Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
Mesaj icon Konu: s.a. yeni üye oldum Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
mesnevi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı mesnevi Cevapla bullet Konu: s.a. yeni üye oldum
    Gönderim Zamanı: 13Ekim2006 Saat 06:04
selamun aleykum saat sabahın altısı ben arapça ödevi için internette sözlük ararken bu siteyle karşılaştım vede hoşuma gitti üye oldumn inşallah benim için faydalı olur..Arapça için yardımlarınızı bekliyorum.. arapçayı özellikle kuran için öğrenmek istiyorum..imam hatip orta birden beri arpça görüyorum ama bendenmidir yoksa eğitim sistemindenmi hala arapçayı öğrenemedim.şuandada ilahiyatta okuyorum.inş burada öğrenebilirim...ama yinede umutlu değilim..

birde ayrıca bu sitedeki arapça klavye ekranı çalışmıyor bende..sayfa açılıp hemen kapanıyor.Acaba neden olabilir???

Düzenleyen mesnevi - 13Ekim2006 Saat 06:18

IP
heyhat
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı heyhat Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Ekim2006 Saat 06:41
S.A

ordamisiniz?? klavye ile alakali sorununuza belki yardimci olabilirim...ben de baya bir sorun yasamistim. sonunda cozdum cok sukur...

IP
mesnevi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mesnevi Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Ekim2006 Saat 08:39
bu klavye sorununu nasıl çözebilirim??

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Ekim2006 Saat 10:06
Merhaba Mesnevi, aramıza hoş geldin :)
Arapça öğrenememen kalıcı bir sorun değil merak etme :) Bunun hem eğitim sistemiyle hem de seninle alakası var. Dil eğitim ve öğrenimi ayrı bir titizlik gerektiriyor. Ancak maalesef devlet okullarında bu titizlik yeterince gösterilmiyor. Arapça öğrenmek isteyenlerin en başta şuna dikkat etmeleri lazım. Metodları ne olursa olsun, ister klasik metodla öğrensinler ister modern metodlarla öğrensinler, mutlaka her gün en az iki saatlerini bu dile ayırmalılar. iki günde bir çalışmak, haftada bir çalışmakla öğrenilmez. Genelde öğrenciler sadece sınav öncesi oturup 5 saat falan çalıştıkları için bu dili öğrenemiyorlar, sadece sınavlarından geçiyorlar okadar :) Ama azimli olursanız, titiz ve düzenli çalışırsanız bir sene içinde Arapçayı konuşur hale gelirsiniz. Bundan emin olun. Ve idda ediyorum ki Arapça öğrenmek ingilizce öğrenmekten çok daha kolaydır.

Şimdi sanal klavye sorununuza gelelim. Sistemi inceledik bir sorun görünmüyor ancak sizin bilgisayarınızla ilgili belki şu noktalarda ayarlar yapmanız gerekir.
1. Javascript ayarlarınızın açık olup olmadığını kontrol edin
2. Bilgisayarınızda popup koruyucu kuruluysa klavye açılışı için onay verin
3. Bilgisayarınızda SPY tarzı engelleyiciler olup olmadığını kontrol edin.

Arapça öğrenme yolunda size başarılar diliyorum.

IP
dileğim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı dileğim Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Ekim2006 Saat 14:14

Öncelikle aramıza hoşgeldiz faydalı olacağından emin olabilirsiniz. Lütfen yeise kapılmayın yeterki azminiz olsun başarırsınız.  Selametle

IP
mesnevi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mesnevi Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Ekim2006 Saat 12:38
Yardımlarınız icin teşekkürler klavye sorununu çözdüm ..Allah razı olsun..

IP
salim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı salim Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Ekim2006 Saat 08:35
Merhabalar
Ben yeni Arapaça öğrenmeye başladım.
Aracapça klavye ve kurulum cd olmasına karşın kurup kullanamadım.
Yardımcı olacak arkardaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Salim

IP
meryem
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı meryem Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Ekim2006 Saat 12:07
selamun aleyküm ben arabça öğrenmeyi çok istiyorum acaba nasıl öğreniliyor bura öğrenme imkanı var varsa nasıl oluyor

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Ekim2006 Saat 17:47
Merhaba meryem, aramıza hoşgeldin :)

Arapça öğrenmenin bir çok yolu var. Tabi maddi imkanlarınla da paralel olarak şunları sıralayabiliriz:
1. özel hoca tutabilirsin
2. kursa gidebilirsin
3. internetten istifade edebilirsin
4. kendi kendine eğitim setleriyle kendin çalışabilirsin.

burada 3ncü madde bizi ilgilendiriyor :) Sitemizde arapça ile ilgili tonlarca döküman var. Ayrıca anlamadığın konuları rahatlıkla tartışabileceğin ve öğrenebileceğin bu forumumuz var. Bunların dışında Allah nasip ederse 30 Ekim itibariyle online derslerimiz başlıyor. Online derslerimizle ilgili detayları bir iki gün içinde sitemizden açıklayacağız.
Çalışmalarında başarılar diliyorum.

IP
bemüne
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı bemüne Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Kasım2006 Saat 20:35
ibotea ya ben sizlere yeni üye oldum ama arapçada çok eskiyim vallahi artık arapça öğrenmek için gayretr göstermekten yoruldum. ben ne yapabilirim birde size danışayım istedim.15 yıldır bu dille uğraşıyorum üstelik bu zamana kadar düzenli olarak günde 3-4 sat çalışıyordum ve kesinlikle abartmıyorum .ama bu yılbıraktım artık üstelik mısıra bile gittim .bilseydim zaten hiç masrafbile yapmazdım evimde otururdum. ama ben bu dili öğrenemezsem gözüm açık giderim. okuduğumu anlıyorum bir arap konuştuğu zman anlıyorum ama flilimleri haberleri anlamadığım gibi kendim hiç cümle kuramıyorum ne yapabilirim

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Kasım2006 Saat 22:52
Merhaba bemüne, öncelikle aramıza hoş geldin :)
15 yılını arapçaya vermiş biri olarak eminim üyelerimize aktarabileceğin çok güzel anıların ve tecrübelerin vardır. Bu tecrübelerini bizlerden esirgemezsin umarım :)

Ülkemizde maalesef senin yaşadığın bu sıkıntıyı yaşayan bir çok insan var. Yani yıllarını bu dile veriyorlar fakat iki kelimeyi yanyana getirip de bir kelam edemiyorlar. Bu konuları ele alıp akademik çerçevede inceleyen akademisyenler mutlaka vardır, olmalıdır. Çünkü bu gerçekten ciddi bir soru.. Neden böyle? Benim acizane bir iki tespitim var, onu paylaşayım, ne kadar doğrudur veya eğridir bir iddiam yok.. Bir dili konuşabilmek için o dili yaşatmak gerekiyor bence. Çünkü dil yaşayan bir varlık gibidir. Arapça öğreniyoruz, sarfını, nahvini, belagatını vs.vs. fakat bu öğrendiğimiz şeyi nerede kullanıyoruz nasıl kullanıyoruz? İşte asıl püf noktası burası bence. Bilgimizi dilimize taşıyabilmemiz için güncel hayatımızda bu dili kullanmamız gerekiyor. Bunun en basit çözümü arapça günlük tutmak. Yani sabah kalktım, traş oldum, kahvaltımı yaptım, belediye otobüsüne bindim, şöfor çok dalgındı. Kırmızı ışıkta neredeyse bir yayaya çarpıyordu falan filan.. yani yaşadığımız olayları bu dille ifade etmek, ilk önce yazarak ifade etmek çok mühim. Yoksa bilgiler depomuzda birikiyor birikiyor ama hiç kullanılmadığı için bu bilgiler bir yük olmaya başlıyor. Bence izleyecğiniz yol şu olmalı. Önce bol bol yazın, edebi olması şart değil. Son derece düzgün bir gramerle olması da şart değil. İçinizden geldği gibi türkçe yazdığnız gibi oturun ve her akşam başınızdan o gün geçen olayları yazın. Çünkü beyniniz sizi düzgün cümleler kurmaya zorlayacak, bu ise seri olmanızı engelleyecek. Halbuki türkçe konuşurken gramere okadar dikkat etmiyorsunuz değil mi? Bu yüzden rahatça yazın bol bol yazın. Daha sonra imkanınız olursa yaşadığınız günlük olayları yazıya aktarmak yerine bir kayıt cihazına konuşarak anında kaydedin. Kaydettiklerinizi dinleyin, hatalarınızı tespit etmeye çalışın. Konuşurken doğrumu konuşuyorum düşüncesine pek takılmayın. Bu sizi motive edecektir. ilerleyen zaman içerisinde tekrar durumu değerlendiririz. Bu dil çok güzel bir dil. Bence pes etmeyin :)

IP
Fatih
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı Fatih Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Kasım2006 Saat 14:59
merhab    benüme     asanada   söylüyorum  bu  şekil on sene  daha  ögrenemessin  gideceksin  emsile bina  maksut avamil gibi  kitapları  okuyacaksın  ama  bunu  okutacak  hoca  lazım    ondan sonra  pıratik  ders  alacaksın  halas

Düzenleyen Fatih - 10Kasım2006 Saat 15:04

IP
bemüne
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı bemüne Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Kasım2006 Saat 21:52
fatih izen bende sana söyliyeyim o bahsettiğin emsile bina maksud ve avamilin üzerinden nice kitaplar geçti ben o kitapları bundan 10 yıl önce okudum. abartmıyorum ama gramerde ilahiyata yüksek yapanlara dahi  gramer verebilecek durumdayım.eğer  gramerde iyiseniz bende şerhul akil okuyacak adam arıyordum.eğer beraberce bu kitabı okuyacak birilerini bulursanız banada haber verin. vallahi sorunum çok karmaşık ben bile hala niye arapçayı öğrenemediğimi anlayamadım

IP
Nurulhak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 270

Alıntı Nurulhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Kasım2006 Saat 22:57
bende yeni üyeyimmm

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Kasım2006 Saat 00:12
Merhaba Fatih,
herkesin bir yoğurt yiyişi var :) Bu iş illa emsile, bina okuyarak oluyor diye birşey yok. Arapça eğitimi konusunda birçok metodlar var. Genel olarak klasik ve modern medotlar olmak üzere bunları ikiye ayırmak mümkün. Anladığım kadarıyla sen klasik medotlarla arapça çalışmaktasın. Metodun her ne olursa olsun önemli olan kişinin motivasyonudur. Ben mesela modern metodlarla öğrendim Arapçayı, hala da çalışıyorum. Belki bir edebi cümlenin içinde geçen belagatı çözemem ama karşıma çıkan bir arapla konuşabilirim, arap tvlerini izleyebilirim. Şimdi bu modern metodun daha başarılı olduğunu göstermez. Bu sadece benim bu işe önem verdiğimi gösterir. Aynı şekilde bemune de klasik metodlarla öğrenmeye çalışmış fakat pratik konusunda yetersiz kaldığını düşünüyor. Ki bu bir çok klasik metodla arapça öğrenmeye çalışan kişiler için de geçerli. Bakıyorsun adam yıllarını emsile bina izar... harcamış ama iki kelam edemiyor. Buradaki en büyük sorun şu sizi hedefinize götürecek metodu iyi seçmelisiniz. İlmi araştırmalar için çabucak konuşabileceğiniz pratik bir arapça metodunu seçmeniz ne kadar yanlış ise, arap medyasını takip edebilmek için emsile bina okuyarak işe başlamak da okadar yanlıştır. Bilmem anlatabildim mi acep? :)  Hepinize iyi çalışmalar diliyorum.

IP
mcanlioglu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mcanlioglu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Kasım2006 Saat 08:35
agzına saglık cok guzel kelam etmıssın

IP
acizâne
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı acizâne Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Kasım2006 Saat 00:45

السلام عليكم يا اخوان

herkese merhaba. benim sorunum da bemüne kardeşimizle aynıydı. sadece şimdi biraz daha pratik çalışıyorum ve çok faydalı oluyor. yani yavaş yavaş da olsa etkilerini görebiliyorum. genelde hikaye okuyorum ve onlardan beğendiğim cümleleri kendim yazıyorum. artık cümle kurmak da yada cümlerin anlamlarını kavrayabilmekteyim. şimdi sorunum daha seri olamamak ama tabi bişeye önce uzanmak sonra yakalamak gerekir ve acele bu konularda pek de iyi olmuyor sanırım. ayrıca fatih kardeşime bu konuda katılmadığımı belirtmek isterim. bence bizim dil eğitiminde hatamız bu. dili aşırı derecede gramere boğuyoruz ve asıl olanı atlıyoruz. mesela pek çok hocamdan duyduğum bir tesbit var, diyorlar ki:"Biz arap gramerini araplardan daha iyi biliyoruz ama onların konuştuklarının bazısını hiç anlamıyoruz."
gerçekten de öyle arkadaşlar şimdi benim de gramerim biraz iyi ama pratiğim o kadar eksik ki kendimi boşuna çalışıyormuşum gibi hissetmeye bile başlamıştım ama artık bu dili öğrenmem gerektiğini hatta artık benim üzerime bunun bir vecibe olduğunu düşünüyorum ve elimden geleni yapmak için kolları sıvadım. hani biraz geç de olsa .
ama zararın neresinden dönülürse kardır değil mi?
herkese hayırlı geceler...
umarım konuşmalarımda haddimi aşmamışımdır. hakkınızı helal edin.
Selam ve Dua ile...
مع السلام

IP
Fatih
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı Fatih Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Kasım2006 Saat 13:33
merhaba  ibotea  bemüne   sorununu  paylaşmış   bende   haliylen  fikrimi  söyledim  sakıncası  varmı    ben  pıratik  olmaz  demiyorumki  önce  bunları  okuman  lazım   diyorum   pıratik  sonra  diyorum  kendiside  okumuş   zaten  çünkü  niye  butür  kitapları  çalışan  gıremeri  daha  pişkin  olur  ondan  sonra  pıratik  yapsın  ayrıca  hizmetlerinizden  dolayı  allah azze ve  celle  senden  razı  olsun 

IP
ayseker
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 390

Alıntı ayseker Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Kasım2006 Saat 17:59
Merhaba,
Ben de bu konuda fikrimi söylemek istiyorum;
Tamam gramer önemli ama öncelikle pratik dersi almadan emsile bina gibi dersler ağır geliyor ve insan bir şey anlamadığı için çabuk unutuluyor.Biz mesela arapça ders gördüğümüz ilk sene basit cümlelerle başladık,diyalog konuşmalarından dersler gördük,hocamızın verdiği basit cümleleri türkçe-arapça,arapça-türkçe olarak çevirmeye çalıştık.Ve bir sene boyunca nahiv dersleri aldık.Burda bir önemli nokta daha şu ki sarftan önce temel olarak nahiv dersleri almak sarfın anlaşılması için gerekli bence.Hiç nahiv bilgisi olmayıp ta ilk olarak emsileden başlamış insanlara çok rastladım ve bu yüzden durumlarından şikayetçilerdi ve anlamadan ezberledikleri için kolay unuttuklarını söylüyorlardı.
Az da olsa biraz pratik arapça ve nahiv dersleri konusunda ders almasaydım,zannetmiyorum ki emsile bina gibi derslerden birşey anlamış olacaktım.Dili öğrenmeye başlar başlamaz ezber fiil çekimlerine ve ağır gramer bilgilerine girmek fayda yerine boşa zaman geçirmek demek bence.Tabi katıldığım kursun ders verme amacı ilmi arapçaya yönelik olduğu için pratik çalışmaları çok uzun sürmedi.Bu yüzden bende pratik konusunda eksik kaldım.Aslında biraz da tembellikten kaynaklanıyor,kişinin kendi kendine pratik çalışması olması lazım.Yoksa ilerlemiyor.
Konuşmaya yeni başlayan bir çocuğun dil öğrenme metodu en uygun ve hikmetli bir örnek bence.İnsan önce o dili ağzına ve kulağına iyice yerleştirdikten sonra gramer öğrenmeye başlayınca o dil hem pratik hem gramer bilgisi açısından çok daha kalıcı olur diye düşünüyorum.Sadece
pratik konuşmak isteyen bir insanın ağır bir dilbilgisiyle boğuşması da gereksiz diye düşünüyorum.Emsile,bina,maksud,izhar,izzi gibi yoğun gramer dersleri ve belagat konuları önemli fakat ancak ilmi konuda ilerlemek isteyenler için çok faydalı olacaktır.Turist rehberliği için veya arap ülkelerinde yaşamak için öğrenenlerin bunlarla uğraşması zaman kaybı olacaktır diye düşünüyorum.
Rabbim herkesin gönlüne versin...amin

IP
bemüne
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı bemüne Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Kasım2006 Saat 09:28
s.a ilginiz için gerçekten teşekkürler.doğrusu bu kadar ilgi beklemiyordum.ama ben artık anladım benim durumum vahim cidden.ben buraa önerdiğiniz tüm formüleri denedim. gramerle uğraştım.pratikle uğraştım.hatta mısırda 9 ay kaldım kursa gittim ve orada özellikle türklerle kalmadım. pratik alışmak için yabancılarla kaldım  hatta skpe de bir arap buldum konuşmak için.ama ben bu işi beceremedim.konuşamıyorum. demekki sorun metot değil. artık işi allaha havale ettim benim bu işe kabiliyetim ve becerim yok.öğrenemememin sebebi  tamamen kabiliyetsizlik ve beceriksizlik.allahım yok mu bi çare.vallahi ben bu dili öğrenemzsem gözüm açık giderim.

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Kasım2006 Saat 10:28
Gerçekten bu söylediklerini denediysen o zaman senin öğrenme veya çalışma yönteminde yanlışlıklar var demektir. Belki bunları gözden geçirmek lazım. Mesela gramerle ne kadar ugraştın, nasıl uğraştın? Pratik yaptım diyorsun, mısıra gittim 9 ay kaldım diyorsun.. peki orada pratik çalışmalarını nasıl yürüttün. Yani mesela sadece çat pat konuşmakla mı kaldın yoksa belli kuruluşları tespit edip notlar aldın mı? o not aldığın kullanımları kendin de kurmaya ve uygulamaya çalıştın mı? Mesela seni misafir eden arapların sana ilk söyledikleri karşılama cümleleri neydi, bunları not alıp daha sonra size yeni katılan arkadaşlarına aynı karşılama cümlelerini sen kurabildin mi? Ne kadar dikkatini verebildin? :):)  gördün mü bak bir sürü iş açtın şimdi başına, hadi bakalım cevapla şimdi bunları

IP
Ersil
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 592

Alıntı Ersil Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Kasım2006 Saat 10:33
s.a.
Bemüne kardeş...Bence hemen pes etme.
yukarıdada arkadaşların dediği gibi arapçayı hangi amaçla öğrenmek istediğin çok önemli.ilmimi yoksa pratikmi yoksa halk dilimi.sen önce kendin için bunun tespitini yap ve eğer tespit etmişsende o tarafa yönel ve ağırlık ver.senin durumun sana has değil bu bir çok kişide var aslında.mesela önceden sarf gramer v.s. bir çok kitap okuyan arkadaşlar pratik ve modern arapçaya geldimi sanki başka bir aleme gelmiş gibi oluyor(bende dahil) kendini arapça biliyor zanneden bir kişi halihazırdaki arapçadan nerdeyse bişey anlamıyor.yani bazı kelimeleri anlıyor ama mevzuyu çözemiyor.aynı şekilde pratik çalışmış bir kişi televizyon ve halihazır arapçasını v.s. çok iyi anlıyor ama ilmi konularda yazılmış ve içinde ilmi ıstılah ve grift cümleler bulunan bir kitapta zorlanıyor.

bence ikisininde çözümü program ve sebat.bir işi karışık yapmak kadar kötü bişey yoktur bir ondan bir ondan derken hepsindende mahrum kalıyoruz.

Elbetteki her iş Allaha havale edilir ama bu kadercilik mansında olmaması gerekir.eski alimlerden biri olan büyük Muhaddis İbni Hacer Askalaniyi duymuşsundur ve ona neden İbni hacer (taşın oğlu) dendiğinide bilirsin sanırım.

mesela bende daha 10 ay filan öncesine kadar modern arapçadan korkardım ama bu zaman zarfında foruma devam neticesinde artık korkumda gitti çok şeyde öğrendim ve halen devam ediyorum öğrenmeye.inşaallah sende kendine bir metod belirlersen dahası beceremiyorum,olmuyor psikolojisini yenersen,yanlış yaptığımda gülerler,kınarlar korkusunu üzerinden atarsan gözün açık gitmeyeceğinden emin olabilirsin.aslında senin söylediğin bu süre zarfında sen hissetmesende sende zaten çok geniş bir birikim olmuştur.önemli olan bunu belli bir düzen içinde verimli hale getirmek.Türkiyede bolca bor madeni var ama işliyemiyoruz

Bilende O Bildirende
IP
Nurulhak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 270

Alıntı Nurulhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Kasım2006 Saat 18:01
bencede kardeş ;) arapça bazen anlaşılması zor olsada zevkli bi ders. hem manasını bilerek,anlayarak yaptığımız ibadetler daha makbul olurlar ;)

IP
kadruska
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı kadruska Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Aralık2006 Saat 19:11
       selamün aleyküm!
  yeni üye oldum.nasil yapacagimi bilmiyorum.
  Arapcayi ögrenmek istiyorum.
 nasil olcak bilmiyotum.yardimlarinizi bekliyorum.
    saygilarimla
      kadruska

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Aralık2006 Saat 20:57
Merhaba kadruska, aramıza hoş geldin
öncelikle niçin arapça öğreneceğine karar vermelisin. İlim tahsil etmek için mi, rehberlik yapmak için mi, turistik gezi amaçlı mı? Bu seçim senin çalışma tarzını belirleyecek. İlmi araştırmalar için arapça öğreneceksen uzun soluklu bir koşuya çıkıyorsun demektir. Nefesini ölçülü harcaman lazım, sabit adımlarla ama yılmadan uzun yol kat etmen lazım. Başlangıç olarak, bir kursa gitmeni veya kendi kendine bir eğitim seti alarak çalışmanı tavsiye edebilirim. Ancak tercih edeceğin yol ne olursa olsun en önemli şey hergün ama hergün mutlaka en az bir veya iki saat arapçayla ilgilenmen şart. Ayrıca online derslerimizi de bir incele, oldukça istifade edeceğini umuyorum. Dersler hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki linke tıklaman yeterli

İyi çalışmalar diliyorum.

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,156 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı