Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Önlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumÖnlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
Mesaj icon Konu: S.A arkadaşlar Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
aksa03
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı aksa03 Cevapla bullet Konu: S.A arkadaşlar
    Gönderim Zamanı: 21Kasım2007 Saat 12:40

ben daha yeniyim ilahiyat önlisan 2 sınıfa geçtim bu sen ama arapçadan kaldım yani bu sene arapça dersinide vericem ama pek ümitli degilim bakalım nasıl vericem herkese kolay gelsin güzel bir forum olur inşaallah

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Kasım2007 Saat 13:33

Merhaba aksa03, aramıza hoşgeldin

Arzu edersen AÖF arapça yardımcı derslerimize katılabilirsin. Detayları şu adreste:

Çalışmalarında başarılar diliyorum.

IP
aksa03
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı aksa03 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Kasım2007 Saat 15:40
Orjinalini yazan: ibotea

Merhaba aksa03, aramıza hoşgeldin

Arzu edersen AÖF arapça yardımcı derslerimize katılabilirsin. Detayları şu adreste:

Çalışmalarında başarılar diliyorum.

teşekür ederim selametle

IP
mbagci9
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 535

Alıntı mbagci9 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Kasım2007 Saat 17:35

Düzenleyen mbagci9 - 16Aralık2007 Saat 23:00

IP
aksa03
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı aksa03 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Kasım2007 Saat 08:31
Orjinalini yazan: mbagci9

aksa kardeş aramıza hoş geldin 
ancak size acizane bir uyarı yapmak istiyorum. Fotoğraf olarak koymuş olduğunuz slayt şeklindeki resimler bir çok insanın gönül dünyasına yön veren mübarek zâtlar . Bu açıdan böyle insanların fotolarını internet ortamında bu şekilde kullanılması bence hoş değil.
 Daha hususi olarak söyleyeyim benim gönül dünyamı süsleyen zatın resminin  bir insana mahsus bir avatar olarak olmasından rahatsız oluyorum. Eğer mümkünse  değiştirmenizi istirham ediyorum. 
  önemli olan onları merak ettirmek onların haytlarını araştıtırıp onların hayatlarından örnekler alıp hayatımıza yani kendimize aktarma degilmidir bu forum uygunsuz şeylerin yazıldıgı veya konuşuldugu bir yer degilki eger öyle birşey olsaydı ben zaten foruma girmezdim şunuda söylemek isterim avatardaki tüm hoca efendiler gönlümüzün hocaları gönlümüzün alimleri

''ÜMMETİMİN ALİMLERİ BENİİ İSRAİLİN PEYĞAMBERİ GİBİDİR''(s.a.v)

yanlış tarzda birşey yaptıgımı düşünmüyorum başka bir avatar bulana kadar bu avatrı kulanıcam kusura bakmayın olur mu ?

IP
mbagci9
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı mbagci9 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Kasım2007 Saat 09:21

Avatardaki zâtlar gönüllerimize yön veren insanlar olduğunu önceki mesajda da yazmıştım zaten. İşte bende ondan dolay böyle alelade bir şekilde o resimlerin kullanılmasından rahatsız oluyorum ve siz değiştirene kadar rahatsızlığım devam edecek.

Düzenleyen mbagci9 - 22Kasım2007 Saat 09:21

IP
aksa03
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı aksa03 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Kasım2007 Saat 09:32

Avatardaki zâtlar gönüllerimize yön veren insanlar olduğunu önceki mesajda da yazmıştım zaten. İşte bende ondan dolay böyle alelade bir şekilde o resimlerin kullanılmasından rahatsız oluyorum ve siz değiştirene kadar rahatsızlığım devam edecek.
fahatsızlıgınızı gidermeyi çok isterdim ama ileride inşaallah burası alelade bir forum olsaydı zaten yayımlamaz idim hemde foruma girmezdim ben başka forumlara da giriyorum ve bu avatarı kullanıyorum insanların merak etmesini veya merak uyandırmasını istiyorum nu kadar (sizin hocanız hangisi cemaat olarak)

IP
mbagci9
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı mbagci9 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Kasım2007 Saat 10:42

Nasıl arzu ederseniz öyle olsun. Ama bu forumdaki arkadaşlarımızın % 99 'u forum sakinlerinin istek veya tepkilerine olumlu cevap verirler.

Düzenleyen mbagci9 - 22Kasım2007 Saat 10:42

IP
aksa03
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı aksa03 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Kasım2007 Saat 11:18

Nasıl arzu ederseniz öyle olsun. Ama bu forumdaki arkadaşlarımızın % 99 'u forum sakinlerinin istek veya tepkilerine olumlu cevap verirler.

yani avatarım nasıl peki sizce iyi miii

((( ŞAHADET BİR ÇAĞRIDIR TÜM NESİL VE TÜM ÇAĞLARA )))
IP
selin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı selin Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Kasım2007 Saat 13:34
s.a arkadaşlar önlisans ilahiyata busene yeni kayıt oldum  arapça kitabı olarak hangi kitapları tavsiye ediyosunuz şimdiden ilginizden dolayı tşk

IP
mbagci9
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı mbagci9 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Kasım2007 Saat 15:50
ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim. 

IP
aksa03
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı aksa03 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Kasım2007 Saat 15:53
Orjinalini yazan: selin

s.a arkadaşlar önlisans ilahiyata busene yeni kayıt oldum  arapça kitabı olarak hangi kitapları tavsiye ediyosunuz şimdiden ilginizden dolayı tşk
bence kitapların en iyisi murat yayın evinin kitabı biraz reklama giriyor böyle şeyler am en iyi murat çünkü ben sınavlara bir veya iki hafta kala çalışıyordum sadece arapçadan tek dersten kaldım

((( ŞAHADET BİR ÇAĞRIDIR TÜM NESİL VE TÜM ÇAĞLARA )))
IP
Nurulhak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 270

Alıntı Nurulhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Aralık2007 Saat 21:14

Murat yayınevi tek arp.için değil bütün dersler var ama öyle kitaplar duydum ki sadece arp.için ve kitaptaki tüm soruların parcaların çözümü var lakin ben bu kitapları tasvip etmiyorum sanki hazırcılığa kacıyormus gibime geliyor.oyuzden kullanmıyorum

IP
su damlası
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı su damlası Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Ocak2008 Saat 01:16
arkadaşım bende sendenim.2.sınıfım ama arapçadan çaktık.çok zor yaaaaaaaaaa allah yardımcımız olsn. bu arada başka ilahiyat önlisans 2. sınıf olan war mı.   heee bu arada  e portaldan çözülen sorylar sınawda çıkıyo haberiniz olsn derm bennnnnn

IP
kabe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı kabe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Ocak2008 Saat 12:18
s.a
arkadşlar
ben
yeni
katıldım
aranıza
inş
hayılı olur

IP
kabe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı kabe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Ocak2008 Saat 12:20
3.5sene ilmi arapça yaptım ama kafamda koco bir sıfır var
[EMAIL= ][/EMAIL

]

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Ocak2008 Saat 14:41
Merhaba kabe aramıza hoşgeldin

Bu sadece senin sorunun değil. Aynı durumda olan o kadar çok insan var ki. Yıllarını Arapçaya vermiş ama iki kelam edemeyen bir çok arkadaşımız var maalesef. Bu ne tamamen sizin kabahatiniz ne de tamamen size Arapça öğretenlerin... Sanırım burada Arapça'ya bakış açımızın ve öğrenim tarzımızın sorgulanması gerekiyor. Arapça'da tıkpı ingilizce, fransızca vs.. diller gibi yaşayan bir dil. Ama bizler bugüne kadar bu dili sadece kitaplarda kullanılan bir dil olarak algıladık, dini bir motif olarak gördük. Yanlış mı? değil elbette ama eksik bir yaklaşım bu. Zira Arapça 22 ülkenin insanı tarafından anadil olarak kullanılıyor. Bilim, edebiyat, tıp, ekonomi, sanat vs.. bir çok sahada geçerli bir dil. Dolayısıyla da bu dili konuşabilmenin bir yolu mutlaka olmalı. Bu noktadan hareketle online pratik arapça derslerimizi oluşturduk. Maksat, öyle veya böyle bir şekilde Arapça öğrenmeye çalışmış fakat bir türlü bu öğrendiklerini pratiğe aktaramayan insanların bu sorununa çözüm getirmek. Günlük kullanılan Arapça ile onları tanıştırmak. Bir arap çarşıda pazarda ne konuşur, bir maçı nasıl yorumlar, ülkesiyle ilgili seçim vb. siyasi bir olayı nasıl okur ve anlar, milli ve dini bayramlarda neler yapar, hangi yemekleri sever, kıyafet alırken nasıl konuşur vs. vs.  tüm bu konuları kapsayan bir ders programımız var. Ben şahsen katılmanı en azından bir ay denemeni tavsiye ederim. Çok faydasını göreceğinden de eminim. Zira senin konumunda olup da bu derslerimizle aslında bugüne kadar öğrendikleri bilgileri nasıl kullanacaklarını farkeden ve memnun kalan bir çok üyemiz mevcut. Ders programı katılım şartları vb. detaylı bilgilere ulaşmak istersen aşağıdaki adresi inceleyebilirsin:

Çalışmalarında şimdiden başarılar diliyorum.

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,109 Saniyede Yüklendi.