Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Türkçe'den Arapça'ya Tercüme Çalışmaları
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netالدراسات الترجمة - TERCÜME ÇALIŞMALARITürkçe'den Arapça'ya Tercüme Çalışmaları
Mesaj icon Konu: acil Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
tahania
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı tahania Cevapla bullet Konu: acil
    Gönderim Zamanı: 27Kasım2007 Saat 11:06

s.a arkadaşlar kusura bakmayın ben a.ö.l ihl3.sınıf öğrencisiyim ve yazılı var ve ben hiçbişey bilmiyorumşu konularda yardımcı olursanız size dua ederim
isim cümlesi
fiil cümlesi
ketebe
uzun-kısa vb.zıt anlamlar
fiil çeşitleri
merfu mansup .. manaları nerde kullanılırlar
bilgisi olan yardım etsin lütfen

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Kasım2007 Saat 12:31

Merhaba tahania, aramıza hoşgeldin

Şimdi moralini bozmak gibi olacak ama dost acı söyler... bu yazdığın maddeleri hiç bilmeden 3ncü sınıfa kadar gelmen büyük bir başarı olmuş. Bu konular öyle bir iki satırla anlatılabilecek konular da değil. Fiil cümlesi mesela çok kapsamlı bir konu. Merfu mansup yani irab bahsi zaten arap gramerinin temel taşı... Bence sen eğer bu dili öğrenmek istiyorsan en kısa sürede temelden çalışmaya başlamalısın. Her gün en az iki saatini arapçaya ayırarak bu açığını kısa sürede kapatabilirsin. Yoksa durum vahim...

Sitemizde AÖF ilahiyat önlisans öğrencilerine yönelik birinci ve ikinci sınıf dersleri var. Eğer katılmak istersen aşağıdaki adresten inceleyebilirsin:

Çalışmalarında başarılar dilerim.

IP
tahania
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı tahania Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Kasım2007 Saat 12:35
ya kardeş doğru diyorsunda biz atlamalı oldu ben lise ara sınıfından ayrıldığım için tasdiknameliyim 3 yıllık sistemde okuyom hafızlığım var ama hiç arapça görmedim o okul yöneticileri daha arapça1-2 öğretmeden buna geçtik bizin suçumuz yok

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.