Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Bilgisayar & İnternet & Klavye & Software & Programlar
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netBilgisayar & İnternet & Klavye & Software & Programlar
Mesaj icon Konu: klavye yardım Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
AhmetMS
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı AhmetMS Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Kasım2012 Saat 19:21
İlgin için teşekkür ederim arkadaşım/kardeşim ancak anlayamadığım yerleri tekrar sormak istiyorum.

"** En güzel Arapça Font "Traditional Arabic Font" yazısıdır."
Bu fontu nasıl kullanabilirim?

İşletim sistemim 32 bit, bu programı kurdum ve masaüstüne bir ikon oluştu ancak ikona tıklayınca "içindekiler, dizin, ara, sık kullanılanlar" bir sayfa açılıyor.

Bu normal mi? yani programı kurduğum zaman, otomatik olarak sisteme yüklendiği için, görev çubuğundan da arapça yı seçtiğim zaman, q klavye ile birbirlerini çağrıştıran harfler akfit oluyor mu?

Şimdi burada test yapalım, "k, t, a, b" yazdım ama gördüğünüz gibi "نغشلا" yazı meydana geldi.

IP
azize
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı azize Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Kasım2012 Saat 21:37
Bilgiler için çok teşekkür ederim fakat kullandığım pcler kendime ait değil,ortak :) haliyle 32bit için tek başıma karar veremem..çok teşekkür ediyorum tekrar..

Orjinalini yazan: aydinahmet

Orjinalini yazan: azize

A.selam..ben de evde win7 ultimate kullanıyorum aynı sıkıntıyı ben de yaşadım.. sanırım sitedeki klavye programında bir sorun var (daha önce kullanmıştım klavyeyi,kullanışlıdır eğer çalışırsa)

S.a. azize kardeşim.

Bende Win XP kullanırken uzun yıllardan beri kullandığım Arabic ASDF Eastern/Western klavye programını kullanıyordum.

Daha sonra yeni dizüstü bilgisayar aldım ve Win7 Professional işletim sistemi yüklüydü. Arabic ASDF Eastern/Western klavye programını kurduğumda aşağıdaki resim1'deki gibi sanal klavye içeriğinde Arapça hafler görünmüyordu

Sorunu baya uğraştıktan sonra buldum

Arabic ASDF Eastern/Western klavye programı 34Bit işletim sistemlerinde çalışıyor.

Bu sebeple yeni aldığım dizüstü bilgisayarda Win7 Professiyonal 64Bit işletim sistemi yüklüydü. Bu sebelep bilgisayara format atarak Win7 Professional 32Bit işletim sistemi kurunca eskisi gibi resim2'de göründüğü üzere sanal klavyede Arapça harfler göründü ve eski düzende Türkçe Klavye ile Arapça yazabilir oldum.

Yani Arabic ASDF Eastern/Western klavye programını kullanmak istiyorsanız, bilgisayarınızdaki Win7 64Bit işletim sistemi kaldırın Win7 32Bit kurun böylece Arabic ASDF Eastern/Western klavye programını hemen yükleyip kullanabilirsiniz.

resim1:

resim2:

يا رب لا تسألني عن ما أعلم
IP

<< Önceki Sayfa   3
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme