Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Üyelik Yenileme İşlemleri
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netONLINE PRATİK ARAPÇA DERSLERİÜyelik Yenileme İşlemleri
Mesaj icon Konu: arapça öğrenme Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
abidin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı abidin Cevapla bullet Konu: arapça öğrenme
    Gönderim Zamanı: 04Mayıs2008 Saat 18:40

اريد ان اتعلم اللغة العربية هل يمكنكم ان تساعدوني فى هذ الموضوع   

IP
naribeyza
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı naribeyza Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Mayıs2008 Saat 19:47

size yardım etmek isterim ama arapça klavyeyi kullanamıyorum önce siz bana yardım edermisiniz bu konuda min fazlike?

IP
jasmin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı jasmin Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Aralık2008 Saat 00:47
merhaba arkadaslar ben yeni kyıtlardanim ist unv arap dili hazırlik ogrencisiyim
 arapcayı nasıl geliştircem   hakkında bilgi istiyorum braz erken
bi soruda olsa arapca iş dallarini ve calişma imkanlari hakkinda bilgi verirseniz sevinirim arkadaslar hepinize allah kolaylık versin allaha emanet

IP
inanmam
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı inanmam Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ocak2009 Saat 19:27
ya arkadaşlar bu siteyle ilgilenen varmı

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ocak2009 Saat 19:32
Orjinalini yazan: jasmin

merhaba arkadaslar ben yeni kyıtlardanim ist unv arap dili hazırlik ogrencisiyim
 arapcayı nasıl geliştircem   hakkında bilgi istiyorum braz erken
bi soruda olsa arapca iş dallarini ve calişma imkanlari hakkinda bilgi verirseniz sevinirim arkadaslar hepinize allah kolaylık versin allaha emanet

evela okulda öğrettikleri arapçaya güvenme.. bir hoca bul özel ders al çok ciddiyim sonra bolca arapça kitap oku sözlükle anlamasan bile oku zamanla anlarsın radyo dinle bolca ve arapça çet yap arap bikaç arkadaş bul

arapça dil bilgisini iyi sökmeye bak bu konuda yazılmış türkçe osmanlıca ve arapça kaynaklardan oku

iş alanları ise dış ticaret.. tercümanlık hocalık veya öğretmenlik hariciyecilik gibi

IP
jasmin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı jasmin Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ocak2009 Saat 16:54
tesekkur ederım

IP
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ocak2009 Saat 17:28
S.a. jasmin kardeş
Bence çok güzel bir bölümde okuyorsun.
Keşke yaşımız daha müsait olsaydı da senin okuduğun bölümü kazanmış olsaydım.

Ben bundan 3 evvel tanıdık bir şirkette şoför olarak çalışıyordum. Ve arapçaya heves ettim o zamandan beri çalışmaya başladım.
İlk önce Kuran'ı Kerim-i anlamak için heves etmiştim ama daha sonraları çalıştığım şirkete araplar gelmeye başladığı için konuşmak gerektiğini de düşündüm.
Bundan sonrada sürekli çalışmaya başladım ama en büyük şansım bu site gibi bir forum bulmuş olabilmem oldu. Çünkü anlamadığım ve çözemediğim konuları bu forumda sorarak öğrenme imkanım oldu.

4 defa sitedeki Online görüntülü pratik arapça derslerini bitirdim. Şimdi de kızım ve oğlum takip ediyor dersleri.
Kesinlikle tavsiye ederim. Hele de sen Arapça dilinde okuduğun için sen çok daha fazla istiaffde edersin. Çünkü hocalar arap ve dersleri de çok anlaşılır bir sadelikte anlatıyorlar, derslerin içerikleride çok zevkli konularla dolu. Evden istediğin kadar sürekli izleyebilirsin. Yani sanki arap hocalardan arapça dersi evinden almış gibi oluyorsun.

Arapça başladıktan yaklaşık 1,5 sene sonra da bir firmada arapça bilen eleman arıyorlardı. Bende gittim kendimi anlattım ve arapça bilen bir arkadaşı getirdiler ve benimle arapça konuşmaya başladı bende baştan sona anlattım ve gayretimdendolayı tebrik etti ve o günden beridir de dış ticaret yapan bir firmada arapça ile çalışmaya başladım.

Bence çok iş imkanları var hele de Arapça dilinden mezun olunca, hem üniversite mezunu olmuş olacaksın ve akademik bir arapçan olacak, benim gibi değil, bu sayede bir çok sektörde iş bulabilirsin.

Mevlam başarlar versin.

الطالب المجتهد
IP
istan_bul
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı istan_bul Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Eylül2011 Saat 14:07
نعم طبعا

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır