Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Sınavlara hazırlık - TEK DERS SINAVI
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumSınavlara hazırlık - TEK DERS SINAVI
Mesaj icon Konu: 2008 DGS ile ilitama hazırlanacak Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   5
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Ağustos2008 Saat 06:35
kpss hakkında da bir sorum olacaktı kpss den kadro alabilmek için puan sistemine mi bakılıyor yoksa hani sözleşmeli görev yapıyorlar ya(kuran kursu ocalığı için) bilen var mı

AÖF İlahiyat Önlisans Büro: 0212 631 76 93
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Ağustos2008 Saat 06:38
ben bütün sorularımı yazayım da ancak yarın sabah okuyabileceğim

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Ağustos2008 Saat 06:41
arkadaşlar aslında size bir şey söyleyeyim mi önlisans bitirenler yeterlilik sınavına girerek imam olabilirler hem kutsal bir meslek hem de kolay kazanılıyor kpssden 145 puan al tamam

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Ağustos2008 Saat 06:41
eveda yarın sabah görüşürüüz

IP
ruesa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı ruesa Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Ağustos2008 Saat 09:36
Orjinalini yazan: maviliasi

S.A. arkadaşlar RABBİMe binlerce kez şükürler olsun Konya selçuk Üniversitesi ilahiyat fakültesine yerleşmişim tek kişi alıyolardı ve benimde dördüncü tercihimde geldi başarı sıram sözelde 207 dgs puanımda 277.aöf başarı puanımda bi gariplik  hissettim çünkü transgripte 75 sonuç sayfasında ise 64 yazıyor anlamadım neden böyle gelmiş.Buradaki tüm kardeşlerimin hakkında hayırlısı neyse yada gönüllerinde ne var ise RABBİM kendisine hayırlı kılsın.Bu arada belki bilgisi olan arkadşlar olabilir selçuk üni. intibak varmı acaba süresi yada dersleri hakkında bilgisi olan arkadaşlar var ise bilgilerini paylaşabilirlermi.
s.a. kardes,adına cok sevındım,hayırlı olsun,sordugun soruda ben sna yardımcı olamıcam ama ben bı ıkı bsey ogrenmek ıstıyorum,bıldıgın kadarıyla yardım cı olursan sevınırım,ben ılıtama basvurcam nasıpse ama bılgım olsun dıye ogrenmek ıstıyorum,orgun egıtım ıçın en az kac puana ıhtıyacımız var,turkıyede kac ogrencı yerleşebılıyo vede ıntıbak ne demek,çok duyuyorum ama anlamını bılmıyorum.sımıdedn tesekkurler..

IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Gönderilenler: 352

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Ağustos2008 Saat 13:50
elhafizeikranur kpss puanına göre yerleşiyor

IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Ağustos2008 Saat 13:55
elhafizeikranur arapçayı sıfırdan öğrenecekseniz abdulkadir seyyidoğlunun arapça anlatım cd leri var onları tavsiye ederim 35 vcd.  ama eğer yeterli miktarda arapçanız varsa içinde 6300 arapça kitap bulunan el mektebetüş şamile diye bi eser var.direkt bilgisayara indirilliyor 12 gb.çok müthiş bi eser.

IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Ağustos2008 Saat 14:00
kayıt ücretleri....anadolu üni ilahiyat önlisans 200+200=400 civarında.
ankara ilahiyat ilitam 750+750=1500 civarında.bunlar bir yıllık.

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Ağustos2008 Saat 15:17
teşekkür ederim allah razı olsun ebvab kardeşim

IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Ağustos2008 Saat 19:14
ARKADAŞLAR öbp diploma notu değilmiş bu konuda kırmış olduğum arkadaşlardan özür dilerim

IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Ağustos2008 Saat 19:22
benden bi arkadaş el mektebetüş şamile linkini istemiş bende bilmiyorum ama adresinizi yollarsanız size diskle göndere bilirim ama diskimi geri isterim bende kayıtlı diskten bilgisayarınıza kuracaksınız bilgisayarınızda arapça dili mevcut olması gerek...ama gerçekten bunca eziyete değecek bi eser ilim bazında dünyada daha iyisi yok.

IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Ağustos2008 Saat 19:37
arkadaşlar bir dili öğrene bilmek için en başta o dili sevmeniz gerekir...
arapça için medrese usulü şart...ama doğu usulü değil tabi...
pratik arapçayla arapça öğrenilemez...bu söylediklerim herhangi bir kitabı tercüme edebilmek içindir...konuşmak için arabistana gitmek en azından 3 ay kalmak şarttır...arapçayı bu dünyada öğrenelim...hz ali arapça öğrenenleri övmüştür...arapça dillerin en zengini ve en güzelidir. en önemliside baki alemin dilidir...öldükten sonra hepimiz arapçayı öğrenmiş olacağız zaten...yanlış anlaşılmasın efendimiz arabın arab olmayana üstünlüğü yoktur buyurmuştur...üstünlük ancak takvadadır...bir adam sırf mesneviyi orjinalinden okuyacağım diye farsça öğrenmiş...bize ne oluyorda kuranı kerimi anlaya bilmek için arapçayı öğrenemiyoruz..ders geçmek için arapça öğrenilir mi kuranı kerimi anlamak dururken...Allah cc hz yaptığımız işlerde en samimi ifadeyle ihlas nasib eylesin...riya belasından bizleri muhafaza eylesin özellikle beni...selametle...

IP
HİCRET..
Faal Üye
Faal Üye

Gönderilenler: 467

Alıntı HİCRET.. Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Ağustos2008 Saat 20:02

-

Düzenleyen HİCRET.. - 08Mart2010 Saat 20:46

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Ağustos2008 Saat 06:05

Ebvab kardeş elmektebüşşamile linkinin içeriği nasil hakkinda biraz bilgi verebilir misiniz?

Düzenleyen ibotea - 18Ağustos2008 Saat 11:50

IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Ağustos2008 Saat 14:03
el-mektebetü'ş-şamile: şuan sanal alemdeki en büyük islami ilimler kütüphanesi olup,içerisinde 6300 adet kitap mevcuttur.dili tamamen arapçadır. daha çok tefsir ağırlıklı bir çalışma olup, diğer bütün dallarda çok sayıda eser içerisinde mevcuttur.hangi alanda araştırma yapmak istiyorsanız ilk sayfada o alanı seçip oradaki bütün kitapları inceleye bilirsiniz.örneğin akaid bölümünü seçip çok yönlü bir araştırma yapabilirsiniz.program içerisindeki bir kitabı ordan çıkarıp kullana bilirsiniz yanlış yerleri düzeltip bilgi ekleye bilirsiniz.merak ettiğiniz konuyu bir iki kelime girerek bütün kitaplarda inceleye bilirsiniz.bunlar anlatılması kolay en basit özelliklaridir.ayrıca çok geniş ararpça-arapça sözlükler mevcuttur.keşke linkini bilsem herkes faydalansa...araştırma yapacağım inşallah...

IP
ezmert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 201

Alıntı ezmert Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Ağustos2008 Saat 21:23
selamun aleyküm arkadaşlar herkese hayırlı kandiller inşallah herkes istediği puanı almıştır benim  eklemeli 287 oluyor geçen sene 282 ile yedekte kalmıştım bu sene olur inşallah hepimiz için allah hayırlısını nasip etsin

IP
ferasetli
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ferasetli Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Ağustos2008 Saat 16:23

ve aleyna aleykum selam ezmert kardeşim. eklemeli ve yedek nasıl oluyor açıklarmısın. ben bilmiyorum da şimdiden teşekkür ederim.

IP
dekoratör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı dekoratör Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ekim2008 Saat 15:59

merhaba arkadaşlar

ben de ikinci sınıfa geçtim iki ders borçlu olarak bende bütünlemeye kalmadan başarırsam geçmey dgs girmek istiyorum.arapçadan çok korkuyorum ama geçen sene doğru düzgün çalışmadan iki ders borçlu geçtim. bu sene çok çalışmayı düşünüyorum dgs için önereceğiniz kitap varmı ?

IP
dekoratör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı dekoratör Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ekim2008 Saat 15:59
msn: mail adresi vermek yasaktır

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 896

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Ekim2008 Saat 15:40
[QUOTE=dekoratör]msn: mail adresi vermek yasaktır]

Haksizlik karsisinda egilmeyiniz;çünkü hakkinizla beraber SEREFINIZI de kaybedersiniz... (hz.ALI [r.a] )
IP
candadas26
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı candadas26 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Ocak2009 Saat 23:25
selamun aleykum arkadaşlar  ben birşey sormak istiyorum lütfen bu konu hakkında bişey bilenler bana cevap yazsın ben bu sene dgs sınavında 70 sözel 40 da türkçe yapsam ilitama girebilirmiyim aobp başarı notum tahmini olarak 66 olsa ilitama girebilirmiyim ve şu netlerim bana kaç puan getirir yada sizce en az kaç net yapmam lazım bu başarı puanıma göre allah rızası için yardımcı olunuz bilen kardeşler ne olur bişeyler yazsın her kafadan bi ses çıkıyo bu konu hakkında bilen de konuşuyo bilmeyende şimdiden yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim

IP
meva_
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı meva_ Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Şubat2009 Saat 20:22
s.a arkadaşlar bende bi arapça mağduru olarak buraya bişeyler yazamak istedim..sadece 1 deersim olduğundan ünvrste mezunuyum bile diyemiyor insan..ne olacak bizim bu arpça ile işimiz hiç bilemiyorum.ilitamı okumak benim en büyük hayallerimden bir tabesi.çünkü arkadaşlarımzdan bir kaçı ilahiyata yerleşince biz boynumuzu bükmek zorunda kalıyoruz kaldıkda.bu ilitam işte tamda burda önem arz ediyor.önümüzdeki kat sayı problemlerine uçmuş yüksek puanlara rağmen 4 yıl okuyabildiğimizi bilmek ve bunu da heryerde söyleyebilmek..çalışmayı seven biri deilim..ama yinede çok istiyorum kazanmayı..dualarınızı bekliyorum diyeceğim ama hiç tanımadığınız birine ne diye dua edeceksiniz değilmi..şahsen bende etmeden geçiyorum..:))
kimine allah yardımcı olsun dediğim oluyo tabi..neyse çok yazdım..selamlar..

IP
mka__37
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mka__37 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Şubat2009 Saat 20:27

DEYERLI MEVA BU YIL SAKARYA ILAHIYAT ILITAM PRAGRAMI ACACAK DIYE DUYDUM BILGIN VARSA YAZARSAN SEVINIRIM

IP
emirelif
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı emirelif Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Mart2009 Saat 21:45
arkadaşlar genel olarak hepinizin takıldığı ders arapça galiba bu da beni çok korkutuyor çünkü bende bir arapça mağduruyum 2.sınıfın tüm derslerini de verdim ama arapça yüzünden dgs ye de girmedim üstelik sizlerin çoğu imam hatipli bense düz lise mezunuyum lütfen biriniz bana bunu başarabileceğimi söylesin ya da varsa arapçayı kolayca öğrenmenin püf noktalarını çok umutsuzum çook..

IP
serseries
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı serseries Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Ağustos2009 Saat 18:11
arapça soruları sınav günleri veya sınava bir gün kala piyasada oluyor :) araştırıp bulmak lazım yoksa çok zor arapçayı geçmek mesela bnm ilk notum 15 ikinci notum 96 idi :) başarılar arkadaşlar mezun olmak güzel bişi bi de derecem de yükseldi ilaveten :)

bide
sakarya ilitam da
maalesef diploma notunun değil önlisans Başarı Puanını %40 ını alıyorlar ve çok adaletsiz bir yaklaşım.. 2007 ve daha önce mezun olanların puanları en az 20 puan daha fazla 2008 ve 2009 mezunlarından...(bunun nedeni de ösym bu başarı puanı uygulmasını geçen yıl yaptı daha önceki mezunların adedi ve aritmetik ortalaması bulunmadığı için en az 60 puanları garanti,bizde ise yani 2008  ve 2009 mezunları için aritmetik ortalamalar hesabı karıştırıyor ve puanımız baya bi düşüyor) bugünümü bunu çözmek için harcadım ama bir sonuç yok elimde şuan14 kişinin diploma ve dgs sonuç belgelerinin fotokopileri var ve dediğim gibi puan farkı çok fazla(sakarya ünv. ve ösym yi en az 50 kez aradım sakarya yardımcı olmaya çalışıyor ama ösym yi  düşürmek çok ama çok zor ) çözüm ise şuanda yok demem o ki sizde eğer sakarya ünv. arayıp konu hakkında şikayetinizi bildirirseniz muhakkak ilgileneceklerdir ne kadar çok kişi ararsa o kadar kolay çözüm yolu bulunur)

Benim diploma notum 59,20 Önlisans başarı puanım 44,204 mezuniyet 2008 dgs puanım 239,867  sakarya ilitama giriş notum 161,... diploma notuna göre olsa 168,.. olurdu

Başka bi arkadaşın / dip. notu 61,50 ÖNl. Başarı puanı 65,506 mezuniyet 2007 dgs puanı 230.260  sakarya ilitama giriş notu 164,.. diploma notuna göre olsa 162,60 olurdu

Başka bi arkadaşın / dip. notu 60,10ÖNl. Başarı puanı 46,413 mezuniyet 2008 dgs puanı 254,959 sakarya ilitama giriş notu 171.541 diploma notuna göre olsa 177 ,00 olurdu

bu nasıl adalet  umarım en kısa sürede bu olay çözülür çünkü ankara ilahiyat diplomayı esas alıyor ve adil davranıyor

IP
meva_
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı meva_ Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Ağustos2009 Saat 03:01
s.a
Evet sakarya 500 kontenjan açtı..detayları sakarya ilitam diye googleden araştırırsan rahatlıkla bulabilirsin..
B u arada ben arapçayı geçtim ve dgs den 255 puan aldım ekli 288 oluyor ankara ilitam a başvurdum şimdi sıra sakaryada..
Hayır dualarınızı bekliyorum..hepinize kolay gelsin...

IP
meva_
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı meva_ Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Ağustos2009 Saat 03:03
Orjinalini yazan: mka__37

DEYERLI MEVA BU YIL SAKARYA ILAHIYAT ILITAM PRAGRAMI ACACAK DIYE DUYDUM BILGIN VARSA YAZARSAN SEVINIRIM

bu arada mesajını henuz daha yeni okudum o yüzden geç cevap yazdım..

IP

<< Önceki Sayfa   5
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide