Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Film, Radyo, Tv, İlahi, Müzik, Marş
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netFilm, Radyo, Tv, İlahi, Müzik, Marş
Mesaj icon Konu: KAHIRE RADYOSU RADYO ILE ARAPCA DILDERSLERI Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
maavera
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı maavera Cevapla bullet Konu: KAHIRE RADYOSU RADYO ILE ARAPCA DILDERSLERI
    Gönderim Zamanı: 01Şubat2008 Saat 22:35

KAHIRE RADYOSU RADYO ILE ARAPCA DILDERSLERI PROGRAMI

SEVGILI DINLEYICILERIMIZ…..

Kahire Radyosu Radyo Ile Arapca Dildersleri Programi sizlere verdigi hizmetten kivanc duyar.10 degisik dilde arapca egitimi yapan kurumumuzda turkce bolumu 1984 yilinda kurulmus olup 10.000’ e yakin dinleyiciye radyo araciligiyla arapcayi ogretip kursundan mezun etmistir.

Bir hizmet anlayisi icerisinde calisan Kahire Radyosu dinleyicilerine Arapca’yi ogretebilmek icin ucretsiz egitim kitaplari gonderip, radyodan yaptigi gunluk yayinlariyla derslerin duzenli bir sekilde aciklamasini yapmaktadir. dinleyicilerden gelen mektup ve emaillerine cevap vererek onlarla olan bagini guclendirmekte, sorulan sorulara cevap verip , basariya ulasabilmek icin egitim konusundaki butun elestirileri dikkate almaktadir.

Programimiz , Arapca ogrenmek isteyen dinleyicilerine kayit islemlerini kolaylastirmakta olup,programa katilmak isteyen dinleyiciden [mektuplasip Program Kitaplari’ni gonderebilmek icin ] adi , soyadi ve adresini iceren herhangibir mektup yada email yazmasini istemektedir Programa ulasan bu istek dikkate alinarak dinleyicinin kaydi aninda yapilmakta ve resmi kitap gonderme donemlerinde kitaplari, aninda postayla gonderilmektedir.

KITAPLARIN GONDERILIS SEKLI
Arapc egitim kitaplari tamamen karsiliksiz olup herhangibir ucret talep Edilmemektedir . Dinleyiciden gelen adi , soyadi ve adresini iceren, programa Kayit olma istegini acik bir sekilde beyan eden bir mektupla dinleyicinin kaydi hemen yapilmaktadir . Kitaplar dinleyiciye 3 Radyo Ders Yili suresi icerisinde gonderilir .3 donem icinde dinleyiciye 10 cilt kitap ulasir.Her donem gelen kitaplara birer imtihan kitapcigi eslik eder.Dinleyici dersleri takip edip Turkce aciklamal olan kitaplari dikkatle okuduktan sonra imtihan kitapcigini doldurup programimiza yine kitaplarla birlikte dinleyiciye ulasan kitap teslim alma formunu gonderir.Imtihan kitapcigi degerlendirildikten sonra dinleyiciye aldigi puan derecesine gore programi hatirlama babindan diploma Arapca hikaye kitaplari Mushaf vb. hediyelergonderilir.

RADYO ILE ARAPCA PROGRAMININ YAYIN SAAT VE FREKANSLARI:
Radyo Ile Arapca Dildersleri programinin arapca bilmeyen sevgili dinleyicilerine Yonelik yayinlari: kisa dalga 49 metre 6235 khz uzerinden Greenich saatiyle Kis Mevsiminde :17.30 ile 17.50 arasi , Turkiye saatiyle :19.30 ile 19.50 arasi yayin yapmakta olup , Yaz mevsiminde ise :20.30 ile 20.50 arasi radyo programini surdurmektedir.

RADYO ILE ARAPCA PROGRAMININ HAFTALIK YAYIN PROGRAMI:
Arapca Egitimi Programi ’ nin haftalik yayin programi ise soyledir:
-Birinci donem dersleri pazar gunleri yayinlanip carsamba gunleri ayni saatta tekrar edilmektedir .
-Ikinci donem dersleri Sali gunleri yayinlanip Cuma gunu ayni saatta tekrar edilmektedir.
-Ucuncu donem dersleri her hafta Persembe gunleri yayinlanip ,ayni ders Cumartesi gunleri tekrar edilmekte.
-Dinleyici sorularina cevaplar programi ise her hafta Pazartesi gunleri yayinlanmaktadir
Programimiz 19.00 - 21.00 arasi yayin yapan Kahire Radyosu Turkce
Yayinlar Servisi yayin akisi icerisinde sunulmaktadir.
Arapca ogrenmek isteyen sevgili dinleyicilerimizin hizmetindeyiz.

Mektup adresi :Kahire Radyosu Radyo Ile Arapca Dildersleri Bolumu
                P.O.BOX.325. Kahire / MISIR

Turkce-Arapca Bolumu E-maili:
                arapdili@hotmail.com

arabicbyradio@egyptradio.tv

Alıntı: http://www.egyptradio.tv/arabiaradio/TURK.html

Düzenleyen maavera - 01Şubat2008 Saat 22:46

IP
maavera
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı maavera Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Şubat2008 Saat 22:42

Kahire radyosunu dinlemek için : tıklayınız

Düzenleyen maavera - 05Ekim2008 Saat 00:24

IP
omersisman
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı omersisman Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Haziran2008 Saat 11:07
Bir ara Kahire Radyosu Türkçe Yayınları'nın uydu frekanslarını bulmuştum. Fakat sonradan kaybettim ve bir daha bulamadım.Bilen varsa lütfen burada paylaşabilir mi?

Düzenleyen omersisman - 09Haziran2008 Saat 14:39

IP
musa akmeşe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı musa akmeşe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Ekim2008 Saat 20:45
arapça dersleri saat kaçta oluyo

IP
musa akmeşe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı musa akmeşe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Ekim2008 Saat 20:46
arkaşlar arapça dersleri sst kaçta oluyor yardımcı olursanız sevinifriz

IP
maavera
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı maavera Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Ekim2008 Saat 20:47
RADYO ILE ARAPCA PROGRAMININ YAYIN SAAT VE FREKANSLARI:
Radyo Ile Arapca Dildersleri programinin arapca bilmeyen sevgili dinleyicilerine Yonelik yayinlari: kisa dalga 49 metre 6235 khz uzerinden Greenich saatiyle Kis Mevsiminde :17.30 ile 17.50 arasi , Turkiye saatiyle :19.30 ile 19.50 arasi yayin yapmakta olup , Yaz mevsiminde ise :20.30 ile 20.50 arasi radyo programini surdurmektedir.

IP
musa akmeşe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı musa akmeşe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Ekim2008 Saat 20:49
internette nasıl bulabiliriz rayoyu

IP
maavera
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı maavera Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Ekim2008 Saat 20:50
yukarda linki mevcut

IP
musa akmeşe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı musa akmeşe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Ekim2008 Saat 20:53
ama 8 30 da diyo ders yok türkiye saatiyle arapça dersi kaçta

IP
gencayhan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı gencayhan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Kasım2013 Saat 20:30
Arkadaşlar 10 Eylül 2013 itibariyle Kurumdan Kitaplarım geldi.Bir zarf içerisinde dosya numaram vardı.Kaydım yapılmış.2 Kitap geldi.1.5 yıl sürecek bu kurs yani 3 Dönem.Şimdilik 1.2.3.4.Ciltler 2 kitap şeklinde geldi.Ocak ayında Sınavlar kitabın sonunda cevablanıp gönderilmesi gerekiyor.Toplamda 6 kitap her kitap 2 kitap cilt halinde.Çalışmalara başladım.Gayet güzel ve zevkli.Herkese kolay gelsin.Kahire radyosu türkce yayinlar servisi her aksam yayinlarini kahire saatine göre 19 -21 arasi,Ankara saatine göre 20:00-22:00, GMT saatine göre 17:00-19:00 arasi kisadalga 31 m 9280 khz uzerinden yapmaktadir.
Uydu uzerinde dinlebilirsiniz( Nilesat) mowgahat 1
genel müdürü : cemal enver profosoru.
Yönetim Müdürü : Iman Ismail
Ilk asistan : Mohmed El Atar
Ikinci asistan : Mohmed Yosry
ücüncu asistan : Dua Yussef
Spikerleri : Idris Döner, yahya Bal , Ibrahim Ucan
Yorum ve öneri için bize tikla
Email adres: turkishp@egyptradio.tv..

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır