Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
AÖF İlahiyat Önlisans Bütünlemeye Kalanlar
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumAÖF İlahiyat Önlisans Bütünlemeye Kalanlar
Mesaj icon Konu: İLAHİYAT ÖNLİSANS DERSLERİMİZ HAKKINDA Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Konu: İLAHİYAT ÖNLİSANS DERSLERİMİZ HAKKINDA
    Gönderim Zamanı: 13Aralık2007 Saat 00:50

Merhaba arkadaşlar,

AÖF ilahiyat önlisans arapça derslerimizle ilgili bizlere yöneltilen sorular çerçevesinde aşağıdaki cevapları oluşturduk. Derslerimizin mahiyeti ve işleyiş sistemi hakkında fikir vermesi açısından tüm ilgilenenlere duyurulur.

AÖF İlahiyat Önlisans Destek Dersleri İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Ders kayıtları bitti mi? Dersler işleniyor, geç mi kaldım?

Derslerimizde "kayıt bitti" veya "dersi kaçırdım" endişesi yaşamanıza gerek yok. Zira derslerimiz hazır vaziyette sizi bekliyor. Ne zaman üye olur ve size vereceğimiz şifrelerinizle sistemimize giriş yaparsanız ozaman derslerimize anında başlayabilirsiniz. Yani, hala üye olmadıysanız hiçbirşey kaybetmiş sayılmazsınız...

Dersler nasıl işleniyor?

Dersleri internet üzerinden sesli ve görüntülü aktarım sistemi ile işlenmektedir. Öğrencilerimiz kitaplarından ve kendilerine verilmiş olan geliştirilmiş ders metninden dersi takip ederken bir taraftanda sesli ve görüntülü olarak dersin detayı anlatılmaktadır.

Bir ders neleri kapsıyor?

Üyelerimizin izlediği her bir ders aşağıdaki dökümanları kapsamaktadır:
  1. Ders kitabına paralel olarak hazırlanmış geliştirilmiş tam ders metni
  2. Ders kitabına paralel olarak hazırlanmış ve görüntü kayıtlarında kullanılmış olan ders sunum dosyası
  3. Dersin sesli ve görüntülü olarak işlendiği video kaydı.
  4. İşlenen dersle ilgili sorulardan oluşan her üniteye ait özel deneme sınavı

Ders izleme günü/saati var mı?

Ders izlemek için belli bir gün veya saatle sınırlı değilsiniz. Haftanın dilediğiniz günü, günün dilediğiniz bir saatinde, internete bağlanabildiğiniz herhangi bir yerden derslerimize giriş yapabilirsiniz.

İzlediğim bir dersi tekrar izleyebilir miyim?

Evet, izlediğiniz tüm dersler ders arşivi bölümünde biriktirilir. Üyeliğiniz sürdüğü müddetçe, ihtiyaç duyduğunuz her an, önceden izlemiş olduğunuz derslerden dilediğinizi tekrar izleyebilirsiniz.

Bir dersi kaç kere izleyebilirim?

Ders izleme konusunda hiçbir sınırlama yoktur. Bir dersi isterseniz bir kere isterseniz yüz kere izleyebilirsiniz.

Anlamadığım şeyleri kime sorabilirim?

İzlediğiniz derslerle alakalı anlamadığınız noktaları forumumuzun AÖF derslerine ayrılmış olan bölümünde veya aof@onlinearabic.net adresine mail atarak sorabilirsiniz. Burada tek dikkat etmeniz gereken husus, hangi sınıfın hangi ünitesi ile ilgili soru sorduğunuzu mutlaka belirtiniz.

Ödemelerimi nasıl yapabilirim?

Kayıt olmaya karar verdiğinizde sitemizdeki kayıt formunu doldurarak şu alternatifler çerçevesinde ödemenizi yapabilirsiniz:

1. Banka hesap numaralarımıza havale yapabilirsiniz.
  2. Posta çeki hesabımıza ödeme yapabilirsiniz.
  3. Kredi kartınızla internet üzerinden yerinizden bile kalkmadan ödeme yapabilirsiniz.

Kredi kartı ödemelerinde ders kaydınız otomatik olarak anında açılır. Diğer ödeme seçeneklerinde ise iki iş günü içerisinde kaydınız açılır.

Nekadar ödemem gerekiyor?

Derslerimizden isitfade edebilmeniz için iki farklı ödeme opsiyonumuz var:

1. Aylık üyelik... Aylık üyeliklerimizde üyelik bedeli 20 YTL'dir. Ödemenizi yaptığınız tarihten itibaren bir ay süreyle geçerli olur. Sürenizin her doluşunda üyeliğinizi yenilemeniz gerekir. 1. ve 2. sınıf derslerine birlikte kayıt yaptırabilirsiniz. Bu durumda aylık 40 YTL ödemeniz gerekir.
  2. Yıllık üyelik... Yıllık üyelik bedelimiz 130 YTL'dir. Normalde aylık aylık ödediğinizi düşünürseniz bir eğitim-öğretim yılında (ekim-ağustos) 180 YTL yapar. Ancak biz yıllık ödemeler için kampanya yaptık ve bunu 130 YTL'ye düşürdük. Yıllık üyelik yaptırdığınızda artık bir yıl boyunca başka bir üyelik işlemiyle uğraşmanıza gerek kalmadan derslerinize çalışabilirsiniz. 1. ve 2. sınıf derslerine birlikte kayıt yaptırabilirsiniz. Bu durumda yıllık 260 YTL ödemeniz gerekir.

Düzenleyen ibotea - 11Ocak2008 Saat 14:41

IP
gezlevi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı gezlevi Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Aralık2007 Saat 22:50

Merhaba ben yeni üye oldum forma..
İlahiyat 2. sınıf ögrencisiyim..Arapça dışındaki derlerim iyi ama Arapçam kötü ..Birinci sınıfta geçtim ama ikinci sınıf dersleri beni zorladı ..
Arapçayı geçmem için neler yapmalıyım yardımcı olabilirmisiniz..

Düzenleyen gezlevi - 22Aralık2007 Saat 22:54

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Aralık2007 Saat 00:15
Merhaba gezlevi, aramıza hoşgeldin
düzenli olarak çalıştıktan sonra aşılmayacak bir sorun değil. Dilersen derslerimize katıl, detaylı bilgiler yukarıda var. Veya imkanın varsa bir özel kursa git. Ama sonuçta çalışma yöntemin ne olursa olsun iş öğrencide bitiyor. Düzenli çalışırsan bu sorunu rahatlıkla aşarsın. Çalışmalarında başarılar diliyorum.

IP
hafsa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hafsa Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Aralık2007 Saat 12:16
s.a fatma bende ilahiyat aç.öğt. öğrencisiyim 1. sınıfın arapçası gerçekten kolaydı hemen geçtim ama 2. sınıfın arapçasında neden zorlandım bende anlayamadım.ben şimdi burdaki online derslere başlayacağım bakalım nasıl olacak peki sen ne yapmayı düşünüyorsun selametle aeo

IP
maksus
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı maksus Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Aralık2007 Saat 18:15
kıymetli arkadaslar önlisans 1, sınıf dersini ne kadar zamanda bitirebiliriz 29 üniteyi nekadar bir zamanda isleyip bitirebilecegiz bilgi verirseniz seviniriz

IP
hafsa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hafsa Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Aralık2007 Saat 18:21
sen 1. sınıftasın herhalde online derslerdenmi bahsediyorsun

Düzenleyen hafsa - 25Aralık2007 Saat 18:33

IP
MelekGo
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı MelekGo Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Aralık2007 Saat 19:01
Selamün aleyküm arkadaslar ben bu siteye yeni kayit oldum ben hicbirsekilde ilahiyet fakültesi gibi arapca ögretilen okullara gitmiyorum ama arapcaya ayri bir ilgim oldugu icin internetten ne ögrenirsem onu ögrenmeye calisacagim ama bende avusturyada okudugum icin almanca biliyorum ama sizinki yinede güzel Allaha emanet olun

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Aralık2007 Saat 21:51
Orjinalini yazan: maksus

kıymetli arkadaslar önlisans 1, sınıf dersini ne kadar zamanda bitirebiliriz 29 üniteyi nekadar bir zamanda isleyip bitirebilecegiz bilgi verirseniz seviniriz

Bizim ders planımızda her ay 4 ünite işleniyor. İlk sınavlarınız nisan ayında ve bu sınavda ilk 15 üniteden sorumlusunuz. Bizim hesabımıza göre bizim derslerimizi takip eden üyeler şubat sonu itibariyle 16 üniteyi bitirmiş olacaklar ve geri kalan bir ayda da tekrar imkanları olacak. Tabi bu yayına başlamamızla birlikte derslere katılan ve bu paralelde çalışanlar için geçerlidir. Sonradan aramıza katılan arkadaşlar aradaki açığı haftada iki ünite işleyerek kapatabilirler.

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Aralık2007 Saat 21:52
Merhaba MelekGO, aramıza hoşgeldin ,
çalışmalarında başarılar diliyoruz.

IP
sukün
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sukün Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Aralık2007 Saat 16:09
ESSELAMUNALEYKUM
BİR SORUM OLACAKTI; İLAHİYAT ÖN LİSANS 1. SINIF ARAPÇA DERSİ ALIYORUM ONLİNE ARABİCTEN, ACABA SONRAKİ AYLARIN ÜYELİKLERİNDE ÖNCEKİ AYLARDA Kİ ÜNİTELERİ GÖREBİLECEK MİYİM? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
HAYIRLI FORUMLAR

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Aralık2007 Saat 17:13
Merhaba sukün

Üyeliğin süresince gördüğün tüm dersleri geriye dönük olarak istediğin kadar tekrar tekrar izleyebilirsin. Bu konuda bir sınırlamamız yok. Ders sayfasında üstte ders arşivi diye bir buton var. Oradan girerek daha önceki aylarda izlediğin derslere ulaşabilirsin.

Çalışmalarında başarılar diliyorum.

IP
sukün
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sukün Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Aralık2007 Saat 20:12
çok teşekkürler sağolun Allah yardımcınız olsun her daim...

IP
hafsa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hafsa Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Aralık2007 Saat 14:03
s.a ben online derslere başladımm ama dersi izleyemiyorum yardımcı olursanızsevinirim

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Aralık2007 Saat 15:01
izleyemiyorum derken, tarif eder misiniz? Yani sayfa hiç mi açılmıyor, açılıyor da ders videosu mu yüklenmiyor? Herhangi bir hata mesajı veriyor mu?

IP
hafsa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hafsa Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Ocak2008 Saat 16:36
sayfa açılıyor ama ders videosu izlenmiyor,hata mesajıda vermiyor????

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Ocak2008 Saat 09:08
iki durum sözkonusu olabilir

1. media player programınız eski bir sürümdür o yüzden çalışmıyordur.
2. internete bir ağ üzerinden bağlanıyorsunuzdur. Yani bulunduğunuz ortamda birden fazla bilgisayar vardır ve tüm bilgisayarlar tek çıkış noktasına bir ağ üzerinden bağlıdır. Bu durumda sizin kullandığınız bilgisayara video izleme ayarlarının yapılması gerekir. Bu ayarları bilgisayarınızın bağlı oluduğu network ağını yöneten kişi yapacaktır. Durumu bildirirseniz gerekli düzenlemeyi yaparlar.

Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

IP
REBEL_ANGEL
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı REBEL_ANGEL Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ocak2008 Saat 00:57
ders konuları hakkında bilgileri nereden alabilirim

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ocak2008 Saat 01:31
Merhaba REBEL_ANGEL, aramıza hoşgeldin
derslerimizde kitabınızda işlenen konular detaylandırılarak ve açıklanarak işlenmektedir.
Derslerimizle ilgili sorularının cevabını aşağıdaki adreste bulabilirsin:

Örnek ders anlatımını aşağıdaki adresten izleyebilirsin:

Anlaşılmayan hususlar olursa lütfen sor.
Çalışmalarında başarılar diliyorum.

IP
gurten
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı gurten Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ocak2008 Saat 01:04

s.a. ben kayıt olmayı düşünüyorum ama aöf ilahiyat 1ar ve 2 ar derslerim var ben kayıt yaptıracağımda hem 1. sınıf hem 2. sınıf içinmi yani 20 + 20 mi yoksa her ikisi için sadece 20 ytl mi ödeyeceğim

teşekkür ediyorum

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ocak2008 Saat 01:06
Merhaba gurten, aramıza hoşgeldin

Aylık kayıt yaptırmak istiyorsan her bir sınıf için 20 YTL ödemen gerekiyor. Yani toplamda 40 YTL ödemen lazım.

Yıllık kayıt yaptıracaksan her bir sınıf için 130 YTL yani toplamda 260 YTL ödemen gerekiyor.

Çalışmalarında başarılar diliyoruz

IP
mehmet38emin
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mehmet38emin Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Ocak2008 Saat 13:38
slm kayıt olduğumuz da bütün initeleri görebilecekmiyiz yoksa kayıt oldukça 4 ünite mi açılacak

IP
harmani
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı harmani Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Ocak2008 Saat 00:09
s.a ben  bir iki gün önce 1 ay için kayıt oldum,ama şimdi 1 yıllık olmak istiyorum.yıllık
tekrar 130 mu ödemem gerekiyo,yoksa 110 mu? bilgilendirirseniz sevinirim tşkkürlr

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Ocak2008 Saat 00:49
A.s. harmani
Neşen bol olsun.

İfade ettiğin gibi daha önceki yatırmış olduğun hesap numarasına (öğrenci muhakkak not ettirerek) 110YTL yatırdığınız takdirde yıllık üyeliğinize geçişin gerçekleştirilecektir.

Ücreti yatırdıktan sonra info@onlinearabic.net adresine bilgi maili gönderebilirsen, çalışmamıza hız katmış olursun.

Çalışmalarında sınırsız başarılar diliyoruz

IP
ayşü
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ayşü Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Şubat2008 Saat 14:27
bütün dersleri verdim yalnız 2.sınıf arapça kaldı.Üye olsak halledermiyiz yoksa paramız boşamı gider.

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Şubat2008 Saat 14:30
merhaba ayşü, hoşgeldin

ister bize üye ol, ister kursa git, istersen özel hoca tut iş sende biter... çalışırsan başarılmayacak birşey değil. Ama çalışmayı doğru yapmalısın. Dersleri biriktirip bir iki hafta içinde hepsine birden çalışırsan çorba olur. Her gün ikişer saat çalışırsan aksatmadan bu işi halledersin gibi geliyor bana.

IP
ayşü
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ayşü Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Şubat2008 Saat 14:37
Allah razi olsun mesele anlaşıldı.Heray ücreti yatırdığıızda  tekrar üyelik  gerekiyor mu?Yoksa ücret yatırdığımızda üyelik devam ediyor mu?

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Şubat2008 Saat 15:47
aylık üyelik yaptırırsanız her süreniz bitişinde (üyeliğinizi devam ettirmek isterseniz) ödeme yapmanız gerekir. Yıllık üyelik yaptırırsanız ödemenizi bir kere yapıyorsunuz. Bir sene boyunca geçerli oluyor.

IP
BELKIS
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı BELKIS Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Şubat2008 Saat 12:09
merhaba bende foruma yeni üye oldum ama ödeme falan die bşyler yazıo ne ödemesi bende mi ödeme yapacağım

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Şubat2008 Saat 12:18
merhaba belkıs hoşgeldin,

site ve forum bölümleri ücretsizdir herhangi bir ödeme yapmayacaksın. Ancak online ders programlarımıza katılmak istersen onlar ücretlidir.

İyi çalışmalar.

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Şubat2008 Saat 10:53

s.a acaba kayıt olduğumuz zaman arapça 2.sınıfın tüm ünit  görecekmiyiz

IP

Sayfa   2 Sonraki >>