Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
Mesaj icon Konu: lütfen yardım edin Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ummueymen
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı ummueymen Cevapla bullet Konu: lütfen yardım edin
    Gönderim Zamanı: 17Kasım2006 Saat 19:51
Siteye daha yeni üye oldum..Açıkcası böyle bir sitenin varlığı beni hem sevindirdi hem şaşırttı.Bir arkadaştan arapça dersleri almaya başlıcaz..Umarım sitenizdende faydalanabilirim.
CANTAŞyayınlarının ''kendi kendine modern arapça''adlı kit.tan faydalanacağız.kaset  ekli imiş .acaba bunun cd lisi yokmu?acele yardımcı olursanız sevinirim..siteden nasıl faydalanabilirim bilemiyorum Açıkcası bu dil beni biraz ürkütüyor...Umarım bana yardımcı olursunuz...selamlar.

IP
Nurulhak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 270

Alıntı Nurulhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Kasım2006 Saat 19:55
a.s hoşgeldiniz sitemize  aslında burdanda yararlanabilirsiniz :) ama söylediğiniz şeyi tam olarak bilmiyrm. mantık yürütmk gerekirsede herhalde kaseti olduğuna göre cdside vardır yanii mümkünn :)

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Kasım2006 Saat 20:50

Merhaba ummueymen, aramıza hoş geldin

öncelikle Arapça çalışmalarında sana ve arkadaşlarına başarılar diliyorum. Kendi kendine eğitim setleri arasında cd'li olanları var. Bunlar bizim sitemizde de tanıtılıyor. Ancak bildiğim kadarıyla senin bahsettiğin cantaş yayınlarına ait setin sadece kasetli versiyonu var.

Sitemizde forum bölümü de dahil bir çok bölümden istifade edebilirsiniz. Forum bölümümüzde metin tercüme çalışmalarından, sözlük çalışmalarına kadar bir çok bölüm mevcut. Takıldığınız noktaları bu bölümlerde sorarak üyelerimizden yardım isteyebilirsiniz. Ayrıca Online derslerimize katılarak profesyonel arap hocaların sunduğu pratik arapça derslerinden istifade edebilirsiniz. Online derslerimiz hakkında detaylı bilgi edinmek için http://www.onlinearabic.net/online_ders/genel_tanitim.asp  adresini ziyaret ediniz.

Takip ettiğiniz mecra ve metod ne olursa olsun Arapça öğreniminde en önemli şey düzenli çalışmaktır. Mutlaka her gün en az iki saatinizi bu dile ayırırsanız ve disiplinli bir şekilde çalışırsanız başaramamanız için hiçbir neden yok. Haftada bir gün mesela 6 saat boyunca çalışmak yerine hergün birer ikişer saat çalışmak en doğrusudur. Lütfen buna dikkat ediniz.

Foruma katılımlarınızı bekliyoruz. Tekrar çalışmalarınızda başarılar...

IP
Nurulhak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 270

Alıntı Nurulhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Kasım2006 Saat 20:52

IP
ay yuzlum
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ay yuzlum Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Kasım2006 Saat 21:18
selamun aleykum arkadaslar ben forma yenı kayıt oldum sızden açıköğretım ilahiyat 2.sınıf arapça dersı veren bır yer blıyormusunuz tesekkur ederım

IP
aysegulergun
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 273

Alıntı aysegulergun Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Kasım2006 Saat 00:44
a.s...
semt olarak nerede oturdugunuzu soylersenız?ya da ben soyleyeyım,gebzede yeni bir dernek açılacak we bu konuda dersler düşünüyor,eğer anadolu yakasında gebzeye yakın bir semtte oturuyorsanız, tawsıye ederım...
selametlee....

IP
dileğim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı dileğim Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Kasım2006 Saat 12:39
Aramıza hoşgeldiniz bende cantaş yayınlarından çalışıyorum ama kasettten çalışmıyorum ileriki zamanlarda inşallah başarılar diliyorum.

IP
dileğim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı dileğim Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Kasım2006 Saat 12:42
Ayrıca benide korkutuyo ama öyle düşünürsek başarılı olamayız sevmemiz lazım ve azim gerekli ayrıca zevkli bir dil biraz detaylı olsada SELAMETLE

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Kasım2006 Saat 17:56
Merhaba aysegulergun.
Gebze'de açılacak dernek ile ilgili bilgi verebilir misin? Hem sitemizden bunu arkadaşlara duyurmuş oluruz, belki istifade etmek isteyenler olabilir.

IP
aysegulergun
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı aysegulergun Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Kasım2006 Saat 19:04
merhaba...
ben de aöf ilahiyatta okuyorum,geçen senelerde bağımsız olarak kur'an üzerine arapça eğitimi almıstım ki çok faydasını gördüm.şimdi hocamız yeni bir dernek açacak inşallah.bu dernekde ılahiyat kitabı üzerinden öğrencilere dersler wermeyi düşünüyor..derneğin adı kardelen..gebze ssk hastanesi ciwarında,yaklaşık on gün içinde eğitime başlayacak...
ilgililere duyurulurr
selametlee.....

IP
ay yuzlum
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ay yuzlum Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Kasım2006 Saat 20:46
selamun aleykum  inş bu derneğin ne zaman açılacagını haberdar edersınız  çok sevınırım ben tuzlada oturuyorum   selametle

IP
arian
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı arian Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Kasım2006 Saat 22:17

Üsküdar'da İslam Medeniyeti Vakfında aöf ilahiyat 1. ve 2. sınıf arapça dersleri veriliyor.İlgilenirseniz web adresini verebilirim.

IP
aysegulergun
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı aysegulergun Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Kasım2006 Saat 22:57
tabikii...burdan bildiririm acılacagı zaman haberiniz olur inşş..
selametlee...

IP
çeçenmucahid
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı çeçenmucahid Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Aralık2006 Saat 11:09
baya geç oldu ama ay yüzlüm kardeşim bende şu an ilahiyat 2. sınıftayım tuzlada ki ismek te ders görüyoruz sana tavsiyem cantaş tan işliyoruz ama hocamız çok iyi ve bize ilahiyat konusunda çok faydası dokunuyor bence kaçırma vesselam

IP
aysegulergun
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı aysegulergun Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Aralık2006 Saat 21:10
s.a.
bahsettiğim kardelen derneği acıldı.dersler de baslayacak...
pazartesı gunu tanısma babından bir toplantı oalack.
ilahıyat ogrencılerıne arapca dersının yanında tefsır, islam tarihi gibi dersler de werılıyor.kurs ücreti aylık 25 ytl.
ilgilenenler olursa tam olarak adresi wereyim: gebze ssk hastanesinin orda petrol ofisi war.onun karsısındaki bina.hemen yolun kenarında. kolay bır yer...
selametlee...

IP
cerena
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı cerena Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Aralık2006 Saat 22:22
s.a. ismek'in arapça derslerine ben de katıldım bir kaç sefer fakat öğretmenler gerekli ilgiyi göstermiyorlar. benim arapça bilgim olduğu için şanslıydım fakat hiç bilmeyen arkadaşlar için öğretmen çok ümit kırıcı konuştu. hatta öğretmenin arapça telaffuzu bile benimki kadar iyi değildi.. (ki ben sadece 3.kuru bitirdim, o ise diplomalı bir öğretmendi) ukalalık etmek istemediğim için yanlışlarını düzeltmek istemedim ama oradaki çoğu insan yanlış öğrendi bazı kelimeleri. zaten ben de bıraktım kursu :)

IP
aysegulergun
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı aysegulergun Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Aralık2006 Saat 09:39
bu biraz hocasına göre degısıklık arz edıyor sanırım...
ben de bu kurslara dewam edıyorum we hocamız gercekten hakkıyla yapıyor.3.kurdayım, pratik sıkıntım war benım de.ders wakıtlerı sınırlı oldugundan.
daha ıyı olur ınsallah tabii hepımız ıcın..

selametlee...

IP
h044574
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı h044574 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Aralık2006 Saat 17:24
herkese merhaba.
bence arapçadan korkacak bir durum yok.
peki neden?
çünkü türkçemizin temel kelimeleri ve diğer kelimelerinden önemli bir miktarı zaten arapçadan geçme.
örneğin; "kelime" sözcüğü bile arapçadan geçme.
dilbilgisi ise çalışılırsa yapılamayacak birşey değil.
ayrıca bir dostumuz da bahsetmiş: önemli olan istemek."severek yapmadığın hiçbir işte başarılı olamazsın" düsturu da burada ön plana çıkıyor.
bence en önemlisi de bu.
sağlıcakla kalın.

ins
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.

gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | konut kredisi hesaplama | teb bankası | akbank kredi | ihtiyaç kredisi hesaplama | en uygun konut kredisi | garanti kredi | en uygun kredi | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi