Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Sınavlara hazırlık - TEK DERS SINAVI
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumSınavlara hazırlık - TEK DERS SINAVI
Mesaj icon Konu: AÖF sınavlarında 4 yanlış 1 doğruyu götürecek! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Konu: AÖF sınavlarında 4 yanlış 1 doğruyu götürecek!
    Gönderim Zamanı: 28Haziran2016 Saat 10:13

AÖF sınavlarında 4 yanlış 1 doğruyu götürecek!

AÖF sınavlarında 4 yanlış 1 doğruyu götürecek!

YÖK tarafından yapılan talepler doğrultusunda Açık Öğretim Fakültesi bulunan üniversiteler peş peşe bazı Sınav Sistemi Değişikliklerine gidiyorlar.

YÖK tarafından yapılan talepler doğrultusunda Açık Öğretim Fakültesi bulunan üniversiteler peş peşe bazı Sınav Sistemi Değişikliklerine gidiyorlar.

Önce Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (ATA AÖF) değişiklikleri yaparak Resmi Gazetede yayınladı.

Gelen bilgilere göre birkaç gün içinde de Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bu konuda resmi adımları atacak ve Resmi Gazetede değişiklikler yayınlanacak.

Peki, YÖK tarafından talep edilen ve Açık Öğretim Fakültesi Dekanlıkları tarafından kabul edilen değişimler neler?

Sınavlar Gözetmen Eşliğinde Yapılacak
Anadolu Üniversitesi hali hazırda Vize ve Final sınavlarını Gözetmen Eşliğinde yaptığından dolayı burası için bir değişiklik yok.

Atatürk Üniversitesi ise Vize sınavlarını Online, Final sınavlarını ise Gözetmen eşliğinde yapmakta idi. Artık gelen düzenleme ile bu durum ortadan kalkmış durumda.

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi de hem Vize hem de Final sınavlarını reel olarak yapacak ve gözetmen eşliğinde sınava giriş sağlanacak.

4 Yanlış 1 Doğruyu Götürecek, Puan Bu Şekilde Hesaplanacak
Test Usulü şeklinde yapılan sınavlar olmasından ve Çan Eğrisinin bu noktada oldukça aşağılarda kurulmasından dolayı YÖK duruma el atmış durumda.

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bu konuda değişikliği yapmış durumda. Yani artık her 4 yanlış cevap 1 Doğru cevabı silecek. Geriye kalan doğrular ise sizin Net Puanınızı belirleyecek. Tabi ki Çan Sistemi yine aktif olacak.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi ise bu konuda henüz bir açıklama yapmadı. Ancak Dekanlık bazında gelen b azı bilgilere göre burası da çok yakın bir süre içinde 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürür sistemine geçecek.

Çünkü sistem YÖK tarafından kabul gördü ve AÖF Dekanlıklarına da uygulamak düştü.

Vize %30 – Final %70 Etkili
Bu durum zaten Anadolu Üniversitesi için geçerli idi. Atatürk Üniversitesi ise Online olan vize sınavını %20 sayıp Final sınavını da %80 olarak hesaplıyordu.

Değişen sınav sistemi ile artık AÖF Dekanlıkları tarafından %30 Vize + %70 Final olarak notlandırma yapılacak.

AÖF Ders Kitabı Sorunu
Atatürk Üniversitesi ile Anadolu Üniversitesi arasında Harç Ücreti bakımından bir fark var. Aynı zaman da ATA AÖF tarafından ders kitabı dağıtımı da yapılmıyor.

Bu konularda ilerleyen günlerde Atatürk Üniversitesinin bazı düzenlemeler yapacağı da gelen bilgiler arasında. Özellikle Ders Kitapları ile alakalı olarak bazı düzenlemeler çok yakında duyurulabilir.

الطالب المجتهد
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide