Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Meslek, Fuar, Kurs, Üniversite, Yüksek Lisans, Burs & Okul
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netMeslek, Fuar, Kurs, Üniversite, Yüksek Lisans, Burs & Okul

Mesaj icon Konu: İslam Üni. Medine الجامعة الإسلامية بمدينة المنورة

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Konu: İslam Üni. Medine الجامعة الإسلامية بمدينة المنورة
    Gönderim Zamanı: 08Aralık2007 Saat 11:22
 الجامعة الإسلامية بمدينة المنورة

İslam Üniversitesi Medine-i Münevvere

www.iu.edu.sa :الموقع

:أهداف الجامعة

:حدد نظام الجامعة أهدافها فيما يلي
(أ) تبليغ رسالة الإسلام الخالدة إلى العالم عن طريق الدعوة والتعليم الجامعي والدراسات العليا
(ب) غرس الروح الإسلامية وتنميتها وتعميق التدين العملي في حياة الفرد والمجتمع المبني على إخلاص العبادة لله وتجريد المتابعة لرسول الله محمد صلى الله علية وسلم
(ج) إعداد البحوث العلمية وترجمتها ونشرها وتشجيعها في مجالات العلوم الإسلامية والعربية خاصة، وسائر العلوم وفروع المعرفة الإنسانية التي يحتاج إليها .المجتمع الإسلامي عامة
(د) تثقيف من يلتحق بها من طلاب العلم من المسلمين من شتى الأنحاء, وتكوين علماء متخصصين في العلوم والمعارف بما يؤهلهم للدعوة إلى الإسلام , وحل ما يعرض للمسلمين من مشكلات في شؤون دينهم ودنياهم على هدى الكتاب والسنة وعمل السلف الصالح(هـ) تجميع التراث الإسلامي والعناية بحفظه وتحقيقه ونشره
(و) إقامة الروابط العلمية والثقافية بين الجامعة والهيئات والمؤسسات العلمية في العالم و توثيقها لخدمة الإسلام وتحقيق أهدافه

:نشأة الجامعة

أنشئت الجامعة الإسلامية بالمدينة المنورة بالأمر الملكي رقم 11 وتاريخ 25/3/1381 هـ وتلاه الأمر الملكي رقم 21 وتاريخ 16/4/1381 هـ بالمصادقة على نظام المجلس لاستشاري الأعلى للجامعة وبدأت الدراسة فيها يوم الأحد 2 من جمادى الآخرة في العام نفسه. وفي 18/5/1386 هـ صدر المرسوم الملكي رقم م/18 بالموافقة على نظام الجامعة. ثم صدر نظام آخر للجامعة وفقاً للمرسوم الملكي رقم م/70 وتاريخ 7/8/1395 هـ. وتم مؤخراً صدور نظام مجلس التعليم العالي والجامعات بالمرسوم الملكي رقم م/8 وتاريخ 4/6/1414 هـ

www.iu.edu.sa :الموقع

الطالب المجتهد
IP
taleb
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı taleb Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Nisan2008 Saat 11:42
s.a ben ümmül kurra ve medine islam üniversitesi hakkında bilgi edinmek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz medine i. ü. bayan öğrenci kabul etmediği doğrumu cevabınızı bekliyorum  allaha emanet olun
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2869

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Nisan2008 Saat 23:41

suudi vatandaşı kız öğrenciler okuyabilir de yabancı ülkeden kız almıyorlar arkadaşım. kadınlara tek baslarına gelirlerse vize yok suudilerde.ya sen kızsan üni okumana lüzum varmı? arapçayı hoalardan medreselerden de okuyabilirsin ögrenebilirsin uni ye gidip ömür tüketmene ne luzum var uniler bozuk yerler..evlen sen boşver okulu felan türkiyedeki ilahiyatlarda okumayıda dusunme TC unileri hepten bozuk madem dindar birisin evlen  

IP
taleb
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı taleb Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Nisan2008 Saat 23:12
s.a abdulkahir kardeş ben zaten 10 senelikevliyim ve 3 tane oğlum var elhamdilillah. suuda ailemizle gitme gibi bir durum olabilir iş dolayısıyla tam belli değil ama belki olursa ilmimi geliştirmek istiyorum türkiyede örtü dolayısıyla olmadı tavsiyelerin vede müslüman bir kardeş olarak iyiliğimi düşündüğün için sağol

Düzenleyen taleb - 15Nisan2008 Saat 23:13
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi