Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
"Sıfırdan Arapça" çalışmaları
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.net"Sıfırdan Arapça" çalışmaları
Mesaj icon Konu: GUNLUK KONUSMA PRATIGI YAPALIM Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   8
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
meryem hatice
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 108

Alıntı meryem hatice Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Aralık2008 Saat 01:48
1.fi
2.ila                  yanıldıysam doğrusunu yazın lütfen
3.fi
4.ila
5.fi
6.ila

IP
gullerdiyari
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı gullerdiyari Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Eylül2010 Saat 17:49
allahin rahmeti ve bereketi uzerinize olsun selamunaleykum
sevgili kardeslerim gunluk konusmalarda yazilan arapca kelimelerin turkce karisiligi var ama arapca okunuslari yok bu yuzden kelimelerin arapca okunuslarinida  yazmaniz mumkunmudur acaba?
boylece daha akilda kalacagi kanaatindeyim cunku arapcayi yeni ogrenen biri oldgum icin okunuslari hakkinda bir bilgim yok
 simdiden tesekkurler ederim allaha emanet olunuz ...
saygilarimla

ALLAHIM GONLUMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE
HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GONLUMU RAZI EYLE...
IP
ahiosman
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 420

Alıntı ahiosman Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Aralık2011 Saat 19:47
السّلامُ عَليْكُم

IP
ahiosman
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı ahiosman Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Aralık2011 Saat 19:49
degerli kardeslerim arabcanin en guzel bir tarafini ogrendim ne kadar ogrenirsen ogren zannediyorsunki hic birsey ogrenemedin ama inanin cok sey ogreniyoruz yeterki azmimizi kaybetmeyelim

IP
ahiosman
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı ahiosman Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Aralık2011 Saat 19:51
SIMDI BU SAYFAMIZDA BENIM GIBI YENI BASLAYAN KARDESLERIN GORUSUNU ALAYIM NASIL CALISALIM NASIL DAHA VERIMLI OLABILIRIZ BIR BASKA KARDESIMIZE NELER VEREBILIRIZ ONERILERINIZ DOGRULTUSUNDA CALISALIM
SELAM VE DUA ILE

IP
saniye
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1569

Alıntı saniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Aralık2011 Saat 09:04
Orjinalini yazan: ahiosman

degerli kardeslerim arabcanin en guzel bir tarafini ogrendim ne kadar ogrenirsen ogren zannediyorsunki hic birsey ogrenemedin ama inanin cok sey ogreniyoruz yeterki azmimizi kaybetmeyelim
Bende aynen katılıyorum, ilk başlarda aynı duyguya kapılmıştım. Ama sabırla devam ettikçe geliştiğini ilerleleyen süreçlerde hissedebiliyor ve görebliyorsun.

IP
su_fi_07
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 86

Alıntı su_fi_07 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Aralık2011 Saat 16:23
benim gibi yeni başlayanlar için önce basit sonra orta sonrada yavaş yavaş ağırlaşan soru cevap olabilir tabi bu acizane benim fikrim yada günlük kelimeler mi ezberlesek acaba ya aslında benim ikisinede ihtiyacım var

IP
ahiosman
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı ahiosman Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Aralık2011 Saat 11:59
السّلامُ عَليْكُم
DEGERLI KARDESLERIM TABIKI YENI BASLAYAN KARDESLERLE BERABER BASLAYALIM BILEN ARKADASLARA DA TEKRAR OLUR VE YARDIMLRINI ALIRIZ AMA HER LISANDA OLDUGU GIBI KELIME DAGARCIGIMIZ COK ONEMLI BU KONUDA SITENIN SOZLUGU YENI KELIME OGRENMEMIZDE COK YARDIMCI UNSUR OLMAKLA BERABER  BAZI KARDESLERIMIZ ARABCA YAZILAN KELIMELERIN OKUNUSUNU DA YAZMAMIZI ISTIYORLAR ARABCA ILE LATINCE OKUNUSU BIZI YANLIS OGRENMEMIZE ITIYOR BU ARKADASLARIN ARABCA HARFLERI OGRENMELERI DAHA SAGLIKLI OLUR DIYE DUSUNUYORUM
SELAM VE DUA ILE

IP
su_fi_07
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 86

Alıntı su_fi_07 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Aralık2011 Saat 13:15
Orjinalini yazan: ahiosman

<SPAN style="COLOR: black; FONT-SIZE: 26pt" dir=rtl lang=AR-SA><FONT face="Times New Roman">السّلامُ<SPAN style="mso-spacerun: yes"> </SPAN>عَليْكُم</SPAN> DEGERLI KARDESLERIM TABIKI YENI BASLAYAN KARDESLERLE BERABER BASLAYALIM BILEN ARKADASLARA DA TEKRAR OLUR VE YARDIMLRINI ALIRIZ AMA HER LISANDA OLDUGU GIBI KELIME DAGARCIGIMIZ COK ONEMLI BU KONUDA SITENIN SOZLUGU YENI KELIME OGRENMEMIZDE COK YARDIMCI UNSUR OLMAKLA BERABER  BAZI KARDESLERIMIZ ARABCA YAZILAN KELIMELERIN OKUNUSUNU DA YAZMAMIZI ISTIYORLAR ARABCA ILE LATINCE OKUNUSU BIZI YANLIS OGRENMEMIZE ITIYOR BU ARKADASLARIN ARABCA HARFLERI OGRENMELERI DAHA SAGLIKLI OLUR DIYE DUSUNUYORUM
SELAM VE DUA ILE
birimiz biryerden başlasak iyi olacak hala türkçe yazışıyoruz çünki böyle pek ilerleyeceğimizi sanmıyorum siz başlayın ben katılırım inşallah

IP
umutvebaris
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı umutvebaris Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Aralık2012 Saat 18:59
اسلام عليكم و رحمة الله و بركته
رضي الله عنكم

IP

<< Önceki Sayfa   8
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder