Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Önlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumÖnlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
Mesaj icon Konu: sağlık meslek lisesi mezunları ve ilahiyat Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
ahmedozlu
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı ahmedozlu Cevapla bullet Konu: sağlık meslek lisesi mezunları ve ilahiyat
    Gönderim Zamanı: 13Ocak2008 Saat 11:44

s.a merak ettiğim bende sağlık meslek lisesi mezunuyum acaba ilahiyat okumak için açık öğretimden nasıl bir yol izlemem gerekiyor.yardımcı olursanız sevinirim çünkü ilahiyat mezunu olmak çok istiyorum.

birde 2 yıllık ilahiyat mezunları imam olabiliyormu yani ben 2 sene sonra olabilir miyi. başka meslek lisesi mezunu olmama rağmen

IP
ahmedozlu
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı ahmedozlu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Ocak2008 Saat 09:06

NEYSE KARDEŞLER BEN İNCELEMELERİM SONUCUNDA BU SENE OSS YE GİRİP 160 PUAN ÜZERİ ALIP İNŞ.İLAHİYATA ADIM ATMAYI DUŞUNUYORUM BİİZNİLLAH
ALLAH HERKESIN YAR VE YARDIMCISI OLSUN ALLAHA EMANET OLUN

IP
saniye
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1570

Alıntı saniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Ocak2008 Saat 09:29

a.s. ahmeozlu

Bende senin gibi kendi kendime karar aldım AÖF İlahiyat Önlisans okuyacağım. Forumdaki arkadaşların heyecanını görünce benimde içime doğdu AÖF ilahiyat okuyacağım.
Ben normal lise mezunuyum. Bu forumda araştırarak öğrendiklerime göre eğer IHL mezunuysa bir kişi ÖSS sınavları müracaatını yapıyor ve sınava girmeden de AÖF İlahiyat Önlisans tercihi yaparak bu bölüme giriyor.
Ama ben ve benim gibileri yani düz lise mezunu olanlar ÖSS sınavına girerek belli bir puanı almak zorundalar.

Ama kafaya koydum, çalışacam ve bu bölümü kazanacağım ve AÖF ilahiyat Önlisans bölümüne gireceğim. Çok hoşuma gitti bu bölüm.

IP
aysegulergun
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 273

Alıntı aysegulergun Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Ocak2008 Saat 12:34
araştırmalarınız doğru sonucu vermiş :)
aöf ilahiyata girebilmek için öss'ye girip 2 yıllık barajını aşmış olmanız yeterli, tercih yapan herkes girebiliyor zaten aöf'de.
ve yeterlik sınavı, kpss gibi engelleri de aştıktan sonra imam veya kurs hocası olunabiliyor.
siz bu azimle ilitam'a da geçersiniz bana öyle geliyor :)
Allah azminizi artırsın.
selametle...

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma