Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Pratik Arapça Nedir? Nasıl İşler?
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netONLINE PRATİK ARAPÇA DERSLERİPratik Arapça Nedir? Nasıl İşler?
Mesaj icon Konu: Online ders içeriği hakkında bilgi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
khalici
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı khalici Cevapla bullet Konu: Online ders içeriği hakkında bilgi
    Gönderim Zamanı: 30Eylül2007 Saat 16:30

Bu kursun tamamı 6 aylık bir programı mı içeriyor? 6 aylık program sonun da dersler yenileniyor mu?Bu kursun - devam edildiği varsayılırsa  - tamamı kaç aylık bir programdan oluşmakta?

Düzenleyen idinc - 30Eylül2007 Saat 18:48

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Eylül2007 Saat 18:50

Merhabalar khalici
Aramıza hoş geldin.

Online Görüntülü Derslerle ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki linklerden temin edebilirsin:

İnlemenizi yaptıktan sonra yine de kafanıza takılan soru olursa cevaplayabiliriz.

Kolay gelsin.

IP
khalici
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı khalici Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Ekim2007 Saat 15:51
   "her ay için 12 ders olmak üzere toplam 144 adet ders işlenmektedir."

benim sorum da bununla ilgili. ben zaten 6 aylık programın sonunda devam eden 145, 146, 147.   ........ dersler olacak mı? diye soruyorum .çünkü benim bir 6 aylık üyeliğim vardı bu üyelik bitiminde tekrar bir 6 aylık üyelik daha yaptırdım ancak ilk 6 aya ait  144 adet ders ile karşılaştım. yani ikinci 6 aylık üyeliktede aynı dersler mi olacak?

online derse giriş bölümünde;

( "NOT: Üyeliğiniz bitiminde yenilediğinizde diğer dersleride görmüş olacaksınız.")

ibaresinden dolayı ben farklı ve yeni desler bekliyordum .
  emeğiniz ve bu güzel çalışmanız için teşekkürlerimle..

Düzenleyen khalici - 03Ekim2007 Saat 15:53

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ekim2007 Saat 10:35
Merhaba khalici,

orada bir yanlış anlaşılma olmuş. 6+6 aylık toplam bir yıllık bir ders cetveli düşünüyoruz. Her ay 12 ders var. Altı ayda 72 ders yapar ikinci altı ayı katarsanız ozaman 144 ders yapıyor. Sitemizde bu ibareyi karışıklığa mahal verdiği için düzelttik. Şimdi, ilk altı ay tamamlandı sayılır. İkinci 6 ay biraz daha konular ağırlaşacak ve sizi terletecek. İkinci 6 aylık derslerin çekimleri tamamlandıkça yayına alacağız. Sürenin sarkması veya ders çekimlerini ve yayınlarının gecikmesi durumunda 6 aylık üye olan arkadaşlara ek süre veriyoruz. Arşivdeki dersleri görme konusuna gelince, online derslerimize üye olduğunuz müddetçe daha önce izlemiş olduğunuz tüm dersleri tekrar tekrar izleme imkanına sahipsiniz bu konuda herhangi bir kısıtlama yok, isterseniz bir dersi bir kere izleyin isterseniz yüz kere izleyin sorun değil.

Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Düzenleyen ibotea - 04Ekim2007 Saat 10:35

IP
medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı medcezir Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ekim2007 Saat 19:32
merhaba ben yeni üye oldum .şu an arapça kursuna devam etmekteyim .
buradaki derslerden de faydalanmak istiyorum . ne yapmam konusunda yardımcı olursanız memnun olurum. henüz  dersin başında olduğumuda dip not olarak düşmek istedim . ALLAH razı olsun sizden

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ekim2007 Saat 21:12
Merhaba medcezir, aramıza hoşgeldin

Online derslerimiz sıfır seviyesinden ileri seviyelere kadar devam etmekte. Her ders ortalama 45 dk.lık video görüntüleri, bu derse ait yazılı ders metni ve bilinmeyen kelimeler dosyasından oluşuyor. Aylık üyelik 20 YTL, 6 aylık üyelik 100 YTL'dir. En genel hatlarıyla bilgiler böyle. Daha detaylı bilgi edinmek isterseniz aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:

Sormak istediğiniz birşey olursa lütfen sorunuz.

IP
gülom
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı gülom Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Ekim2007 Saat 11:59
merhaba ben yeni üyeyim
arapça öğrenmek istiyorum
acaba bu şekilde öğrenebilirmiyim

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Ekim2007 Saat 13:11
Merhabalar gülom
Neşen bol olsun.
Hoşgeldin, safalar getirdin.

Arapça öğrenmek istemen çok hoş, yarınlara iyi seviyede bir pratik Arapça ile hazırlanman dileğiyle,..

Yüzlerce online kursiyerlerimiz evinden, iş yerlerinden arap hocalarımızın sunumuyla hazırlanan derslerimi online görüntülü olarak takip edebilmenin keyfini ve rahatlığını yaşıyorlar.

Yukarıda ibotea abimizin gösterdiği linkte veya
  adresinden derslerle ilgili bilgi alabilirsin.

Sürekli ve düzenli çalıştığında başarılı olacağından eminiz.

IP
fatma_zehra
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı fatma_zehra Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Kasım2007 Saat 11:04

bende  arapça öğrenmk  istiyorum  inş.  burası  iyi  bir  başlangıçdır

IP
mekteb
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mekteb Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Kasım2007 Saat 19:35
merhaba ben aöf ilahiyat 2.sınıfta okuyorum.aslında bu sene mezun olacaktım ama tek dersten kaldım,yani sınıf tekrarı.Söylememe gerek yoktur heralde,malumunuz arapça  (1.sınıfın arapçasını geçtim ama 2.sınıfın arapçasından kaldım!)sitenizle bi hocam vesilesiyle tanıştım,bana burdaki derslerin (düzenli ve çok çaloştığım takdirde) faydalı olacağını söyledi.ben arapça hazırkart ile abone olmak istiyorum.ama nereden temin edeceğimi bilmiyorum.Bu konuda bana yardımcı olursanız çoooook sevinirim.(bayilikler linkine girdim ama bayi falan bulamadım.Cevabınızı dört gözle bekliyorum.Vesselam... 

IP
mekteb
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mekteb Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Kasım2007 Saat 19:49
tamam tamam buldum,kocaman arapça hazırkart satış noktaları diye bölüm var görmemişimKendim sordum,kendim cevapladım..neyse.Vesselam...

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Kasım2007 Saat 11:07
Merhaba mektep, aramıza hoşgeldin

Arapça hazırkart satış noktalarına aşağıdaki adresten ulaşabilirsin:

Hazırkartlarımız Online Pratik Arapça derslerimiz için hizmete sunulmuştur. AÖF ilahiyat önlisans derslerine yönelik değildir. AÖF ilahiyat önlisans birinci ve ikinci sınıf online yardımcı derslerimizin kayıt işlemleri internet üzerinden yapılmaktadır. Aşağıdaki adresten ders programını ve kayıt hakkında bilgileri edinebilirsiniz:

Anlaşılmayan bir husus olursa lütfen sorunuz.

Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

Düzenleyen ibotea - 04Kasım2007 Saat 11:08

IP
njm22
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı njm22 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Kasım2007 Saat 14:38
ben arabce biliyorım ama turce yazmak ogrenmek itiyorm
yardımcı olabilirseniz memnun olırım

IP
fatma_zehra
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı fatma_zehra Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Kasım2007 Saat 09:14
türkçe  mi  bilmiyosunuz???

DerT SofrasındaN ßaL YediK BaŞ VerdiK ßaş eĞmediK..!
IP
mekteb
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mekteb Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Kasım2007 Saat 15:15
teşekkür ederim İbrahim Bey beni aydınlattığız için.Anlamadığım hususlarda yine kapınızı çalarım inşaALLAH

IP
njm22
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı njm22 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Kasım2007 Saat 21:36

evet ama sorın yazmaktadır

IP
mannik
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mannik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Aralık2007 Saat 15:07
Selam arkadaşlar, şu an ki verilen derslerin seviyesi nedir? Tanıtımda sunulan örnek ders sanırım başlangıç seviyesinde, daha ilerden başlamak isteyenler için daha sonraki derslere kaydolmak mümkün müdür? 

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Aralık2007 Saat 16:18
Merhabalar mannik
Neşen bol olsun.

Online Görüntülü Pratik Arapça derslerinin konsepti oldukça farklı!
Tamamen pratik Arapça konuşturmaya/algılamaya/kalıpları kavramaya/en çok kullanılan mantık cümlelerini özümsemeye yöneliktir.

- Online Görüntülü Pratik dersleri hayatın her yönüyle ilgilidir. Hayatın her yönüyle ilgili yorum yapabilme zenginliği kazandırılmak istendiğinden, konular özenle seçilerek Arap hocaların fonetik ve diyaletiyle sunulmaktadır.

- Hayatın her yönüyle ilgili bu dersler "Tanışma" bölümüyle başlayarak turizm, ticaret, siyaset-seçimler-parti, gelenek-görenek, çevre sorunları, insanlık sorunları, Türkiye'nin Avrupa Birliğine girişi, Maç-takım-taraftar, Trafik kazaları-emniyet-sigorta, Arap dünyası, Arap Atasözleri, Hoby, hayallerimin prensesi, dil eğitimi, Özel günler vb. gibi yaşayan en güncel konular işlenerek zengin mantık cümleleri, behemahal günlük hayatta kullanılan cümle yapıları işlenmektedir. Seçilen konuların içeriğini oluştururken Arap kanalları (Al-Jazeera, Al-Manar, Nil-News-Egypt, Sat7-Egypt, LJBC-TV, Saudia1, Al-Risalah, Al-Akhbariyya, Iqra TV gibi başlıca popüler televizyonlar izlenerek taranmakta ve canlı, aktif cümleler toparlanarak konularımızda malzeme olarak kullanılmaktadır. Oluşturulan metinler Arap hocalarımızın (fonetik ve diyalektiyle) dersler Arap hocaların en doğal canlılığıyla anlatılmakta, dersteki gülüşme ve şakalaşmalarda (Arap dünyasının) en doğal ortamını yaşatmaktadır.

Hazırlık derslerinden sonra Pratik derslerine geçilmektedir. Bu pratik derslerin ilki de "Tanışma" bölümüdür.
- İzlediğiniz demo dersidir ve dersin ilk 10 dakikasıdır.

- "Tanışma" bölümü dersi 45 dakikalık bir derstir. Dersin tamamını izlediğinizde görebileceksiniz ki, fevkelade istifade edilebilecek çok zengin bir tanışma diyalogları, konuşmalar, size sürekli katkı sağlayacak niteliktedir.

- Online Görüntülü Pratik Arapça derslerimizle Arap hocaları herkesin evine kadar ulaştırmış bulunmaktayız. Böylece daha uzun zaman ayırarak dersleri takip edebilmek imkanı doğmuştur.

- Online Pratik Arapça derslerimizle Arapça diline vakıf olan arkadaşlarımızında dilini güncel tutmak ve körelmelerine engel olmak üzere takip edilmesinin de gerekliliğine inanıyoruz. Zira Almanya'ya çalışmak için giden soydaşlarımızdan da görebileceğimiz gibi, ana dili olan Türkçe'yi bile kullanmaya kullanmaya, konuşmalarını yarı Türkçe ve yarı Almanca icra eder hale gelmişlerdir. Burada dile yoğunlaşmanın önemi ortaya çıkmaktadır.

Bir dili pratik anlamda kazanabilmek için;
- Dili öğrenebilmek için kişi kendine bir "süreç" tayin etmeli (bu süreyi derslerimizle 6 ay olarak belirledik) ve bu süreçte "sürekli" ve "yoğun" çalışmalıdır.

- Bu dersleri "Arap hocaların ağzından" izleyerek temin edilen "kulak dolgunluğu" çok önem arzettiğinden, hocaları sürekli dinlemek lazım gelir. Daha önce dinlediğiniz dersler dahi olsa, mükerreren izlemek/dinlemekle bu mantık cümelleri ve yapıların daha rahat hatırlanabilirliliğini artıracaktır.

- Online Görüntülü Pratik Arapça derslerinde azami derecede sürekliliği ve yoğunlğu sağlamak için "Nasıl Çalışacaksınız?" başlığıyla önerimizi aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz: www.onlinearabic.net/online_ders/nasil_calisacaksiniz.asp

- Elde edilen bu süreklilik ve yoğunluk rüyanızda Arapça konuştuğunuzu sağlayabilmeli. İşte bu durum sizin Arapça diline yoğunlaştığınızı ve konuşmaya başlayabildiğinizi gösterir. (Prf. Dr. Sadi Çöğenli - Atarük Üniversitesi  Arap Dili ve Edebiyatı)

- Arap Dili ve Edebiyatı bölümü ve İlahiyat Fakültesi bölümünden hocalarımızdan derslerimizi takip etmekte ve derslerin izlenmesi, mükerreren izlenmesi ve takip edilmesinin gerekliliğinden öğrencilerine bahasettikleri gibi pratik anlamda istifade ettiklerini de dile getirmektedirler.

Evden, iş yerinden Online Görüntülü Pratik Arapça takip edebilme, izleme keyfini ve fırsatını yaşatabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

İnsanımızın kalbinde Arapça öğrenme hevesini bu çalışmalarımızla ortak bir sinerji haline dönüştürebilmiş olmak ancak mutluluğumuzu pekiştirmektedir.

Bol Arapçalı günler dileriz.

IP
mannik
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mannik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Aralık2007 Saat 18:00
شكرا على شرحك الذي تمكن من أقناعي للمشارك

مع السلامة 

IP
idinc