Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Sınavlara hazırlık - TEK DERS SINAVI
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumSınavlara hazırlık - TEK DERS SINAVI
Mesaj icon Konu: yeni başlayanlara kitap tavsiyesi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
kirik
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı kirik Cevapla bullet Konu: yeni başlayanlara kitap tavsiyesi
    Gönderim Zamanı: 12Ağustos2008 Saat 12:54

MERHABA,
Arapçaya yeni başlayanlar için kitap tavsiye edebilir misiniz?
İmam Hatip Liselerinde okuyan öğrenciler arapça dersi görüyormuş ancak çevremde İmam Hatip lisesinde okuyan öğrenci olmadığı için bilgi alamıyorum.
Bana yardımcı olursanız sevinirim.

İyi günler

IP
mbagci9
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 535

Alıntı mbagci9 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Ağustos2008 Saat 10:52

aöf - ilitam- dini metinler- arapça konuşma   vb. bunlardan hangisi için arapçaya başladıysanız arkadaşlar ona göre tavsiyede bulunsunlar. Eğer hepsi aynı arapça değilmi diye soracak olursanız cevap evet hepsi aynıdır. Fakat birinci hedef istikametinde kısa zamanda daha fazla muvaffak olmak için arapçayı ne için öğreneceğimiz önemlidir.

mesela sadece turistik amaçlı gezilerde kullanmak üzere arapça öğrenmek istiyorsak hiç bir şey öğrenmeden sadece  belli başlı 100-200 cümleyi ezberlemek yeterlidir.

açık öğretim için istiyorsanız belli gramer kaidelerini öğrenmek ve teste yoğunlaşmanız gerekir.Buradaki püf noktada aöf kitaplarındaki alıştırlmaları iyi çalışmaktır.

İlitam daha çok tercüme ağırlıklı olduğunu söylüyor arkadaşlar yani ciddi bir arapça birikimine ihtiyaç vardır.

Hulasa olarak arapçayı nerede kullanacaksanız tavsiyeler ona göre olacaktır.

IP
kirik
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı kirik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Ağustos2008 Saat 13:13
Merhaba,
yeni başlayanlar için kitap tavsiyesi istemiştim ancak yazıma verilen cevabı görünce yazdığım yazının eksik bilgilerle dolu olduğunu gördüm. Özürdilerim.

Açıköğretimde İlahiyat bölümünü seçtim. Arapça dili ile ilgili bilgim yok.Arapçayıda sadece sınavları geçmek içinde öğrenmek istemiyorum. Sonuçta ben buna emek harcayacağım.Arapça ile ilgili ne öğrenebilirsem benim için iyi olacaktır.Bilgi bilgidir.
Elbette AÖF kitaplarından faydalanacağımdır ama hiçbirşey bilmeyince kitaptan faydalanmam mümkün olmayacaktır.Şuan ingilizce kursuna gidiyorum. İki dil zor olacak belki ama ben tercihimi yaptım.Yabancı dili öğrenmemdeki amaç kesinlikle kariyerle ilgili değildir.

İyi günler

Düzenleyen kirik - 13Ağustos2008 Saat 13:14

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma