Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Lehçeler - Ammice
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netالمعاجم العربية - KELİME HAZİNESİLehçeler - Ammice

Mesaj icon Konu: Lehçeler Başlığı Altında yazı yazan herkese uyarı!

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Konu: Lehçeler Başlığı Altında yazı yazan herkese uyarı!
    Gönderim Zamanı: 16Eylül2007 Saat 11:05

Merhaba arkadaşlar.

Bu başlık altında yazı yazanlar arasında maalesef çok üzücü atışmalar yaşanıyor. Bir arkadaşımız bildikleri çerçevesinde lehçe bilgilerini paylaşmaya çalışırken bazı arkadaşlar da bu yazıların kitaptan alınma olduğunu iddia ederek yazıları yazan arkadaşımızın hem gönlünü hem şevkini kırmışlardır. Bunun neticesinde bu arkadaşımızın bu bölümdeki tüm yazılarını sildiğini üzülerek farketmiş bulunuyoruz. Burada bir kaç hususu hatırlatmadan geçemeyeceğim.

1. "Kitaptan alıntı yapıyor" diyerek suçlama yapan arkadaşlar... Bir bilgi velevki kitaptan alınmış olsun o bilgiyi buraya yazmak bile bir emektir hiç olmazsa bu emeğe karşı saygı duyabilirdiniz. Bu forumda kitaptan alıntı yapılarak yazılan okadar çok şey var ki. Peki bu neyi değiştirir. Siz belki o kitaba ulaşabileceksiniz belki ulaşamıyacaksınız. Buraya hazır yazılan bilgiden istifade etmek yerine bunun bir kitaptan alıntı olduğunu ifade etmenin gayreti içerisine girişmeniz son derece kötü bir davranış.

2. Size bir bilgi aktarmaya çalışan insanlara karşı lütfen daha saygılı ve edepli olunuz. Bu yaşanılan durumda arkadaşınız size belkide elinizde olan (ki sanmıyorum) bir kitabın içinde yazan bilgileri aktarıyor olabilir. Ama siz bunu bir şekilde yermeye çalışıyorsunuz. Durumunuz şuna benziyor: her sabah aynaya baktığınızda o ayna aslında sizin kendi yüzünüzü gösteriyor. Siz karşınızdaki aynayı yeriyor musunuz? "Sen zaten beni gösteriyorsun orjinal değilsin" diye karşınızdaki görüntüye mi kızıyorsunuz. Ne tuhaf?!

3. Yazılarını silen bu arkadaşımızın bunca emeği silmekle ayrıca yanlış yaptığını düşünüyorum. Bir iki kişinin eleştirisi yüzünden bu yazıları silmekle yanlış yapmışsın. Zira bu pire yüzünden yorgan yakmak gibi birşey olmuş. Ama sonuçta emek ve ürün senindi senin bileceğin bir husus. Ancak hayatın boyunca kulağına küpe olması için sana bir arkadaş tavsiyesi olsun, çevrende her zaman senin yaptıklarını eleştiren veya çekemeyen insanlar olacaktır bu eleştirilere olgunca yaklaşacak bir düzeye kavuşman gerekiyor. Yapılan her eleştiride geri dönüp emeklerini yok edeceksen hayatta asla yol alamazsın. Olgunca olayı karşılaman ve şöyle yapman gerekirdi. Eğer bu yazıların bir alıntı ise (ki olabilir bu ayıp birşey değil bunu hepimiz zaman zaman yapıyoruz) Evet arkadaşlar ben bu bilgileri şu şu kitaptan alarak size aktarıyorum dileyen istifade eder dileyen gider kitabı bulur alır oradan çalışır keyif sizin diyebilirdin. Veya bu yazıların tamamen senin birikimine aitse, hayır arkadaş bu yazılar tamamen bana aittir, neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz bilmiyorum ama ben ammice çalışmalarda bulunmak isiteyenlere size rağmen yardımcı olmaya devam edeceğim demeliydin. Olgun olan davranış bence budur.

Bu yazdıklarım bazı arkadaşların zoruna gidebilir. Ama beni ister forumun bir yöneticisi olarak kabul edin, ister bir abiniz veya kardeşiniz olarak kabul edin, sonuçta ayıp ettiniz arkadaşlar....

IP
mbagci9
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 535

Alıntı mbagci9 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Eylül2007 Saat 13:24
kıymetli ibotea ağabey  açtığınız konu başlığı olarak " LEHÇELER BAŞLIĞI ALTINDA YAZI YAZAN HERKESE UYARI ! " demişsiniz ama bence herkesi uyarmaya gerek yok  " antiochusboy21 "  isimli arkadaşımızı uyarmak yeterli bence tabiki amor kardeşimiz keşke sebat etseydi . Meyve veren ağaç taşlanır fakat ağaçlarında biraz dayanıklı olması lazım  pes etmemek lazım . Enbiya-i  Kiram hazeratının
, evliya-i uzam hazeratının ecdadımızın  hayatlarına bakarsak  hayatlarında kendilerine sahip çıkan saygı duyan çok az kişidir. Çoğunluğunun mematlarından sonra ve sonraki kuşaklar tarafından ehemmiyeti anlaşılmıştır.

Düzenleyen mbagci9 - 16Eylül2007 Saat 18:12
IP
amor488
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 98

Alıntı amor488 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Eylül2007 Saat 14:40
السلام عليكم

Değerli forum yöneticisi abimiz: aslında eleştirilere karşı açık olmam gerekirken o anlık öfkeye malup oldum. maamafih bu durum beni ziyadesiyle üzdüdü ve tabiki kızdırdı. sonuçta namkörlük olarak nitelendire bileceğimiz -tabiki kişsel bazda, genel manada değil- bir durum vuku buldu. ben şayet hakkım varsa helal ettim. eleştirilerin ve önerilerin umuma açık değilde ferde özel olması tabiki en doğrusudur. malesef bu kardeşim (hepimiz müslümanız, hepimiz kardeşiz) yerinde olmayan bir davranış sergiledi. Ama inşaallah hatasını anlar bir daha elinde somut deliller olmadan birisini suçlamaz. çünki bir insanın kalbini kırmak, kabeyi  70 kere yıkmak kadar kötüdür. diyor peygamber ef.mz.S.A.V.  Allah c.c. kullara verdiği önem buradan anlşılyor. biz ise kalp kırmak için çalışıyoruz. mazallah allah aramızdan selameti eksik etmesin.
 selam ve dua ile aciz garip kardeşiniz.
IP
takma42
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı takma42 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Eylül2007 Saat 20:52

Bu olanları görünce gözlerime inanamadım. 

Neler oluyor ya hu?

arkadaşımızı üzmüşüz, ben arkadaşın foruma gönderdiği bilgilerden çok faydalanmıştım.
lütfen kardeş yeniden aramıza dön, paylaşımlarını bekliyoruz...

Düzenleyen takma42 - 18Eylül2007 Saat 20:55
SAKMANKONYA
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,078 Saniyede Yüklendi.

rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek | dask sigortası