Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
11. Sınıf Arapça
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİMAM HATİP LİSESİ & AÖ - ANADOLU İMAM HATİP LİSESİİmam Hatip Lisesi & Anadolu İmam Hatip Lisesi & ÇPL11. Sınıf Arapça

Mesaj icon Konu: arapça otobiyografi ödevim var çeviri yaparmısınız

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
senmustafa43
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı senmustafa43 Cevapla bullet Konu: arapça otobiyografi ödevim var çeviri yaparmısınız
    Gönderim Zamanı: 26Aralık2015 Saat 18:53
selamun aleykum ben mustafa şen.1999 yılında kütahya’da doğdum.Kahverengi gözlü ve biraz uzun boyluyum.Babamın adı Mehmet,annemin adı Hanife,kardeşimin adı Enes’tir.İlkokula yozgat’ta başladım.Birinci sınıfı bitirince bursaya taşındık.bursada dördüncü sınıfa kadar kazım karabekir ilkokulunda okudum.Beşinci sınıfta yıldırım ilkokuluna geçtim ve oradan mezun oldum.lise olarak bursa merkez imam hatip lisesini kazandım.Ben onbirinci sınıfa gidiyorum eşit ağırlık bölümünde okuyorum.Okulumdan memnunum. İngilizce ve arapçayı az çok biliyorum.Kitap okumayı sevmiyorum.Hayvanlarla uğraşmayı severim.fobilerim böcekler.hobilerim ise motorlar,arabalar,gezmek,bilgisayar oynamak,tefon oynamak.En sevdiğim ders arapça.Okula gitmeyi seviyorum.
IP
saniye
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1592

Alıntı saniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Aralık2015 Saat 10:35
Orjinalini yazan: senmustafa43

selamun aleykum ben mustafa şen.1999 yılında kütahya’da doğdum.Kahverengi gözlü ve biraz uzun boyluyum.Babamın adı Mehmet,annemin adı Hanife,kardeşimin adı Enes’tir.İlkokula yozgat’ta başladım.Birinci sınıfı bitirince bursaya taşındık.bursada dördüncü sınıfa kadar kazım karabekir ilkokulunda okudum.Beşinci sınıfta yıldırım ilkokuluna geçtim ve oradan mezun oldum.lise olarak bursa merkez imam hatip lisesini kazandım.Ben onbirinci sınıfa gidiyorum eşit ağırlık bölümünde okuyorum.Okulumdan memnunum. İngilizce ve arapçayı az çok biliyorum.Kitap okumayı sevmiyorum.Hayvanlarla uğraşmayı severim.fobilerim böcekler.hobilerim ise motorlar,arabalar,gezmek,bilgisayar oynamak,tefon oynamak.En sevdiğim ders arapça.Okula gitmeyi seviyorum.

السَّلاَمُ عَلَيْكُمْ أَنَا مُصْطَفَى. أَنَا وُلِدْتُ فِي مَدِينَةِ كُتَاهْيَا. عُيُُنِِي بُنِّيُّ اللَّوْنِ وَأَنَا طَوِيلٌ قَامَةً
اِسْمِ أَبِي مَحْمَدٌ واِسْمِ أُمِّي حَنِيفَةٌ، وَاِسْمُ أَخِي أَنَسٌ. بَدَأْتُ المَدْرَسَةَ الاِبْتِدَائِيَّةَ فِي مَدِينَةِ يُوزْقَات. بَعْدَ اِنْتَهَيْتُ الصَّفَّ الأَوَّلَ اِنْتَقَلْنَا إِلَى مَدِيَنَةِ بُورْسَا
دَرَسْتُ حَتَّى الصَّفِّ الرَّابِعِ فِي مَدْرَسَةِ اِبْتِدَائِيَّةِ كَازِمْ كََارَابَكِير الَّتِي تَقَعُ فِي مَدِينَةِ بُورْسَا
وَفِي الصَّفِّ الخَامِسِ اِنْتَقَلْتُ إِلَى مَدْرَسَةِ اِبْتِدَائِيَّةِ يِلْدرِيم. وَفْزْتُ أَئِمَةَ الخُطَبَاء أَنَاضُولُو المَرْكَزُ فِي بُورْسَا
أَنَا أَدْرِسِ فِي الصَّفِ الحَادِي عَشَرَ فِي نَوْعِ ثِقَلٍ مُتَسَاوٍ. أَنَا مَسْرُورٌ بِحَيْثُ مَدْرَسَتِي. أَنَا أُجَيِّدُ العَرَبِيَّةَ وَالإِنْجِيلِيزِيَّة مِقْدَار مَا. أَنَا أُحِبُّ قِرَاءَةَ الكُتُبِ. أُحِبُّ الاِشْتِغَالَ بِالحَيَوَانَاتِ
أَنَا أخَافُ مِنْ الحَشَرَاتِ. أَمَّا هِوَايَاتِي الدَّرَّاجَات النَّارِيَّة وَالسَّيَّارَات وَالتَّنَزُّهُ وَاللُّعْبُ بِالحَاسُوبِ وَالهَوَاتِفِ
أَحَبُّ الدَّرْسِ العَرَبيَّةُ. أَنَا أُحِبُّ الذِّهَابُ إِلَى المَدْرَسَةِ

IP
saniye
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1592

Alıntı saniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Aralık2015 Saat 12:09
Orjinalini yazan: senmustafa43

IP
senmustafa43
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı senmustafa43 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Aralık2015 Saat 16:46
vakit ayırıp çevirdiğiniz için çok teşekkür ederim
IP
Mehmethaf.
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Mehmethaf. Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Aralık2015 Saat 17:46
Arkadaslar yardim edebilirmisiniz mustafa kardesimle ayni odevi yapmaya calisiyoruz lutfen atacagim otobiyografiyi arapcaya cevirirmisiniz simididen teskkur ederim.

Selamun aleykum benim adim mehmet ali 1998 yilinda bursada dogdum, su an 17 yasindayim,yesil gozlüyum, boyum orta kilom 60dir. Babamin adi mucahit annemin adi fatmadir,2 kardesim vardir birinin adi beytullah digerinin adi yusuftur.ilk ve orta okulu bursanin gursu ilcesinde okudum,su an bursa merkez imamhatip lisesinin 11 sinifinda esit agirlik bolumunde okuyorum.lisenin 1. Sinifinda 1 sene lise hayatima hafizlik yapmak icin ara verdim ve 1 sene sonra hafiz olup okula 10. Siniftan devam ettim. Buldigim dillere gelevek olursak Ingilizce ve arapcayi az miktarda biliyorum. Kuran okumayi cok seviyorum. Fobilerim böceklerdir,hobilerim ise yüzmek,kosu yapmak,boks antramani yapmayi seviyorum. Sevdigim.yemeker iskender,patetes kizartmasi, manti ve sarmadir. En sevdigim ders ise arapcadir..
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,156 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi