Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
Mesaj icon Konu: 2007-2008 DGS yerleştirme sonuçları değ. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   5 Sonraki >>
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
konursu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 97

Alıntı konursu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2007 Saat 17:57
             syn lebik kardeş;
     insanları bazı şeyleri yapmaya zorlamak bence iyi bir hareket değildir. forumdan istifade etmek istiyorsak kendimizi ilgilendiren, ve bize fayda sağlayacak işlerle uğraşırsak daha verimli olacağı kanaatindeyim.
             iyi ramazanlar.

وفوق كل ذى علم عليم (yusuf 76)
(her bilenin üstünde bir bilen vardir).
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2007 Saat 18:04
Orjinalini yazan: konursu

forumdan istifade etmek istiyorsak kendimizi ilgilendiren, ve bize fayda sağlayacak işlerle uğraşırsak daha verimli olacağı kanaatindeyim.

Al benden de o kadar... Doğru söze, kim ne desin ; )

AÖF İlahiyat Önlisans Büro: 0212 631 76 93
IP
dilarak
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı dilarak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2007 Saat 21:43

teşekkürler sadra.

Düzenleyen dilarak - 19Eylül2007 Saat 21:47

IP
sare98
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sare98 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2007 Saat 21:46
arkadaşlar bu formu ve burdaki herkezi çok seviyorum bunu çok büyük bir samimiyetle söylüyorum...enazından içinizden birkaç kişiyle kayıt günü tanışma fırsatını bana versin diye rabbime dua ettim...bikere herşeyden önce hepimizin gayesi bir hefleri bir hatta ben eminin geleçek için bircoğumuzun pilanları bile bir...lebik arkadaşınız netlerimizi sormuş benim netlerim biraz ilginç 70 sözel net 0 sayısal evet 0 sayısal napayım sayısal yapamıyorum ama yinede kazandım ve bunu iki yıl boyunca derslere cok çalışmaya bağlıyorum iyikide çalışmışım

IP
berre_nur
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı berre_nur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2007 Saat 22:44
sonucunuz gerçekten de ilginç.bu  gösteriyor ki diploma notu çok önemli...diploma notunuz kaçtı sare hanım?

çaresizseniz çare sizsiniz...
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2007 Saat 23:25
Sevgili dostlar
Neşeniz bol olsun.

Lütfen birbirimizi kazanmaya, affetmeye ve hep güzel taraflarımızı görerek istifadeleşmeye çalışalım.

Herkese ve herşeye rağmen birbirimizi sevelim, kişisel gelişimizmizde tecrübelerimizden istifade ederek hayatımızı en güzel şekilde değerlendirmeye, yarınlara donanımlı hazırlanmaya gayret edelim.

Nazik anlayışlarınız için teşekkür ederim.

Yarınlarınız güzel ama hep özel olsun diliyorum.

idinc (yönetici)

IP
konursu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı konursu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2007 Saat 23:32
            merhaba arkadaşlar;
       bana öyle geliyorki ilitamı kazanmak pek yaramadı bizlere.biz bu halimizle okul bitirip hangi insana faydalı olabiliriz ? halbuki biz kur'anda ""ولاتجسسو""ayetinin olduğunu biliyoruz.yani kusur araştırmayın buyuruyor rabbimiz,biz  artık birbirimizle cedelleşmeye başladık ,bundan hiç kimse fayda görmez bilakis zarar görür.düşman kazanmak çok kolaydır ;ama dost kazanmak zordur........

birbirimizle bilgileri dostça paylaşalım.

IP
VildanK
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı VildanK Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2007 Saat 23:34

Herkese selam.. Arkadaşlar ben arapça öğrenmek istiyorum bana tavsiye edeceğiniz bir yöntem var mı? Ama çok zor arapça ya...

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2007 Saat 23:38
Orjinalini yazan: sare98

arkadaşlar bu formu ve burdaki herkezi çok seviyorum bunu çok büyük bir samimiyetle söylüyorum...enazından içinizden birkaç kişiyle kayıt günü tanışma fırsatını bana versin diye rabbime dua ettim...bikere herşeyden önce hepimizin gayesi bir hefleri bir hatta ben eminin geleçek için bircoğumuzun pilanları bile bir...lebik arkadaşınız netlerimizi sormuş benim netlerim biraz ilginç 70 sözel net 0 sayısal evet 0 sayısal napayım sayısal yapamıyorum ama yinede kazandım ve bunu iki yıl boyunca derslere cok çalışmaya bağlıyorum iyikide çalışmışım

Senin adına çok sevindim, kardeşim gerçekten... Arkadaşlar işte bu bize şunu gösteriyor...

Önlisans dersleri, önlisans dersler, önlisans dersleri...

Sıfır sayısal ile, ve sadece 70 sözel net ile demek ki kazanıla biliyor... Kaçıncı sıra ile girdin ve diploma notun kaçtı, dgs sözel puanın kaçtı kardeş?

Vesselam...

IP
berre_nur
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı berre_nur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2007 Saat 23:42
sayın konursu katılıyorum görüşlerinize...çok şükür kazandık ama hala neyin çekişmesindeyiz? alttan alabilsek, yanlışlarımız olduğunda güzel bir dille ifade edebilsek,birbirimize daha anlayışlı olabilsek...heleki biz herhangi bir bölüm okumadık ilahiyat okuduk ve inş. ileride hayırlı görevler üstleneceğiz hakka hizmet edeceğiz...
konu tam kapanıyo derken  araya hemen birşey giriyor.ve konu bölünüyor.bu siteden istifade eden birçok insan var ve bu durum bizlere yakışmıyor.
hepimiz din kardeşiyiz bari ortak noktamız bu olsun...
saygılarımla...

çaresizseniz çare sizsiniz...
IP
konursu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı konursu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2007 Saat 23:43
             syn vildanK;
      Eğer bir  şeyi yapmaya karar verdi isek,bunu en hızlı bir şekilde nasıl bitiririm mantığıyla olaya bakacağız.zorluğunu düşünürsek kaybederiz.
      ben kur'andaki kelimeleri hafıza eğitim merkezinin hazırladığı ezberleme teknikleriyle ezberledim.faydasını gördüm ,bu teknik bilgileri,hafıza merkezinden öğrenirseniz başarılı olabilirsiniz.
          başarılar dilerim.

IP
VildanK
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı VildanK Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2007 Saat 23:46
Konursu ilkönce cevap verdiğin için çok teşekkürler. Ama şu gerçeği açıkca ve üzülerek söylüyorum ben Kuran okumayı bilmiyorum.Küçükken camiye giderdim ama artık hiçbirşey hatırlamıyorum ve öğrenmek istiyorum.Çok geç kaldığımı düşünüyorum ve biran önce birşeyler öğrenmeliyim diye düşünüyorum acele etmem bundandır..

IP
**lebik**
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı **lebik** Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2007 Saat 23:59
sevgili vildan öncelikle şunu söyliyim arap alfabesi zor değildir yani kur'an öğrenmek zor değildir eğer öyle olsaydı 60 yaşında ninem kur'an öğrenemezdi mesele basit mesela; türkçe de 1 "t" var arapçada 2 birisi ince birisi kalın aynı şekilde 3 "s" 2 "d" 3 "h" vs. var en başta harfleri tanımak gerekiyor ilkokul 1. sınıfı hatırla sadece 1 harfi tanımamız için 3 sayfa 5 sayfa yazdırırdı öğretmenlerimiz harfleri tanı sonrada türkçe elyazısındaki gibi harflerin birleşme şekilleri var gerisi gelir allah muvaffak kılsın

en kalbî saygılarımla...
IP
konursu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı konursu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Eylül2007 Saat 00:12

................... Ama şu gerçeği açıkca ve üzülerek söylüyorum ben Kuran okumayı bilmiyorum.Küçükken camiye giderdim ama artık hiçbirşey hatırlamıyorum ve öğrenmek istiyorum.Çok geç kaldığımı düşünüyorum ve biran önce birşeyler öğrenmeliyim diye düşünüyorum acele etmem bundandır..
                 syn vildanK;
yukardaki mesajını aynen aldım.ben sizin ilitam adayı olduğunuzu düşünerek arapça kelime ezberlemen için size açık adres verdim;ama yukardaki mesajınızı okuyunca sizin elif- ba'dan işe başlamanız lazım geldiğini anladım.
       hiç birşey bilmeyen bir kişi kur'an öğrenmeye başlasa 15 günde kur'anı kerimi okumaya başlar.
        hazır ramazan ayındayız , size en yakın bir kurs vardır .hergün bir saat ders alsanız emin olunki ramazan bitmeden kuranı öğreneceksiniz.
             hiç beklemeyin...........................

IP
musdahdem
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı musdahdem Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Eylül2007 Saat 15:42
merhaba

IP
musdahdem
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı musdahdem Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Eylül2007 Saat 15:46
dgs 246,587  diloma67 yerleşemedim  70sözel sıfır sayısal seneye nasıl çalışmam lazımözellikle sayısala lütfen cevap bekliyorum

IP
elizan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı elizan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Eylül2007 Saat 15:49
,

Arkadaşlar herkesi tebrik ederim sitedeki hemen hemen herkes yerleşmiş sanırım.Seneye bende giricenm Darısı başıma , ben Geçen yıl yani 2006 dgs ye girmiştim. Ama arapça tek ders e kalmıştı ve bütünlemede veremediğim için dgs boşa gitti. Arkadaşlar o zamanki puanımı değerlendirimisiniz?  bu sezon gireceğim dgs için bi fikrim olur. Benim 2006 dgs ye göre                                          sözel-66 doğru 5 yanlış
                                                 say-26 doğru 5 yanlış       252 KÜSÜR PUAN ALMIŞTIM. Ve önlisan başarı puanım 65,ama sanırım bu tahmini bi puandı çünkü arapçayı vermemiştim,bütünleme sınavına gircektim.Yani seneye ilitamlı olurmuyum dersiniz?Seviyem nasıl sizce?Yani ben geçen yıl çalışamamştım,bu yıl hazırlanırsam inş güzel olr,dimi?.Aranıza katılmak güzel olur tabiki:)

IP
yagmur4
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı yagmur4 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Eylül2007 Saat 17:28
arkadaslar arapca calısması yapıyormusunuz?

IP
**lebik**
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı **lebik** Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Eylül2007 Saat 17:43
sevgili elizan net olarak kaç doğru kaç yanlışınız olduğunu AÖBP-SAY   AÖBP-SÖZ   AÖBP-EA puanlarınızı yazarsanız %de %e yakın net puanlarınızı gelecek sene kaç soru daha yapmanız gerektiğini söyleyebilirim

Düzenleyen **lebik** - 22Eylül2007 Saat 03:28

en kalbî saygılarımla...
IP
sare98
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sare98 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Eylül2007 Saat 21:33

arkadaşlar  70 söz net 0 say

dgs puanım 247.179
diploma notum 75.33 sayısal yapamadığım için çok üzülüyorum malesef temelim yok ama şükür ilitama yerleştim ancak sırada kpss var sayısal olmadan kpss den iyi bir puan alacagımı zannetmiyorum ....ve bu beni cok üzüyor 2 yıldan beri fahri olarak kuran kurslarında çalışıyorum hafızlık eğitimim var ..cok okuyan cok araştıran biriyim gördüğünüz gibi önlisasdada başarılı bir öğrenciydim...onur belgesi aldım ayrıyeten yılın onur öğrencisi belgesi göndermişler onu neden verbişler bilmiyorum ama vermişler bunları şu sebepden anlatıyorum sayısal temelim olmadığı için zannederim hayatım boyunca fahri olarak çalışmaya mahkümum malesef sayısal olmayınca kpss olmuyor benimde içimdeki yara bu naparım bilmiyorum

IP
musab2
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı musab2 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Eylül2007 Saat 21:37
ilitamı bitirince sayısala gerek kalmaz inş hafızlıkta varsa kesin girersin çünkü düşük puan bile yetiyor

IP
**lebik**
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı **lebik** Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Eylül2007 Saat 06:12
evet kardeşimiz haklı hafızlık oldu mu şeker gibi bir de üstüne lisans mezuniyeti ballı kaymak oluyor böyle olunca da alınma ihtimali %de 99a çıkıyor ama sen işi yine de sıkı tut

Düzenleyen **lebik** - 21Eylül2007 Saat 07:30

en kalbî saygılarımla...
IP
musdahdem
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı musdahdem Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Eylül2007 Saat 12:31

arkadaşlar sayısalım 0 nasıl çalışmalıyım  ilitamı düşünen biri olarak

IP
sadra
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sadra Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Eylül2007 Saat 13:58

sevgili musdahdem matematiği sonradan öğrenmiş biri olarak size şunu söyleyebilirm,eğer temeliniz az çok var ise dgs çalışmalarınızı çıkmış matematik sorularını çözerek yapabilirsiniz. soru çözdükde ortaya çıkan açıklarınızı kapatmanızı tavsiye ederim.malüm dgs nin soru tipi öss gibi değil, konu içinde boğulmanız gerekmiyor, genel bir kabiliyet ,bilgi ve hız kazanmanız yeterli.. bu yüzden ben size sürekli soru çözerek adaptasyonunuzu artırmayı ve eksikleriniz çıktıkça ilgili konuya dönerek çalışmanızı tavsiye ederim..
    muvaffakiyetler diliyorum.

IP
sadra
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sadra Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Eylül2007 Saat 14:44

sevgili sare görüyorum ki azimli ve zeki bir kişsiniz. bukadar üzüldüğünüz bir meseleyi bence bir an önce çözüme kavuşturmalı ve ileriye dönük güvenli adımlar atmalısınız..önünüzde 2 yıl var kpss için..bu zaman süresince düzenli ve programlı bir çalışmyla matematiğin gerekli konularını öğrenebilirsiniz bence..gerçekten eğer disiplinli ve stratejik bir çalışma olursa 2 yıl ilitam ve matematiği içine sığdırabilir, başarılar..

IP
elizan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı elizan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Eylül2007 Saat 15:23

Slm lebik.Şöle söliyim,sözel 66 doğru 5 yanlış.say-26 doğru 5 yanlış. dgs puanı 252.185
Önlisans başarı puanı 65.76   AOBP-SAY 67,639   SÖZ-70,935    EA-69,287 Geçen yıl böleydi,tabi bu başarı puanlarında değişiklik olur muhtemelen çünkü geçen yıl bütünlemem vardı verememiştim.Tahmini ayarlamışlar sanırım.Bu sene bitecek sanırım Allahın izniye.Bi değenlendirme yaparsan önümüzdeki yıl için bi fikrim olur.

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Eylül2007 Saat 18:56

Allah muvaffak kılsın bütün kardeşlerimizi diyelim...

Ales tam olarak ne işe yarıyor bilen var mı arakdaşlar...

IP
yagmur4
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı yagmur4 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Eylül2007 Saat 19:45
ales daha once les olarak bıldıgımız sıstem.yanı ust lısans yapmak ıcın muracaat edılmesı gereken turde sınavdır.bızlerdende ogretmenlık gıbı bır sey dusunen kısıler formasyon almaları gerekıyor bunun ıcınde alese muracaat edılmelı..

IP
**lebik**
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı **lebik** Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Eylül2007 Saat 23:30
sevgili elizan şu durumda 64,75 söz 24,75 say netin var (diploma notunu 68 aldım bir arkadaşınkine göre değerlendirdim onun ki 70ti puanları 1-2 puan senden yüksekti)252+34(dipl yarısı)=286 konursu arkadaşımız 287 puan ile 511.sırada sare98 kardeşimiz 284,844 ile 583. sırada hadi hayırlı olsun şuan ki duruma göre ilitamlısın ama seneye aynı netleri tekrarlamak hatta 1-2 fazla net yapmak kaydıyla :))

en kalbî saygılarımla...
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Eylül2007 Saat 23:36
Orjinalini yazan: yagmur4

ales daha once les olarak bıldıgımız sıstem.yanı ust lısans yapmak ıcın muracaat edılmesı gereken turde sınavdır.bızlerdende ogretmenlık gıbı bır sey dusunen kısıler formasyon almaları gerekıyor bunun ıcınde alese muracaat edılmelı..

s.a yağmur kardeş.

Cevabın için sağol...

Peki kazanınca bu alesi ne oluyor, nerde okunuyor aynı okulda mı, kaç sene oluyor.. yoksa bunun bir okulu yok bir tez gibi bişey mi, nedir, kaçıncı sınıfta oluyor...

vesselam...

IP

<< Önceki Sayfa   5 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma