Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Önlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumÖnlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
Mesaj icon Konu: yardım (İlahiyat 1.sınıf Arapça) L@vinya Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
Enteroğlu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı Enteroğlu Cevapla bullet Konu: yardım (İlahiyat 1.sınıf Arapça) L@vinya
    Gönderim Zamanı: 07Ağustos2007 Saat 01:14

Lütfen (Onlinearabik)te İlahiyat 1.sınıf Arapça görüntülü ders olup olmadığını,Arkadaşlarla nasıl diyalog kuracağımı söyleyebilecek yokmu? Bana lütfen insanlık namına yardım ediniz!...

Düzenleyen idinc - 07Ağustos2007 Saat 22:24

IP
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Ağustos2007 Saat 08:45

S.a. Enteroğlu kardeş

Onlinearabic goruntulu derslerine ben surekli katiliyorum. Arapca dilimi de bu sayede ilerletebildim.

Yayinlanan dersler tamamen pratik kazandirmaya amacli sizin ilahiyat derslerini anlatmıyorlar.
Gerce ilahiyat 1. sinifta ne gibi dersler veriyorlar onu da bilmiyorum ama dersler tamamen pratik arapca dilini kazandirma ve konusturmaya yonelik cok orjinal secilmis ve hazirlanmis.

Ana sayfada "Deneme Sinavlari" bolumunde ilahiyat ön lisans Arapca dersleri icin bulunan online sınavları gordum. O sorulari da cozmeye calistim 4 yanlisim cikti her iki testi yaptiktan sonra .

Sen ilahiyat 1. sinifta mi okuyorsun veya okuyacaksin?

Umarim istedigin cevabi alabilmissindir.

الطالب المجتهد
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Ağustos2007 Saat 10:09
Merhabalar Enteroğlu

Umarım azami derecede sitemizden istifade edebilirsin.
scelik'in de ifade ettiği üzere derslerimiz tamamen pratik kazandırarak bir an önce konuşturmaya yönelik derslerdir.

Üzerinde titizlikle çalışmalar yapılarak hem metot hem de içerik olarak belli bir amaca yöneliktir. Yani tamamen pratik arapça konuşturmak üzere tasarlanmıştır.

Mevcut derslerimizin konuları hayatın her yönüyle ilgili ve konuşmayı kolaylaştıran ve behemahal günlük konuşmada kullanılabilecek cümle, cümle yapıları ve mantık cümleleriyle yoğrulan konular söz konusudur.

İşlenilen konuların içeriğinde kelimeler, isimler, sıfatlar v.b. kelimeler arapça dilbilgisine vakıf olan kişiler tarafından da biliniyor olabilir/biliniyordur!..

Ancak dilbgilisi bilebilmek farklı, dili konuşabiliyor olmak/meramını anlatabiliyor olmak farklıdır!..

Konuşabiliyor olmak; çok dinlemekten/izlemekten/mükerreren dinlemekten, özenle seçilmiş ve kısa zamanda konuşturmaya yönelik seçilmiş cümle, cümle yapıları ve mantık cümlelerinden oluşan hayatın her yönüne ilişkin konu bütünlüklerini içeren bir müfredat takip ederek bunları uygulamaya koyulmaktan geçmektedir.

Online kursiyerlerimiz yukarıda zikredilen çalışmaların faydalarını zaten görüyorlar;
- Mısır ve Suriyeli Arap hocalarının dersleri (arap ağzıyla) anlatmaları,..
- Konuların hayatın her yönüyle ilgili olması,..
- Çok kullanışlı cümle, cümle yapıları, mantık cümleleri kullanılması,..
- Online görüntülü ve sesli olması,..
- Evde, işte sınırsızca izlenebiliyor/dinlenebiliyor olması,..
- Ailece, ve mükerreren seyredebiliyor olması,..
- Yolda, arabada zaman/emek kaybetmeksizin evine/iş yerine ulaştığı andan itibaren rahat bir şekilde dersleri takip edebiliyor olması,..
- Herkesin metropol şehirde oturmadığını, her şehirde Arap hocalarının takdim ettiği arapça kursu bulunmadığını hatırlayarak,..

online pratik arapça derslerimizin bir çok insana inanılmaz fayda sağladığını görmek mümkün olacaktır. Bu başarının ve memnuniyetin meyvesi olarak online kursiyerlerimizden aldığımız teşekkür mailleri bizlere güç ve heyecan veriyor.

Online kursiyerlerimizin başarıları gördükçe seviniyoruz. Zira arapça öğrendikten sonra arapça dilini kullanabilecekleri işe girmeleri, mevcut işinde arapça dillerini kullanabilmeye başlamaları gibi hoş gelişmeler bizleri ziyadesiyle sevindiriyor.

İlahiyat ön lisans dersleri ise yoğunlukla dilbilgisi ile ilgili derslerdir. Yani ders geçmeye yönelik. Dolayısıyla dilbilgisi ağırlıklı kitabi olarak çalışmak lazım geliyor.

scelik beyin de ifade ettiği gibi sitemizin ana sayfasındaki "Deneme Sınavları" bölümündeki ilahiyat ön lisans arapça dersi sorularını çözerek istifade edebileceğiniz gibi yoğunlukla dilbigisi içerikli sorulardır.

Bu yönende İlahiyat ön lisans arapça derslerine yönelik dilbilgisi ağırlıklı dersleri de hazırlamak yapılacaklarımız arasında. Ancak kesin bir tarih vermek mümkün değil maalesef.
Zira oldukça yoğunluğumuz söz konusu, çalışmalarımız üzerinde titizlikle çalışmalar yaparak en az hata ve en fazla verimle çalışmaya gayret ediyoruz.

Sevgili Enteroğlu,..
İlahiyat ön lisans Arapça dersleriniz başarınızı arzuladığımız gibi, bu güzel dili pratik konuşabileceğiniz şeklinde de (kişisel gelişim konusunda) bir dil olarak da algılamanızı ve konuşabilir hale gelmenizi de arzuluyoruz.

Göreceksiniz ki, iş konusunda her zaman size daha güzel bir kariyer kazandıracaktır.

Başarılarınız bizleri sevindirecektir.

IP
genius
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı genius Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ağustos2007 Saat 18:28
selamın aleykum ben yeni kayıt oldum önlisansa ama ne nasıldır hiç bir fikrim yok doğrusu bu arapça dersi hangi adresten veriliyomuş bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi

IP
sehrazat
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sehrazat Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ağustos2007 Saat 21:45
merhaba ben sitenize yeni kayıt oldum.arapçayı pratik öğrenmek çok güzel ama bende aöf 1.sınıfı bitirdim.maalesef arapça bütü kaldı.şimdi nasıl çalışacağımı bilmiyorum.bilgimde çok az.sitenizden nasıl yararlanabilirim lütfen yardım edin.

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,141 Saniyede Yüklendi.