Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Sınavlara hazırlık - TEK DERS SINAVI
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumSınavlara hazırlık - TEK DERS SINAVI
Mesaj icon Konu: 2008 DGS ile ilitama hazırlanacak Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   5 Sonraki >>
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
ruesa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı ruesa Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ağustos2008 Saat 20:28
Orjinalini yazan: ferasetli

evet ne yapalım inş internetteki yanlıştır bize gelen sonuçlar doğru çıkar. neyse fetanetli olmak lazım tevekkül edelim kardeşim tevekkül demekki hayırlısı bu değilmiş.... allah bir kapıyı kapatmışsa demekki açık bir kapı var ki o kapı daha hayırlı
ferasetlı kardeş,burda oldugunuzu gore ılahıyat onlısans bıtırdınız sanırım,e ılahıyat bıtırdıgınıze gore sozelsınız,sozel oldugunuza gorede dgs de agırlıklı olarak sayısal degılde sozel yapmanız lazımdı,yanı boyle bılıyorum ben,hatta bıldıgım baska seye gorede ılahıyat onlısansı bıtırdıgınız ıcın,ılahıyattan baska bolumede gecemıyorsunuz,ama bu konuda kesın bı bılgım yok,yınede yanılabılırım.

IP
maria
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı maria Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ağustos2008 Saat 20:56
sa arkadaşlar geçensene enson 282 yle giren kaçbininci oldu veya ona yakın puan alan kaçıncı oldu acaba

IP
ruesa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ruesa Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ağustos2008 Saat 21:02
Orjinalini yazan: maria

sa arkadaşlar geçensene enson 282 yle giren kaçbininci oldu veya ona yakın puan alan kaçıncı oldu acaba
o konu hakkında bı bılgım yok arkadasım,en son 282 ılı alındıgını bılıyorum sadece.

IP
nuristan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı nuristan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ağustos2008 Saat 21:28
sa. arkadaşlar herkese geçmiş olsun....
benim sonuç 249 puan almışım

öbpuanım: 72

diploma notum: 69

acaba normal puanım kaça tekabül ediyor yardım eder misiniz? t.edrim...

IP
elif45
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı elif45 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ağustos2008 Saat 21:31
NURİSTAN NORMAL PUAN LA NEYİ KASTEDİYOSUNUZ DGS PUANINIZ 249 MUŞ BAŞKA PUANDA MI VAR?  İLİTAM PUANI İÇİN DGS PUANINIZIN UZERİNE DİPLAMA NOTUNUZUN YARISI EKLENİYO

Düzenleyen elif45 - 08Ağustos2008 Saat 21:32

SESİNİ DEĞİL SÖZÜNÜ YUÜKSELT,YAĞMURLARDIR ZAMBAKLARI BUYUTEN GÖKGURULTULERİ DEĞİL!
IP
nuristan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı nuristan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ağustos2008 Saat 21:34
hani bu puanın üstüne bir puan daha ekleniyorya....

hani mesela 280'li puanlardan bahsediyorlar...

onun hesabını sordum...

IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Gönderilenler: 352

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ağustos2008 Saat 21:37
nuristan kardeşim 249 puan almışsın dip notun 69 284 puan filan gelir sana ilitamı kazanırsın allahın izniyle.

IP
elif45
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı elif45 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ağustos2008 Saat 21:38

249 DGS PUANININ UZERİNE DİPLAMA NOTUNUN  YARISI EKLENİYO YANİ SENİN PUANIN 283  OLUYO

SESİNİ DEĞİL SÖZÜNÜ YUÜKSELT,YAĞMURLARDIR ZAMBAKLARI BUYUTEN GÖKGURULTULERİ DEĞİL!
IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ağustos2008 Saat 21:40
arkadaşlar önlisans başarı puanı diploma notu değil mi

IP
ruesa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ruesa Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ağustos2008 Saat 21:54
Orjinalini yazan: ebvab

hayır arkadasım ıkısı aynı sey degıl,dıploma notun butun derslerının ortalamaları,ama onlısan basarı puanın okuldakı basarına gore oluyo,sınıf bırıncısı 80 alıyor,dıgerlerıne ona gore basarı puanı taksım edılıyor,dgs notuna basarı puanında dahıl,ama okula basvururken dgs puanının ustune dıploma notunun yarısını eklıyorsun,oyle basvurunu yapyorsun.

IP
ferasetli
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ferasetli Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ağustos2008 Saat 22:29
ruesa kardeş yorumun için teşekkür ederim ama ben ilahiyat mezunu değilim. ben bilgisayar programcısıyım. sözlerimden dolayı bu tip bir yorum yaptıysan bence ilahiyat mezunu olmak gerekmiyoru bu sözleri söyleyebilmek için...

IP
ferasetli
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ferasetli Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ağustos2008 Saat 22:31
bi dakka bu nasıl oluyor şimdi yani ben 227.222 aldım bir yere başvurabiliyorum anlamına geliyor.. yani eğer ben yarısını koyarsam diploma notumun yazdığım üniversitelerden 3üne gidebiiliyorum demek oluyor. ya ben yanlış anladım yada siz farklı bir şekilde anlattınız kardeş...

IP
nuristan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı nuristan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ağustos2008 Saat 22:47
t.ederim kardeş ..

anladım sanırım...

inş. kazanırız. hakkımızda hayırlısı...

IP
asude.
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı asude. Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ağustos2008 Saat 22:51
arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım dgs sözelden bende 270.774 almışm aöf başarı puanmda 65 ilitama yerleşebilirmym acaba?

IP
ruesa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ruesa Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ağustos2008 Saat 23:06
Orjinalini yazan: ferasetli

ruesa kardeş yorumun için teşekkür ederim ama ben ilahiyat mezunu değilim. ben bilgisayar programcısıyım. sözlerimden dolayı bu tip bir yorum yaptıysan bence ilahiyat mezunu olmak gerekmiyoru bu sözleri söyleyebilmek için...
ferasetlı kardesım  heraldekıde oyle,ama dıger arkadas ılahıyatlı,onun aldıgı basarı puanına bakıyorum senınkıne bakıyorum,bırı aynı dıgerı farklı,e bu demek oluyorkı sız aynı okulun ogrencısı degılsınız,ben bundan emın olmak ıstedıgım ıçın sende ılahıyatlmısın dedım,yoksa bı an ıçın kendımın yanıldıgımı dusundum,oyuzden boyle dedım,bu yanlış anlaşılmasın,dıger turlu bak ben ılahıyat onlısans bıtırdım,ılıtama basvuru yapacam nasıpse,ben soyle basvuru yapıyorum,dgs den aldıgım puanın ustune dıploma notumun yarısını eklıyorum,ona gore yerlesıyorum yada yerlesemıyorum,ama senın bıtırdıgın bolumdede aynısımı olur farklısımı olur tam bılmedıgım ıçın sana net bısey soyleyemem,senı ben ılahıyat dıye sandıgım ıçın bılgılendırmeyı ona gore yaptım,ama her turlude aynıysada bunu ben bılmıyorum,en ıyısı osym yı arayıp ogrenmendır,umarım yardımcı olabılmışımdır..

IP
ruesa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ruesa Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ağustos2008 Saat 23:10
Orjinalini yazan: asude.

arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım dgs sözelden bende 270.774 almışm aöf başarı puanmda 65 ilitama yerleşebilirmym acaba?
arkadasım,aldgın dgs puanın ustune dıploma notunun yarısını ılave edeceksın,gecen sene en son 282 ıle alım olmuş,muhtemelen yerlesırsın,hayrlısı ınşallh.basvuruları takıp et kacırma..

IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Ağustos2008 Saat 02:56
Orjinalini yazan: ruesa

Orjinalini yazan: ebvab

hayır arkadasım ıkısı aynı sey degıl,dıploma notun butun derslerının ortalamaları,ama onlısan basarı puanın okuldakı basarına gore oluyo,sınıf bırıncısı 80 alıyor,dıgerlerıne ona gore basarı puanı taksım edılıyor,dgs notuna basarı puanında dahıl,ama okula basvururken dgs puanının ustune dıploma notunun yarısını eklıyorsun,oyle basvurunu yapyorsun.
arkadaşım senin dediğin aöbp zaten diploma notuna göre oluşuyor.ben öbp yi soruyorum diploma notu olması lazım.benim diploma notu 66 olan arkadaşım var onun önlisans başarı puanı 66 geldi ama benimki 67 olmasına ramen 55 geldi...ilgin için teşekkürler...

IP
ferasetli
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ferasetli Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Ağustos2008 Saat 14:25
arkadaşlar bir matematik sorusu kaç puan ve türkçe sorusu kaç puan bana söylermisiniz????????????

IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Ağustos2008 Saat 22:28
sözelci için söyleyeyim bir sözel soru 1.6 puan bir sayısal soru 0.6 puan.ama bu puanlar hersene katılıma göre yapıla bilen netlere göre ve kimin hangi soruyu doğru yaptığına göre değişir.

IP
hazanmevsimi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hazanmevsimi Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Ağustos2008 Saat 22:34
 her daim hayırlı olsun diye mi dua ediyorsnuz?
  cevabınız evetse ne biliyorsnuz duanızn kabul olmadığını.
     ilk defa yazıyorum hayırlar getirir inş.
Arkadaşlar allahu teala necm suresinde'ne o insanoğlu her arzuldığına her istediğine kavuşacağını mı sanır'buyuruyor.
   Eğer ona inanıyorsak her zman bize bize göre şeyler lutfettiğini bilelim.
  Çok ilginçtir yine necm suresinde'' insan için ancak çalıştığının karrşılğı vardır ''buyuruyor.,
  Yani çalışıcaz ya rabbi elimden geleni yaptım diyicez gerisni ona bırakıcaz.Çünkü nasipdir nice birinciler yerleşememe hadisesini yaşmadı mı yaşadı.Nice çalışanlar, össye veya hayatlarında çalıştıkları ne sınav varsa onlara giderken vefat etmedi mi etti.
  siz bir adım atın o koşarak gelecektir.Allah niyetimize göre cevap verir
o zman ona inanmak ona güvenmek düşer.
öyle olunca insan ferahlıyor değil mi.
haktan hayırlısı arkadaşlar.
haktan hayırlısı.
sınav sonucma bakarken kimlik nomu kabul etmedi,nasip ded,im imtihan imş ya o an açılmamış sonra kabul etti.
hakiki imanı elde eden hadiselerin tazyikinden kurtulur.
rahat olalım
iman hem nurdur hem kuvvettir.

IP
ruesa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ruesa Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Ağustos2008 Saat 22:52
Orjinalini yazan: hazanmevsimi

her daim hayırlı olsun diye mi dua ediyorsnuz?
  cevabınız evetse ne biliyorsnuz duanızn kabul olmadığını.
     ilk defa yazıyorum hayırlar getirir inş.
Arkadaşlar allahu teala necm suresinde'ne o insanoğlu her arzuldığına her istediğine kavuşacağını mı sanır'buyuruyor.
   Eğer ona inanıyorsak her zman bize bize göre şeyler lutfettiğini bilelim.
  Çok ilginçtir yine necm suresinde'' insan için ancak çalıştığının karrşılğı vardır ''buyuruyor.,
  Yani çalışıcaz ya rabbi elimden geleni yaptım diyicez gerisni ona bırakıcaz.Çünkü nasipdir nice birinciler yerleşememe hadisesini yaşmadı mı yaşadı.Nice çalışanlar, össye veya hayatlarında çalıştıkları ne sınav varsa onlara giderken vefat etmedi mi etti.
  siz bir adım atın o koşarak gelecektir.Allah niyetimize göre cevap verir
o zman ona inanmak ona güvenmek düşer.
öyle olunca insan ferahlıyor değil mi.
haktan hayırlısı arkadaşlar.
haktan hayırlısı.
sınav sonucma bakarken kimlik nomu kabul etmedi,nasip ded,im imtihan imş ya o an açılmamış sonra kabul etti.
hakiki imanı elde eden hadiselerin tazyikinden kurtulur.
rahat olalım
iman hem nurdur hem kuvvettir.
Allah razı olsun kardesım,hakıkaten gozum gonlum acıldı,bı huh dedım soyle,bana da hatırlattı yazın bırseyler,acıkogretım arasınav sonuçlarımız acıklandı,ıyı calıştım derslere hak bılıyor ya,heyecanla beklıyorum sonuçlarımı gormeyı,sonuçlarımız acıklandı,arapca 8 dıgerlerı gayet ıyı,elım ayagım tutmadı ne yalan soyleyım,calıştıgıma sınavdakı halıme bakınca 8 gelmesı mumkun degıldı,ıçım yandı agladım,sonra kendıme geldım,dedım ben herseyı dıkkatlı yaptıgma ınanıyorum,daha yapacagım bısey yok,bunun boyle olmasını ısteyen allahtır,ben ne yaparsam yapayım,onun dedıgınden bır adım ılerı gıdemem,rahatladım,bı kac gun sonra sonuçlarımızda yanlışlık oldugu ortaya cıkmış,ve 92 almışım,onuda ısteyen allahtı,bunu da...allaha emanet ol,dua ıle...

IP
serencam_21
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı serencam_21 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Ağustos2008 Saat 23:19

Ben Bilgisayar Progr. bu sene mezun oldum. okulumu birincilikle bitirdim... Ama yerleşemedim....

Bakın arkadaşlar ünlü bir alim çöyle söyler; Bir çocuk hastalanır ve doktora gider doktora der ki bana şu ilacı ver iyi olayım. Doktor bakar eğer o ilaç ona iyi gelecekse o ilacı ona verir, ya da bakar ki zehir etkisi yapacak o ilacı vermez, ya da o ilaçtan daha etkili bir ilaç verir..

Yani arkadaşlar, yerleşemeyen arkadaşlar için söylüyorum, bizler Allahu Tealadan istedik demek bu ilaç bize iyi gelmedi değil mi, demek kazanırsak zehir hükmünde olacaktı bize, ya da daha iyi işler yapacağız inş. Size diyebilirim ki Rabbizim bizleri çok seviyor ve inanın bu yıklış hepimiz için parlak bir kalkışa sebeb olacaktır inş. tevekkül edelim ve teslim olalım yaradanımıza...

Ondan gelen herşeye amenna....

Kasmayın kendinizi arkadaşlar... Hayatımıza yeniden sıkı sıkı tutunarak devam edelim...

Var mısınız buna????????????

IP
ferasetli
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ferasetli Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Ağustos2008 Saat 23:31
şahseen ben          varım               allah yolumuzu açık eylesin inşallah.  

IP
nuristan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı nuristan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Ağustos2008 Saat 23:45
arkadaşlar bu seneki ilitam kotenjanı hakkında bilgi sahibi olan var mı?

yardım ederseniz sevinirim.......

IP
asude.
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı asude. Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Ağustos2008 Saat 00:39
700 türkiye 50 yurtdışı

IP
ob3nim
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ob3nim Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Ağustos2008 Saat 20:18
bir sözel soru 3 puan bir sayısal soru 0.6 puan sözelci için sayısal için tam tersi.....

IP
maviliasi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı maviliasi Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Ağustos2008 Saat 23:05
S.A. arkadaşlar RABBİMe binlerce kez şükürler olsun Konya selçuk Üniversitesi ilahiyat fakültesine yerleşmişim tek kişi alıyolardı ve benimde dördüncü tercihimde geldi başarı sıram sözelde 207 dgs puanımda 277.aöf başarı puanımda bi gariplik  hissettim çünkü transgripte 75 sonuç sayfasında ise 64 yazıyor anlamadım neden böyle gelmiş.Buradaki tüm kardeşlerimin hakkında hayırlısı neyse yada gönüllerinde ne var ise RABBİM kendisine hayırlı kılsın.Bu arada belki bilgisi olan arkadşlar olabilir selçuk üni. intibak varmı acaba süresi yada dersleri hakkında bilgisi olan arkadaşlar var ise bilgilerini paylaşabilirlermi.

Cennet cennet dedikleri birkaç köşkle birkaç huri isteyene versinler O'nu,bana SENİ gerek SENİ
IP
ferasetli
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ferasetli Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Ağustos2008 Saat 23:43
kardeş bence bu senin dediğin gibi mat 3 türkçe 0.6 puan getirmiyor. yanlış biliyoruz bende öyle biliyordum eğer öyle olsaydı benim puanım istediğim üniversiteye hayli hayli tutar ve yerleşirdim. ama olmadı hesaplamalarımızda bir yanlışlık var. diye düşünüyorum ama neyse geçti yerleşemedik. canımız sağolsun ikinci seneye daha iyi hazırlanır allah c.c. izni ile yerleşiriz. sıkmayalım canımızı. allah büyük mutlaka kapımız açılacaktır bir yerden.

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Ağustos2008 Saat 06:30
arkadaşlar siteye biri önlisans derslerle ilgili bir sie adresi eklemişti fakat bulamadıım yunusemre diye başlıyordu? sena  kardeş;çalışmamı tavsiye ettiğiniz ilh.1. sınıf kitaplarına dercedilmiş dersler hangileriydi?o  siteyi bulabilirsem şimdiden çalışmaya başlamalıyım inşallah.

AÖF İlahiyat Önlisans Büro: 0212 631 76 93
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Ağustos2008 Saat 06:32
bir de ben ilh. kayıt tarihini bulamadım.ne zaman acaba.ayrıca kayıt ücreti ne kadar bilen var mı (önlisans)

AÖF İlahiyat Önlisans Büro: 0212 631 76 93
IP

<< Önceki Sayfa   5 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma