Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Üyelik İşlemleri
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netONLINE AÖF ARAPÇA DESTEK DERSLERİÜyelik İşlemleri
Mesaj icon Konu: derslerin tekrarı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
muhlise
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı muhlise Cevapla bullet Konu: derslerin tekrarı
    Gönderim Zamanı: 23Şubat2008 Saat 07:56

S.Aleyküm

hayırlı sabahlar ben aralık ayında üye olmama rağmen formlara yeni kayıt olabildim.AÖF sine 2.üniversite olarak kayıt yaptırdım.Konular benim branşımın tamamen dışında .Arapçaya çalışmaya başladım yalnız biraz zor olacak gibi çünkü imam hatip kökenli değilim.Sorum şu:Eğer 1.dönem derslerden kalırsamki durum onu gösteriyor bir yıllık üyelik tekrarını ücretsiz yapabilirmiyim.Cevaplarınızı bekliyorum

Düzenleyen muhlise - 23Şubat2008 Saat 07:57

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Şubat2008 Saat 13:48

Aleyküm selam, hayırlı bir haftasonu diliyorum.

Evet çalışmakta biraz geç kalmışsınız. Zira sınavlara çok az bir süre kaldı. Ancak başarısızlığı peşinen kabul etmeyin bence, çünkü arapça o kadar da zor bir dil değil. Arapçanın sizden istediği tek şey var. Sadece düzenli çalışın. Her gün bir veya iki saatinizi bu dile ayırın. Çünkü bu dil biraz nazlıdır, ilgi ister

Sorunuza gelince, evet yıllık üyelik yaptırdıysanız ve TC kimlik numaranız da dahil olmak üzere kayıt bilgilerinizi doğru verdiyseniz (çünkü bazı üyeler atmasyon bilgiler giriyorlar) bu durumda sınıfta kalma durumunuz olursa biz size önümüzdeki sene aynı dersleri bedava izleme hizmeti veriyoruz.

İmamhatipli olmamanız bir dezavantaj gibi görünebilir. Ancak eğer siz isterseniz bunu avantaja çevirebilirsiniz. Zira imamhatip mezunu olup da arapça hakkında hiçbir bilgisi olmayan çok kişi var. Yani bu bir üstünlük değil. Size bir tavsiyede bulunayım. Sitemizin anasayfasında "arapçaya ilk adım" adında bir bölümümüz var. Bu bölüm ücretsizdir. Oradaki dersleri mutlaka çalışın. Ayrıca forumumuzda sıfırdan arapça bölümü var. Bu bölümde arapçaya yeni başlayan arkadaşlar azimle çalışıyorlar. Onlara katılın. Çalışmalara iştirak edin. Metodunuz ne kadar muhteşem olursa olsun, ders aldığınız insanlar ne kadar işinin ehli olursa olsun, dil eğitiminde iş sizde başlar sizde biter. Her gün mutlaka ama mutlaka bu dile vakit ayırın. Bu şekilde sıkı bir çalışma temposuyla kısa sürede avantajlı duruma gelirsiniz.

Başarılar diliyorum.

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide