Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Pratik Arapça Nedir? Nasıl İşler?
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netONLINE PRATİK ARAPÇA DERSLERİPratik Arapça Nedir? Nasıl İşler?
Mesaj icon Konu: ACİL... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
l@lez@r
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı l@lez@r Cevapla bullet Konu: ACİL...
    Gönderim Zamanı: 02Ekim2007 Saat 21:24

Herkese selamlar.Arkadaşlar bu foruma yeni üye olmama rağmen neyi nereye yazmam gerektiğini açıkcası fazla bilmiyorum.O yüzden yanlış yere gitti ise hakkınızı helel edin...
   Bir imam hatip mezunu olarak bu sene inşallah aöf önlisansa başvurdum.Ama mezun olalı 6 seneye yakın bi zaman oldu. o yüzden kafamı karıştıran sorulara acil cecap yazarsanız beni mutlu edersiniz.
   Bu sitede yer olan online arapça derslerine katılmam(arapça yok denecek kadar az)şu an için yeterli olurmu?Yoksa bir arapça kursuna katılarak desteklemem mi gerekir?Ankara da tavsiye edbileceğiniz arapça kursu var mı?
  Şimdiden alacağım arapça dersi, aöf arapça dersi sınavını kurtarır mı?
Çok uzun yazdığım için umarım kafanızı şişirmemişimdir.Herlde bu forumda benim kadar acemi olan yoktur.hakkınızı helel edin.
muhabbetle kalın, muhammedle kalın

inandığın gibi yaşamıyorsan yaşadığın gibi inanmaya başlarsın...
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ekim2007 Saat 10:51

Merhaba l@lez@r
Bu konuyu buraya açtığın için sanırım zamanında cevaplayamadık, hakkını helal et...

Ama ben şimdi elimden geldiği kadar sorularına cevap vermeye çalışayım.

Online derslerimiz sıfırdan başlıyor. Yani alfabenin tanıtımından başlayarak pratiğe doğru devam ediyor. Fakat AÖF sınıf geçmek için bu dersler size uygun olmayabilir. Çünkü bu derslerin amacı Arapça konuşturmaya ve konuşulanı anlar seviyeye getirmeye yöneliktir. Ağır gramer kaideleri üzerinde durmuyoruz. Peki ne yapacaksınız? Şöyle bir durum söz konusu. Bizim AÖF Arapça 1 ve 2nci sınıfların derslerine yönelik bir destek ders yayını hazırlığımız var. Yani AÖF derslerinde işlenen konuları detaylı ve örnekli bir şekilde sitemizde sunulan destek derslerinden online olarak izleyebileceksiniz. Bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor. Allah nasip ederse bir iki ay içerisinde yayına başlayacağız. Burada bir hakikati dile getirmekte fayda var. Genelde AÖF öğrencilerinin Arapça konusundaki tek endişeleri sınıfı geçmek oluyor. Yani gerçek manada Arapça öğrenmek isteyenlerin sayısı oldukça az. Bu nedenle eğer siz de aynı düşüncede iseniz en pratik çözüm olarak bir kursa gidip sınavlara hazırlanabilirsiniz. veya bizim başlayacak olan derslerimize katılarak sınavlara hazırlanabilirsiniz. Normalde AÖF arapça derslerine yönelik yapılan çalışmalarda hedef arapça öğrenmek değil sınıf geçmek olduğu için böyle bir hatırlatma yapmak istedim. Ama siz, hayır ben Arapça öğrenmek istiyorum, rahatlıkla bu dili konuşmak istiyorum diyorsanız bu durumda sıfırdan başlayarak online derslerimize katılmanızı gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

çalışmalarınızda şimdiden başarılar diliyorum. Mevlam yar ve yardımcınız olsun.

IP
kalem sara
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı kalem sara Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ekim2007 Saat 22:40
s.aleyhüm bende aöf 2. sınıfa geçtim.geçen sene izmir de ikamet ettiğim için il müftülüğünde çok iyi bir hocamız ders vermekteydi.çok memnun kaldık ücretsiz veriyordu.şimdi manisa ya taşındık . araştırdım manisa da da müftülükte ücretsiz ders veriliyormuş.ramazan dan sonra başlayacak.ayrıca arapçası pratik arapça gibi değil arapçanın kurallarına hakim olman gerekir ve dikkatli.sende araştır istersen en iyisini il müftülük bilir.ayrıca ankara ilahiyatın da böyle bir hizmeti bulunabilir. ben aöf de okuyanların üniversiteden izin verilerek derslere katılma hakkları varmış diye duymuştum.vakit kaybetmeden araştır.kurslar başlamdan katıl.Allah hepimizin yardımcısı olsun.Bütün derslerde ayrıntılara dikkat et.Ayrıca kaydını aöf ye yaptırdıktan sonra  http://eogrenme.aof.edu.tr/Giris.aspx?ReturnUrl=%2f bu sayfadan girip arapça hariç diğer derslerin televizyon ortamında  anlatılmış hali var.kalıcı ve faydalı olabilir. Allah'a emanet olun.
Bir şey sormak istersen e-mail atabilirsin.

IP
setrems
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 101

Alıntı setrems Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Kasım2007 Saat 18:06
s.a. lalezar ben ankarada ikamet ediyorum.ben de arapçayla uzun bi zaman uğraştım.birkaç tane kurs tavsiye edebilirim.
HİRA EĞİTİM.ARAPÇA GREMER, TEFSİR,İĞRAB,HADİS,dersleri veriliyor.tel:3122108

liva eğitimde var ama numarasını bilmiyorum bu siteye üyeydi,infak vakfı da veriyo sanırım.ilgilenirseniz sizin için hiraya referans olabilirim.zaten şuan ücretsiz ders veriyorlar.......

"kocaman kayaları delen suyun şiddetli akışı değil damlaların devamlılığıdır"
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide