Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Teknik konularla ilgili sorular
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netONLINE PRATİK ARAPÇA DERSLERİTeknik konularla ilgili sorular
Mesaj icon Konu: Panoya erişim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
dogany
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı dogany Cevapla bullet Konu: Panoya erişim
    Gönderim Zamanı: 04Mart2008 Saat 11:52

Dersleri açmak istediğimde "Bu web sayfasının panonuza erişmesine izin vermek istiyor musunuz?" diye soruyor (2 kere diyaloğu açmadan önce, 2'şer kere her bölümü açarken toplam 8 kere). Programın kullanıcının panosuna erişmesi gerekmiyor aslında. Erişme özelliği kaldırılırsa iyi olur. Bu konuyla ilgili mi bilmiyorum ama explorer'da ve outlook express'te kopyalama-yapıştırma fonksiyonum bozuldu. Sadece bir a harfi yapıştırıyor. İnternet Explorer'ı tekrar yükleyince düzelmişti, ama derslere girince tekrar eskiye döndü, tesadüf mü bilemiyorum. Bilginize.

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Mart2008 Saat 13:41

Bu bir hata değil. Kopyalamalara karşı tedbir olarak ders sayfasının bir özelliği bu. Ders sayfası açıkken bilgisayarınızda kopyalama yapmaya izin vermiyor. Dersin açık olduğu sayfayı kapatırsanız normal haline dönecektir.

IP
dogany
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı dogany Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Mart2008 Saat 13:49
Kopyalama sorunumun ders sayfası ile alakası yok. Ders açıkken veya değilken tüm sayfalarda oluyor.

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Mart2008 Saat 14:37
Evet ders açıkken sadece ders sayfasında değil tüm pencelerdeki kopyalama fonksiyonu kalkar, ders penceresini kapattığınızda normale döner.

IP
dbilgic33
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı dbilgic33 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Mart2008 Saat 00:08
ben derslere üye oldum fakat karşıma bir pencere çıkıyor bu web sayfasının panonuza erişmesine izin vermek istiyormusunuz diye bir yazı çıkıyor bu nedir ya  ne yapıyorum pencere ortadan kalkmıyor derslere giremiyorum ne yapmam lazım bu yöntemde neyin nesi inanın kaç saattir uğraşıyorum düzgün hale getirirseniz sevinirim bu pencerenin kalkma ihtimali yokmu derse erişip çalışamıyorum

IP
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Mart2008 Saat 00:48
kardeşler açılan pencereye iki defa evet dediğimde pencere kapanıyor. tarayıcı ayarlarıyla ilgili.
tarayıcınızı güncelledikten sonra evet veya hayır komutuna iki defa bastığında kayboluyor.

Ben de dersleri izlerken bu şekil yapıyorum ve sorunsuz izliyorum. dediğim gibi tarayıcınızın ayarlarıyla ilgilidir tahmin ediyorum. geçende benim çocuk bilgisayara oyun yüklemişti aynı sorunla karşılaşmıştım sonra format attım ve güncelledim. oyun yüklendiğinde kendine göre birçok ayarı sormadan yapıyor, zaten ingilizce de anlamıyorum. ama şimdi oyun yükletmiyorum.

الطالب المجتهد
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Mart2008 Saat 21:25
Merhabalar arkadaşlar

Tarayıcınızın ayarları kısmından aşağıdaki uygulamayı yaparsanız, sorunun üstesinden gelebilirsiniz:

1. Denetim Masası 'nda, Internet Seçenekleri 'ni tıklatın.
2. Güvenlik sekmesini tıklatın.
3. Güvenlik ayarlarını belirlemek için bir Web içerik bölgesi seçin altında, Web sitelerinin panonuza erişimini engellemek istediğiniz bölgeyi tıklatın.
4. Özel Düzey 'i tıklatın.
5. Komut Dosyası bölümündeki Komut dizisi ile yapıştırma işlemine izin ver altında, Sor veya Devre Dışı Bırak 'ı tıklatın.
6. Tamam 'ı tıklatın.

Çalışmalarınızda sınırsız başarılar

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma