Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Genel
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netGenel
Mesaj icon Konu: Kafam çok karışık nolur yardımcı olun Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
Sebahaddin60
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2

Alıntı Sebahaddin60 Cevapla bullet Konu: Kafam çok karışık nolur yardımcı olun
    Gönderim Zamanı: 19Ocak2017 Saat 16:52

11. Sınıf öğrencisiyim Kur an Arapçasını az çok biliyorum ve Arapça tercümanlık okumak istiyorum iş imkanı ve öğrenme zorluğunu ders zorluğunu bilen varsa yazsın nolur

IP
aydinahmet
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1111

Alıntı aydinahmet Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Ocak2017 Saat 14:20

Orjinalini yazan: Sebahaddin60

11. Sınıf öğrencisiyim Kur an Arapçasını az çok biliyorum ve Arapça tercümanlık okumak istiyorum iş imkanı ve öğrenme zorluğunu ders zorluğunu bilen varsa yazsın nolur

S.a. Sebahaddin,

Kafanın karışmasına gerek yok!
Eğer Arapça Mütercim ve Tercümanlık bölümünü bitirdikten sonra Arapçanı çok iyi seviyelere çıkarırsan, asla sırtın yere gelmez;

1- Silmültane çeviri yapacak seviyede olursan günlük 500 TL-1500 TL arası alırsın.
2- Haber ajanslarında Arapça-Türkçe çevirmen olarak 5 bin-7 bin TL arası maaşlı çalışabilirsin.
3- Kitap, Makale vb. çevirileri yaparak büyük ölçekli ödemenin %30 işe başlarken, %30 işin ortasında, kalanı da eserin tercümesi tamamlandığında alabilirsin.

Ama bunların hepsi ne zaman ve nasıl mümkün, hem Arapça hem ana dil Türkçe bilgini yukarıdaki tarif edildiği seviyeye ulaştırabilirsen, mümkündür....

Hadi kolay gelsin

سعادتي في سعادة الآخرين
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma