Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Çeviri Atölyesi - Arapça'dan Türkçe'ye Tercüme Çalışmaları
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netورشة التجرمة - ÇEVİRİ ATÖLYESİ TERCÜME ÇALIŞMALARIÇeviri Atölyesi - Arapça'dan Türkçe'ye Tercüme Çalışmaları
Mesaj icon Konu: Tercüme (Yürümenin faydaları) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri Hemen Al Hemen Sat
Yazar Mesaj
mannik
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 12Ağustos2007
Konum: İstanbul
Gönderilenler: 0

Alıntı mannik Cevapla bullet Konu: Tercüme (Yürümenin faydaları)
    Gönderim Zamanı: 01Ocak2008 Saat 14:34Yaptığım bir tercümedir, belki faydası olur diye gönderiyorum. Hatalar varsa bildirirseniz sevinirim.

حالتك المزاجية

أثبتت دراسة حديثة بأن المشي يخفف من الضغوط النفسية، حيث أن الرياضة المنتظمة وخاصةً المشي لها فوائد إيجابية لصحة الإنسان النفسية، وذلك لأنها تزيد من الثقة بالنفس وتحسن من الحالة المزاجية.

وقد نشرت مجلة سانتي ماجازين الفرنسية في عددها الأخير الدراسة وكيف أن المشي اليومي لمدة ساعة يمكن أن يخفض نسبة الكوليسترول ويزيد اللياقة، كما أنه يدخل البهجة والحيوية إلى كل أعضاء الجسم

وأوضحت الدراسة أن الرياضة تساهم في إفراز مادة كيماوية في المخ ترفع الروح المعنوية تدعى "بيتا اندورفين"، وذلك بعد ممارسة التمرينات الرياضية لمدة 20 دقيقة، وكلما زاد وقت الرياضة زاد تأثير هذه المادة في رفع الروح المعنوية.

كما أثبتت الدراسة أن المشي يمنع النسيان واضطرابات الذاكرة في الشيخوخة أو على الأقل يؤخر حدوثها ويقلل من تأثيرها، وذلك لأن المشي يحسن من الدورة الدموية في المخ والجسم عامة فيصل الدم بكميات كافية للمخ محملاً بالأكسجين والجلوكوز والمواد المغذية للجهاز العصبي

                                    اطبع

                               

Mizac Durumunuz (Ruh haliniz)

Son araştırmalar, düzenli spor yapmak gibi yürümenin kişisel baskıları (stresleri) azalttığını, ve özellikle insanın psikolojik sağlığı üzerinde pozitif faydaları olduğunu ispat etmiştir. Bunlar, kişisel rahatlamayı artırmak ve ruh halini daha da iyileştirmek şeklindedir.

 Fransız Santy magazininin son sayısının yazdığına göre, 1 saatlik günlük yürüme kolesterol miktarını azaltmakta ve zindeliği artırmaktadır ayrıca vücudun tüm organlarına neşe ve canlılık (zindelik) vermektedir.

Çalışmalar, sporun, “ Beta Endorfin” olarak isimlendirilen ve manevi ruhu (morali) yükselten beyindeki kimyasal maddelerin açığa çıkmasına katkıda bulunduğunu açıklamaktadır. Ve bu da 20 dakika boyunca spor alıştırması yapılmasından sonra olmaktadır ayrıca spor müddetinin artmasıyla manevi ruhu (morali)  yükselten bu maddelerin de tesiri artar.

Ayrıca araştırmalar, yürümenin unutma ve yaşlılıktaki hafıza bozukluğunu engellediğini veya en azından oluşumunu veya tesirini azalttığını, bunun da beyindeki ve vücudun genelindeki kan basıncı akışının iyileştirilmesi ve sonuçta kanın beyin için yeterli bir miktarda oksijen, glikoz ve sinir sistemi için gıda maddelerini taşımasıyla sağlandığını (olduğunu) ispat etmiştir.

 

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma


Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,109 Saniyede Yüklendi.bilgili site
kasko hesaplama
mtv hesapla
kredi hesapla