Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Pratik Arapça Nedir? Nasıl İşler?
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netONLINE PRATİK ARAPÇA DERSLERİPratik Arapça Nedir? Nasıl İşler?
Mesaj icon Konu: Online Dersler başladı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   3 Sonraki >>
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Konu: Online Dersler başladı
    Gönderim Zamanı: 30Ekim2006 Saat 21:41

Merhaba arkadaşlar. Online derslerimiz bugün itibariyle başladı. Üyelik sistemi, kayıt işlemleri vs. hakkındaki sorularınızı bu bölümde sorabilirsiniz. Herkese iyi çalışmalar diliyorum.

IP
utku
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı utku Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Ekim2006 Saat 21:26

ilk ders açılmıyor

teknik bölüme giriş yapılamadığı için buraya yazıyorum

Düzenleyen utku - 31Ekim2006 Saat 21:27

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Kasım2006 Saat 10:00
Merhaba Utku, teknik bölüm kilitli kalmış özür dilerim.

Ders açılmıyor demişsin, biz baktık bir sorun yok. Açılmıyor derken yani movie ekranı hiç mi açılmıyor yoksa açılıyor da bağlanamıyor mu?

IP
mayazar
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mayazar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Kasım2006 Saat 11:16

S. a. böyle bir hizmet verdiğiniz için Allah razı olsun. Bazı sorularım olacaktı.

1. Derslerin toplam süresi ne kadar?

2. Dersler en temel seviyeden başlıyor, biraz veya daha ileri düzeyde arapça bilgisi olanlar için ileri kurdan başlama imkanı var mI?Yani kur sistemi var mı ya da ileride olacak mı?

3.Dersler ne kadar ilerliyor? Akademik seviyede veya ilim arapçasını anlayabilecek bir düzeye kadar ilerleniyor mu?

4.Hergün izleme imkanı olmayanlar için satın alınan bir aylık dersi izlemek her zaman mümkün müdür? Bunun süresi ne kadardır? Yani ne kadar süre içinde izlenmesi gerekiyor? Yoksa alınan o (1 aylık veya, ne kadar alınmışsa)ders sürekli(sınırsız süre) alan kişinin erişimine açık mı oluyor?

Teşekkür ederim.

Düzenleyen mayazar - 01Kasım2006 Saat 11:21

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Kasım2006 Saat 11:25
Merhaba myazar, aramıza hoşgeldin :)

Hemen sorularını cevaplayayım:

1. Herbir ders yaklaşık 45dk.'lık seanslardan oluşuyor. Aylık 12 ders var.
2. Şu anda kur sistemi yok. Takdir edersiniz ki uzaktan eğitim başlangıçta belli bir metodun disiplinli bir şekilde uzun süre boyunca tatbik edilmesini gerektiriyor. Bu nedenle bizim yoğurt yiyiş tarzımıza öğrencilerimizin alışması lazım. İleri seviyede olup da kaydolmak isteyen fakat "zaman mı kaybederim" diyerek endişelenen arkadaşlara tavsiyemiz şu ki, bunu zaman kaybetmek olarak algılamayın. Uzun soluklu bir koşunun tempo tutturma dönemi olarak algılayın. Zira hiçbirşey kaybetmeyeceksiniz tam aksine orjinal bir Arap aksanıyla pratiğinizi geliştirmiş olacaksınız. Zaten ücreti de oldukça cüz'idir. Yani ayda 20 YTL'yi nerelere vermiyoruz ki :) Bence denemeye değer.

3. Dersler bir yıl boyunca pratik arapça ağırlıklı olacak. Bu bir yılın sonunda çok rahatlıkla arap tv ve radyolarını izleyebiliyor, anlayabiliyor ve konuşabiliyor olacaksınız. Bir yılın sonunda zaten bu pratik yoğunlaşma içerisinde temel grameriniz de oturmuş olacak. Bu aşamaya getirdiğimiz öğrencileri branşlaştırmayı düşünüyoruz. Yani ilmi arapça öğrenmek isteyenler farklı bir frekansa, pratik arapçasını geliştirmek isteyenler (turizm arapçası gibi mesela) farklı bir frekansa yönlendirilecekler. Tabi şimdiden net birşey söylemek istemiyoruz. Çünkü tüm bunların gerçekleşebilmesi maddi imkanlara bağlı. Ve elbette bu derslerimize yüksek katılım olmasına bağlı. Tabiri caizse biiz sürümden kazanıyoruz :)

Size çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Kafanıza takılan başka hususlar olursa lütfen sorunuz.
Saygılarımla...

IP
ozturkhak
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ozturkhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Kasım2006 Saat 22:52
şu an katılım miktarı nedir? ben arapçayı ilk bu programla öğreniyorum ve ilk iki dersten oldukça memnun kaldığımı söylemek isterim. şu anda almanca da öğrenmekteyim.almanca da oldukça mesafe kaydetmeme rağmen şu iki dersten aldığım doyuma ulaşamadım. yeterli talep olmazsa mesela gelecek ay kurslar tamamen kapatılabilir ya da fiyat arttırımına başvurulabilir mi?

IP
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Kasım2006 Saat 23:21

S.a. kardesler,..

Gercekten bu isi nasil yaptiniz, nasil basardiniz bilmiyorum ama oldukca emek verilmis ve ozen gosterilmis.

ozturkhak kardesin de ifade ettigi gibi, bende oldukca memnun kaldim, sanki arapca hocasi direk bana anlatiyor dersi, hemde arap hocasi yahuu,..
Kimin aklina gelirdi ki, bana bir arapca hocasi pratik calistiracak diye, valla aklima geldikce sizlere dua ediyorum.
الف الف مبروك

Ozellikle kulakligi onerdiginiz icin tesekkur ederim, gercekten enfes bir durum oluyor
Birinci dersi rahat 10 defa dinledim, dinledikce de tum cumleleri hocayla birlikte daha rahat soylemeye basladim.
bugun ikinci dersi dinliyorum, pdf elektronik kitapciklara calisiyorum ve akabinde hocayi dinliyorum kulaklikla, ders sonrasi pdf elektronik kitapcigi aciyorum ve kendime ayirdigim bir defterede ders sonrasi calismalarimi yapiyorum.
Boylece dersleri yazinca yazi kabiliyetimde artıyor.
Beni boylesine heveslendiren admin arkadaslara nasil dua etsem bilemiyorum, Allah sizden razi olsun

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Kasım2006 Saat 08:45
Merhaba Ozturkhak, temennimiz katılımcı sayısının bu işin masraflarını çıkarması :) aksini düşünmek bile istemiyoruz. Çünkü o takdirde bu güzel hizmet yarım kalmış olacak. Ama biz başarılı olacağına inandığımız için farkındaysan üyelik sözleşmesine şöyle bir madde koyduk. Dedik ki olaki dersler yarım kalırsa katılımcı arkadaşların izleyemedikleri derslerin parasını iade edeceğimizin garantisini veriyoruz. Derslerimizin kalitesine güvenmesek böyle bir riskin altına girmezdik. Mevlam yüzümüzü kara çıkarmasın.. Şu andaki gidişat tahminlerimize çok yakın seyrediyor. Çıtanın çok az altındayız ve her gün katılım artıyor. Derslerden memnun kalman bizleri de çok sevindirdi. Umarız tüm arkadaşlar aynı şekilde isitfade ediyorlardır.

IP
beria
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı beria Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Kasım2006 Saat 18:33
arkadaşlar siteye üye olduğumuz bilgilerle öğrenci numarası alarak kayıt olabiliyormuyuz.Yoksa yeniden üyemi olmak gerekiyor???

IP
beria
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı beria Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Kasım2006 Saat 18:47
Aldığım öğrenci no.suyla isim ve şifrede ilave ederek onlinederslere girmeye çalışıyorum ama hatalı şifre ve kullanıcı adı diyor.Hatalı olsa formda yada sitede nasıl online oluyorum ki??Bir terslik var gibi bence
Sizce??

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Kasım2006 Saat 18:55

Merhaba beria

Online görüntülü derslere katilman için aşağıdaki linkten online başvuru yaprak üyelik satin almalisin. Online formu doldurduktan sonra sistem seni ne yapman gerektiği konusunda yönlendirecektir.

Ancak dikkat!
Ücretinizi yatirirken dekontunuza muhakkak öğrenci numaranızı ve Halil Ibrahim Çay adına şeklinde not ettirmeyi unutmayınız, böylece ödemenizi sistem daha hızlı tespit ederek, mevcut üyeliğinizi online görüntülü derslere giriş için aktif edebilecektir.

Bu işlemlerden sonra mevcut üyeliği online görüntülü derslere giriş için aktif edilen kursiyer üyelerimiz aşağıdaki bilgilerle "ONLİNE DERSLER" linkinden derslere dahil olabileceklerdir:

Kullanici adi  : idinc
Sifre           : *****
Öğrenci No  : *****

Kolay gelsin.

Düzenleyen idinc - 11Kasım2006 Saat 19:02

IP
beria
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı beria Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Kasım2006 Saat 19:04
hımmmm şimdi anladım sanırım.
Eyvallah idinc...

IP
Nurulhak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 270

Alıntı Nurulhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Kasım2006 Saat 23:14
online dersler bendede açılmıyor bana verilen öğrenci numaramla beraber şifremi yazıyorum ama yanlış girdiniz diyor oysa bunu çokk denedim doğru girdiğime eminim ama yinede açılmıyor :(

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Kasım2006 Saat 23:42

Merhaba Nurulhak

Online görüntülü derslere katilman için aşağıdaki linkten online başvuru yaprak üyelik satin almalisin. Online formu doldurduktan sonra sistem seni ne yapman gerektiği konusunda yönlendirecektir.

Ancak dikkat!
Ücretinizi yatirirken dekontunuza muhakkak öğrenci numaranızı ve Halil Ibrahim Çay adına şeklinde not ettirmeyi unutmayınız, böylece ödemenizi sistem daha hızlı tespit ederek, mevcut üyeliğinizi online görüntülü derslere giriş için aktif edebilecektir.

Bu işlemlerden sonra mevcut üyeliği online görüntülü derslere giriş için aktif edilen kursiyer üyelerimiz aşağıdaki bilgilerle "ONLİNE DERSLER" linkinden derslere dahil olabileceklerdir:

Kolay gelsin.

TE=Nurulhak]online dersler bendede açılmıyor bana verilen öğrenci numaramla beraber şifremi yazıyorum ama yanlış girdiniz diyor oysa bunu çokk denedim doğru girdiğime eminim ama yinede açılmıyor :( [/QUOTE]

IP
Nurulhak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 270

Alıntı Nurulhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Kasım2006 Saat 13:47
sağolun bilgilendirdiğiniz için

IP
serkan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı serkan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Kasım2006 Saat 20:14
s.a merhab arkdaslar aranıza yenı katılan bırısı olarak hepınıze allah razı olsun dıyorum boyle bır ortamda ahıret saadetını temın edecek bılgılerı paylastıgınınz ıcın bıze lazım olan ahıret bılgılerı su dunyaya nıcın geldıgımızı bıze ogreten kıtabları okumamız gerekır dıyorum bence bende arbcayla ılgılenen bırısı olarak bu sıteden ıdtıfade etmek ıstıyorum tabı benımle patylasırsanız selam ve dua ıle

IP
dileğim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı dileğim Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Kasım2006 Saat 21:10
Merhaba siteye hoşgeldiniz tabiki paylaşarızız. Başarılar diliyorum selametle 

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Kasım2006 Saat 11:03
Merhaba Serkan, aramıza hoş geldin
forumumuzda elimizden geldiği kadar tüm bilgileri paylaşıyoruz. Senin de bol bol istifade edeceğini umuyorum. Ancak bir şeye dikkat etmek lazım. Sormak istediğin soru veya paylaşmak istediğin bilgi neyse onu forumda konuyla ilgili konu başlığının altına yeni başlık açarak sorarsan hem daha çabuk cevap almış olursun, hem diğer arkadaşlar senin mesajını daha çabuk görmüş olurlar ...
Çalışmalarında başarılar diliyorum.

IP
casper
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı casper Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Kasım2006 Saat 23:30
parayı nereye ne kadar ödeyecegiz

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Kasım2006 Saat 00:25

Merhaba casper

Online başvuru ve parayi nereye ne kadar yatirmaniz gerektigini asagidaki linkten takip edebilirsiniz:

Ancak dikkat!

Kolay gelsin.

Orjinalini yazan: casper

parayı nereye ne kadar ödeyecegiz

IP
بن&
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı بن& Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Aralık2006 Saat 23:43

السلام عليكم

siteyi google de arapça bir kitap ararken buldum.bende bir arapça öğretmeniyim.istanbulda yaşıyorum.95ten bu yana ders vermeye devam ediyorum.çalışmalarınızda katkıda bulnmam gerekirse memnuniyetle elimden geleni yaparım.

IP
نو&
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı نو& Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Aralık2006 Saat 23:54

ya siteye 2 kez arapça nickle üye oldum ama bir sorun var nickin tamamı arapça görüntülenmiyor nasıl haletmem gerekiyor?

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Aralık2006 Saat 00:01
Merhaba aramıza hoşgeldiniz
Forumumuz özellikle başlıklar ve nickler konusunda arapça yazmada sıkıntı çıkartıyor. Bu konuyla sistem mühendisi arkadaşlarımız ilgileniyorlar.
Arapça öğretmenlik konusundaki tecrübelerinizi ve kişisel deneyimlerinizi CVbank bölümümüzde bir cv doldurarak bizimle paylaşırsanız sizi daha yakından tanıma imkanı bulabiliriz.

Bu arada küçük bir hatırlatmada bulunacağım. Forumumuzun bu bölümü başlığından da anlışalacağı üzere online derslerimizle alakalı konulara ayrılmıştır. Foruma yazı eklerken ilgili bölüme yazmayı tercih edersek ve buna dikkat edersek hem yazılarımız üyelerimiz tarafından daha çabuk görülür hem de sitemizi ziyaret edenler yazılarınıza daha rahat ulaşırlar.

Anlayışınız için teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

IP
elifemne
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı elifemne Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Aralık2006 Saat 21:00
السلام عليكم

arkadaslar online derslere nasıl katılacağım..online üyelik için bilgisayarımın kendi adıma kayıtlı olması gerekiyor mu.. çünkü sadece 1. dersi izleyebiliyorum, sonraki dersleri nasıl takip edeceğim bilemiyorum.... yardımcı olursanız sevinirim..

اسسلام عليكم
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Aralık2006 Saat 21:08
Merhabalar elifemne
Yardimci olmaya calisayim,..
Yanlis anlamadiysam soyle tarif edeyim, kullandigin bilgisayarin sahsiniza ait olmasi lazim gelmez.
Sitemize uye olmaniz yeterli ve akabinde de online goruntulu arapca derslere uyeliginizin aktiflestirilebilmesi icin online kayit yaparak ucretini yatirmaniz gerekmektedir.
Bu linkten istifade edebilirsiniz:

Izleyebildiginiz demo dersimizdi,..

Orjinalini yazan: elifemne

السلام عليكم

arkadaslar online derslere nasıl katılacağım..online üyelik için bilgisayarımın kendi adıma kayıtlı olması gerekiyor mu.. çünkü sadece 1. dersi izleyebiliyorum, sonraki dersleri nasıl takip edeceğim bilemiyorum.... yardımcı olursanız sevinirim..

IP
elifemne
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı elifemne Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Aralık2006 Saat 21:22
teşekkür ederim kardeş.. Allah razı olsun..üye olmaya çalışacağım..

اسسلام عليكم
IP
mlas
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mlas Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Aralık2006 Saat 18:53
selamun aleykum kardeş.

bu dersler  günün  haftanın  hangi  saatleri  acaba biraxz  bilgi  edindirebilirsen sevinirim  kardeşim  benim .....  kardeş  yadımcı olabilirsen  ol.  şu  an  evim pc  yok  ama  inşaallah  kurbana  bayramın dan önce  bu sorunumu  giderecem.  niyetim  var   inmşallah  arapça  öğrenmeye.  şu an  evim de  kitap tan  yalnız  tekbaşıma  calışıyorum. arapçanın  zamanlarını  bir anlasam...  ingilzce  grammerim  cok  iyi  sayılır  ama  arapça da  cok gerekli  kardeşim  selam ve sua  ile  kolay  gelsin...

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Aralık2006 Saat 11:30
Merhaba mlas aramıza hoşgeldin
İngilizce gramerinin iyi olması güzel birşey. Çünkü yabancı dil öğrenmede dilin gramer yapısını kavramak daha hızlı yol almana yardım eder. Neyin özne neyin nesne olduğunu ayırdetmek çok önemli..

Derslerimiz her pazartesi, çarşamba ve cuma güncellenmektedir. İzleme süresi dolan her ders ise arşivde tutlmaktadır. Yani aslında ders kaçırma gibi bir durum söz konusu değil. İzleyemediğin dersleri (örneğin bir aylık üye olduysan geçmişteki bir aylık tüm dersleri) arşiv bölümünden dilediğin zaman izleyebilirsin.

Arapça öğrenmede bir püf noktası var. Yeri gelmişken onu da söyleyeyim. Çalıştığın kitap, tercih ettiğin metod ne olursa olsun, hergün ama hergün mutlaka bir iki saatini bu dile ayırman gerekiyor. Bir gün çalışıp 3 gün ilgilenmezsen bu dili öğrenemezsin. Bu husus tecrübelerle sabittir. Şimdiden çalışmalarında başarılar diliyorum. Mevla zihin açıklığı ve kolaylıklar ihsan etsin.

IP
mlas
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mlas Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Aralık2006 Saat 13:46
bu arapça  hep türçesiz mi devam edecek kardeş  acaba.. ne  bileyim demo ya  baktım  öğretmen hep arapca  anlatıyodu.     yardım ederseniz  sevinirm kardeş ...kolay  gelsin esselamu  aleykum

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Aralık2006 Saat 13:59
Evet mlas kardeşim. Derslerde Türkçe kesinlikle kullanılmıyor. Ders öncesi ve ders sonrası verilen çalışma dökümanlarında o dersle ilgili geçen bilmediğiniz kelimeler ve bir takım alıştırmalar var. onları önce belleyip ondan sonra dersi izlerseniz faydasını görürsünüz. Dersleri nasıl takip etmeniz gerektiği konusundaki talimatları http://www.onlinearabic.net/online_ders/nasil_calisacaksiniz.asp adresinde bulabilirsiniz. İzlediğimiz öğretim metodu gereği, Türkçe kullanılmaması gerekiyor. Bu sizin öğrenim sürecinizi hızlandıracak. Belki başlangıçta biraz zorlanacaksınız ama bizim istediğimiz de bu zaten :) Bu eşiği aşın gerisi çorap söküğü gibi gelecek Allah'ın izniyle.

Başarılar diliyorum.

IP

Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma