Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
AÖF İlahiyat Önlisans Bütünlemeye Kalanlar
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumAÖF İlahiyat Önlisans Bütünlemeye Kalanlar
Mesaj icon Konu: AÖF online arapça derslerimiz başladı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Konu: AÖF online arapça derslerimiz başladı
    Gönderim Zamanı: 18Ekim2007 Saat 10:13

Merhaba Arkadaşlar,

Onlinearabic.net Türkiye'de bir ilke daha imza attı.

AÖF İlahiyat Önlisans Programı I. ve II. Sınıf Arapça derslerine yönelik olarak hazırladığımız online destek derslerimizi bugün itibariyle yayına almış bulunuyoruz. Başta Onlinearabic.net'in siz değerli üyeleri olmak üzere, Arapça ile ilgilenen ve bu dili seven herkese hayırlı olmasını diliyoruz.

Online görüntülü ve sesli olarak video formatında hazırlanan destek derslerimizin her biri ortalama 40 dk.'dan oluşuyor. Birinci sınıf kitabınız 29 üniteden, ikinci sınıf kitabınız ise 27 üniteden oluşmaktadır. Bizim derslerimiz de her ünite bir ders olacak şekilde düzenlenmiştir.  Derslerimize katılan arkadaşlar geliştirilmiş ders metni, ders sunumunu içeren slayt, ders içeriğinin anlatıldığı ortalama 40 dk. video görüntüsü ve her bir ünite için özel olarak hazırlanmış deneme sınavı dökümanlarına erişebileceklerdir.

Derslerimizle ilgili detaylı bilgiyi, kayıt şartlarını ve örnek ders sunumunu aşağıdaki adresten inceleyebilirsiniz:

Tüm öğrenci arkadaşlarımıza çalışmalarında başarılar dileriz.

Onlinearabic.net Ekibi adına,
İbrahim Çay

Düzenleyen ibotea - 31Ekim2007 Saat 10:51

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Ekim2007 Saat 10:46

Merhaba arkadaşlar,

AÖF İlahiyat Önlisans Programı II. Sınıf Arapça dersleri için hazırladığımız yardımcı ders programımız bugün itibariyle yayına başlamıştır. Hayırlara vesile olması dileğiyle... Hepinize derslerinizde başarılar diliyoruz.

Düzenleyen ibotea - 31Ekim2007 Saat 10:46

IP
ufukötesi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı ufukötesi Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Kasım2007 Saat 17:58
sa
ben yenı uyeyım ve ılahıyat onlısans bırıncı sınıf oğrencısıyım, demo yu ızledım ve yaralı oldugunu dusunuyorum hemen kayıt yapatırmak ıstedım lakın kayıt sozlesmesınde sıkıntılı bır madde ıle karsılastım o da sudur kı; haklı olarak bu demo ları ıkıncı veya ucuncu vs sahıslar ıle ıllegal yoldan paylasılmasına engel olmak amacı ıle ıkı ayrı IP den gıren kullanıcılar belırlenıyor ve belkıde yasal ıslem yapılıyor,benım sorum su olacak, bu boyle ıken ben ve benım gıbı laptop kullanıcıları yahut da evınde ayrı ısyerınde ayrı farklı mekan ve farklı pc de gıren kullanıcıların durumu ne olacak, bu ıster ıstemez ıkı ayrı IP degıl daha fazla IP den hesaba gırmek demek .. LUTEFEN BU KONUDA BENI AYDINLATIRMISINIZ

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Kasım2007 Saat 22:22
merhaba ufukötesi aramıza hoşgeldin

Bahsettiğin maddeyi yanlış anlamışsın. Zira orada şöyle diyor, "aynı anda iki farklı IP numarasından giriş yapan kullanıcılar" yani bir kullanıcı aynı anda iki farklı IP adresinden giriş yapmışsa bu kullanıcı aynı anda iki farklı mekanda olamayacağına göre IPlerden birinde kullanılan şifre çalıntı demektir. Yoksa sen evde farklı bir IPden ve doğal olarak mesela iş yerinde farklı bir IPden giriş yapacaksın. Ama diyelim ki bir üyemiz şifresini bir arkadaşına verdi ve o da aynı şifreyi kullanıyor, biri bir işyerinden diğeri kendi işyerinden aynı anda sisteme bağlanırlarsa sistem bizi ikaz eder ve der ki "falanca şifreli kullanıcı şu anda farklı iki IP numarasından aynı anda sisteme bağlı durumdadır" biz de gerekli tahkikatı yaparız. Anlatabilmişimdir umarım. Yine de takıldığın bir konu olursa sor lütfen.

Çalışmalarında başarılar diliyorum.

IP
kalem sara
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı kalem sara Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Kasım2007 Saat 21:47
http://www.ilitam.net/forum/index.php
ücretsiz arapça ders başlayacak canlı olrak katılımlarınızı bekliyoruz.lütfen duyuralım.

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Kasım2007 Saat 10:32
Merhaba kalem sara, aramıza hoşgeldin
Çalışmalarınızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah muvaffak eylesin.

IP
talebenintalebi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı talebenintalebi Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Kasım2007 Saat 09:17
selamün aleyküm, ben onlinederslere kayıt yapacaktım fakat bankaya ödeme için gittiğimde ayrıyetten 22YTL istedediler, ptt ile gönderebilirsem daha hesaplı olabilir, kayıt sırasında banka ödemesini seçmiştim, bunu değiştirip ptt aracılğıyla ücreti göndermem mümkün mü?

ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol (hz. mevlana)
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Kasım2007 Saat 09:31
A.s. talebenintalebi
Neşeniz bol olsun.

PTT - Posta çek hesabı /İhsan Dinç/ 5034116 hesap numarasına 1YTL karşılığında yatırabilirsin.

Başarı dolu yarınlar diliyorum

Düzenleyen ibotea - 10Kasım2007 Saat 12:01

AÖF İlahiyat Önlisans Büro: 0212 631 76 93
IP
troy
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı troy Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Kasım2007 Saat 14:15

Selam arkadaşlar.Bende 1.sınıf için bugün parayı yatıracaktım fakat bazı sorularım vardı email adresiyle yolladım ama cevap gelmedi umarım siz bana yardımcı olursunuz.şimdi ben 1 aylık için başvuru yaptım ve bu 1 ay içinde 4 ünite işlenecekmiş.Peki benim 1 aym bittikten sonra diğer 4 üniteyi nasıl çalışacam.Birde dinlediğim dersleri tekrar imkanım olacak mı sonradan.Lütfen acil cevap yazınız.Selametle kalınız...

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Kasım2007 Saat 16:19
Merhaba troy, aramıza hoşgeldin
yoğunluktan dolayı maillere bazen geç dönmek zorunda kalıyoruz hakkını helal et.

şimdi, AöF arapça derslerimiz her aya 4 ünite düşecek şekilde işleniyor. Yani sen aylık üyelik yaptırmak istersen 20 YTL yatıracaksın ve ilk 4 üniteyi işleyeceksin. bir ayın sonunda ikinci aya ait diğer 4 üniteyi alabilmen için üyeliğini yenilemen gerekiyor. Yani ikinci ay için 20 YTL yatırıp ikinci aya ait 4 ad. üniteyi işlemiş olacaksın. Bu sene sonuna kadar bu şekilde devam edecek. Bunu niye böyle aylık yaptık, taksit taksit ödenir, öğrenci arkadaşlar da sıkışmamış olurlar diye düşündüğümüz için. Ama yıllık ödeme yaparsan - ki ozaman daha ucuza geliyor - bir kerede 130 YTL yatırıyorsun ve tüm birinci sınıfın derslerini izliyorsun. Dersleri izleme sınırı yok. Yani bir dersi ister 3 kere ister 300 kere izleyebilirsin. Yeterki üyeliğin devam etsin. Örneğin diyelim ki birinci ay derslerini izledin 4 ünite... ikinci aya geldiğinde 5, 6, 7 ve 8nci üniteleri işledin ama 3ncü üniteyi unuttuğunu düşünerek tekrar etmek istedin. Hemen ders arşivine girip 3ncü üniteyi bıkana kadar izleyebilirsin. Ama eğer üyelik süren dolduğu halde yenilememişsen bu durumda izleyemezsin.

umarım yeterince açıklayabilmişimdir. Kafana takılan bir husus olursa sor lütfen.

Çalışmalarında başarılar diliyorum.

IP
troy
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı troy Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Kasım2007 Saat 08:39
Allah razı olsun kardeşim.Beni yeterince aydınlattın.İnşallah bende başlayacam derslere.Sizden bir ricam daha olacak yanlış anlamayın biliyorum sizin kaliteli hizmet için parasal desteğe ihtiyacı var,ama her şeyi maddede aramakta yanlış olur.Bunun için lütfen bizlere dua edin.Şüphesiz müslümanın müslümana duası makbuldur.Umarım yanlış bişey demedim.Dedimse affedin.Selametle kalın...

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Kasım2007 Saat 09:55
Estağfurullah troy kardeşim. Dualarımız her zaman sizlerle. Bizim tek amacımız para kazanmak olsaydı  bu sitede sunduğumuz online hizmetleri insanların daha çok ilgi duyacakları ve para ödeyecekleri bir batı dilinde sunardık. Ama bizim birinci gayemiz sevdiğimiz bir dili sevdirmek, öğrenmek isteyenlere de destek olmak. Gelgelelim, bu işler hiç parasız da olmuyor maalesef. Siz de dualarınızı bizlerden esirgemeyiniz.

IP
troy
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı troy Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Kasım2007 Saat 10:59
ALLAH hepimizin yardımcısı olsun.İnşallah sizler bunun karşılığını alacaksınız.Allah sizinle olsun...

IP
troy
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı troy Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Kasım2007 Saat 13:29
Selam ibotea ben bugün parayı yatırdım ama hala derslere giremiyorum.Cevabınızı bekliyorum arkadaş...

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Kasım2007 Saat 14:15

PTT'ye yatırdıysanız ancak yarın elimizde olur ve yarın açabiliriz. Hangi hesaba yatırdınız?

IP
troy
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı troy Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Kasım2007 Saat 09:37
tamam kardeşim oldu.şimdi çalışabiliyorum.inşallah faydasını görürüz.ama bir sorun var bende,şimdi derste anlatılan ve kitapta yazılan bütün kuralları hemen anlıyorum ve şimdi hepsini biliyorum.ama bunları bilmem pek fayda etmiyor çünkü arapça bilmiyorum.bunu nasıl yapacam çünkü sorular arapça soruluyor ve anlamını bilmeden ne kadar kuralları bilirsem bileyim sınıfta kalırım.umarım düşüncelerinizle bana yardımcı olursunuz...

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Kasım2007 Saat 12:09
bu sorunu zamanla aşacaksın. Başlangıçta bunu yaşaman normal. Mutlaka yazarak çalışmalısın. Kitapta ve derste verilen örnekleri bol bol yaz. Böylece yapılar zihninde yer edecektir. Zihin okuduğu şeyi kolayca alğılayabilir ama kolayca da unutabilir. Halbuki yazarak yapılan yani üzerinde bir emek harcanan çalışmalar kolay kolay unutulmaz. Bu düsturla çalışırsan kısa sürede gördüğün bir kuralı şıp diye tanır hale geleceksin Allah'ın izniyle..

Çalışmalarında başarılar dilerim.

IP
selam---
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı selam--- Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Kasım2007 Saat 13:19
selam arkadaşlar bu yıl yeni okuyacam rabbim kısmet ederse.ilahiyat düz lise çıkışlıyım arapçayı nasıl hallederim bilemiyorum.bilgisi olna vrmı nasıl çalışmam konusunda sevinirim yardımcı olursanız.

IP
mihirali
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mihirali Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Aralık2007 Saat 21:47
s.a. arkadaşlar
bende aöf açık öğretim derslerine katılmak istiyorum ama üyelik için geç mi kaldım acaba...yada şöyle sorayım derslerin belli bir vakti saati varmı?
bu konuda bilgi verirseniz çok dua ederim...

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Aralık2007 Saat 21:52

Merhaba mihirali, aramıza hoşgeldin

Derslerimizi kaçırma gibi bir sıkıntınız yok. Zira dersler belli gün ve saat sınırlaması ile verilmiyor. Siz üye olduğunuz andan iitibaren dersleri izlemeye başlıyorsunuz. Her aya 4 ünite düşecek şekilde dersler ayarlandı. Hem öğrenciyi yormayacak hem de diğer derslerine de çalışma imkanı sağlayacak şekilde bu tempoyu tavsiye ediyoruz. Ama tabiki sınav yaklaştıkça o vakte bırakılırsa sıkışırsınız.  Üye olduğunuzda derslerimizi günün hangi saati müsaitseniz o saatte girip izleyebilirsiniz. Dersleri izleme konusunda da bir sınırlama yok. Bir dersi isterseniz bir kere izleyin isterseniz yüz kere izleyin bir kısıtlama yoktur. Üyeliğiniz devam ettiği sürece önceden izlemiş olduğunuz derslere geri dönüp tekrar da yapabilirsiniz. Bunda da bir sınırlama yoktur. Her ünitenin sonunda o üniteyle ilgili deneme sınavı hazırlanmıştır, artı böyle bir avantajınız olacak. Daha detaylı bilgiyi aşağıdaki adreste bulabilirsiniz. Orada bir de örnek ders sunumu var, fikir vermesi açısından faydalı olabilir:

Kafanıza takılan hususlar olursa lütfen sorunuz.

Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

IP
mihirali
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mihirali Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Aralık2007 Saat 22:04
Hoş karşıladınız hoş buldum..
örnek ders sunumunu izledim.üye olduğumda da o linkede defalarca baktım  tc kimlik  sorunca tereddüte kaldım  ama sonuçta kayıt olan başka üyeler de var bir problem olmaz düşüncesiyle kayıt yaptırmaya karar verdim..
başarı dilekkeriniz için teşekkür ederim...Allah razı olsun..
bir çalışmaya başlasam  bende kendime başarılar diliyeceğimde  arapçayı anlamakta problem cekiyorum..

IP
reptil
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı reptil Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Aralık2007 Saat 22:10
arkadaşlar ya ben gerçekten çıldıracam.ben bu derslerden 3 üniteye geldim ama 3 ünitenin müsenna harfleri nasıl eklenir konusunu bir türlü anlayamadım.anlatan hocamız sanki arapçayı bilenlere anlatıyor.maksur diyor mankus diyor bişey anlamadım mankus ne maksur ne keşke anlatırken bunlarıda bir güzel açıklasa.mankus sonunda ye harfi var diyor ama diğerlerine bakıyorum onlarında sonunda ye harfi var ama mankus değiller.birde verdiği örneklerin keşke anlamlarını söylese.birde kelimenin son harfinin aslı diyor.soruda böyle çıkarsa ben nerden bilecem kelimenin aslı nedir.birde verdiği musatafa örneğinde m harfini hasrften saymıyor ama açıklamıyor nedenini.lütfen biri yardım etsin.....................

IP
melihim666
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı melihim666 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Aralık2007 Saat 22:13
 burdaki derslerimi izliyorsun???

IP
melihim666
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı melihim666 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Aralık2007 Saat 22:19
ALLAHcc yardımcınız olsun..

IP
reptil
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı reptil Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Aralık2007 Saat 22:31

gerçekten çok üzüldüm...neden böyle oluyor ki.anlatınca bence karşıdaki öğrenciye sıfırdan anlatmak lazım.benim arapçam hiç yok ve ben o kavramlara çok yabancıyım.mesela bir kavram veriyor ve diyor ki bu kavramın alameti sonunda ye olacak ama ondan sonra başka bişey çıkıyor onunda özelliği sonunda ye var.gelde sıfırdan başlayan birisine yardım et...arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun....

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Aralık2007 Saat 22:37
Merhabalar reptil

AÖF arapça dersleriyle ilgili yaşadığınız problemden kastınız bizim derslerimiz mi acaba?
Zira bizim derslerde dilbilgisi tabirleri azami derece Türkçeleştirilerek verilmiştir.

Konu hakkında bilgi verebilirseniz, size daha ziyade yardımcı olabiliriz.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Düzenleyen idinc - 14Aralık2007 Saat 00:21

IP
study
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı study Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Haziran2008 Saat 21:02
 değerli arkadaşlar bütünlemeye benim gibi arapçadan kalan arkadaşlaraa geçmiş olsun dileklerimi iiletiyorum.başarılar diliyorum.men sabera zafera.kim sabrederse kazanır.iyi çalışmalar hepimize..benim asıl paylaşmak istediğim şu arapça 2. sınıfın derslerini ısrarla belirttiğim halde arapça ı. sınıfın dersleri geliyor..tabi online arabicden bahsediyorum.benim gibi bu sorunu yaşayanlar varsa paylaşsın.posta havalesine özellikle 2.sınıf diye belirttiğim halde ı. sınıf rderslerini yüklediler...onlinearabic ailesine duyurulur..inşallah bu sorunu düzeltirler..çünkü biran önce çalışmaya başlamak lazım..malum konular çok..

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Haziran2008 Saat 10:16
Merhabalar study
Neşen bol olsun.

AÖF 2. sınıf arapça derslerini bu akşam itibariyle takip edebileceksin. İlgili arkadaşla görüşerek konuyu bizatihi aktardım.

Çalışmalarınızda sınırsız başarılar diliyorum.

IP
saadet
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı saadet Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Kasım2008 Saat 18:02
selam
dersleri her zaman izleyebiliriz

IP
saadet
Yeni Üye