Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Profesyonel & Amatör Tercüme Çalışmaları
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netورشة التجرمة - ÇEVİRİ ATÖLYESİ TERCÜME ÇALIŞMALARIProfesyonel & Amatör Tercüme Çalışmaları

Mesaj icon Konu: Cümleyi çevirme konusunda yardım.

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
koordinator1907
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı koordinator1907 Cevapla bullet Konu: Cümleyi çevirme konusunda yardım.
    Gönderim Zamanı: 09Aralık2015 Saat 02:38
Selamunaleyküm arkadaşlar

Benim şöyle bir durumum var. Çalıştığım işyerimde bir bayan var. onunla normal olarak arkadaşız. ama davranışarıyla beni kendisine hayran bıraktı ve onunla çok fazla ortak yönümüz olduğunu anladım. yani aşık oldum. ama ben medeni cesareti olmayan bir insanım.yani bu bayana açılmaya(ona hoşlanddğımı söylemekten) çeiniyorum.

Ben de internette gezerken çok ünlü bir hocaefendinin hacet namazı tarifine denk geldim.12 rekat ve 12. rekatın sonunda namazın içerisinde bir hacet duası var o duayı ettikten sonra isteğinin arapçasını söylüyorsun(namaz içinde türkçe olmayacağını söyledi) yada "ve en tekdiye haceti hazihi(şu muradımı yerine getir)" deyip o anda kalbinden niyetini geçiriyorsun. fakat duayı okurken bir türlü aklımdan ve kalbimden isteğimi geçiremiyorum yani kafamı aynı anda 2 şeye yoğunlaştıramıyorum. ben de 1.durumu değerlendirmek istedim.ama arapça bilmediğim ve haliyle cümlede kuramadığım için siz değerli insanlardan yardım istemeyi uygun gördüm.inanın bu benim için çok önemli.yardım ederseniz inanın duacınız olurum.Allah şimdiden razı olsun.

Cümlem şu : Nesrin kızı esra ile evlenmek istiyorum.

aslında bu cümlenin arapçasına google çeviriden de ulaşmak mümkün ancak onun çevirisi güven vermiyor. bende o nedenle sizlerden yardım istedim.
IP
saniye
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1592

Alıntı saniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Aralık2015 Saat 11:37
Orjinalini yazan: koordinator1907

Selamunaleyküm arkadaşlar

Benim şöyle bir durumum var. Çalıştığım işyerimde bir bayan var. onunla normal olarak arkadaşız. ama davranışarıyla beni kendisine hayran bıraktı ve onunla çok fazla ortak yönümüz olduğunu anladım. yani aşık oldum. ama ben medeni cesareti olmayan bir insanım.yani bu bayana açılmaya(ona hoşlanddğımı söylemekten) çeiniyorum.

Ben de internette gezerken çok ünlü bir hocaefendinin hacet namazı tarifine denk geldim.12 rekat ve 12. rekatın sonunda namazın içerisinde bir hacet duası var o duayı ettikten sonra isteğinin arapçasını söylüyorsun(namaz içinde türkçe olmayacağını söyledi) yada "ve en tekdiye haceti hazihi(şu muradımı yerine getir)" deyip o anda kalbinden niyetini geçiriyorsun. fakat duayı okurken bir türlü aklımdan ve kalbimden isteğimi geçiremiyorum yani kafamı aynı anda 2 şeye yoğunlaştıramıyorum. ben de 1.durumu değerlendirmek istedim.ama arapça bilmediğim ve haliyle cümlede kuramadığım için siz değerli insanlardan yardım istemeyi uygun gördüm.inanın bu benim için çok önemli.yardım ederseniz inanın duacınız olurum.Allah şimdiden razı olsun.

Cümlem şu : Nesrin kızı esra ile evlenmek istiyorum.

aslında bu cümlenin arapçasına google çeviriden de ulaşmak mümkün ancak onun çevirisi güven vermiyor. bende o nedenle sizlerden yardım istedim.

Çok duygulandım, Allah kavuştursun diliyorum.

أُرِيدُ أَنْ أَتَزَوَّجَ بِأَسْرَى بِنْتِ نَسْرِين

İnşallah bu aşka katkısı olur

IP
koordinator1907
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı koordinator1907 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Aralık2015 Saat 23:36
Allah razı olsun saniye hanım.Çok teşekkür ederim.Emeğinize sağlık.inanın çok mutlu ettiniz beni. Allah dualarınızı kabul etsin inşallah.
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,078 Saniyede Yüklendi.

rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek | dask sigortası