Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
Mesaj icon Konu: İLİTAMIN Kontenjanı Artmalı mı? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
**lebik**
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 97

Alıntı **lebik** Cevapla bullet Konu: İLİTAMIN Kontenjanı Artmalı mı?
    Gönderim Zamanı: 01Ekim2007 Saat 17:44

merhabalar kardeşler konulardan birinde bunu sormuştum ama puanlardan pek göze çarpmadı herhalde acaba ilitamın kontenjanı 1000 1500 veya 2000 olsa ne olur? örgün ilahiyatlar ikinci plana mı düşer? ya da kontenjan artmalı mı? Sonuçta paraysa para açıköğretim gibi..

en kalbî saygılarımla...
IP
musdahdem
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı musdahdem Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Ekim2007 Saat 18:12

kardeş  çok  iyi olur  inşaallah  artırırlar  buarada enso  ilitam  a  giren kim acaba  öğren dinmi

IP
evla
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı evla Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Ekim2007 Saat 19:59
bence de artırmalı ilitam kontejan sınırını ...çünkü   kendımızı yetıstırmek zorundayız ,gelıştırmelıyız eger aof 4 yıllık ılahıyat olsaydı   daha iyi olurdu  tabi ama ilitamın da pek bır farkı yok aof tan hadı bkım kolay gelsın bızede  nasıp olsun inş.

IP
elizan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı elizan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ekim2007 Saat 14:14

Sevgili lebik,iyi diyosun hoş diyosunda o kadar uğraşıp yüksek puan almaya çalışıp örgün ilahiyatlara yerleşenlere haksızlık olmazmı,hı bende ilitam adayıyım yanlış anlama ama tarafsız bakmak gerekirse bence böle.Ve ok ilitamdada para var ama diğerinde yaşam parasıda var,öle değilmi?Ama her şeye rağmen kontenjanlar düşmezde  bizde ilitamlı oluruz inş.Dua ile.....

Düzenleyen elizan - 04Ekim2007 Saat 14:17

IP
ihlli hatice
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ihlli hatice Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Mart2008 Saat 17:06
sa arkadaşlar bu yıl 2007 2008 ılıtam kontenjanları 1000 kışi alınıcak hepımız ıçın hayırlı olur inş başarılar fıyemanıllah.

IP
evla
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı evla Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Mart2008 Saat 20:22
eyyy vallah kardes haber verdıgın icin

IP
ihlli hatice
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ihlli hatice Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Mart2008 Saat 09:47
sa yardımcı olduysam sevındım kardeşim bu yıl 1000 kişi alınıcak ve ben bızlerı şanslı olarak goruyorum bıraz gayretle bu ışi başarırız allahın ıznıyle allah yardımcımız olsun dua ıle

IP
elhakan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı elhakan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Mart2008 Saat 16:45
çok güzel olur yada aof de ilahiyat lisans bölümüde olsunkontenjan sorunuda kalmaz parasal açıdanda ilitamdan 10kat daha ucuz ama kendiliğinden olmaz bu tür şeyler sesimizi duyurmalıyız başbakana cumhurbaşkanına meb bakanına diyanetten sorumlu devlet bakanına vb emın olun o zaman olur ben bunların hepsine onlarca imyl atmışım ama bir elin nesi var binlerce imeyl gitsin bakalım nasıl olur ve nıye olmasın

IP
elhakan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı elhakan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Mart2008 Saat 17:06
kardeş bu kontejan hakkındaki bilgi nerde geçiyor

IP
elhakan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı elhakan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Mart2008 Saat 17:08
hatice kardeş 2008 2009 eğitim yılının kontenjanını sordum yardımcı olursan sevinirim

IP
ihlli hatice
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ihlli hatice Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Mart2008 Saat 16:01
BEN ENSAR ENSTITU OGRENCISIYIM YANI ENSAR VAKFI ILITAMIN KONTENJANIN 1000 OLDUGUNU DA ORDAKI HOCALARIMDAN OGRENDIMYANI 2008 2009 1000 KİŞİ ALINICAK NORMALDE LK 500 DU ARTTIRMALARI BIZIM ICIN IYI OLDU INŞ RABBIM YARDIM EDICEKTIR BUTUN ARKADAŞLARA BAŞARILAR KAZANICAZ INŞ

IP
berre_nur
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı berre_nur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Mart2008 Saat 15:55
selamün aleyküm arkadaşlar,
gerçi biri haberini vermiş,ilitamın seneye 1000 kişi alma müjdesini...evt hocalarımızda dile getirdi böyle bir şeyi; ve inşallah her geçen yıl da kontenjanların artırılacağı müjdesini verdiler.ama bu sayfa boyunca genelde konunun para kısmı ön plana çıkmış.sizlere şunu söyleyebilirim,ücretlerin yüksek olduğu şüphesiz, fakat ilitam   uzaktanöğretim programı,örgün eğitimin diğer masraflarını düşünürsek normal gibi...ama yinede tasvip etmiyorum:)hem görevi olup hem okumak isteyenler için  de çok ideal...ama aöf den farklı , ve inanın aöf gibi değil...ciddi ve sistemli bir şekilde çalışmayı gerektiriyor ve gerçekten herşey kendini geliştirmeye bakıyor. ankara diplomasını  elimize aldığımızda örgün ilahiyatlardan bir eksiğimiz olacağını da sanmıyorum.şurası da var:kazanmak ayrı arkadaşlar,önemli olan  okuması:)))
kontenjanların artırılması konusuna gelince örgün eğitimde okuyan arkadaşlarımıza haksızlık olacağını düşünmüyorum.bilakis ,ülkemizin ihtiyacını duyduğu ilahiyatçıları yetiştirmesinide haksızlık olacak bir taraf göremiyorum.şu veya bu şekilde bu gerekli... çünkü ben ve bir çok arkadaşım örgün okumayı isteyipte öss engeline talıkdık maalesef.inş. mevlam  sizlerede nasip eder... sizleride aramızda görürüz...

selam ve dua ile...

çaresizseniz çare sizsiniz...
IP
aysegulergun
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 273

Alıntı aysegulergun Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Mart2008 Saat 17:46
güzel demişsin berre :))
eyvallahh!!

IP
**lebik**
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı **lebik** Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Mart2008 Saat 23:53
tüm arkadaşlara en kalbî duygularla "esselâmü aleyküm ve rahmetullah" demek istiyorum uzun zamandır foruma girememiştim arkadaşlar güzel şeyler yazmışlar... eveet kardeşler bu konuda yeni gelişmeler olursa inşaallah paylaşımlarınızı bekliyoruz...

en kalbî saygılarımla...
IP
mbagci9
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 535

Alıntı mbagci9 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Mart2008 Saat 13:17
berre kardeşime bende katılıyorum.
Her isteyen her istediği bölümü veya mesleği  o bölümün veya mesleğin pratik ve teoriğini bildiğini ispatlamak şartı ile okuyabilmeli... insanın geçmişteki eğitimi gelecekteki eğitimini etkilememesi lazım.

IP
prof.58
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı prof.58 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Nisan2008 Saat 23:32
bence artmamalı çünkü böylece kalite ortamı doğuyor we kaliteli arkadaşlar yerleşiyor...
ben aöf 2.sınıf dym bu sene nasibse gircem.....

IP
ryad
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ryad Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Nisan2008 Saat 14:52
arkadaşlar Hüdanın selamı hepinizin üzerine olsun. bu sevındırıcı haberi almaktan mutluluk duyuyorum inş. buyıl bense sizler gıbı ilıtamlı olmayı düşünüyorum.mevlam yardımcımız olsun edirneden herkeze selamlar

IP
ryad
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ryad Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Temmuz2008 Saat 07:58
İlahiyat fakülteleri kontenjanları 785'ten, 2 bin 550'ye çıktı.

2008 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesinde yayınladı. Toplam 185 sayfalık kılavuzda tüm fakültelerin kontenjanlarına ayrıntılı bir şekilde yer verildi. YÖK, geçen yıl 785 olan ilahiyat fakülteleri kontenjanlarını 2 bin 550'ye çıkardı.
 İLİTAM'A BİRŞEY YOKMU?

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide