Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Çeviri Atölyesi - Arapça'dan Türkçe'ye Tercüme Çalışmaları
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netورشة التجرمة - ÇEVİRİ ATÖLYESİ TERCÜME ÇALIŞMALARIÇeviri Atölyesi - Arapça'dan Türkçe'ye Tercüme Çalışmaları
Mesaj icon Konu: Papa Türkiyede..... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri Hemen Al Hemen Sat
Yazar Mesaj
real_prayer
Moderator
Moderator
Simge
Tercüme Bölümleri Yöneticisi

Kayıt Tarihi: 01Ekim2006
Konum: Bolu
Gönderilenler: 0

Alıntı real_prayer Cevapla bullet Konu: Papa Türkiyede.....
    Gönderim Zamanı: 28Kasım2006 Saat 22:35البابا يدعو من تركيا إلى حوار إسلامي مسيحي صادق

رجب طيب أردوغان أصر على أن يستقبل البابا شخصيا رغم انشغاله بقمة الناتو
 
دعا البابا بنديكت الـ16 من تركيا المسيحيين والمسلمين إلى حوار صادق يستند إلى الحقيقة ويحترم الفروق ويعترف بالنقاط المشتركة.
 
وقال البابا في ختام لقائه مع مدير الشؤون الدينية في الحكومة التركية علي برداك أغلو إن "الطريقة الفضلى للمضي قدما هي إقامة حوار صادق بين المسيحيين والمسلمين يستند إلى الحقيقة وينبع من رغبة صادقة في معرفة الآخر واحترام الفروق والاعتراف بما هو مشترك" بينهما.
 
واعتبر مراسل الجزيرة في أنقرة أن هذا التصريح يعتبر مؤشرا على خروج زيارة البابا عن إطارها الديني, وهو عكس ما صرح به قبل مغادرته الفاتيكان اليوم, حيث قال إن الزيارة ليست سياسية.
 
وأفاد المراسل أنه من المقرر أن يلقي البابا خطابا أمام الدبلوماسيين يتطرق فيه إلى أهمية المؤسسات الدولية للحفاظ على السلم العالمي.

ومن جانبه قال رئيس الوزراء التركي رجب طيب أردوغان عقب اجتماعه بالبابا في أنقرة اليوم إن بنديكت الـ16 يساند محاولة تركيا الانضمام إلى الاتحاد الأوروبي, وهو ما يعتبر تغيّرا في موقفه الرافض لذلك قبل توليه البابوية العام الماضي, معللا رفضه آنذاك بالاختلاف الديني والثقافي.  


Düzenleyen real_prayer - 28Kasım2006 Saat 22:36IP
sdfl
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 01Ekim2006
Konum: İstanbul
Gönderilenler: 259

Alıntı sdfl Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Kasım2006 Saat 13:14PAPA  TÜRKİYE'DEN MÜSLÜMAN VE HRİSTİYANLAR ARASINDA DOSTANE BİR DİYOLAĞA ÇAĞIRIDA BULUNUYOR 
 
Recep Tayyip Erdoğan, Nato zirvesine rağmen Papa'yı bizzat karşılamakta ısrar etti
 
Papa 16.Benedikt,Türkiye'den Hıristiyan ve Müslümanları gerçeğe dayalı,farklara saygı gösteren ve ortak noktaları kabul eden dostça bir diyalog kurmaya çağırıyor.
Papa, Türk Hükümeti'nin Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu ile yaptığı görüşmenin sonunda "Dosdoğru gidilecek en iyi yol,Hıristiyan ve müslümanlar arasında gerçeğe dayalı,başkasını tanımada sadıkane bir arzudan doğan,farklılıklara saygı gösteren ve ikisi arasındaki ortak noktayı kabullenen dostça bir diyalog kurmaktır."dedi.
Ankara'daki Al-Cezira muhabiri Papa'nın  bu açıklamasının ziyaretinin,Vatikan'dan ayrılmadan  önce siyasi olmayacağını söylemesinin aksine,  dini çerçeveden çıktığına bir  işaret sayılabileceğini addetti.
Ayrıca muhabir,Papa'nın Diplomatlar huzurunda, Dünya barışını korumak için uluslararası kurumların önemine değinen bir konuşma yapmasına karar verilidiğini ifade etti.
Öte yandan,Türkiye Başbakanı RecepTayyip Erdoğan bugün Ankara'da Papa ile görüşmesinin ardından,16.Benedikt'in Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne girme teşebbüsünü desteklediğini,bunun Papa'nın geçen yıl Papalık görevini üstlenmeden öce o zamanki reddedişini dini ve kültürel anlaşmazlıklara dayandırarak bu karşı  tutumunda bir değişme olduğunun varsayılabileceğini gösterir dedi.


Düzenleyen sdfl - 29Kasım2006 Saat 21:06</a>
          
IP
Ersil
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 01Ekim2006
Konum: Malatya
Gönderilenler: 592

Alıntı Ersil Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Kasım2006 Saat 12:12
s.a.
başlıktaki
 حوار صادق
gerçek (gerçekci) diyalog olsa sanki daha bir uyuyor 

Bilende O Bildirende
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma


Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,172 Saniyede Yüklendi.bilgili site
kasko hesaplama
mtv hesapla
kredi hesapla