Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Pratik Arapça Nedir? Nasıl İşler?
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netONLINE PRATİK ARAPÇA DERSLERİPratik Arapça Nedir? Nasıl İşler?
Mesaj icon Konu: Online Dersler başladı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
mlas
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı mlas Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Aralık2006 Saat 19:43
esselamu aleylum   kardeşim sna da  zahmet  ettik  kardeşim ilginden dolayı  allah  senden  razı olur  inşallah.... hem fikir  sayılabiliriz  arapca  ders anlatgımı hakkında  güzel  bir  yöntem...  tabiki  bir  yere  kadar zorluk  cekecez daha sonraları bu sedviye  en aza  inecek inşalah. bu yöntemin sayısında  mecburi arapçaya  zaman ayıracaz çünkü  bilmediğimiz  kelimeleri öğrenmel için... pratikte yapılmış oluyor bu arada..

kardeş saol  herşey  için kısmetse  tekrar  görüşmek ümidiyle  allah kolaylık versin

IP
esram
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı esram Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Ocak2007 Saat 00:28
bende bugün yani az önce kayıt oldum. arapçayı öğrenme isteği başladı yapabilirmiyim bilmiyorum.

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Ocak2007 Saat 11:29
Merhaba esram, aramıza hoş geldin
azmettikten sonra yapamayacağın hiçbirşey yoktur. Düzenli çalışmalısın, bu uzun soluklu bir koşudur. Bir hevesle başlayıp da sonra bırakanlardan olmamanı isterim. Arapça ciddi çalışma gerektiren muhteşem bir dildir. Eğer her gün en az bir veya iki saatini bu dile ayırırsan emin ol kısa zamanda büyük mesafe kat edeceksin. Takıldığın noktaları forumumuzda ilgili başlıklar altında yazarak sorabilirsin.

Şimdiden çalışmalarında başarılar diliyorum.

IP
Remzi
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Remzi Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Ocak2007 Saat 21:17
Sitenize yeni kayıt oldum İlahiyat 2 sınıf öğrencisiyim 2 yıldır Arapça dersini veremiyorum,yaş geçgin en hızlı şekilde nasıl öğreneceğim arz ederim.

IP
Remzi
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Remzi Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Ocak2007 Saat 21:23
Sayın ibotea
Sitenize yeni kayıt oldum İlahiyat 2 sınıf öğrencisiyim 2 yıldır Arapça dersini veremiyorum,yaş geçgin en hızlı şekilde nasıl öğreneceğim arz ederim.

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Ocak2007 Saat 23:51
Merhaba Remzi, aramıza hoşgeldin
hayatta genel bir kural var. Azimle ve sabırla çalışırsan başarırsın. İşin kolayına kaçtıkça çuvallama ihtimalin de artar :)

Arapça öğrenmek ciddi çalışmayı gerektiriyor. Yoksa Arapça bir işkence halini almaya başlar. Bunun için hiç üşenmeden oturup her gün yarım saatini bu dile ayıracaksın. Başka çıkış yolun yok. İşi eğlenceli hale getirmek için imkanın varsa arap radyo ve televizyonlarını izle, her gün mesela yarım saatini de buna ayır. Bizim online derslerimiz var, bunlara katıl ve bilgilerini hem tazelemiş ol hem de ilerlemiş ol. Ancak tekrar söylemeliyim ki, yaşın kaç olursa olsun, hocan kim olursa olsun, bir yabancı dil öğrenmeye kalkışmışsan ona emek vermek zorundasın. Burada iş öğrencide bitiyor.

Şimdiden çalışmalarında başarılar diliyorum. İyi haberlerini bekliyoruz...

IP
alagul
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı alagul Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Şubat2007 Saat 14:18
Selamun aleykum öncelikle verdiğiniz bu hizmetten ötürü sizlerden ALLAH binkere razı olsun. ben de arapça öğrenmek istiyorum umarım isteğim yani hevesim hiçbir zaman gtimez.Açıkçası önceleri arapçaya karşı inanılmaz bir antipatim vardı bu üniversite yıllarımda daha da arttı Tarih bölümünü okumaktan mı ileri geliyor biliyorum ama değil sanırım üniversite 2.sınıfın sadece 1. döneminde arapçayı öğrenmeye başladım daha önce de imamhatip 2.sınıfta başlamıştım(orta1 i açık okudum 2.sınıfta imamhatip e geçtiğim için hiç görmedim gibi bir şey )ordan bir şey alamadım tabi ;fakat üniversite de ilgim başladı oda yarım kaldı (geçiş yaptım çünkü) vel hasıl kelam (yine uzattım kusura bakmayın)şuan çokk heyecanlıyım.arapçayı öğrenmeye karar vermiştim ki ALLAH karşıma bu siteyi çıkardı çoooookkk sevinçliyim tek sorun bir pc min olmayışı evde olsam sorun yok ;fakat okudum yerde şahsıma ait bir pc yok bir yolunu bulmak zorundayımm.bir de noluurrrrr bu dersler bitmesin zaten bizleri teşvik eden şey bir:hizmet ikincisi de cüzi bir miktar oluşu.Allah tan dileğim inşallah hep böyle gider:))ALLAH hepinizden razı olsun tekrar iyi çalışmalar ...

IP
alagul
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı alagul Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Şubat2007 Saat 14:31
bir şey sorucam ben demo dersinizi görmek istiyorum eğer varsa. okuduğum mesajlara göre var ama ben hangi başlıkta bulucam göremedim teşekkürler...

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Şubat2007 Saat 16:27
Merhaba Alagul, aramıza hoşgeldin
samimi ifadelerin için teşekkür etmek istiyorum, umarım Arapçayı layıkıyla öğrenirsin. Derslerimizi elimizden geldiği kadar düşük fiyatta ve maksimum fayda verecek şekilde sunmaya çalışıyoruz. Allah'dan dileğimiz odur ki, katılım devam etsin ve bu hizmet maddi sıkıntılar nedeniyle kesilmesin.

Derslerimizin demo versiyonunu ve ders katılımıyla ilgili tüm açıklamaları aşağıdaki adreste bulabilirsin

Şimdiden çalışmalarında başarılar diliyorum.

IP
alagul
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı alagul Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Şubat2007 Saat 17:52
ALLAH razı olsun emeği geçen herkesten.

IP
alagul
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı alagul Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Şubat2007 Saat 19:02
özür dilerim rahatsız ediyorrum ;ama bir sorum daha olucak (çünkü üye olmayı düşünüyorum aklımda bir soru kalmasın )online görüntülü dersler kısmında herhangi bir konuya tıkladım.Arapça metinler hep böyle harekesiz mi yazılıyor yani ben henüz harekesiz okuyamıyorum  kelimelere istediğim  harekeyi uydurabilirim dolayısyla farklı anlmalar da çıkar sizler daha iyi bilirsiniz de bu nasıl olucak ya da bu benim öğrenmeme mani değil mi dersleri burda görmeyeceğim için???.  yoksa ......yani başka söyleyecek  bir şey bulamadım şimdiden teşekkürler...

Düzenleyen alagul - 06Şubat2007 Saat 19:02

IP
yezdan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı yezdan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Mayıs2007 Saat 21:06

oncelıkle bende cennete dustugumu dusunuyorum fakat forum ısını anlamadıgım ıcın fazla ısfade edemedıgım ıcın uzuluyorum bende online derslere katılmak ıstıyorum kararım kesın fakat sole bır sorunum var ben ıstanbula gelıp kursa baslıcam sızce kursa basladıgımdamı online derse baslamam uygun olur yoksa suan mı? onerılerınıze cok ıhtıyacım var bugune kadar verdıgınız cvp ıcın allah razı olsun tek dılegım arapcayı konusmak ve anlamak cok ıstıyorum lutfen bana yardımcı olun sıze duacıyım allaha emanet selametle

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Mayıs2007 Saat 13:14
bence kursa başla, kursun gidişatına göre online derslere katılıp katılmamaya karar verirsin.

IP
LALEZAR
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı LALEZAR Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Haziran2007 Saat 19:47
Ben bu siteye yeni öğrendim ve arapça öğrenmek istiyorum Daha öncesinden 6 yıllık bir geçmişim var ve yaklaşık 7 yıl ara verdiğim için nasıl başlamam gerektiği hakkında beni yönlendirirseniz sevinirim. Teşekkürler

IP
Murat ÖZMERT
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Murat ÖZMERT Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Haziran2007 Saat 20:55
ben yeni
üyenizim
arapça öğrenmek istiyorum
temel 1982 den var
çok güzel arapça konuşuyordum
konuşmaya konuşmaya unuttum
bana öğrenmem konusunda yardımcı olursanıoz dua ederim
şimdiden allah razı olsun

IP
Murat ÖZMERT
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Murat ÖZMERT Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Haziran2007 Saat 21:04

BANA  YARDIMCI OLACAK KİMSE YOK GALİBA

ŞÖYLE SÖYLEYEYİM KELİMELERİ ÖĞRENDİĞİM ZAMAN TEKRAR ÖĞRENECEĞİMİ UMUT EDİYORUM
HATIRLADIĞIM EKMEK SU BİRDEN ONA KADAR SAYMAK GELMEK  FELAN
ZOR OLURMU ÖĞRENMEM

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Haziran2007 Saat 12:10
Merhaba Murat Özmert ve lalezar
aramıza hoşgeldiniz

Kafaya koyduktan sonra hiçbirşey zor değildir. Ben çabuk toparlayacağınıza inanıyorum. size tavsiyem online derslerimize katılmanız. Derslerle ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki adreste yer alan sayfalarda bulabilirsiniz

kafanıza takılan yer olursa yine yazarsınız.

Başarılar.

Düzenleyen ibotea - 04Haziran2007 Saat 13:38

IP
ibadullah
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ibadullah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Haziran2007 Saat 20:59
İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM

IP
zynp83
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı zynp83 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Haziran2007 Saat 15:07
merhaba ben yeni üyeyim nerden başlamam gerekio nasıl yapıcam konusunda yardım edebilirmisiniz ben nişi anlamadım burdan öğrenmmek için acaba daha önceden biras bilmekmi gerekiyo

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Haziran2007 Saat 17:15
Merhaba zynp83, aramıza hoşgeldin
sıfırdan başlayacaksan sitemizin anasayfasında "sıfırdan arapça" diye bir bölüm var oradan başlayablirsin.

başarılar dilerim.

IP
zynp83
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı zynp83 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Haziran2007 Saat 07:19
ben çok özzür dilerim ama o dediğiniz yeri bulamıyorum

IP
Murat ÖZMERT
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Murat ÖZMERT Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Haziran2007 Saat 11:37

MRB ZEYNEP HANIM EFENDİYLE GÖRÜŞÜYORUM DEMİ GALİBA

BİR ŞEYLERE BAŞLAMAK İSTİYORUM İNANNIN SİTEYE ONLINE DERSLERE BİRTÜRLÜ BAŞLAYAMADIM  SEBEBİ SİTEDE DEVAMLI ARKADAŞLARIN MAILLERYLE KARŞILAŞIYORUM ÇOK İSTİYORUM BAŞLAMAYI ONLIEARABIC.NET FORUM DAN GİRİYORUM  ONLINE DERSLER GELMİYOR LÜTFEN YARDIMCI OLUNUZ ÇARESİZ KALDIM MSN Mİ VEREBİLİRİM ORADANDA DETAYLI GÖRÜŞEBİLİRİZ SİZCE UYGUNSA

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Haziran2007 Saat 12:09
Merhaba Murat,
bizim online ders idaresinde ve ekibimiz içinde sana yardımcı olabilecek bir zeynep hanım yok maalesef. Online derslere girebilmen için kayıt yaptırmış olman gerekiyor. Kayıt ücreti aylık 20 YTL'dir. detaylarını anasayfamızdaki linke tıklayarak öğrenebilirsin. Bu linki sana yukarıdaki yazımda da vermiştim ancak sanırım yazılanları dikkatli okumuyoruz.

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Haziran2007 Saat 12:17
zynp83 merhaba,

Bulamadığın sayfanın linki şu şekilde, buradan giriş yapabilirsin:

Çalışmalarında başarılar diliyorum.

IP
zynp83
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı zynp83 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Haziran2007 Saat 00:41
tamm teşşekkür ederim

IP
moheeb83
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı moheeb83 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Haziran2007 Saat 22:31
herkese   merheba    ben adnan suriyeliyim   arabca ve adebiyetini okuyorum  bu yil da bitircegim su an da misirdayim   turklere arabca ogretiyorum---------- benim email adresim(moheeb83@hotmail.com)

IP
verbatim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı verbatim Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Haziran2007 Saat 21:56

merhaba online derslere üye oldum.hala bılgılendırme maili gelmedi.bir bakarmısınız.teşekkürler.

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Haziran2007 Saat 22:12
merhaba verbatim,
ödemeni hangi hesaba hangi tarihte yaptığını info@onlinearabic.net adresine mail atarsan gerekli kontrolleri yapabiliriz. Bir de ödeme yaparken gerçek ismini vermiş olmalısın, gerçek ismini de maile yazman lazım ki seni tanıyabilelim.

iyi çalışmalar.

IP
badsoul
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı badsoul Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Eylül2007 Saat 23:44
merhaba bu siteye yeni üye oldum ve bu sitede nasıl arapça dilini öğreneceğim bilmiyorum

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Eylül2007 Saat 14:48
Merhaba Badsoul, aramıza hoşgeldin
sitemizde sıfırdan başlayarak seni ileri seviyelere kadar götürecek online derslerimiz mevcuttur. Arzu edersen katılabilirsin. Aylık 20 YTL ödemesi var. Detaylı bilgiyi aşağıdaki adreste bulabilirsin:

çalışmalarında başarılar diliyorum.

IP

<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma