz.

IP
aelmadrid
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı aelmadrid Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ağustos2007 Saat 22:06
Sayın berre kardeş bende 250.776 aldım. Diploma notum ise 60.20 sizce ben girermiyim. Geçen seneye göre yedek listedeyim ama. Bu sene puanlar garip geldiya. Ne dersiniz.

IP
konursu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı konursu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ağustos2007 Saat 22:12
Asıl ben teşekkür ederim. sizi azimli gördüm. ilitama hazırlandığınıza göre siz sözelcisiniz. matematikten 50 küsür net'i nasıl yaptınız.dersaneye gittiniz mi?çalışmalarınızda başarılar dilerim. slm ve dua ile....  

Düzenleyen konursu - 23Ağustos2007 Saat 00:33

IP
berre_nur
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı berre_nur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ağustos2007 Saat 22:14

ya ben de bilirkişi gibi oldum :)burada  kimseye ümit veya ümitsizlik vermek istemem inanın... hem benim gireceğim bile belli değil ...ama yine de söyleyim puanınız tam 280 yapıyor geçen sene de bu civarlarda kalmış puanlar...fakat bu sene kontenjan 700 , kaç kişi başvurur, puanları nasıl olur ..bunu henüz bilmiyoruz.inş girersiniz diye umuyorum...

IP
berre_nur
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı berre_nur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ağustos2007 Saat 22:19
syn konursu ihl de okurken eşitağırlıkçıydım matematikte öss temelim var yine üzerine çalışarak birşeyler yapmaya çalıştım ayrıca o yazdığım netlerim değil  netlerimi sonuç gelince öğreneceğim örgün ilahiyat için çalıştık ama bakalım bu da hayırlısı ...ilitam adayı olmakta bir gurur değil mi? :)

IP
aelmadrid
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı aelmadrid Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ağustos2007 Saat 22:39
Ya arkadaşlar bu sitede yazılan puanlara göre herkesin puanı iyi ve birbirine yakın. Umarım başarılı öğrenciler bu siteye gelmiştir. Yoksa herkesin iyiyse ne olur sonu bilmem. Sayın berre kardeş yorumun için teşekkür ederim. Ama diploma notum beni biraz kaygılandırıyo. Yazılanlara göre herkesin diploma notu bayağı iyi. Ama sizi yürekten kutlarım. Bende matematiğimin çok iyi olmasını isterim. Başarılarınızın devamını dilerim. Ayrıca bu siteyi kurandanda Allah razı olsun. Biraz olsun içimiz ferahlıyo.

IP
berre_nur
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı berre_nur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ağustos2007 Saat 22:46
bence de siteye giren arkadaşlar bayağı başarılılar...yine söyleyelim bize böyle bir bölüm ayırdığınız için  online arabice sonsuz teşekkürler...bilgi alışverişi , tanışma vs.gayet faydalı oluyor...

IP
aelmadrid
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı aelmadrid Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ağustos2007 Saat 22:53
online arabic sitesinin ücretli arapça derslerine katılıyormusunuz. Ve memnunmusunuz? Ben bir an önce arapça konuşmak istiyorum da inş. Ama kurslar çok pahalı ve vaktim yok. Çünkü yoğun çalışıyorum. Ama internetten kolay olur diye düşünüyorum. Bana bu konuda da yardımcı olurmusunuz.

IP

<< Önceki Sayfa   7 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide